Албена АД /img/frontend/nomap.png"

Албена АД

То самото име си казва. Холовата камериерка чисти на други места извън стаите – фоайето, двора ... Нощната камериерка си е камериерка нощна смяна.Нощните камериерки незнам дали се едни и същи или всичките камериерки минават по една нощна смяна седмично. В хотела който аз работих нямаше нощна камериерка, нямаше и разделение на холови и етажни камериерки, всички чистеха навсякаде.

Камериерки има 20 годишни, има и 60 годишни. Млади, стари няма никакво значение, работата е една. Ако си млада май че е по-добре сервитьорка (отсервировачка) да станеш , но това е лично мнение.

Служебния транспорт немога да ти кажа със точност откъде минава, но си има определени райони където спира и това няма да ти е голям проблем. Примерно на Балик спира на 2 3 места, на Дружбите на 1 2 места и така. Незнам дали е за всеки квартал отделен автобус (аз никога не съм го ползвал ), но където и да живееш ще има автобус и за твоя район. На Албена автобусите спират на един паркинг срещу управлението. И от там вече всеки хваща за хотела си.
Успех !

Благодаря,Иларион.Няма активни участници в този форум,за съжаление.Имам още въпроси,ако можеш ти,или някой друг,ако желае да се включи-ще радвам.Каква е разликата мяжду камериерка,холова камериерка,нощна камериерка?Има много възрастни жени,в пенсионна възраст,които работят като камериерки лятото,не е работа за млади жени,или?И един въпрос относно транспорта-служебния автобус по квартали ли минава,или за всеки квартал има отделен автобус,и пред хотела ли спира или на автогарата примерно.Благодаря предварително.

По принцип камериерките работят по 5 дни в седмицата, но ако са малко на брой за обекта работят по 6 дни, като 6-тия предполагам се доплаща. Работното време е от 8 и 10 до 5 и 10 някаде, когато дойде автобусът. Има си обедна почивка около 30 40 50 мин - около 2 и 30 наобяд.  Храната ти храна, пиенето ти пиене. Кифтета, чибапчита, мибапчита, пържоли, бири, вина, мина. Транспортът е осигурен, но се плаща :) Миналата година 52 лева беше картата, тази година незнам колко ще е.
Работа за камериерките има, не е като да няма - става яко търчене напред назад, сменяне на чаршафи, чистене на подове - някои подови настилки се чистят по трудно от други, някои стаи с малки деца например ( които са по-голямата част) се чистят по бавно. Пиковата работа е между 12 и 2 и 30. В 12 тръгващите освобождават стаите а идващите се настаняват в 2 . Иначе освен работата в хотела камериерките чистят и навън. Общо взето шефките винаги им намират допълнителна работа - нали накрая на сезона ще вземат бонус към заплатата, затова че са изкарали с по-малко персонал отколкото трябва :)
Чистата заплата която взимат без да съм сигурен е около 300 лв за 5 работни дни. За това в администрацията трябва да питаш.
Общо взето това знам аз.
Айде бе пишете някакви коментари тука, много замря тоя форум. Всеки който знае нещо да пише.

Здраейте,предстои ми да започна работа в Албена като камериерка.Досега не съм работила в Албена,нито като камериерка.Досега само лоши отзиви чувам като цяло за Албена.Колко часа на ден работи една камериерка,осигурен ли е транспорт от Добрич,почивни дни има ли,изобщо всички мнения ще са ми от полза.

Здравейте. Искате ли да напишем всички заплати по длъжности, кой каквито знае, да се информираме взаимно и всеки да знае за какво става въпрос. Аз ще започна пръв. Общо взето заплатата по договор се състои от основна заплата (върху която се спират осигуровки, и бонус, който не се облага). Като се съберат тези 2 суми се получава чистата заплата.
Рецепционист - около 330
Пиколо хотел  - 234 или 280 - тук зависи от големината и категорията на хотела
Спасител басейн     -   350
Отговорник басейн -    350
Готвач            - около  360
Хайде който каквото знае да пише. Нека си бъдем полезни.

Здравейте мили дами-без работа.
Кризата е голяма за всички безработни,но ние група от четири жени искаме да Ви предпазим от по-голямо зло,от това каквото е безработицата тук в гр.Добрич.
Миналото лято на 2010г.по-повод безработица и ние попаднахме на Албена в хотел „Дружба” с управител г-жа Станева.От втория-третия,ден –рядко усмихващата се и поздравяваща управителка вече стана друг човек.Може и ние да сме били наивни и заблудени.Тази жена незнаем как е избрана за „управителка”-дали поне е попълвала някакъв „тест”при избиране на пост,но нямаше елементарно възпитание.
При пристигането ни на нас камериерки те в 8:10ч.сутринта в съблекалнята,тя пристигаше без едно шаблонно „Добро утро”,което незнаеше-започваше този етаж,тази стая,тези туристи и т.н.,задачите за деня.Ние бързахме през това време седемте жени в шкафчетата се да се облечем и приготвим.Тя винаги сутринта нервна,възбудена и кряскаща ни представяше новия ден.УЖАССС.В дните,когато г-жа управителката Станева почиваше,понеделник-петък се работеше спокойно.Заместваше я домакинката Елка,тя помагаше на всички ни и имаше съвсем друг подход.Но въпреки всичко и тя ходеше по етажите разплакана,като всички нас.Постоянно търсехме Валидол или Валериан.В растояние от два часа и половина имахме по 6-7проверки от недоволстващата управителка.Връщахме се вечер по домовете си неспособни,треперещи,разтревожени даже за контакт с децата си и мъжете си.
Надявахме се,като всички камериерки,с които се познавахме от автобусите на някои „подаръци”.Да,но НЕ –разбрахме защо постаите ни със заминаващи туристи-няма нищо,освен празни бутилки от мин.вода и остатъци от сапуни.Една от администраторките ни сподели,че г-жа Станева първа обхожда освободените стаи от които сваля кафе машина,подаръци,торбички,след това ние ги получаваме за зареждане и т.н...
Мили съгражданки много чесно и искренно ви пишем помислете си-навсякаде,но не и в хотел „Дружба”.Там персонала на такива като нас безработни ги събира и предлага приятелка любезната „Гинчето”от Добротица.

Ти шегуваш ли се? Когато тръгна на курс за "питсари", не видя ли как се пише думата?
290лв е отговорът на въпроса ти.

А някои да знае какви пари взимат питсарите ?

За съжаление, въпреки надеждите, че нещата там все някога ще се нормализират, за пореден път констатирам , че надежда вече няма. За поредна година се назначават хора на управленски позиции,които хал хабер си нямат за какво става въпрос.Поредните държанки ще тъпчат, докато ние- останалите,които искаме просто да работим,вършим и тяхната работа, но за нас - признание никакво,въпреки годините,които сме отдали на комплекса.
Честито Ново Разпределение, колеги!

Албена преди време беше хубаво място за работа /не за забогатяване! /. Сега най-добре е в Албена да си като турист.Този, които е сгрешил да работи там е мноооого разочарован от отношението към персонала.Лошото е, че не им се отдава това,да оценяват коректността и лоялността.Май в тази фирма който е интригант е на почит. Все ми е едно дали ще изтрият моето мнение или не, но се надявам поне един, двама да спася от тази грешка. Лично аз не виждам как ще се нормализират нещата там, защото управляващите не го искат!Здрави нерви желая на новите кандидати за работа в Албена АД !