Д и Д експрес /img/frontend/nomap.png"

Д и Д експрес

Всичко написано по-долу от "потърпевшите" е вярно!
Ще се опитам да резюмирам на кратко, защото няма кой да чете дълги текстове.
Та - работих с тях няколко месеца през лятото на 2015 г. в "Международен отдел".Отидох по обява за "Митнически посредник".На интервюто с Таня: работно време 09-18ч.,5 дни в седмицата, заплата 800 лв, 1ч. обедна почивка.Както се казва - "стиснахме си ръцете".На другият ден моментално ми беше предоставен трудовият договор с куп допълнителни формуляри, които си ги ИЗЧЕТЕТЕ ВНИМАТЕЛНО! Договорът беше за 500 лв.Другите се водели "премии"!?!Цяла седмица не занесох подписания от мен договор, защото непрекъснато идваха различни хора да си търсят дължимите пари от ДиД.Обаче и аз,както много хора, се надявах на мен да не ми се случи!ДА, АМА НЕ!Работа по 12ч. на ден и то всеки ден!Работата не беше сложна (поне за мен), но работното време убива!!!Хората ядяха по бюрата си (неща, които са си донесли от вкъщи,защото там няма какво да си купиш);мястото е трудно достъпно ако си без кола. ТОЛКОВА МНОГО НАРОД СЕ ИЗВЪРВЯ докато бях там...Имаше едно девойче, на което част от работата му беше да "предлага" на Димитър и на Таня на кого да кръцнат от парите (това е изпипана стратегия на фирмата)...И го правеха - администрация, куриери и т.н.
Пък ако те надушат, че не си от София; че си закъсал с парите или всякаква лична инфо.до която се докопат,я използват в своя полза - ще ви "скъсат шортите". Бях свидетел на много такива неща!
Основното: нито раб. време, нито естеството на работа, нито заплащянето бяха такива,к'вито обещаха. Ми то к'во остана тогава???? Няма да си получите кинтите при напускане, ама въобще!!!!Вързали са си гащите! Ако някой от бившите служители, или настоящи, има желание да се опитаме по някакъв юридически начин да предотвратим продължението на тази сага,нека пише!Ще съдействам максимално! Има к'во да крият тези сладури...и финансово включително...

Далече,далече....бягайте,далече!
Нито като работници,нито служители,нито като клиенти!!! Всичко написано си е 100% вярно! Моля четете,преди да влизате в каквито и да е отношения с тази фирма.Има ли отношения,ще има и сношения и може да се досетите от коя страна ще сте Вие!!!
Дими вече е изкукуригал,брадвата му не бие на едно място! Танчето,и тя,но нейното е резултат от липсата на полово задоволяване,натрупано през годините!!! :)
Назначили са 3-4 т.н. Супервайзори - разяснявам; хора обикаляйки из страната,като на умрели душите и пречейки на работещите да изкарват и техните заплати!!!
Всичките им МПС-та са счупени и камионите им текат при валежи! Ужас! Всеки ден публикуват един дълъг списък с проблемни и объркани пратки,дълъг като тел.указател на Москва!
Далече,далече....бягайте,далече!!!!

Само заради оценките влязох да напиша мнение, просто нямам какво да добавя от предишните мнения.

Моля, не се лъжете да започвате работа е това подобие на куриерска фирма. Уважение никакво няма да получите само викове интриги и се гледа как повече да ти удържат парите и да ти платът колкото може по малко винаги имаш глоба за нещо си.Един шеф които го вее вятър на блял кон една сестра негова която е все можеща все знаеща и винаги другите са и виновни а тя е човека които допуска най-много грешки ,самочувствието и е до небето но без никакво покритие може би и вече от възрастта си да има проблеми с главата.Ако се излъжете да започнете там работа да знаете,че бързо ще напуснете но имате предвид няма да ви заплатят дължимите пари ще си намерят основание да ви ги удържат .А текучеството на персонал е огромно.

Абсолютно недодялана фирма под ръководството на братчето Дими и сестричката Таня! Заобиколени от шайка некадърници!!! Не напразно всеки сгрешил и започнал при тях си търси скоро нова работа! Имат цял отдел да се Контролират и Рекетират.Този отдел взема на хората честно изкараните пари по най - различни поводи ,под формата на санкции и глоби. Братчето и сестричето да им купят скоро свещи с тях!!!
Далече,далече хора от тази фирма!!!

Благодарна съм, че не започнах работа във въпросната фирма. Нямах намерение да коментирам, но след като усетих последиците реших, да изразя мнение. Началника ветър го вее.. той си има сестричка която коли и беси. Парите ах парите общеват нещо, но на практика не го получаваш се оказа в последствие никакви привилегии да не говорим като локация е ... много далече, освен ако не живееж на разклона за летището. Не се лъжете да започвате там работа под никакъв предлог ще съжалявате на по-късен етап. Аз съм доволна, че не се заробих а изработените пари които не ми платиха ... е нека си купят ... каквото решат.

