Албена АД /img/frontend/nomap.png"

Албена АД

В Албена са се запознали родителите ми, там ходех на детска градина. Там живеех. После работех - пиколо, рецепционист, барман, ОТЗ, управител от 1990 до 2005 година. Албена беше люпилня за професионалисти, но като дойде "демокрацията" и стана по-зле и от амазонската джунгла. За да се задържиш трябва да си лизач на задници и пълен темерут. Винаги имах късмет да попадам на хубав персонал, но отношенията като цяло особенно с приматите в така нареченото Управление бяха като с ръководството на затвор или концентрационен лагер - много вождове, малко индианци.Лицето Христо Пенев, беше добър младеж и барман, но след спечеления бармански конкурс много се възгордя, и се издигна защото е "наш" човек и много кадърен в лизането на задници. Напуснах точно заради него, с голям късмет, защото освен че му теглих едни роднински словосъчетания, на заминаване му теглих и един бой. Та не посмя да ме съди щото явно не е очаквал такова развитие на нещата. Та тоя сега го раздава голям шеф - идея си нямам какво чувстват подчинените му. В Албена да се работи в момента е само за крайно отчаяни хора, които не могат да си намерят работа никъде другаде.

Пълна пародия

Много работа, недостатъчно възнаграждение, голяма натовареност впредвид малкото персонал. И накрая пълна липса на уважение и зачитане на труда ти - това е ситуацията в един от албенските ресторанти. В края на сезона се довлече някаква супервайзорка Павлета. Не знам какво точно правеше, но очевидно за всички беше липсата й на всякакъв опит в ресторант или кухня. Това обаче не й пречеше да си вири носа, да раздава неадекватни команди и да се хвали непрекъснато че била голямата работа в Албена и човек на Станев. Извънредно отвратителен и неприятен човек! Накрая след като се видя че нищо не може да прави, реши да отчете дейност като изпоуволни персонала. Докато такива психарки се вихрят в Албена, кракът ми няма да стъпи там повече!

Така, надявам се да се спре с коментарите понеже не оказват кой знае какво влияние.
АД като АД , събрали се няколко човека с пари и власт, харесали са си няколко човека с акъл и послушание.
Те от своя страна открили възможност за платена командировка и то става един кръговрат една мацаница, който е най-отдолу на пирамидата, той обира пешкира.
Познато ? до болка. Това,че визуално създава илюзия за мираж е и това което виждате-мираж, мираж са ви и заплатите, мираж ви е и работата. хаха

Плюсове:
- Приятна атмосфера
- Млад екип
- Възможност за кариерно израстване
- Нормални туристи, не пияни младежи като в Слънчев бряг
- Приятни мотивирани хотелски и ресторантски управители

Минуси:
- Ниско заплащане
- Много изисквания, малко бонуси
- Лоши условия за спане там - мизерна битова база
- Храната за персонал е под всякаква критика
- Няма адекватно обучение за новите служители
- Заплащането не е обвързано нито с постигнатите резултати, нито с мнението на клиентите, нито с продажбите

Допълнение: Това страхотно място може да се развие много при правилна маркетингова стратегия и по-добър подбор на персонал. За да се подбере обаче добър персонал, трябва и заплатите да се вдигнат и да се обвържат с големината на обекта и изискванията към него.

Тази година ще има увеличение на заплатите, те ще почват от 480лв... стига сте хленчели а се взимай те в ръце!

Албена беше машина за кадри едно време,сега само надрусани и пияни тинейджари,копанари,много ниско ниво на работа,което е породено от много ниското заплащане,даже смешно.Пълно с кодоши,и изнервени личности,разни млади дами които се вживяват като министри.АКО ВИ СЕ РАБОТИ ЗА 400-500 ЛВ ТАМ Е МЯСТОТО.НАЙ НИСКО ЗАПЛАШАНЕ ПО ЦЯЛОТО ЧЕРНОМОРИЕ....

Изключително съм доволен от курорта , много чисто добро обслужване. Бъдещ кандидат работник съм.

Предлагат ми работа в ММЦ Приморско няма да споменавам длъжността.Парите който ми предлагат са 600-700 лв + някакви ваучери от 60 лв (интересно).Искам да знам дали си заслужава да се работи с тях или са не коректни?
Благодаря :)

Az rabotih na Albena kato mia4ka ama vsa6tnost praveh vsi4ko.v restorant Nata6a.Obe6taha mi 450 leva a nakraia mi dafoha 150.dogovor ne praviat; osigurovki ne pla6tat..I usloviata sa mizerni.rabotih pove4e ot13 rabotni 4asa na den.Taka 4e ne se vrazvaite na krasivi obe6tania.

Умряла работа в албен 6 на 1 по 12 часа и накрая 600 лв от тея 600 60лв са купони дето в албена можеш само един магазин да ги харчиш и то няма за кво защото няма нищо в магазина както всичко България не става персонала есамо цигани или ниско квалифицирани селяни от добрич и слата иначе да навреме си бяха парите ма малко. Извод: малко работа за много малко пари.