Европът https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=Пловдив,ул. Георги Трингов 6&markers=Пловдив,ул. Георги Трингов 6

От много време следя какво се пише тук във сайта и повечето коментари са много злобни! Аз съм служител във тази фирма от доста време колегите са ми страхотни хора ,вярно е нервите са много ,но всеки който работи с клиенти ще ме разбере все пак сме хора.Спрете да обиждате не е приятно въобще ,защото работят и много стойностни хора ,който си вършат работата и дават всичко от себе си.Вярно е че има и такива,който не знаят защо са на работното си място ,но това са единици.Не знам дали хората ,който пишат злобни коментари са се питали колко е трудно да си куриер или диспечер независимо във коя куриерска фирма работиш!! Пробвайте и след това пишете каквото и да е било да видим дали ще говорите така!!!!!!!

Здравейте мисля скоро да си подам СВ за куриер в европът.Искам да попитам настоящи или бивши служители на фирмата как е като заплащане и работно време.Също ме интересува работи ли се с касов апапар ?

Не бих се занимавал в тази фирма, тъй като е много бавна. Трети ден се точи, пратката най-после е пристигнала в града /проследявам я онлайн/, но никой не ме уведомява и не се знае кога ще бъде доставена, защото имали много работа. Възмутен съм, никога вече не бих закупил стока, която се доставя от тази фирма. Вързан съм в къщи да очаквам, без да се знае кога ще бъде доставена. Европът никога!

Отговор на автора:

Георги
клиент 23.04.2017 1 2 3 4 5 0 точки
Баща на служител съм , момче на 24 години , в София ,офиса на околовръстен път. Съсипаха сина ми от работа по 12-14 часа , платиха му незнам дали и половината от заплатата , накрая шефа го преби. Многократно го питах за подробности и за некоректно отношение от което да се оплачем на институциите , а той казваше- остави,това са мутри от Пловдив,освен това институции няма. Все още съм в чужбина, но скоро ще се върна и ще се запозная с онзи,който е бил сина ми , тежко му , наистина е сгрешил. Чакай ме мутро!!!

Господине,
говорите за сина Ви Д******в Г... М..., който е наркоман. Не знам дали сте запознат с този негов здравословен проблем, но трябва да му обърнете внимание. Това не е обида, а самата истина. Никой не го е бил. Синът Ви всеки ден се дрогираше! Веднъж се наложи да го прибираме от улицата след като се беше обадил на колежка по телефона, че се е надрудсал и лежи безпомощно в служебния автомобил. Всеки ден негови познати и приятели му звъняха по телефона да му искат пари, които явно дължеше на някой. Два пъти открадна от служебните пари, които после върна от заплатата. Беше казал, че идва от Спиди - хвалеше се, че много работи и е добър куриер. Първите дни се виждаше, че наистина си разбира от работата, но дрогата не прощава.

Питайте го защо са го изгонили от Спиди, защо напусна и Европът. Но по-добре се погрижете за здравословното му състояние - друг няма да го направи.

Безкрайно съм възмутена, даже потресена от организацията в тази фирма. Доставка, която чакам 10 дни в рамките на града, с оправдание, че „няма с кво” да ми я докарат и неспиращо протакване за утре и за утре и за по следващото утре, и прехвърляне от този на онзи телефон,който се вдига избирателно и след 30 опита, един може да се окаже успешен.