Здравейте, нека и аз ви запозная подробно с обстановката, та да не се излъжете да започнете работа в ДиД. Работех в тази пародия на фирма близо година. Ако мислите да започнете работа в склада в София, ако не сте много закъсали по-добре НЕДЕЙТЕ!! Точно преди да напусна там работеха неграмотни хора които не могат да четат, цигани и т.н. Следователно се правят грешки, които ще плащате вие. Работници се търсят постоянно поради ниското заплащане, лошите условия на работа и неоправданите глоби. Всеки излъгал се да започне работа изкарва най-много 5 6 месеца. На интервюто ще ви обещаят 800 900 лв заплата. Това е долна лъжа за да започнете работа, за да има кой да работи. А заплатата ви ще е 500-600, както и часовете които ще работите на ден няма да са това което са по договор. След края на работния ден ще сте по-мръсни и от коминочистачи, заради двата бензинови мотокара които вдигат прахта от земята, която идва от пиленето на гумите му. Много мизерна работа. В офися поне си на чисто, до там с предимствата. Заплатите отново са около 500 600 лв, с обещание за увеличение след стажа, което никога не идва. Дори като напусках не ми даде последната заплата. ХОРА вижте всички коментари и сами преценете дали да започвате там, всичко по-доло е вярно. Управителят на фирмата и сестра му не могат да разберат че комунистическите методи на управление вече не са ефективни.Също така и от какво голямо значение е човешкия фактор в една организация. Единствено ако карате стаж си заслужава само заради опита който придобивате.
Надявам се съм ви помогнал с преценката за фирмата, и дано избегнете една огромна грешка.
Мир Вам.....

ОТ ДОСТА ВРЕМЕ МОЖЕ БИ ГОДИНА СЕ КАНЯ ДА НАПИША ОТЗИВИ ИЛИ КОМЕНТАР ЗА ТАЗИ ФИРМА В КОЯТО РАБОТИХ 10 ГОДИНИ. СЪВСЕМ СКОРО ПОЛУЧИХ ПРАТКА И ОТНОВО ВИДЯХ СЪЩОТО КОЕТО БЕШЕ И В НАЧАЛОТО КАТО ЗАПОЧВАХ КУРИЕР РАЗНАСЯ ПРАТКИ СЪС СОБСТВЕНАТА СИ КОЛА ЗА КОЯТО МУ ПЛАЩАТ НАЕМ ОТ ОКОЛО 50 ЛВ. КАКТО И ПРЕДИ 10 ГОДИНИ.РАБОТИХ КОРЕКТНО ЗА ТЯХ СТОЯХ ПО 11-12 ЧАСА В ОФИСА ЗА ДА СВЪРША ВСИЧКО ПО ПРАВИЛАТА ИМ ИМАШЕ МОМЕНТИ КОГАТО НЯМАШЕ КУРИЕРИ НИКОЙ НЕ ИСКАШЕ ДА ЗАПОЧВА РАБОТА ЗАЩОТО КАТО РАБОТИШ СЪС СОБСТВЕНАТА СИ КОЛА Я СТРОШАВАШ ОТ РАЗНОС НА ПРОТКИ И ВЪПРЕКИ ТЕЗИ ТРУДНОСТИ АЗ СЪМ СЕ СПРАВЯЛА И НИКОЙ КЛИЕНТ НЕ ЕОСТАНАЛ С НЕДОСТАВЕНА ПРАТКА.НО ТОВА Е ЕДНА МАЛКА ЧАСТ ОТ ТОВА КОЕТО СЪМ НАПРАВИЛА ЗА ТАЗИ ФИРМА И НАКРАЯ СЛЕД ТОЛКОВА ВРЕМЕ ТЕ РЕШАВАТ ЧЕ МОЖЕ БИ ВЕЧЕ СИ ИЗЧЕРПАН ОСТАРЯЛ И ТРЯБВА ДА ТЕ ПОКАНЯТ ДА НАПУСНЕШ„ РАЗРБИРАСЕ В ТАЗИ ФИРМА ВСИЧКИ КОИТО ПО ТОЗИ НАЧИН ГИ ПРИНУЖДАВАТ ДА НАПУСНАТ ПЪРВО СА ОМЕРЗЕНИ ЧЕ НЕЩО СА ОТКРАДНАЛИ ИЛИ ЧЕ ИМА НЕРЕДНОСТИ В РАБОТАТА ИМ.ТАКА БЕШЕ И С МЕН„ ТАКА Е БИЛО И С ДРУГИ БИВШИ КОЛЕГИ ОТ СТРАНАТА „И ВСЕ ПАК ХУБАВО Е РАБОТОДАТЕЛЯ ДА ОТДЕЛИ ОТ ВРЕМЕТО СИ И ДА ПРОЧИТА ТЕЗИ КОМЕНТАРИ НА СВОИ БИВШИ СЛУЖИТЕЛИ ЗАЩОТО ТЕ СА МУ ИЗКАРАЛИ ДОСТА ОТ ФИНАНСОВИТЕ СРЕДСТВА .

Ужасна фирма , ужасни условие , ужасяващи глоби върху заплатата. Некоректни спрямо всички служители , работиш непрестанно за да ти одържат 100-150 лева от заплатата , а когато ги попиташ защо са ти одържани не ти отговарят. Напуснах , не ми изплатиха нищо и когато ги попитах защо така , ми се отговори всеки е получил това което е заслужил :)

Хора недейте да почвате там работа за нищо на света, наемат млади хора като им обещават възможности за развитие, но такова липсва !!! Заплатите са ниски, условията адски мизерни, Уважение нулево, а работа има адски много, защото просто нямат никаква организация, и ползват методи и техника от преди 20години. Цялотстното състояние на тази пародия е благодарение на некадърното  семейно управлние от брат и сестра
Поздрави,