Дайхман търговия с обувки ЕООД /img/frontend/nomap.png"

Дайхман търговия с обувки ЕООД

В интерес на истината не е толкова зле, колкото го описват всички. Вярно - няма такъв момент, в който да не правиш нищо и управителката може да те юрка наляво и надясно, но това се налага, тъй като това е един от магазините, в който влизат изключително много хора, може би половината от влезлите пазаруват и непрекъснато се налага да се подрежда нещо, да обслужваш клиенти или да си на каса. Вярно е че натоварването е голямо, но пък времето минава бързо и имаш доста време през деня да си вършиш останалите неща от личния живот. Съгласна съм че графика не е много удобен за всичко което искаме да направим, но все пак сме на работа. Вярно е също че заплатата е около 300 лв и не стигат, но и затова работата е 4 часа. Който иска по-голяма заплата съответно си търси и работа на пълен работен ден. Пък това за изпитите изобщо не е вярно. Просто си казваш предварително, пък ако има нещо изникнало в последния момент (стига да не прекаляваш винаги може да се направи компромис).
Не казвам че е работата мечта, но на този етап, на който трябва и да взимаме изпити и да ходим на лекции мен ме устройва

Ужас ужааааааааааас. Кандидатствах в Дахман с надеждата , че са “нормален” работодател , но на втория ден вече бях сигурна че трябва да напусна. Назначиха ме в мола на цариградско шосе и след като започнах работа видях че подробните обяснения и усмивки са останали само в интервюто. Никога не съм попадала на такова злобно отношение от страна на управител /не се учудвам че всеки е плюе зад гърба и / и не стига, че не ти обяснява какво трябва да се свърши не стига, че ти дава хиляди задачи който няма как да изпълниш понеже си нов, но и се държи с теб като с животно. Не съм очаквала, че ще попадна в толкова демотивиран екип където всеки втори възнамерява да напусне. Когато ти потрябва информация няма кого да попиташ , понеже управителката често е извън магазина. Видях , че пак имат обява за работа .....който иска за няма и 300 лева да бъде обиждан, да работи както се наложи според работата , да му се разместват смените постоянно и да търпи злобното отношение на изнервена управителка там ще му е идеално.

Здравейте, явих се на две интервюта за длъжността Управител на филиал.На първото интервю ми беше спестена подробността, че всъщност интервюират кандидатите за заместник-управител или както те самите го наричат - мобилен управител.Работното време е от понеделник до петък, по 8 часа дневно, като заплащането за тази длъжност възлиза на чисти около 670 лева, с уговорката при добро представяне от Ваша страна да Ви повишат на длъжността управител, вече с повече задължения и сносна заплата.
За мен бе загуба на време, не обичам да ме баламосват, иначе фирмата ми допадна като структура и ценности, но! такава заплата може да се взима и за доста по - неангажиращи работни задължения.

Моля споделете нещо за Управителите на магазините. Заплата, раб.време...