Влизам в двора на фирмата.В далечината пред "офиса" объсано девойче пуши апатично.Приближавам и поздравявам.Предстаям се и казвам,че съм за интервю.
-Към кого да се обърна?
-"Е...ми еей там влезни некъде...".Сочи към халето.Оглежда ме от глава до пети скришом и с умерен неприязън.Мислите ѝ- тип"Глей го па тоА-нова жертва!"-са прозрачни.Дрехите от 5-та употреба-далеч не толкова...И слава богу!!!Наизлизат още 2 женски орки на фас.
Вече в канцеларийката.
Някаква объсана лелконачалничка:"Седни тук!".Говори по телефона.Сядам на стола.Чакам.Некъв диригент зад мен ме потупва нежно по рамото и ми прошепва хладно в ухото:"Може ли да станеш от ТОЯ(неговия си!!) стол!?".Казвам:"Ма нали току-що ме настани колежката Ви именно на тоя стол,та за това...".Отсреща диригента е камък.Ставам.Стоя прав.След малко вече лелката ми обръща внимание:"Та за какво си ти?Познаваш ли София?Е,познаваш-познаааваш,амаааа...то не е както си мислиш.Така,сутрин товариш и разнасяш,вечер-пак обратно тук.Друго кво...?"Тук беше подходящ момент за кроше,но го пропуснах.Нищо. "Значиии,ела на пробен ден,ще се возиш,ще гледаш...Ако ставаш,почваш сам вече.Друго кво??". Тук проспах и втория шанс да нанеса удар с кофа на фадрома. Нищо.
"Пари-начало 800 твърдо,после и от пратки отгоре.Това е!".
Поисках визитка и напуснах пещерата на неандерталците.Завинаги!

Просто нямам думи. Отношението на куриерите е покъртително. За организацията изобщо не ми се говори. Поръчах монитор от Emag на 27 миналия месец, товарителницата е била направена на 28. Оттогава имаше поне 4 дни, които със сигурност са работни, и вече втори ден звъня на шофьора, за да разбера дали някога ще се извърши доставката. Отново остана "за утре". В Emag пишеше, че ще пристигне на 29-30, в сайта на Европът заради празниците пиеше 3.01 и ЕВЕНТУАЛНО ще дойде на 6.01. Подозирам, че няма да се случи. Нв съм вдигала скандали (все още), държа се максимално учтиво за ситуацията, но търпението ми вече е към края си.
Поръчвала съм неща от Спиди, Еконт, имах и пратки от Китай, Америка и т.н. ВИНАГИ се спазва датата, до която е казано, че ще пристигне. Това е единствената фирма, с която съм работила, за която явно закъсненията са нещо редовно и на работещите не им пука особено.
Редно е човек да се старае да си върши работата както трябва. Не да си търси оправдания с шефове, заплащане и т.н. - никой не те държи насила. Ако не се интересуваш и грам от нея - намери си друга. Работни места ИМА, и то с нелошо заплащане. Да си го изкарваш на клиент или да му пречиш с безхаберието си е недопустимо.

Работих за фирмата във Варна два дни на пълно унижение, мизерия, студ, а шефката Пенка Илиева си седи на топличко в офиса си и не й дреме за нас, че работим на тези условия. Колите са потрошени парното работи само на 4та степен даже няма и радио. Работно време от понеделник до петък от 8:30 до 18:30, което далеч не е така, остава се до 19:00 - 30 най-късно, защото освен че оставяме пратки отделно и взимаме от различни фирми, които повечето нямат товарителници, защото нямали принтери и ние куриерите като се приберем в базата от офиса ни издават товарителници и ние ги пъхаме в найлонови пликчета и ги залепваме. Това е всеки ден, не по 1 5 да кажеш, а по 15тина 20 следиш сверяваш ги по номера залепваш и ако не съответства отиваш при тази която седи на компа и я питаш що не си е свършила работата като хората. Отделно се работи две съботи една се почива като работното време е от 8:30 до 14:00. Заплатата е колкото да не умреш от глад. За всяка взета пратка от офиси на фирмите получаваш по някой процент и зависи от килограмите на пратката, но тва са жълти стотинки. Глобяват те ако не сложиш пликче и товарителница на пратките които нямат такива и то не жълти стотинки както при бонуса ами цели 5 лв. Така че на настоящите служители им пожелавам успех да пълнят джоба на тази пача, а на бъдещите кандидати много внимателно да прочетат това описание и да се замислят дали си струва психически в тази мизерна и долнопробна фирма. А на оная очилатката шефка и пожелавам да си намери майстора някой ден както аз я слагам директо в очите и като ми звъни за някви пари че не съм взел от клиент а дефакто не е така.