Съдърленд Глобал Сървисиз / Sutherland Global Services https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=София,бул. Ситняково 48, ет. 4. 1505 София&markers=София,бул. Ситняково 48, ет. 4. 1505 София

Съдърленд Глобал Сървисиз / Sutherland Global Services

Не бих препоръчал фирмата в никакъв случай. Наскоро четох статия и статистика в интернет, че хората работещи в кол център и БПО браншът са най-нещастни, доста токсични и депресирани. Последното важи, според мен за Съдърленд напълно. Локацията в София е много зле - вярно в модерна бизнес сграда, но не е приятна локация, няма къде да се паркира. Разиграват томбола за някакви свободни места, но я се паднеш я не - никаква сигурност, както и за работното място,с което потвърждавам написаното от колегите преди мен. Докато работиш, нямаш право да държиш мобилният си телефон в себе си и го заключваш е шкафче. Казват, че е заради сигурност и така искат клиентите, но мисля, че просто искат да те изстискат максимално. Не че поощрявам нищоправенето в офиса, но в Съдърленд нещата са крайни. Текучеството е ...феноменално... не се сещам за друга дума описваща магнитута на случващото се и как може да бъде описано по друг начин. В голямата си част, служителите са начумерени и много треперят за работното си място, но тя и системата на фирмата те кара да се чувстваш смачкан. Поточна телефонна линия е работата и не стига, че нямаш никакви привилегии, ами и работата те смачква до такава степен, че само чакаш да свърши смяната за да буквално избягаш от сградата - или поне така се чувствах аз, а и колегите изглеждаха така. Има интриги и точно те са поредени от написаното горе според мен. Има и готини колеги, но само това според мен е положително.

По начало БПО браншът е синоним на модерно робство, но с отнемането на привилегии Съдърленд води в класациите за възможно най-отвратително работно място. Не бих препоръчал на никого, защото на мен опитът ми с фирмата е по-скоро негативен. Единствено заплатата е ок и я плащат навреме. Мисля, че тенденцията, според това, което си говоря с мои приятели с немски и английски езици, да не работят в сферата на БПО, защото това не е престижна работа, а Съдърланд определено е топ най-гадно място и е по-добре човек да търси нещо друго, особено ако знае добре език и е учил в чужбина. В много други браншове и фирми се опитват да дават повече привилегии, докато в тази фирма ти ги отнемат.

Работя с немски език и съм доволна от условията до момента. Много си зависи от проекта. В проекта, в който работя мога да си сменям смените, ако нещо ми се наложи и обикновено се приема запитването. Аз съм студентка и бачкам на 4 часа и лично мен ме устройва заплатата (поне за момента).
Има много кадърни колеги, екипът е малък, но повечето са готини и като цяло не съм имала пререкания с обкръжението.

Приятели ето начин как може да си докарате странични доходи чрез т.нар сайтове за Адвъртайзинг, като най-големият в света с близо 10 милиона акаунта е сайтът https://www.coinpayu.com/?r=cuculcan
както и по-малките сайтове
и

Плащат в крипто валута.
Хубавото, е че колкото повече ги развиваш толкова повече ти плащат. Аз ги развивам вече повече от 4 години и съм супер доволен. Докарвам си до 0.06 BTC на месец, на текуща цена това прави около $1600.
Ако пък сте по-напреднали и разбирате от Блокчейн и смратконтракти част от печалбата в ВТС може да я депозирате за лихва между 4,08% и 5,10% на година в този сайт:
Като можеш по всяко време да си изтеглиш средствата в биткойн без да е нужно да заключваш сумата.
Аз лично така правя. Хем държа Биткойн хем ми плащат лихва. Това ми увеличава приходите от сайтовете по-горе. Като цяло се занимавам основно с това и отдавна вече не си търся работа. Ето защо ви пиша точно тук, тъй като, пазара на труда в БГ е меко казано неблагодарен.
Има начин обаче да работиш сам за себе си.

Относно последните две мнения под мене:
Интересно ми е колко пари ви плаща Съдърланд, за да пишете положителни неща, когато всеки вижда за какво става въпрос! И аз не си получих бонуса, да не говориме за отново уволнените колеги.
Ако това е начина да си вземеме бонусите, кажете към кого от Съдърланд да се обърнеме? Към Мишо ли?

Regarding the last two comments below me:
I wonder how much Sutherland pays you to write positive stuff when everyone can see what it's all about! And I didn't get my bonus, not to mention the colleagues who were fired again.
If this is the way to get our bonuses, who in Sutherland should we contact? To Misho?

Настоящ служител съм. Работя в компанията от близо 2 години. Доволен съм. Винаги съм си получавал заплатата и бонусите навреме. Работната среда е много добра. Има много възможности за развитие, ако човек има амбиция и знания. Атмосферата е приятна, екипите са сплотени и ръководството се отнася с уважение към всички служители. Никога не съм имал проблеми с мениджърите. Да, имат изисквания,има таргети и правила, както навсякъде, но ако, човек е отговорен и съвестен работата върви и е приятна. Организират се различни ивенти в и извън офиса. Работното време е гъвкаво. Работи се на сумирано работно време, като винаги има възможност за смяна с колегите. С две думи....ако си отговорен и съвестен, ще получиш в замяна добра работа, добро заплащане и възможности за кариерно развитие.

Служител съм на фирмата вече повече от година. През този период имам само позитивни впечатления за фирмата. Заплащането е било винаги на време и има много събития, които се организират от фирмата.