За всички, за които времето е ценно, ще споделя всичко, което казаха на интервюто! Абсолютно безпристрастно!
1) 20 часа работна седмица - 5*4 часа, 2 дни почивни, по график. Този график се изготвя две седмици по-рано от управителя на магазина. Пр.: понеделник - 8:00-12:00, вторник - 10:00-14:00,.../всякакви комбинации, по преценка на управителя/2-та дни, разбирате, може да не са последователни и събота и неделя. Дайхман е фирма, която предлага АБСОЛЮТНО ЕДНАКВИ УСЛОВИЯ на всички, не се прави никакво изключение за никого!!! Това означава, че вие ще трябва да нагодите ангажиментите си към работата, т.е. ако сте студент и имате изпит, никой няма да ви пусне, нито ще може да си смените смяна! Две седмици преди навлизането на месечния график ще знаете и ще си му правите сметка. А за родители и хора търсещи втора работа е НЕВЪЗМОЖНО! Няма практика, до сега(питах), някой да се е договорил с управителя, напр. да почива винаги събота и неделя.
2) 335 лв. брутно(260 лв. приблизително). Национален труд се заплаща, всеки допълнително изработен час се заплаща, също. Ако магазинът докарва голям оборот + %(но не се надявайте на "риба в морето"). Всяка година на база на оборота на всички магазини в БГ се прави преоценка на заплатата, т.е. може да се увеличи с няколко лева.
3) бонуси - 15 лв. месечно купони за храна, лятото напитки за разхлаждане. По време на празници, храна в стаята за почивки, нещо като празнуване! Веднъж годишно право на 3 чифта обувки - 2 от тях за работа, с тях трябва да сте в магазина, няма значение ботуши, кецове... и един-пълна свобода на избора(за мъжа, дете...) Има стая за отдих, в нея има хладилник, кафе машина, микровълнова.
4) работа - принципа на работа е един и същ за всички, обучават ви да извършвате всичко, за да сте взаимно - заменяеми - каса, подреждане склад, магазин, почистване, консултиране... Един ден може 4-те часа да ги прекарате в склада, а на др. да сте на каса. Работата е натоварена(това не е лоша дума), т.к. всеки ден се получава стока и тя трябва адекватно да се обработи! Ако ви харесат на интервюто и ви се обадят, веднага подписвате трудов договор(няма да ви "тестват", дали ставате или не), за 6 месеца, но в полза на работодателя, т.е. ако решите да ги напуснете 2 месеца предизвестие, които ще си работите, а ако работодателя иска да ви освободи е от днес за утре. След тези 6 месеца, става безсрочен. Обучението, също започва веднага. Както е по КТ имате 20 работни дни платен годишен отпуск, но повече от 10 дни няма да ви дадат да ползвате на веднъж, т.е. ще си го разпределите в цялата година и то по график, който се изготвя в края на всяка година за другата. Евентуално от вас може да стане управител на магазин(има такива случай), само те работят на пълен работен ден!
НАДЯВАМ СЕ ДА ВИ Е СТАНАЛО ЯСНО, ЧЕ Е ЗА ОТГОВОРНИ ХОРА И СВОБОДНИ БЕЗ ДР. АНГАЖИМЕНТИ, КАКВИТО И ДА БИЛО!!! АКО ОЧАКВАТЕ ДА СТЕ САМО КАСИЕРКА, КОЯТО ОТИВА ДА СЕДИ 4 ЧАСА И НИЩО ДА НЕ ВЪРШИ, ДА ВЗИМА ГОЛЯМА ЗАПЛАТА И ГОЛЕМИ БОНОСИ, ДА ПОЧИВА СЪБОТА И НЕДЕЛЯ, ДА ИМА ОТПУСК 1 МЕСЕЦ ЛЯТОТО...ЕМИ ДАЙХМАН НЕ Е ЗА ВАС!!!

Здравейте!
Ще споделите ли още нещо за фирмата? :)

Не ги знам колко са коректни, но като гледам как си спазват обещанията дадени още на интервюто много се съмнявам, че изпълняват това, което казват.Бях на интервю за магазин в Гранд Мол Варна на 20.06. понеделник и обещаха, че ще звъннат на всеки един от шестимата кандидати назависимо дали са одобрени или не , за да ни кажат най-късно до петък 24.06.Днес вече е 02.07., нивест, ни кост.Сякаш Интервюто и разговорът ни никога не са съществували.След първата седмица като се събуждам сътрин започнах да си мисля дали пък не съм сънувал и всъщност цялото интервю да е било един нелеп сън...Преценете сами.А и 335 лв. брутна заплата, трябва да живеете при мама и тати, за да ви задоволят.

бях на интервю за работа в тази фирма.
Фирмата се занимава с продажба на обувки и сега отваря магазини в София. Това, което предлагат те е работа по 20 часа на седмица (не може повече), което ще рече по 4 часа за 5 дена. Заплащането е 335лв. брутна заплата, което ще рече около 280лв. чисти пари на месец + някакъв бонус от продажбите, които още не е ясен, но нямало да бъде колкото още една или две заплати. Има 6 месечен изпитателен срок в полза на работодателя. Магазините щели да отварят след 20-ти март и ще се в новооткриващи се обекти(молове). Интервютата за София се провеждат в хотел Метрополитън, страшно чакане пада. От 9.30 часа влязох чак към 13 часа. Ако това ви устройва ходете на интервю, но лично за мен тези пари са си чиста подигравка. Успех!

Потърсих в интернет мнения на работещи в тази фирма, но така и не намерих. Дайте малко информация- работно време, заплащане. Как протича интервюто на одобрените кандидати.