НИКДИМ ЕООД /img/frontend/nomap.png"

НИКДИМ ЕООД

Превърна я в складова база, където разтоварва китайската стока. Преди поне лепеше етикетите и надписваше предпазителите, сега всичко идва готово. Дотук добре, ама разпределителните дружества го научиха и край.

Бат Кольо,
Тази управителка май ще ти затвори милата фирмичка. За няколко години успя да я превърне в една от най-непредпочитаните и неприятни за работа фирми.Пак е написала обяви за работа все едно, че основава нова фирма.Горката сигурно не знае каква слава ни се носи в града /включително и на нея/ и никой не иска да дойде да работи при нас.Е какво пък нека да опитаме.Все още може да се намерят някой  много закъсали хора мразещи себе си.Нека пробват.
Ти заслужаващ това-празна фабрика постоянно търсеща хора за работа.

Каквото било било. Като че ли се очакваше да се стигне до тук. Неможе да се подиграваш на хората 20 години и накрая да не ти се върне. Стана невъзможно да се работи в тази фирма. Шефа от паника взима неадекватно след неадекватно решение. Да затваря фирмата поне да не се мъчим. Ясно е, че ние нямаме смелостта да напуснем сами.

Колеги конструктори,
Ако търсите силни отрицателно преживявания опитайте късмета си в тази фирма вече със сигурност западаща . Замислете се само в етап на криза и безработица това е поне петата обява за подобни позиции в рамките на не повече от една година. Сигурен атестат и показател за затихващите функции на фирмата и за бездарното и ръководство.Както беше писал един колега преди -лъскава фирма с добри и верни пазачи(добермани).Подкрепям го и съм съгласен с него. За бога колеги конструктори не си заслужава да си трошите нервите и здравето.А и заплащането едва ли ще си заслужава вече. Кадърните конструктори колеги ще си намерим вярвам и по-добра и заплатена работа. А и нещо много интересно в обявата "поради разширяване на производството"-ха-ха. Които познават фирмата им е ясно,че там може да се разширява само стройтелството, но не и производството.

Добре,Г-н Собственик на Никдим,
Не ти ли стана вече ясно, че трябва да управляваш сам без да се доверяваш на някаква "ф_ _ _ а". Вземи се най-сетне в ръце и си направи фирмата каквато трябва да бъде.За какво са ти тези обяви за главен механик и енергетик. Нема не се сещаш, че това са поредните глупости на твоите подчинени.В момента  имаш хора във фабриката, които да изпълняват тези длъжности. Ако пък не искат или не могат да ги изпълняват просто се освободи от тях. Преди имаше, доколкото си спомням, такива служители. Отвори си очите г-н Собственик. Би трябвало вече да сте разбрали, че все по трудно ще си намирате стойностни управленски кадри. Дано четете нета. Действайте по-бързо просто времето лети и конкуренцията не спи. Там където сте сега не е верният път. Както казват старите хора-изгони кукумявката от къщата. Успех.

Жалко,че има лимит на обема или дължината на мнението.
        В тази фирма поставих свой рекорд за най-кратък трудов стаж.Само два не пълни работни дни.Така и не стигнахме до подписването на трудов договор.
        За тези два дена успях да усетя следното:
        Фирмата има съблазнителен външен вид,лустросана,впечатляваща.
Но ако желаете да бъдете унижаван,така както никога в живота си от-
дете,за да се убедите в правотата ми.
         Собственика иска да направи нещо,но не знае как.Под себе си
е назначил необразовани,но зли и изпълнителни надзиратели.Фирмата прилича на добър европейски затвор.И тъй като продуктите,които продават пристигат от Китай ,дори с надписи на български,то работещите във фирмата са само за масовката.За параван,че се работи.Реално парите се печелят по друг начин.Затова никой и пет пари не дава за това какво се случва сред служителите.
          Моята препоръка към колебаещите се е следната :
          Не си и помисляйте да кандидатствате в тази фирма.Не много пари,които ще получите там,ще са недостатъчни да възстановите разстроената си нервна система.Ако обаче сте мазохисти,по-добро място няма.На слука !