I was part of the new chat project Deutsche Telekom. It is very easy to pass the interviews, but most of the things they say there are lies. It is a sales only project although they said sales are not important. They change the metrics and cut out the bonus for the whole team because of few persons who just have started (their first 2 weeks), change working days and hours (from mon-sat 10-19h to mon-sun 10-24h!!) as well as the bonus system, and also the home office turned out to be a hybrid model only. A totally hire and fire company! They didn't get the expected volume for the project and fired the last two waves of chatters. Ofcourse, the explanation is, that your results are not good but not that they have mistaken their planning.
If you start there anyway, insist to have all the conditions you agreed black on white in your contract.

На 99 процента съм съгласна с колегата, относно поста му от 08.05.2023. А що се отнася до колегата с поста от 10.05.2023 не става въпрос за хейт, а за действителност и факти! Ако Съдърланд, фирма с над 20 000 служители по света я сравняваме вече с работа на родното ни Черноморие, нещата никак не са на добре. Общото е, че сигурността е горе долу еднаква. Познавах голяма част от хората, които бяха в последните две групи за проекта "Deutsche Telekom", който няма да ви казвам как се развива. Имаше наистина големи скатавки и тях заслужено ги освободиха, но това бяха двама трима човека. 95 процента от съкратените бяха съвсем подготвени добри служители, които се представяха блестящо по време на обучението. Напълно незаслужено ги освободиха, а ние чакаме съпорт от тях, защото имаме нужда. За какво са тия галимации, с което се губи време не само за пари, обучение, но и времето на новите хора?! Ние се гърчиме от работа, чакаме нови колеги, а те дойдат за няколко седмици и вече са съкраени. После идва нов екип и с тях същото се случва! До кога така? Какъв е смисъла, като по този начин и Съдърланд губи пари, тъй като новоназначените колеги не могат да си докажат възможностите в продажбите. Хвърлят се едни пари за обучение на вятъра. Действително всичко това е една много съмнителна схема! Сигурността във фирмата идва след 6 месец, до тогава си бройте дните в които сте на работа. След това пак няма гаранция, че ще ви удължат договора. Съжалявам, ако действителността звъчи като хейт. Това не е целта. Фирма, която не си зачита и уважава персонала няма далечна перспектива.

Много хейт, много нещо. Като не ви харесва, ходете да бачкате по хотелите на родното черноморие, да видите какво се нарича експлоатация. Няма отпуски, няма постоянство (тоест не е сигурно), плащат под масата и накрая нищо. Случайно започнах в бургаски офис на компанията. Да, не е лесно да работиш в тази сфера, но пък получавам всеки месец заплатата си, цялата (не да те осигуряват официално на по-малка заплата и после другите пари които са ти казали иди и си ги търси). В Съдърланд има и опция за прехвърляне вътре в компанията, както направих и аз, колегите ми бяха супер и в предния екип и сегашния. Има къде да се расте, ако ти се бачка. Ако се скатаваш и само мрънкаш ....еми, сори. Когато работиш инзвънредно се спазва закона (това по черноморието когато бях го нямаше, работиш 6 дена на 12 часа, ама получваш за 5 по 8, найс а?). Така, че според мен компанията е стабилна и си има както отрицателните, така и положителните страни.

Здравейте, настоящ служител съм и искам да ви кажа,че в тази фирма има огромно текучвство на кадри. През няколко месеца за проекта "Дойче Телеком" се наемат групи от около 15-20 чоека, които още по време на обучението се съкращават 3/4. Говоря за офиса им в София до "Дъ Мол", като преди да ни преместят бяхме в "Сердика ценър". Явно е някава "практика" да се наемат хора за един два месеца и после наново да се сформира нова група, от която пак ще бъдат съкратени почти всички. Доста съмнителна практика, с което показват, че нито си държат на кадрите, нито на парите и времето вложили във вас! Сами си отговорете на къде бия! Ако ви е първа работа и искате да изкарате за 1-2 месеца около 2200-2300 лв. на месец е идеална за вас, но ако си имате сериозна работа и сте решили да я смените със Съдърланд в никакъв случай не го правете! Колегите иначе са много възпитани и учтиви, но като работа е адски натоварващо, работи се на смени, като можете да се паднете събота или неделя. 9 часа ви е работния ден, от който имате 1 час обедна почивка и два пъти по 15 мин. малка почивка. Иначе 2 дни в седмицата се почива. Делят се на войс и чат група. Като цяло проекта се занимава с продажби, които никак не вървят!!! Колко време ще съществува проекта никой не знае. Станах свидетел на абсолютни безобразни уволнения, без основателна причина, основно дължащ се на невървежния проект като цяло, където на вас си го изкарват. Там буквално всеки ден може да вие последен! Не са малко и хората, които сами си тръгват, именно поради тази несигурност и напрежение! Като нищо аз съм следващия уволнен, ако не си тръгна сам!
Плюсове: плащат на време, безплатно кафе, Мултиспорт карта и смешни ваучери за храна (60 лв.). Можете да изкарате от продажби допълнително пари бонус, който е така направен, че почти невъзможно да го достигнете, зависещ от много критерий. Иначе Съдърланд ще си вземе парите от вашите продажби.
Минуси: Голяма несигурност, адски натоварваща и монотонна работа, състояща се в това да продавате кабелна телевизия и мобилни тарифни планове на хора, които ви звънят за какви ли не глупости, като основно се интересуват от сметките си и им е само до вашите продажби. Ще ви гонят за таргети, които в трудовия ви договор ВЪОБЩЕ не пише!
Дано да бях достатъчно изчерпателен.