Antelope Audio / Електросфера ЕООД https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=София,бул. Цариградско шосе 7&markers=София,бул. Цариградско шосе 7

Antelope Audio / Електросфера ЕООД

В Антелопата работят изключително хубави хора. Ако сте социален, готин човек, почти задължително ще създадете приятелства и ще се забавлявате след работа с хора от фирмата.
В голяма степен тази среда балансира негативните страни на работата там. Има много "процедури", които са написани, но за чието изпълнение никой не следи, съответно всеки си прави, каквото и както го е разбрал, от там настава хаос, и това пречи на гладкия работен процес.
Игор (управител/собственик) е едно голямо, егоцентрично бебе, което обича да бъде галено и гушкано (метафорично и не). Ако не му дадеш, каквото иска, много вероятно е да те разкара. Ако нямаш досег с него (по-ниски етажи в йерархията, изключваме мениджмънт, R&D, sales) живееш си и си работиш, и не знаеш точно какъв им е проблема на хората с него.
Със сигурност за мен е позитивен опит, много повече отколкото негативен. Със сигурност компанията не е корпорация и не е най-добре работещата структура.
Ако Ви предстои интервю, не съдете по ЧР, защото те просто са лоша корица на не толкова лоша книга. :)

Значи нищо не се е променило в Шантелоп. Това не е първата вълна от напускания на 2/3 от R&D отдела. CEO-то трябва сериозно да се замисли защо има такова текучество и защо напускат кадърни хора. Защо компанията не може да ги задържи? Доста е наивно схващането за работното време в тази компания. Аз лично винаги съм смятал, че ми плащат за да си свърша работата не за да вися в офиса и да симулирам дейност (както правят не един или двама в тази компания) и да ми отчитат работното време до секундата и накрая на месеца да съм на плюс или минус. Кое е по-доброто? Някой, който си върши работата за по-малко време и не кибичи в офиса по 8 часа или някой, който идва на работа в 9.00 и си тръгва в 17.00 и не си дава зор за нищо? Другият сериозен проблем с микромениджмънта, който упражнява CEO-то също все още е останал нерешен явно. Какъв е смисъла да се месиш на всеки в работата непрекъснато до такава степен, че почваш да му пречиш? Не е ясно но вероятно CEO-то си има някакво обяснение за това. Не ли работата на CEO-то да какзва КАКВО трябва да се направи а не КАК? Да има визия за развитието на компанията и стратегическо мислене? Работа ли е на CEO-то да се меси в работата на всеки служител от R&D-то на микрониво? Щом толкова може и разбира защо не си го направи сам? Какъв е смисъла да наемаш хора, които си разбират наистина от работата ако не ги оставяш да си я вършат на спокойствие без да ги държиш вечно под напрежение? Въпроси, който продължават явно да висят във въздуха в тази компания без да са получили адекватен отговор или да са предприети някакви адекватни действия от страна на мениджмънта на компанията. Това със сигурност не е хубава компания. Има само малко лъскава обвивка но от вътре си е знаете какво.

