Софика Груп АД / ТелеТек Истър Юръп ЕАД https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=София,Младост 4, Бизнеспарк, сграда 3 / бул. Дунав 5&markers=София,Младост 4, Бизнеспарк, сграда 3 / бул. Дунав 5

Софика Груп АД / ТелеТек Истър Юръп ЕАД

Здравейте,кажете нещо повече за длъжността Консултант продажби по телефона? Каква заплата чисто дават за тази длъжност? какво е работното време?

Здравейте, кандидатствам за позицията "Trading Platform Helpdesk Specialist fluent in Spanish /Chat Only/" и ме интересува как протича интервюто и каква горе долу е заплатата за тази позиция?

Благодаря предварително!

Пиша мнението си като служител в контактния център на Софика, проект Мобилтел фиксирани услуги.

Смятам, че поради разрастването на фирмата като аутсорсинг лидер мога да дам насоки към тези, които са се насочили към Софика като свой работодател.

На първо време защо напуснах - причината е единствено и цяло заплащането. За Пловдив е на границата с бедността и през 5-те си месеца стаж във фирмата изпитвах огромни трудности да се справям. Като цяло виждам че исторически това е най-голямата критика към Софика и потвърждавам че и през 2015 фирмата си позволява да заплаща служителите си с абсолютния минимум в съответния сектор.

А сега какво ме задържа близо половин година- Фирмата има много добра структура. Сериозни усилия се полагат за изграждане на фирмена култура- непрекъснато има предизвикателства за служителите и цяло опити за ангажираност. Доста силно се набляга на възпитаване на професионални ценности.
Работната среда в офиса в Пловдив е много добра. Самият офис е уютен, с всичките фирмени клишета като мотивационни постери и прочее. На служителите е осигурено всичко необходимо да се чувстват комфортно.

Тийм лидерите или преките ръководители бяха нещо като мъчениците на цялата работа - очевидно върху тях имаше страхотен натиск да се постигат всички цели и в същото време да се грижат за всеки каприз на всеки служител от екипа. Невероятно, но се справяха. Страхотни хора, не мога да кажа нищо повече.

Софика има сериозен потенциал, може да отговори на глада за заетост на младите хора в България и очевидно иска да израстне като фирма, въпроса е само да разбере, че трябва да се намери начин да се плаща над минималното за сектора в района.

А за разговорите за израстването във фирмата - мога да потвърдя, за мен последната капка за напускането беше именно съмнителното назначаване на няколко колеги с по-малко стаж от моя на ръководни позиции. Не чух нито за конкурс за назначаване, нито каквато и да е информация относно представянето им. Явно и в Софика да си симпатичен на местния мениджър е най-важното професиноално качество.

Работих в Софика 6 месеца. Няма значение какви са причините вече да не работя там.
Истината е, че колегите са супер готини, тийм лидерите и менторите- също. Да, има натоварване, но във всяка една работа го има. Аз лично съм доволна от времето, в което работех там. Чувствах се ок. Работната среда е супер, офиса е уютен, чист. През 99% от времето беше забавно. Заплащането е ок, поне за мен беше. Бонусите бяха постижими.

Поздрави на всички колеги! :)

Много неща зависят от отдела, но Софика определено не се ограничава до "кол центъра" на Мтел. Аз лично съм доволен от фирмата, заради което съм им още служител. Работил съм в доста други кол центрове преди да дойда тук и мога да кажа, че няма такъв в който работата да не е натоварваща (ако полагаш поне минимално старание и внимание в нея) или текучеството да не е огромно. За парите, за кол център, никога не са ми били достатъчни, предвид натоварването. Поради тази причина смених вида работа и започнах административна дейност към проекта ХП, през Софика.
Донякъде разбирам хората които влизат тук да "насолят" щедро бившия работодател, заради 1-2ма, че дори 3ма некадърно и незаслужено издигнали се кадри, НО това е 1-во: много низко и дребнаво (тръгнали сте си, бъдете щастливи и доволни където сте); 2-ро има дразнители НАВСЯКЪДЕ; 3-то: въпросните лични наредби към определени хора/екипи, съставят мнението за фирмата, което далеч не е обективно.

Както споменах, работил съм в доста фирми в София и всички съм напускал заради лоши условия, претоварване на служителите, липса на развитие и много други проблеми. И ВСЕ ПАК, съм благодарен за това което съм научил във всяка от тях. Щом баланса м/у даване и вземане е бил развалян съм си тръгвал.
ЗАТОВА: Търсете нови места, учете нови неща, придобивайте нови умения - не се влияйте прекалено от чуждото мнение, защото то си остава такова - чуждо. Опитайте и решете сами дали ви устройва.

Истината е, че в Софика има много различни проекти/екипи в които може да се работи. Факта, че бяха "купени" от Телетех е главно плюс за служителите (стига сте броили колко за "прибрали" шефовете, не са ги взели от вас), защото тепърва ще има още повече работа за можещи и искащи.
А да, дойдох си на думата: във фирмата се работи, не се чака заплатата, като си запълваме времето с мрънкане. Определено не е за вас, ако това не ви устройва. Основната заплата зависи от отдела/проекта, и отгоре, според заслуги,стаж и т.н.
Няма смисъл да питате тук, бивши и настоящи служители не са наясно с отпуснатия бюджет за определената позиция за която се интересвате: Разберете естеството на работата, натовареността, оценете труда си и се спазарете подобаващо - никой не може да го направи вместо вас.

