Албена АД /img/frontend/nomap.png"

Албена АД

Продавам дипломи за средно и висше образование. За повече подробности ми пишете на и-мейл [email protected]

Здравейте! Искам да попитам някой може ли да сподели някакво мнение за хотел Калиакра. (Най-вече за професията пиколо, понеже към нея съм се насочил заради бакшишите).

Работила съм няколко лета там, тъй като за студент е удобно. Не плащаш пари за храна и квартира, и макар и ниски да са заплатите - си ги спестяваш ( естествено ако не ги харчиш за собствени нужди ).
Има много минуси, поради които хората доста често са принудени да напуснат и да не се върнат повече в обекта.
Например ...
1.Ниски заплати - пиколо - 350 лв ( чисто - 280лв ), администратор - чисто 370 лв .. Има проценти, но те почти никога не стигат до служителите, защото по - големите хищници ги изяждат..
2.Храна, настаняване - зависи в кой хотел работиш.. някой ги настаняват на 30 минути от хотела им, храната, която се яде е след като се прибере инклузива, доста често готвачите прибират хубавите и пресни неща и остават картофи, ориз и някакво старо месо за персонала... Но все пак зависи наистина в кой хотел си, едната година бях в хотел, в който можеше да хапваш каквото си пожелаеш и в кухнята не те гледаха на кръв.. А затова къде спиш - влага, мухъл - не е изключено да има в стаята ти, но все пак не се плащат сметки за вода и ток от персонала..
3.Атмосфера - Има много "шефове", които са надменни, а всъщност знаят по - малко и от теб и са некадърни в работата си.. Карат ти се, глобяват те, без да си виновен!
Ако става въпрос за колеги - ето това е нещо хубаво, запознаваш се с много хора, част от тях двулични, но се намират и свестни.. Както навсякъде де...
В Албена всеки се опитва да открадне нещо от някъд, тъй като 350 лв средно са доста ниска заплата... Персоналът е предимно със средно образование от Добрич, Балчин, Оброчище, тъй като там безработицата е голяма и са съгласни дори и на ниски заплати ..
А може да ти се случи да вървиш по улицата и да ти проверят чантата... Има проверяващи, които може да надникват дали не си откраднал нещо - ябълка, портокал, химикал и т.н.. А ако си откраднал - глоба или уволнение...
Има едно нещо, което най - много ми харесва и това е , че заплатите се изплащат на определено число и никога не ги бавят! В това поне са коректни, но то оставаше и да ги бавят... не стига , че са ниски ...

аз работиа кам охраната в албена вси4ко е на високо ниво и тва е измама 4е охраната краде не говорете глупости!

Неграмотна си, то се вижда,но явно някой от сота ти е духнал под опашката и мижетурка си ти, както ти  наричаш вероятно човека подал ти ръка,и ела да ти върна парите.....по бай Тошово време гледаха Албена на картичка сега мнение изказват.....

какво стана с този станев-мижетурка такава,зашто не обарне внимание на сотаджиите колко много крадат,какво чудо изнесоха тези боклуци.За пари,изнесоха всичко,погледнете ги тях.ОНзи СТАНЕВ(мразел кражбите)ами той какво прави откаде тези парти.Хубаво да не види-глопак

Хора, какво стана с Пенев ?! Чуват се тук всякакви неща ! То отдавна се знаеше, че краде, но малко хора могат да му излязат в пряк двубой, защото е много зъл и отмъстителен гадняр и подлец! Само върти интригите като режисьор в театър. Дано Станев осъзнае какъв балон си беше взел за директор! Ами тая Мира-секретарката му, то фактически тя въртеше комплекса, а Пенев се занимаваше с процедури по "киснене" на хора, които не му харесват! Цял сезон пропиляха в междуличностни битки?! Човекът доказа, че от всеки барман директор не става!
Г-н, Станев,Вие сте умен човек.Молим Ви, махнете този човек , ако поне малко уважавате нас, обикновените работници, които Пенев превърна във безмълвни /от страх/ роби!

Работила съм няколко години като администратор в различни хотели в Албена. Тогава бях студентка и работата отговаряше на нуждите ми от ползване на езици и трупане на стаж. Истината е, че в Албена може да се научи много, особено от служители, които отдавна работят в курорта. За жалост техният брой намалява с всяка изминала година. Заплащането е ниско и кадърните кадри се пренасочват към други места след като натрупат достатъчно опит. Сякаш управлението не се притеснява от голямото текучество на опитен и образован персонал и ти показват вратата в момента, в който посочиш пропуските в отношението им към теб. Не е трудно да се издигнеш в йерархията, ако си съвестен и образован, но това най-често означава повече отговорност за мааалко повече пари. Ако сте честен и съвестен служител (с други думи, струва ви се ненормално да крадете) и сте от региона и мислите да изхранвате семейство целогодишно от няколко месеца работа в курорта, то Албена не е за вас. Ако мислите да трупате стаж в туризма за няколко сезона, то тогава може да обмислите варианта за работа там.

За хора без език няма какво да кажа.Незнам какво очаквате повече от 300 лева макс.Работя за трета година в Албена.2 сезона като спасител на басейн.400+50(430clean)хранене, спане както и алкохол без да се залъгваме(след работно време).Единствените ядове който имах че немисе плащаха извънредните часове,стоях 12 часа на басейна(платени 8).
Миналия сезон започнах като барман 350+200 лева заплата.+бакшиш.(Който както се уреди) Като главната идея на 3/4 от персонала е да краде алкохол...за да бъдат уволнени дисциплинарно.

Послепис: За съжаление стари години няма да се върнат на златна албена с този Inclusive.

Работих в Албена преди 3 години и още съм разочарована от отношението към служителите там. Работих на рецепция, като трябваше да съм на смени дневна - нощна - два дена почивка. За тази работа трябваше да получа чиста заплата около 450лв. В крайна сметка поради липса на персонал работих там два месеца на смени дневна-нощна-ЕДИН ден почивка и месечното ми възнаграждение беше чисто 360лв. Накратко казано работих два пъти повече за два пъти по-малко пари! От тогава насам съм работила на други места същата работа, в по-големи хотели, с два пъти повече работа и винаги съм се справяла отлично. Аз бях единствената на рецепция, която не беше от Добрич. Един ден видях фиша на един от колегите от Добрич, който работеше колкото мен и вземаше заплата 600лв. От това си направих извода, че Албена АД е ужасен работодател, ако не си от Добрич!