Мегатекс АД https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=София,бул. Стамболийски 205&markers=София,бул. Стамболийски 205

Мегатекс АД

Идвам от интервю за системен администратор.
Мненията за компанията се оказаха вярни.
Прочетох за компанията ,но все пак отидох
на интервю да видя с очите си.
Повее от потресаващо.
И така:
Обаждат ми се събота сутринта! да ме поканят на интервю за днес рано рано сутрин.
Още от фасадата на сградата се вижда,че никоя себеуважаваща се компания няма да седи там.
Офисът е на 4ия етаж (никъде не пише)
Идва асансьора натискам 4 но греда.Отивам на другия пак.
Минават слуячайно двама и им споделям .Те ми казват ще те заведеме.Слизаме на 6-тия етаж и слизам надолу.
Идва една служителка(сигурен съм че е тази кото ме покани на интервюто) и ми казва да изчакам.
Чакам,чакам около 30 мин след което изведнъж ме пита как се казвам и сравнява със някакво малко откъснато парче хартия!ха ха.Почаках още малко и я попитах какво чакам,та взе че се задейства.Отивам аз при шефа
тип със зачервени очи ,който ме подлага на разпит все едно съм при майор от Държавна сигурност.Обяснява ми как да мисля и какви са нещата от живота.Как трябвало да се работи и събота и неделя ,че понякога и през нощта защото такава е професията.Аз му обяснявам,че е по договорка с работодателя и има работно време както всяка професия,той ми вика"е кво ако се развали нещо през нощта няма да дойдеш да го оправиш ли?"
Ставам и си тръгвам на 4-5и вапрос като го виждам колко е зле, защото вече не ми е и смешно даже ,а той ме гледа тъпо и не му се вярва
Това е накратко.За още инфо в другите коментари
Не ходете ако не искате да се посмеете или да видите колко е страшно положението все още в БГ.

Защо някои от тези хора, които пишат негативни коментари не напишат точно защо по този начин са се развили събитията при тях! Имало ли е някаква първопричина? Дали те са работили така, както е трябвало? Къде точно е бил проблема? Нека е ясно и всеки да преценява за себе си.

Пак ли сте се впрегнали да си пишете позитивни коментари. Голям смях:))))

Мнението ми, че това е една съсвсем нормалта частна фирма, която се стреми да бъде конкурентна във всички отношения. Така че, ако някой очаква друг да му върши работата - няма да стане. Задълженията са си задължения и трябва да бъдат свършени. Служителите си получават уговореното възнаграждение в уговорения срок. Мойто мнение е следното: ако има желание има и резултати.

От скоро имам поглед върху фирмата. най - важното е да си мотивиран и с желание за работа. Според мен там няма място за мързеливи хора, които търсят 8 часово спокойствие. Има работа. Хората, които работят там не са лоши. Всеки работи върху задълженията си. Ако има нужда от помощ екипа се отзовава, доколкото е възможно. Относно заплащането мога да кажа, че е нормално. За толкова години там са работили много, много хора и е естествено да има доволни и недоволни. Ръководството поставя задачи и очаква изпълнение, на което не всички могат да реагират адекватно. Въпрос на преценка и собствен мироглед е това дали ще се явите на интервю и дали ще започнете работа там. Определено това е място където могат да се научат много неща.

Работих в тази фирма на мениджърска позиция и имах подчинени 5 души. Всички бяха наети след мен (откривахме нов отдел). Подборът беше хаотичен, без ясни параметри какъв е точния профил на търсения кандидат. Решения се вземаха на принципа: Този ме кефи, а този не. Договорите се подписваха в полза на фирмата, която абсолютно незаконно описваше заплатата в диапазони. Примерно заплащане от 400 до 1500 лева, като съответно уговорената сума на интервюто е 1500 , а реално фирмата си запазва правото да ти дава по 400. Заплатата ми я дадоха на края на втория месец, втората забавиха с 3 седмици, а третата изобщо не я видях. Бях работила вече 5 месеца за тях, с 2 взети заплати, като ни обещаваха че пари ще има "другата седмица". Реших че не мога да работтя таа и си подадох молбата. Имах 2 месеца предизвестие, през което не ми изплатиха нищо (нали напускам, защо да ми плащат?). Равносметката ми беше 7 месеца - 2 заплати! После ги натиснаха НАП и получих половин година по-късно заплатите си, на минималната сума от договора. Ако търсите предизвикатиелство и здрави нерви, то определено това е фирмата за вас! Успех!

Здравейте всички бивши и настоящи кандидати за работа в Мегатекс Комерс! За ваша информация, фирмата Мегатекс е производствена, а производство няма с изключение на едно-две момчета,които поддържат гаранционо и следгаранционно таблата. ПАРИ ОТНИКЪДЕ НЕ ВЛИЗАТ!!! , заплатата,ако я получиш, то е само първият месец и след това ЧАКАШ два месеца някакви пари и като не получиш и стотинка - напускаш. През този двумесечен период ти си дал всичко от себе си, работил си съвестно и не без значение, под стрес. Непрекъснато се говори,че във фирмата няма пари, а се правят все нови и нови назначения на длъжности Управител, Директор, Зам.Управител...все престижни длъжности и с добри заплати но само на Договор.Между другото на Мегатекс Комерс няма никакви активи!!! т.е. като напуснеш и не ти изплатят заплатата,ти няма какво да направиш. Мога да пиша още много негативи и за пренебрежителното отношение и за господарското поведение и за всичко в тази фирма,което,повярвайте ми е само и единствено ОТРИЦАТЕЛНО!!! Вие преценете дали си заслужава да работите дарум два месеца!!! За мен престоят ми в тази фирма е унизителен!

Здравейте. Фирмата реално има потенциал, но заради управлението си тази фирма НЯМА БЪДЕЩЕ. Управителите на фирмата са СОЦ мислещи хора, които нямат визия за просперитет. Фирмата затъва всеки изминал ден все повече и повече. Няма никкаъв смисъл да се започва работа в Мегактес - няма никакво развитие. НО колегите са страхотни, всички работещи в тази фирма са чудесни хора, които за съжаление са били излъгани. Заплатите във фирмата не се изплащат в пълния си размер, а отношението на работодателя е спрямо личното му настроение - днес може да се държи супер, а утре да ти се кара че си закъснял/подранил с 1 минута.

МОЛЯ ВИ НЕ ЗАПОЧВАЙТЕ РАБОТА ТАМ! ТЕЗИ ХОРА ЩЕ СЕ ОСЪЗНАЯТ САМО АКО НИКОИ НЕ СЕ НАВИВА ДА ЗАПОЧНЕ ПРИ ТЯХ! ДОКАТО ИМА БАЛЪЦИ, ЩЕ ИМА И ТАРИКАТИ!

Никога ама никога не започвайте работа в тази фирма . Заплати се плащат само първия месе от престоя ви след това парите са мираж с обяснението ,че няма приходи фирмата ,а съответно ти трябва да работиш и да чакаш да благоволят да платят и естествено хората си тръгват без да са получили  и един лев и така кръга се върти през 2 месеца нови хора .Така реално му се върши работа без да има разходи--