За мое голямо щастие, наскоро напуснах тази фирма, след 16 месеца прекарани в нея! Признавам, че се запознах с много млади професионалисти, които минаха през тази фирма, но категорично не мога да кажа същото за собственика. Човека е с някакви сериозни психически проблеми (казват, че преди години не бил така). Постоянно говори за фюрери, които трябва да пресират служителите, дори той самия се мисли за такъв. След като господина дойде сутрин в офиса, веднага започва да обикаля по етажите и да внася хаос - важно е да види кой какво има на монитора, да промени веднага всички наредени планове, а ако случайно двама си говорят без да са го видяли, че е дошъл на етажа, обикновенно следва - "какво става тук", "нещо интересно ли си говорим", "нямаме ли работа", "за какво ви плащам" и т.н.! Общо взето му е много богат хапливия речник, което изнервя максимално почти всеки колега, който вече познава истинското му лице. Служителите бързо започват да изглеждат демотивирани от токсичната среда, която господина създава и да се опитват да седят максимално повече време извън сградата, само и само да не го срещат. Наричат негов харем целия R&D етаж, където по принцип прекарва и най-много време. Обича да крещи гневно на служителите си, когато сметне, че някой не изпълнява заповедите му - прави го основно с новопостъпилите, които масирано ги принизява до нищожества, защото му харчат копейките. Напоследък започна с разни реплики, как служителите трябва да му плащат на него, за да им покаже, че той може да върши работата на всеки един от тях, много по-бързо и по-качествено. Страхотно, явно си е докарал тези специалисти, само за да му пречат да работи бързо. Демонстрира неблагодарност към усилията и експертизата на всеки, въпреки, че хората му са там за да развиват неговия бизнес,а не нечий друг. Повечето служители са специалисти, за които всяка една фирма се бие за да ги има, а той си се подиграва ежедневно с тях. Когато е в настроение, обича да се хвали на придворните си, как е "дресирал" някой човек от новопостъпилите - термин използван при трениране на кучета, но и негов любим израз. Преди година, същия този Г-н Собственика, съсипа успешно по-голямата част от дилърската мрежа на тази компания, самозалъгвайки се, че вече е в топ 2 компанийте в света и че най-накрая той диктува правилата. Влезна в агресивни схеми срещу големите си дилърски партньори и продавачи, които бързо го изоставиха, а някои от тях дори публично заявиха, че повече няма да работят с тази фирма, докато този човек й е собственик. Изпаднал обаче в състояние на пълно отрицание, господина започна смело да размахва пръст, че дилърите ще го търсят, ама той вече няма да иска да работи с тях. Е, кораба му започна да потъва рязко към дъното, заради нереализиране на продукция. Само за няколко месеца, лошото състояние започна да се усеща и планираните милиони в продажби, вече нямаше откъде да дойдат. Фюрера започна да се изнервя от последствията, защото определено не очакваше, че ще се докара до дъното сам. Опита се да реагира и си назначи разни високоплатени бизнес съветници, които направо му доразпраха скъсаните джобове. Междувременно, по стар негов обичай, собственика започна да си го изкарва на грешните хора и така един по един те започнаха да напускат, хвърляйки си молбите. В последния месец фЕрмата (както той обича да я нарича пред феновете си), изпадна в състояние да не може да задържа хората си, поради липса на финансов поток, приканвайки повечето от тях да си пускат неплатен отпуск. Въпреки, че напуснаха не малко хора, това нямаше как да разтовари достатъчно фирмата финансово и собственика реши да съкрати 10тина човека, които без обаче да очаква бяха последвани от молби за доброволно напускане на още над 20 от най-важните му служители (вкл. инженери, мениджъри, програмисти и т.н.). В рамките на 3 седмици, почти целия R&D отдел си пуснаха молби за напускане и вече не са част от фирмата. Не мина време и всички които напуснаха така изненадващо за него, бяха заклеймени като "Предателите".

Не се сърдете Господине, спокойно можете да обясните на останалите си служители, че сте уволнил 1/4 от фирмата си и че не са напуснали по свое желание, за да не се уплаши някой от случващото се.

Нямам представа останалите неща как са във фирмата, но ако някой адекватен човек чете от ръководството: НАПРАВО СИ РАЗКАРАЙТЕ ЦЕЛИЯ БЕЗДАРЕН ОТДЕЛ ЧОВЕШКИ РЕСУРСИ!

Ужасна анти реклама ви правят, не съм срещал по некадърни хора!

По ради моя кандидатура ми беше позвънено от HR явно на фирмата да ме покани на интервю. Останах честно казано с доста лошо впечатление, дори не ми изслуша и не показа адекватна приемственост,за да преминем към следваща стъпка.

Имах едно-две изисквания, които исках поне да предаде на ръководния екип и в една нормална компания с висок професионализъм съм сигурен, както и ми се е случвало, че връзката ще остане отворена.

Надявам се да е единичен случай, но вече с времето ми светва лампичката още доста рано и не е добре за тях.

Досега не бях писала мнение за компания тук, но бих искала да споделя как протекоха срещите ми за работа преди извесно време, за да може хората след мен да имат повече информация дали си струва да влагат време за подготовка и да вложат времето си. Наскоро мой познат мина през същият процес и след като сподели как е протекъл при него реших да споделя моя опит.

Основният проблем, който имах с хората там беше фактът, че и на двете срещи имаше общи приказки и умишлено избягване на отговаряне на конкретни въпроси. фокусът беше как те са startup, който расте и имат нужда от структура, но не искат да имат класическа структура и липсата на каквато и да е информация по свободната позиция. Говориха за факта, как всеки може да поеме всяка позиция, която иска независимо дали е квалифициран или не, защото желанието е най-важно (?!?).