Колеги,
Явно фирмата предизвиква интерес в нашият малък град.Виждам,че все повече хора пишат мнения,което приведствам. Разбира се хвалебствията от настоящите и служители са нещо нормално. В противен случай ще бъдат моментално уволнени от собственика.В това няма никакво съмнение.Разбира се от известно време насам е видно,че фирмата върви надолу:
1. И аз приведствам новите колеги,ама къде са.Преди в обявите за работа имаше изисквания за квалификация,умения, знания,отговорности а сега няма. Молим се само някой да дойде.
2. Преди няколко години във фирмата имаше много добри икономисти,инженери,техници и изпълнители.Благодарение на тях бе създаден Никдим и в момента продължава да съществува. Сега фирмата не може да се похвали с добри кадри на всякакво ниво.И това се вижда с просто око.Благодарение на лошата организация и ръководство производството значително спадна ,пазарите се загубиха,няма нови разработки,не може да се реагира адекватно и навреме на изискванията на енергетиката,икономическите резултати се влошават.
3. Относно собственика,не мога да разбера това ‘‘да му влезеш под кожата’’.Хора разберете едно: всички собственици са умни, иначе те щяха да работят при нас,а не ние при тях.И не му берете грижа на собственика.Той си има достатъчно,даже и такива за които вие и не подозирате.
4. Сега в момента там текат някакви безумни съкращения.Освобождават се добри стари специалисти и работници.Сегашната управителка и заместника и /не собствениците/ се мъчат по този начин да спасят кожите. Но това мисля,че няма да е за дълго.Некопетентноста,лошият професионализъм и слабата интелигентност много трудно се скриват.
5. Заплащането далече не отговаря на полаганият труд и на това което биха искали работниците да бъде.Но това е много трудна тема за цялата страна.
6. Текучеството във фирмата е голямо.Това се вижда от непрекъснатите обяви в нета и не е добър показател за никоя фирма.
 7.Относно работната среда-нямам думи за нея.Елате и сами ще се убедите.
И накрая :Дано собственика по-бързо си намери кадърни ръководители ,за да тръгне фабриката му напред,иначе лошо за всички ни.

Аз съм във фирмата от много дълго време и мога да кажа само хубави неща на бъдещите ни колеги. Фирмата е успешна и сигурна, колективът е чудесен и въпреки че има много работа, работната среда и заплащането са много добри за нивото на град като Казанлък.
Определено обаче тази фирма не е място за мързеливци и такива, които са свикнали по цял ден да клюкарят, защото се работи много. Само с това си обяснявам отношението на последните хора, които са писали. Собственика е много интересна личност и ако успееш да му влезеш под кожата, можеш да научиш много! За съжаление се е обградил само със завистливи хора.
Със здраве на всички!

Първо искам да кажа,че съм работил във фирмата повече от 15г.Минал съм през всички управленски нива и я познавам отлично.Създал съм я заедно със собственика.Фирмата е хубава и добра,но в момента е истинско безумие да работиш там.Причини:
-лош колектив,благодарение на ръководството
-некомпетентно ръководство в лицето на сегашният производствен управител и ОТКК на фабриката.Тези двамата трябва да си уволнят незабавно.Управител и прокурист на фирмата не коментирам-те са собственици.
-снабдяване и търговски отдел-абсолютна нула/без търг.управител/
-ел.лаболатория и енергетик-ниско ниво не отговарящо на фирмата
-счетоводство-голям цирк.Единствената им грижа е да останат на работа и да не ги глобят.
-специалисти във фабриката-в момента няма такива
-заплащане на труда-ниско не отговарящо на работното време и положеният труд
-привилегии-няма такива
-възможност за израстване и развитие-не се предоставя такава
ИЗВОД: ТАМ ЗАПОЧВАЙТЕ РАБОТА САМО В МНОГО,МНОГО КРАЕН СЛУЧАЙ,САМО АКО СТЕ В БЕЗИСХОДИЦА И ИМАТЕ МНОГО ЗДРАВИ НЕРВИ

В тая фирма няма производство. Всичко се копува от китай и се препродава. Собсвтеника въобще не е наясно за какво става дума. Обещава много, но незнае какво иска. Масова практика е да се започва и след 2 3 месеца да напускат хората.