Скейл Фокус АД https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=София,бул. Цариградско шосе 90, сграда А, етаж 24&markers=София,бул. Цариградско шосе 90, сграда А, етаж 24

Скейл Фокус АД

Към Стажантските им програми няма особен интерес

За 500 Минимална на Стажант 6 месеца

Ти няма да издържиш на Психически стрес

Интересно как уволниха стотици специалисти, а сега пак си пускат обявите. Някои бивши колеги ги съдят. Доста познати ме питат за работа там, за щастие, мога да съм добър посланик и да разкажа как се отнесоха с хората преди няколко месеца. Никой уважаващ себе си IT специалист няма да работи за тях. И повечето HR-И, които държат на името си.

Аз да кажа, че още не съм никакъв специалист и тепърва ще се уча на web development, но гледах интервю на Пламен Цеков за академията му и ми направи впечатление на силно притеснен човек, говорещ по сценарии. Сега вече разбрах защо :)

Изключително зле организирана фирма. Махат се синиър специалисти, за да се спестява от заплати и се наемат джуниъри на тяхно място, като качеството на софтуера е на критично ниво. За сметка на това е пълно с некадърни меринджеи , които гледат на дивелъпърите като роби, което трябва да бият с камшик. Фирмената сигурност е нула, заплатите- ниски за сектора, придобивките са сведени до минимум. Фирмата става единствено за трупане на стаж и нищо друго, не препоръчвам за по-опитни хора !

Както добре знаете гледания в джобса се купуват. Също така се купуват и награди, класирания по напред в "престижни" класации, HR проучвания с фейк интервюта от мними HR-ки от други компании и това не го знаят май само тези, които сега завършват и не са се ориентирали още ... май това е основния новия таргет на тази престижна компания :)

Като бивш служител съм силно изненадан колко преглеждания има на настоящите 8 обяви от фирмата, като се вземе в предвид и това, че " висят " в jobs.bg и корпоративния сайт вече месеци.
За жалост поредната самоубила се фирма ....

Те ако не са съгласни да те оставят след Изпитателния срок

Какъв е смисъла да работиш за няколко месеца само?

Интересно ми е как ли ще свърши тази академия знаейки как свърши предишното издание.
Дано излъганите този път да са по-малко и да имат възможност да си намерят бързо друга работа/занимание

Благодаря за бързия отговор, дано да няма понеже разбрах, че се сключва някакъв договор в началото на академията и ми е много интересно в какво точно се състои той?

Не ми се известно да има неустойки, все пак и вие нищо няма да получите в замяна. Като казвам нищо - академията се състои в това да ви дават линкове към безплатни ресурси в интернет (които разбира се не са писани от тях) които да си четете и 2-3 пъти в седмицата да имате кратък разговор (не повече от час) с ментор от скейлфокус. Имайки предвид, че повечето синиъри напуснаха, не разчитайте на тази "академия" да ви бъде достатъчна, насочена е по-скоро към хора с налични знания, които по-принцип би трябвало да са на ниво стажант, но като такъв се плаща поне минимална заплата, а така сте без пари и ако видят че някой става - заповядай, нает си за 1/3 от пазарната ти цена. Не се заблуждавайте с тези "до 1800 лв бруто" които ся обявили в рекламите си по социалните мрежи. Начална заплата за джуниър, без значение от направлението, е 1000лв нето, което е около 1.3к бруто