Съдърленд Глобал Сървисиз / Sutherland Global Services https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=София,бул. Ситняково 48, ет. 4. 1505 София&markers=София,бул. Ситняково 48, ет. 4. 1505 София

Съдърленд Глобал Сървисиз / Sutherland Global Services

Не бих препоръчал - много изисквания за една заплата. Често повече болни от КОВИД от колкото в Уханска лаборатория

Честно казано, в сравнение с другите фирми, където съм работил до сега, тук си е доста ок. Особено ако си в сейлс проекта, се вадят и доста добри пари отгоре, a и заплата ти идва навреме, което е супер голям плюс. Бил съм в компания, къде постоянно се закъсняваше с плащанията и не беше никак добре. Натискане отгоре за повече резултати има, но то си е навсякъде така в този бизнес. Лично аз не се сещам да съм имал кой знае какви драми с мениджърите там въпреки, че не всички са топ. Не всичко е цветя и рози, има си неща за доразвиване, но като цяло мога да кажа, че съм доволен.

Компанията има както много позитивни страни, така и отрицателни. Аз започнах като агент и истината е, че ако се постараеш, можеш да напреднеш и да бъдеш повишен за сравнително кратко време. С мен това не се случи понеже продължих в друга компания, но бивши колеги от моя екип станаха тийм мениджъри, има възможности. Отрицателният елемент е самата работа, която в моя проект беше доста повтаряща се и еднообразна, но това също не е във всички проекти. Бих препоръчал компанията за ентри позиция, заплащането е добро.

Така като гледам в тази сфера всички фирми си приличат, дали едната или другата - стига да се разбирате с шефа и заплатата да е що годе добре, бива. След Съдърланд съм сменил две фирми от сектора и бих казал, че в Съдърланд най ми хареса, въпреки, че в проекта ми беше голям хаос

Здравейте на който чете. Пиша, за да съхраня психиката на бъдещите служители от женски пол, които обмислят дали да започнат работа тук. Аз лично не издържам вече, защото никой не се интересува от професионализма ти, а всичко тук е като един клуб за запознанства и секс. Всички ейч ари и по- специално тези, които се занимават с подбор постоянно се хвалят с кого спят и какви позиции имат от този факт. Стигат до там да развалят и семейства с по две деца обсъждайки на работното място с кой мениджър се срещат по бензиностанциите, докато си води децата на тенис. Другата пък как спи с големия бос Шушмит и му праввела фелацио в кабинета преди интервюта. Никой никого не уважава, никой не иска да говори по професионални теми, единствено секс. Момичетата са млади, незрели, а лидерите търсят точно това и в момента, когато подбират момичета. Подборът е катастрофа. Има едни Доника, Камелия дето се надпреварват в хвалби коя е спала с повече мъже от компанията и на кой колко бил голям и като подбират кандидатки ама да не била много хубава, че не искали конкуренция. Това е момичета, аз търся да се спасявам, вие не се подлъгвайте.

Да се чуди човек как в милата ни родина се е настанил един индийски колцентър, наел Киряк Стефчовци за мениджъри,които да нарушават грубо трудовото законодателство в България. Мениджъри - неграмотни и некомпетентни; арогантни и безочливи. Ами помнете, че всичко се връща на тоя свят и всеки си плаща за злото причинено на други човешки същества!

И Амазон се държат гадно с нас (много по-ниско заплащане, по-малко дни отпуска в сравнение в тези в Амазон Прага, лошо отношение, скандали), но никой не може да стигне лошото отношение и скандалите, които се търпят от Съдърланд. А ние им вършим цялата работа на тези от Прага при много по-лоши условия на труд. Съдърланд и Амазон дори ни забраняват да пишем в СВ-то си, че работим за Амазон. След близо година казах чао и на Амазон, и на Съдърланд. Сега работя директно за една компания без аутсорсинг.

Въпреки че е широко рекламиран проект, опитът ми със Спотифай е крайно негативен. Всеки ще ви разказва как там работят млади и модерни хора, които едва ли не, не работят, а по цял ден се забавляват слушайки музика на слушалки, но това е много далеч от истината. Така както в Индия обществото е кастово, такъв е и колективът на индийската фирма "Съдърланд". Нищо в Спотифай не е по заслуги. За тим лидери и QA слагат най-токсичните и конфликтни личности от екипа, хора без всякакви ценности.Напрежението и интригите са ежедневие, а проектът е тотал щета. От години се знае за дискриминацията в заплащането и третирането на българи и чужденци, но нищо никакво развитие по въпроса. Ако сте български гражданин, автоматично ставате част от най-долната каста на Спотифай. И все пак ако сте се прежалили и приемете работната им оферта, бъдете въоръжени да си имате работа с много токсични тим коучове и QA и си търсете правата до последно. Ако се налага, пишете и до централата на фирмата в Америка, пишете на HR или на Инспектората по труда.

Съфърланд така известна между колегите и амазон проекта за това ще дам малко информация към днешна дата. Работих 4 години вьв фирмата, 200лева бруто ми се увеличи заплатата за това време. Понякога нямало пари за увеличение, друг път 3% нагоре. Това важи за целия проект. Работа като за целия китайски народ, очите и ръцете страдат много след работа. Напрежение постоянно от спуснати мениджъри,вечно гладни за пари и постове. Постоянно преследване когато сте болни, проверка на болнични, включително и провокации да напуснете по свое желание. Привиква ви директорката на човешки ресурси и ви кара да си подпишете 2-месечното предизвестие .Мутренските методи владеят фирмата и проекта. Работите вкъщи, тока е за ваша сметка. Заплатите се увеличават евентуално от 1ви ноември и ако излизате майчинство преди това да знаете че НЯМА да получите увеличение, независимо че сте работили много преди това. Тази година беше много смешно когато ни обясниха че ще получим по 10%, а някои и 20% увеличение заради перформънс хахахаххахахахах> Не дами и господа просто дадоха 10% на тези с "високите" заплати 1300 чисто и 20% на тези с 1100 заради галопиращта инфлация и защото никой не се задържа дълго време в проекта/фирмата. Въпреки това заплатите са мега ниски за работата която вършите, по-ниски от касиери. Както написах вече заради перформънс обикновенно дават 3% или най често НИЩО. Забавни ваучери за храна от 60 лв, същите като преди 10 години по думи на др.колеги. Трагичен бонус 220 БРУТО с извънземни изисквания за получаванеи той същия от преди 10 години. Единствените хубави неща които съфърланд предлага са :мултиспорт и допълнително здравно осигуряване.

Здравейте, попаднах на реклама във ФБ и написах кратка форма за кандидатстване. Мигновено се свързаха с мен и предлагат 2900лв.брутна заплата,плюс възможни бонуси за немски проект на Telekom. Живея и работя в Германия от 20г. Обмислям завръщане в България. Ще бъда благодарна да чуя мнения на служители в тази компания и конкретно на тези с немски език.Казаха че английски не трябва и работата ще се състои само от телефонно обслужване. Ако ме одобрят със сигурност няма да се върна от голям европейски град за по малко от 3000лв. Нето в София, но дали да го направя ако ме одобрят и съгласят на условието ми!?