Скейл Фокус АД https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=София,бул. Цариградско шосе 90, сграда А, етаж 24&markers=София,бул. Цариградско шосе 90, сграда А, етаж 24

Скейл Фокус АД

Във връзка с този коментар:

"В момента работите ли към Скейлфокус, че имаме клауза да не привличаме техни служители?"

Потвърди се от бивши служители на компанията, че това е било практика и преди :)

Здравейте,ето начин как да си искараш малко странични доходи от интернет.Плащат с крипто валута. Аз съм много доволен докарвам си близо 1BTC на година.

успех!

Днеска се сблъсках с поредната доза уважение на ScaleFocus към служителите си. Започнах да си търся работа, след като видимо фирмата залязва - пиша си с различни HR-и от няколко от тях получавам следното съобщение:

Не знам колко надоло трябва да копае вече фирмата. Уволнява наред от днеска за утре. Намаля заплати и тъй като е наясно, че хората ще тръгнат на бягат - си е платила да не наемат хората които работят при тях. Чудесна фирма! Чудесно отношение! Силно препоръчвам!! A++++

Моля хората от компанията, които четят коментарите тук да посъветват мениджърите да премахнат твърдението Valuing our people от корпоративния сайт.

Продуктова компания не се става със селс отдел и ПМ-и неразбиращи от технологиите, които се опитват да продават или управляват господа от "екзекютив тийм". Вече предизвиквахте смях с твърдението, че ще се превърнете от прост аутсорс в продуктова компания. Сега очаквам да осъзнаете, че с повече мениджъри и по-малко разработчици копаете усилено на долу в кафевите неща. Преструктуриране като барнем структурата и кой на кой е подчинен няма да помогне понеже тези хора трябва да се и сработят. Това отнема доста време, а до колкото си спомням тази структура съм я виждал поне 3 пъти да се променя изначално. Това ме навежда на мисълта, че просто имитирате дейност и нямате ни най-малка представа какво да правите. В същото време търтеите очевидно хора на някого седят и продължават да не вършат нищо, но съвество си вземат заплатите.

И една малка забележа, ако искате някой ден да станете мениджъри: обличайте се подобаващо, бъдете трезви, като се показвате и не говорете с преобадаващо количесто чуждици и гийкърски жаргон понеже изглеждате така на аудиторията -> https://www.youtube.com/watch?v=wdbcTJyQqvk

Реално фирмата се подготвя да става продуктова компания, но в свободните позиции има позиции за съпорт и Project Manager.
След няколко години работа там и доста тежки проекти се замислям как така след като освободиха доста от кадърните колеги/дори и на по-високи позиции/ се налага да се подбират нови кадри, които спрямо настоящата ситуация на пазара на труда и браншовата предубеденост към фирмата ще дойдат само, ако това е последният им избор.
Реално смятам, че стратегически позицията на пазара не е изяснена и с " останалите" кадри във фирмата нещата ще се получат доста сложно.

Focus мокус и фирмата затваря врати на офисите си в Бургас и Варна ...
Stay tuned Plovdiv

Както забелязвам остават все по-малко качествени хора. Надявам се да има къде да се върна след майчинството си.

През последните години успях да проследя от близо как компанията се движи нагоре и в следващия момент се срива и губи уважението на хората си.

Проектите, по които се работят в най-честия случай са доста гадни, за кратки дори нереалистични срокове, но пък явно носещи печалба за фирмата, а за програмистите остава само най-скапаната работа.

Фирмата е аутсорсинг - не можеш да разчиташ, че ще надграждаш знанията си, защото никой няма желание, време или мотивация да ти помогне с научаване на нови технологии и знания. Гледат само да си копаеш в градинката и да носиш пари за фирмата. Редовно се работи по 2-3 проекта едновременно.

Мениджмънтът е на много ниско ниво,което създава стрес в ежедневната работа.

И не на последно място. Ясно е, че кризата наложи ограничения, но подходът към освободените 100 служители беше меко казано непрофесионален. Няма да е първата, нито последната фирма, която уволнява служители, ама неуважителното отношение ще се запомни. Събуждаш се и разбираш, че си уволнен, защото си изключен от всички комуникационни канали, имейлът ти е спрян и дори не можеш да си кажеш едно чао с колегите. Сами преценете.

А за останалите оцелели служители остава -5% заплата и несигурността дали утре няма и ти да се събудиш и да разбереш, че не си част от екипа с имейл.

Не препоръчвам компанията.

Чета и си мисля какъв добър екип ще сме при новия си работодател.

Все пак трябава да се поддържаме...