ДЗИ Застрахователно Акционерно Дружество /img/frontend/nomap.png"

ДЗИ Застрахователно Акционерно Дружество

За работа (по принцип) в такава голяма компания е трудно да се говори общо, защото много зависи от това какво ще правиш, в какъв отдел ще бъдеш и т. н. Мога да изкажа гледище от позиция от сферата на ИТ. Мнението ми бих конкретизирала около три основни ключови думи - остарялост, неправилен подход и неефективност. Първо - остарели системи. Второ - пословична поредица от взети погрешни решения, водещи до хаос и неефективност в работата и в бизнеса. Непродуктивността идва от лошо подбрани кадри, лошо управление (в някои случаи и тотална липса на управление) от страна на преките ръководители, липсата на контрол в качеството на изпълнение на служебните задачи. Действа се по метода проба - грешка - никой не знае до какво ще доведе дадено действие - нещата в 90% от случаите се омазват и после същите тези хора, които са ги омазали, се опитват да ги поправят, при което настава още по-голям хаос. Отделно едно нещо се прави по-възможно най-сложния начин, вместо да се търси просто, ефективно и елегантно решение. В сферата на не-служебните дейности: една част от колегите са свестни, но останалата (вкл. и шефове) са коне с капаци, консервативни, дори бих казала неприятни типове. Има и една част, прехвърлили 60 години. От младите има свестни, но има и такива, които не работят правилно, допускат грешки, липсва контрол от страна на шефа и с такива хора като цяло трудно се работи в екип освен, ако не мислите и не действате като тях. Те ще минават след вас и ще мажат най-безочливо върху вашия труд и усилия да приведете работата в ред и шефа няма да им направи забележка, дори да сте очеизвадно прави. Напротив - ще се скарат на вас защо мътите водите и защо се мъчите да поправяте нещата - защо да е добре, като може да е зле? Друг аспект на коментар - материалната база. Вярвате или не, но в ДЗИ един много правещ впечатление проблем е недостигът на офис оборудване - бюра, шкафове, столове, етажерки, дребни консумативи и пр. Очаквайте, че ако постъпите на работа в ЦУ ще ви поставят в помещение с вонящ 25-годишен климатик, неподлежащ на почистване, олят с кафе тефтер като за добре дошъл и счупен стол. Отделно - неудобни мръсни клавиатури, мишки и малки 15 инчови монитори. Компанията забранява да си носите да ползвате ваша мишка, ваша клавиатура. Карате с кирясалите и дрънчащи десетгодишни клавиатури и мишки. Друг основен проблем - водата. В ЦУ няма чиста питейна вода нито от диспенсъри, нито от чешми. Пригответе се психически че ще трябва да минавате всеки ден до клекшопа и да си взимате вода или да давате месечно по 15-20 лв от колега, за да се купят големи туби с вода за офисите, че да не вземете да се обезводните от напрежение. Компанията не поема разходите за вода на своите служители. Ако се надявате на плодове, почерпки по време на работа, забравете - в ДЗИ храната е табу. Работещите хладилници също. Веднъж на няколко месеца може да се появят някакво количество лакомства, които трудно стигат за всички колеги и бързо свършват. Та вадете си изводи от цялостното устройство на компанията по начина, по който се вършат нещата в ИТ-то. Друг аспект е, че като цяло служителите на компанията са масово технически неграмотни. Тези хора не са наясно с елементарни неща като изкарване на шорткът или попълване на предварително оформена екселска таблица. За един такъв проблем могат да вдигнат дандания до Бога и да се оплачат на изпълнителния директор. Тези хора като цяло не са задължени да знаят такива неща, ако не са им в компетенцията. Но е откровено тъпо за това, че не можеш да изкараш един шорткът, да направиш черен живота на хората от съпорта. От друга страна отношението между различните отдели е винаги войнствено, независимо от стремежите на Човешки ресурси да обучат хората да бъдат толерантни едни към други. Всеки плюе другия отдел когато стане въпрос за съвместна работа и дори има някои неуравновесени с нервите хора, които си позволяват да отправят епитети и определения към други служители. Плюсовете на компанията са, че предоставят здравни карти за безплатно оказване на здравна помощ и поемане на разходите за лекарства до определена сума. И то това след 6-тия месец докато си на работа при тях. Всеки да си вади изводите

Какво е настоящето положение в ДЗИ? Има ли текучество? Какви са нивата на заплати?

Кандидатствах за длъжност финансов съветник в ДЗИ в животозастраховане,като в 1-вото интервю си мислех,че става въпрос за управление на портфейл,разпределяне на финансови активи,във 2-рото вече се колебаех дали не съм попаднал в масова заблуда,по-изчетеното дотук от доста форуми,означава ли че си търсят човек където да звъни и да предлага застраховки на хората,да притеснява физически и юридически лица със застраховки,където днес никой не си прави?От ДЗИ такава щуротия не съм очаквал,ако се окаже така?Все пак ако някой иска той звъни?Има ли някой мнение по въпроса?

Доста неспокойно място за работа! неясни правомощия, цели и центрове на влияние, съпроводено с постоянно спадащ пазарен дял!
За чистите Застрахователи все още има какво да с енаучи тук, но във всички други области като цяло ДЗИ вече изостава светлинни години от пазара! Най-лошото е, че хората са просто "човешки ресурс"

Много некорректна компания! Безумно съм разочарован от непрофесионалното им отношение. Бях дългогодипен клиент на компанията, но няма да повторя тази грешка занапред! НЕ ЗАТРАХОВАЙТЕ В ДЗИ, ТЕ СА НЕКОРРЕКТНИ!

Уважаеми Дами и Господа,приятна изненада беше за мен вниманието , с което застрахователната Ви компания ме удостои с допълнително внимание при застараховката на автомобила ми,като/безплатна зелена карта,бонус за лоялност и т.н./.Бих искал да попитам предвижда ли политиката на компанията бонус и за агитирани и доведени нови клиенти ? С Уважение:Васил Кънев,гр. Варна:тел.0878-33-48-66.

Бих искала да споделя впечатленията си от ДЗИ. На 13.07. ми се наложи да посетя офиса на фирмата на „Бенковски“3(в обедната си почивка, разбира се). Бях подготвена за дълго чакане и некооперативни служители с лошо отношение към клиентите. Бях обслужена от Ясен Узунов(отдел Автокаско). Бях изключително приятно изненадана от позитивното му отношение. Получих подробни и разбираеми обяснения за това, което ме интересуваше, помощ при попълване на съответните документи и всичко приключи за около 30 мин.(като в тук включвам и чакането в банката, за да заплатя услугата). От цялостното отношение на г-н Узунов останах с впечатление, че той цени моето време и прави всичко възможно да свърши работата си бързо и качествено, с цел да не ми се налага да идвам повторно. Беше любезен, внимателен, компетентен, бърз и позитивно настроен. Пожелавам на фирмата повече такива служители!

ДЗИ е наистина добра алтернатива за работа. Направило ми е впеяатление обаче, че държат и пенсионери. Според мен няма незаменими хора....

А към момента как е положениет, дали е същото.Интересува ме по-специално за Добрич, ако някой разкаже , благодаря предварително!

Интересно място за работа, с възможности за развитие .. и развиващо се само по себе си! Сериозното ноу-хау също е за отбелязване