На всеки мой конкретен въпрос свързан със същетвуваща структура, конкретика за цели, метод на работа получавах отговор колко е невероятна атмосферата и никаква конкретика.

Имаше проблеми свързани с провежданията на самите срещи като закъснения, липса на свободни зали, непредаване на информация вътрешно между колегите. За съжаление усещането беше по-скоро за немърливост, липса на желание за професионализъм или просто интертност.

Разговорът с управителя беше напрегнат, но не мога да кажа, че беше нелюбезен или агресивен, просто странен, отново с въпроси в страни от позицията, за която бях кандидатствала.

Като цяло изглеждат симпатични, преобладаващо млади хора, но дори и за няколко срещи се виждат странни действия и като цяло хаотична обстановка.

Може би е това ви допада и е вашето място, тогава успех! За мен със сигурност не беше и се оказах.

Е, не мога да повярвам, че има още желаещи да пишат мнение за тази фирма. Така или иначе, ако искате да си седите на гъза, да слушкате и да се правите на работещи и то за горе-долу нормални, че за някои позиции - над средното пари, това е вашето място. Работещите хора са малко, ако Ви се работи читаво и искате да научите нещо, трябва да сте при инжинерите (единствените, които правят нещата смислено). Финансите и счетоводството, също са на доста високо ниво. Покупките и шипинг отдела са доста свестни хора и бачкат здраво. Оттам нататък има толкова безмислена паплач в тази фирма, че да се чуди човек, откъде са ги намерили. Е и там се намира по някой заблуден, но той бързо си тръгва. Текучеството е голямо. HR отдела е под всякаква критика. Не става и за "чеп за зеле", както се казва. Мениджмънтът е под всякаква критика. Или се скатава, или не работи, или само говори глупости и симулира работа. Собственикът е доста умен човек, но вече е изперкал и тотално е загубил представа за реалността. Не само за в България. Все още има някакви идеи, но в целия този хаос всичко се губи. И както преди работата се изнася от 30-тина човека. Сега, другите 100 какво правят и колко пречат е основният въпрос. Фирма с потенциал, но с опити да бъде погребана от некомпетентност на високите нива на управлени.

Много ми се ебе, но откакто се влюбих в свинските пържоли и пържента сланинка, много обичам да пия ракия и да акам поне по 4 пъти на ден. Заплащането в тази фирма не ме устройва защото не ми стига да си купувам вски ден нови крокодилски ботуши и да ритам жената с тях.

Професора трябва да си стои в "колежа". Ще ми демонстрира тоз на мен че знаял и че никой не му е равен. Дадоха ми задачи за валидация на знания, една от които схема с 4 резистори свързани във правоъгълна форма на върха захранване и от долу земя. Резисторите вертикално поставени в двойки и в средата точки в които трябва да се сметне напрежение, все едно два делитела. тези точки не са свързани електрично, и аз трябва да намеря съпротивление между тези две точки, т.е. да събера всички съпротивления понеже сме в кръг. Смятам аз потенциали, токове, съпротивление всичко по ред. Намирам че никъде в схемата няма равни потенциали колко и да са финни нещата. Взима след това профката да преглежда дали е вярно и намира че потенциалите трябвало да са равни (въпреки че знам омовия закон и виждам с своите здрави очи че резисторите на са симетрични или поне в съотношение симетрични). И казва понеже потенциалите са същи в тези две точки .. Ем ние можем да ги свържем тези две точки и да кажем че сега съпротивлението е равно на нула!

Ама че малко, как ще ги свържеш като в схемата не са свързани и се търси съпротивление между тези точки?!? Как ?

Фирмата е малка, но хората от ЧР са много зле в координация и спазване на уговорки. TeamLeader - ите са забравили какво е да си кандидат които се моли за работа, те се кефят на хора с 20 години опит в мазето им. Професора е страшно агресивен повишава гласа и се кара. Всички ми си струват Някак лепкави и хора които са лицемерни .

Не се опитвайте хора, положението е много зле не си струва вярвайте.

Радвам се че поне мога да споделя за следващия да не се изгори и да си изхаби времето и ресурсите .

Сърби ме лявото мъдо ама колежката неще да го почеше. Пък да не говорим колко ми се ака. Направо положението е критично. Няма и тоалетна хартия а киселото зеле неможа да стане.