Скейл Фокус АД https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=София,бул. Цариградско шосе 90, сграда А, етаж 24&markers=София,бул. Цариградско шосе 90, сграда А, етаж 24

Скейл Фокус АД

Има ли раздвижване с наемането на нови хора във фирмата? Ясно е, че направиха голяма грешка с масовите съкращения, но сега дали пак се наемат успешно нови кадри?

За кандидатстващите по обява изискват да им представите cv с web technologies и Имплементация на кода

В противен случай cv то ви няма да бъде разгледано

По този начин извършат Кражба на Интелектуална собственост

И излиза че си ги консултирал Безплатно един вид

Като си Тъп и си даваш Технилогоиите с Имплементацията ????

Работих за фирмата почти 3 месеца и при първата вълна съкращения ме уведомиха чрез ранен имейл, че вече няма да работя за тях. До тук добре.
Но днес ми писаха за позиция при тях. Много се зачудих дали не са сменили и екипа по подбор или просто правят проучване дали съм си намерил работа ?
Прекалено интересен подбор имат ?!?

Компанията е доста нестабилна и за да започнеш там трябва сериозно да си закъсал след като цялото IT общество видя за какво става въпрос само преди 2 месеца.
След като уволниха голям брой от служителите си, а останалите като видяха как се "държи на хората" масово напуснаха. Явно в момента пак се чудят как да си намерят балъци да им работят.

Днес получих оферта за net архитект от тия шибаняци. Как не ги е срам след като уволниха толкова много хора, да търсят нови бълъци. С бълхарски терлици да си нямате работа, аз работя дистанциионна с американци и правя суми, дето те не са и сънували.

В момента голяма част от служителите на фирмата масово напускат, а останалите просто изчакват някой от напускащите или вече съкратени колеги да започне другаде и да ги придърпа. Тиквите от мениджмънта с голямо закъснение се усетиха, че с малоумните мерки, които взеха, скоро ще си останат сами, но е вече късно. След толкова много лъжи, абсолютно никой не им вярва, дори на приказките за размразяване на бенефити и заплати. Започват отново да наемат хора, изглежда са разбрали, че все пак имат нужда от такива. Много добре се замислете преди да кандидатствате за работа при тях!

За съжаление станаха за смях, целият ИТ сектор като чуят за скейлфокус се смеят с глас на стореното от началството през последните 2 месеца. Практически ссичко е изгубено, но сега правят последни напъни, продуктова ориентация, смяна на неладърни шефове... Някои се спасиха, искрено стискаме палци заради колегите, които останаха там, нещо да се подобри! Дано някак успеят да спасят положението, защото бяха хубава фирма.

С пожелание да се поправите успешно!
Една бивша ❤️

Не смятам, че всички коментари са правдоподобни, защото има доста хора, които си разбират от работата. Те разбира се не са мотивирани да продължат да се развиват и след няколко години осъзнават, че е време за компания, която ще ги развива и ще се грижи за тях.

Докато ги има тези истински работещи хора , компанията ще продължи да съществува под една или друга форма.

Март месец ни казаха, че замразяват повишенията заради кризата. Чакали края на q2 за да видят какво е положението. Шок и ужас, за 3 месеца (точно тези, в които половината свят не работеше) нещата не се оправиха, като казаха, че след 3 месеца ще ги премислят. От тогава до сега няма никаква промяна по заетостта на колегите без проекти, освен може би 20-тина позиции които бяха освободени от напускащи колеги.
Последните дни по срещите за поредната структурна промяна във фирмата обещаха по-чести и справедливи повишения, нещо което твърдяха и ноември месец, когато въведоха новия кариерен път, който трябваше да постигне точно това.

Пиша всичко това, за да обясня поне от части защо смятам, че мениджмънта е на нивото на политиците ни - много обещания за промяна към по-добро и никакви реални резултати.

Колкото до замразяването на повишенията, освобождаването на офис пространства, съкращенията, спирането на програмата за лоялни служители (4г+ стаж във фирмата), спиране на финансиране на 50% от цената на мултипосрт карта, жестоко се съмнявам да има разлика след края на q3, когато отново се прогнозира тези неща да се върнат по старому. Казвам отново, защото същите неща ни ги говореха и за края на q2, видяхме как свършиха нещата (със 100 съкратени колеги и вече над 20 напуснали, като предизвестията на другите още не са изтекли)

Съвет за тези които обмислят да кандидатстват във фирмата: Ако в началото не се договорите за добро заплащане, не очаквайте честа актуализация и в никакъв случай не вярвайте на "още малко ти трябва за следващо ниво" и подобни - това ни го казват на всички и никога не е малко :)

Във връзка с този коментар:

"В момента работите ли към Скейлфокус, че имаме клауза да не привличаме техни служители?"

Потвърди се от бивши служители на компанията, че това е било практика и преди :)