До Lizie Stein,
вие г-ца Хронева ли сте, или някоя друга връзкарка от ръководството (които заедно с Хронева вземате по няколко хиляди лева заплати, докато служителите ви, които носят на гърба си тази фирма, получават заплащане близко до минималното за страната), че я защитавате с такъв плам?
Ако сте някоя от тях, да, нормално е хищниците да се подкрепят.
Относно коментара за г-ца Хронева, като се изключи че може би е малко груб, но иначе е едно към едно с истината!
Абсолютно некадърна, незаинтересована защо има ТАКОВА ОГРОМНО ТЕКУЧЕСТВО, незаинтересована от проблемите на служителите, и по цял ден освен да си рови по телефона и във Фейсбук, друго не върши.
А че излъга през януари месец за бонуси и заплати и какво ли още не, излъга и още как!

Чудя се аз - когато работиш някъде и имаш някакъв проблем, кое е по-мъжко - да се изправиш срещу конкретния човек и да си кажеш болката, или да пишеш клевети анонимно като някой пълшок! Аз работя в Софика и не само, че съм доволна, но съм и щастлива от този факт! Отношението към хората е повече от добро, но когато си си хроничен мрънкач и с перце да те галят по цял ден пак няма да ти е достатъчно. Така че разбирам, защо някои хора са недоволни. Ама най-лошото е, че те където и да работят пак ще са недоволни. А относно написаното за Дора Хронева - мога да кажа много неща за нея - че е направила супер много за фирмата и клиентите, с които работи, че мисли и действа като истински ръководител, че много от процесите, които движат фирмата напред, се случват заради нея. И все пак идеята ми не е да я защитавам, защото тя е достатъчно умна да знае, че винаги ще има някой, който да я мрази. Но да петниш нечие име по подобен начин си е чиста проба простотия. И дори хората, които са лайкнали коментара изпитват една доза срам, че някой би паднал толкова низко.

понеже съм извиканa на интервю за Data Base & Reporting Solution Expertбих искала да знам,колко е средната заплата за тази позиция горе долу и каква е работа, ако някой е запзнат.

Благодаря и Лек ден.

Основния проблем в тази фирма се казва Дора Хронева, и това за съжаление е управителката на колцентъра, която освен че е супер некадърна и проста, ама и въобще не е за тази работа!
Освен че е тъпа като г*з, но горката си няма никаква представа какво се случва в колцентъра, който уж трябва да ръководи!
Няма си представа какви смазващи усилия полагат служителите, за жалкото заплащане което тя и останалите кретени от ръководството им подхвърлят...
На всичкото отгоре си позволява дори да се кара с тим лидерките, които за разлика от нея успяват да изпълнят трудната задача да балансират между недоволството на служителите и безумните изисквания и натяквания на дебилки като г-ца Хронева!
И не на последно място трябва да се отбележи че ДОРА ХРОНЕВА НАЙ-НАГЛО ИЗЛЪГА НАД 50 човека в началото на Януари, когато им обеща по-коректна бонусна схема, повишаване на заплатите и т.н. врели - некипели, от които естествено нищо не изпълни!
Ако тия от висшето ръководство не бяха същите неркадърници като нея, трябваше отдавна да са й били шута, макар че най-вероятно простата овца е назначена с връзки, както всички на по-висока позиция в тази фирма

Аз съм работил в Софика почти 4 години и съм супер доволен и с положителни емоции от колегите и компанията.
Минах през всички, кампании входящи и изходящи обаждания като обикновен оператор. Да натоварено е но нали си на работа все пак, не си на почивка на морето.
То и там да си пак ти е натоварено, като се чудиш дали имаш тен или не, къде ще ядеш и пиеш довечера и хората около теб на плажа, че ти ходят по хавлията. Аз поне доста поспах на нощните смени там хахах :))))) Лесната работа е заета бе хора, спрете да роптаете срещу фирмата, която ви е хранила в времето, което сте работили там!!Където и да си е все натоварено и изморително. Всяка фирма си има + и - да заплатите може и да са малко ниски за стандарта на Българина но за тази работа която работих в други фирми,е много по зле. Има бонусна схема и придобивки а това е голям ПЛЮС. Бившите колеги се оплаквате, но не казвате,че всеки месец сте излизали в болничен, и никой не ви е казвал и копче, че сте закъснявали или ако ви се е налагало да си тръгнете по рано пак е нямало проблем. Местоположението е супер офиса също, какъв е проблема тогава?!?! Да има колеги които са дразнители, но все пак е работа, там си 8 часа за да живееш останалите 16 часа. Аз бих препоръчал, на всеки да започне работа там няма да сгреши, а пък ако не му хареса заплата и колегите, то поне ще натрупа стаж и знания.