Микро Кредит АД https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=София,бул. Цариградско шосе 137, ет. 3&markers=София,бул. Цариградско шосе 137, ет. 3

Микро Кредит АД

Всичко казано до тук от бивши и настоящи служители, от клиенти е абсолютно вярно.
Работих половин година в тази компания като регионален мениджър и съжалявам за загубеното време там. Всичко в тази фирма са интриги, лъжи,напрежение изпитах го на собствен гръб.В дъното на всичко това стой Симеон Симеонов,поне за неговата зона.Но като чета последните коментари така е навсякъде. Действително всичко в тази фирма е тайна-никой не е уведомен за нищо,никой нищо не знае и всяко последно решение е предпоследно. Работила съм достатъчно в сферата на бързите кредити ,но такова чудо не съм виждала никъде.Ще кажа само ,че всички служители в моя регион бяха назначени на различни заплати за едни и същи длъжности – незнам как се определят възнагражденията,сигурно по симпатия. Условията за работа изобщо не са задоволителни,нито за служители ,нито за консултанти.Клиента чака одобрение по три дни и накрая се отказва,защото парите му трябват веднага.Искат продажби,искат събираемост,искат клиенти ,а какво са осигурили…нищо,само демотивация.  Да допълня,че карат служителите си да пускат жалби с неверно съдържание срещу клиенти които не плащат...смешници.
Всичкя този хаос се дължи на некомпетентност и неадекватни решения от страна на мениджмънта в лицето на директора Симеонов, който не поема никаква отговорност за думите и действията си.
Решиш ли обаче да напуснеш,ставаш много неудобен и се завихрят още по-големи интриги.Ама защо,ама как/все едно не знаят кога един служител си тръгва/……ако пък с теб си тръгнат и други хора ,тогава ставаш некадърен,нелоялен и т.н.жалка история.
Замислял ли се е обаче господин директора,че щом всички служители и консултанти тръгват с регионалния си мениджър,който „за нищо не става”,кой тогава е некадърен и некомпетентен.Ако той не се замисля по този въпрос,нека висшия мениджмънт поне да го отбележи този факт,защото не съм първата регионална,няма и да съм последната която си тръгва в последните месеци.
Така,че хора ако искате добра среда за развитие и човешко отношение не започвайте в Микрокредит.

Последните двe мнения се отнасят за Аделина Алексиева - Регионален директор в Микро Кредит /Креди Хоум/ гр.В.Търново.

ПАДНА КРЕПОСТТА АДЕЛИНА
НА МНОГО ХОРА НЕ ИМ СЕ ВЯРВАШЕ
ЕДИН ПЪТ Е ОСЪДЕНА
ГОВЯТ СЕ ОЩЕ 3 ПРИСЪДИ

Статия oт вестник "Борба" гр.Велико Търново
Публикувана в брой: 238 / 2014-12-12
"Четири дела за обида и клевета срещу мениджърка във фирма за бързи кредити
Един вече я е осъдил за над 2000 лева
НЯКОЛКО БИВШИ СЛУЖИТЕЛИ ОТ ОФИС НА ФИРМА ЗА БЪРЗИ кредити във Велико Търново съдят шефката си за публични обиди, алармираха адвокатите им Стоян Петров и Иван Денев вчера. Случаят бил драстичен, защото дамата си позволявала да нарича хората „селяни”, „педерасти”, „мошеници”, „простаци”, че не стават за нищо, били алчни и лъжели. Един от обругаваните е Мариан Тодоров. Мъжът бил на работа във въпросната фирма до края на август м.г. и бил подчинен на дамата - регионален мениджър. Тя се държала грубо и дори с нескрита ненавист и накрая Тодоров завел дело за обида. На 9 декември т.г. Великотърновският районен съд е глобил с 1000 лева жената по чл. 78 А от НК, определил е и 1000 лева обезщетение за обидите и да се платят 330 лева съдебни разноски от Аделина. В момента във ВТРС текат още три дела за нанасяне на обиди срещу бившите подчинени на същата дама - Стефка Дочева, Атанаска Лазова и Георги Георгиев, поясниха двамата адвокати.
САМИЯТ МАРИАН ТОДОРОВ РАБОТЕЛ КАТО ОФИС МЕНИДЖЪР и отговарял за десетина души. Един ден шефката го наругала пред няколко от тях, а когато въпреки всичко той опитал да я успокои, тя го изгонила от офиса. Тодоров бил наречен освен репертоара от обидни думи и „мъж под чехъл”, „не ставаш за нищо”, „не ставаш за тази работа”. Обидите били изречени, защото Тодоров не успявал да изпълни нормата, поставена от шефката, за събиране на клиенти и раздаване на заеми."

Можете ли да кажете нещо повече за клона в гр. Смолян. По-точно за сегашния офис мениджър Невена Чонгова. Нямам добри първи впечатления, но ми трябва допълнителен доход. Дали си заслужава?

Хора,
Не се хабете!Безмислено е!Това е абсолютно загубена кауза начело с това подобие на мениджър!Търсете алтернативи!

Напълно съм съгласна с Разочарованата.
В тази фирма мениджмънта е на много ниско ниво,начело с неграмотния директор Симеонов.Дори и да работиш усилено и упорито,дори и да си изпълняваш плана и да постигаш успехи,този човек със сигурност ще те провали.Неговата некомпетентност и отношението му към хората много бързо те демотивират.Благодарение на него качествени служители си отиват.Не знам каква е политиката на фирмата за в бъдеще,но ако искат да се развиват,ако искат да са успешни,трябва по най-бързия начин да се отърват от некомпетентния Симеонов и от такива като него,които не поемат никаква отговорност за думите и действията си.

Прочитайки тези мнения на хора,не мога да не отбележа,че негативните коментари за въпросния директор са 100%верни.

Работя в сферата достатъчно дълго и смея да твърдя,че такъв директор виждам за първи път.Във всички фирми и компании по нивата има некомпетентни служители и ръководители,но това,което видях тук,ме остави втрещена.
Само ще допълня,че всичко в тази фирма е тайна-никой не е уведомен за нищо,никой нищо не знае и всяко последно решение всъщност е предпоследно.И накрая излиза,че работиш за нещо,ама не се знае точно за какво-това се изчислява по симпатии.
Да не говоря за безобразното отношение към хората,от които се очакват продажби.
Ръководството на фирмата в началото ми се стори ок,но държейки човек на тази позиция,който нищо не знае и не може да реагира адекватно при нито един успех или неуспех,ме кара да мисля,че нивото и на по-високите етажи е доста ниско.
Просто работата с хора не е за всеки и всяко управление на принципа симпатия-услуга не води до нищо добро.

Аз работех преди 6 години в Кредибул. Искам да ви кажа, че  отношението към персонала беше много добро, заплащането беше навреме винаги. Искам да поздравя Таня Балканджиева невероятен човек

Здравейте, да уточня за объркването на Мина- относно директора Симеон Симеонов:
- не може да говори български и нищо не му се разбира
- освен, че като говори мучи и плюва, говори абсолютни глупости и не е наясно с нищо - ГПР, погасяване, нито веднъж не се е изказал компетентно
- изглежда като кондуктор с окъсаното си сиво костюме(явно е служебно) и само него си носи
Ани Парапулова го мрази и не го понася и аз споделям мнението и, че такива некадърници трябва да извън тази фирма, за да бъде тя успешна, но да не забравяме че е протеже на Виктор Венев и той му прикрива злоупотребите.
Ако искате интриги, напрежение, липса на уважение и да си загубите времето  елате при нас в Микро Кредит.
При първа възможност съм вън да дишам въздух.