написано 07.07.2014г. вторник в 18:44

Някой беше казал: Не режи ръката, която те храни ! Аз лично поработих доста в Евромаркет и не мога да кажа лоша дума за фирмата и собствениците, въпреки че определено не бях любимец на доста хора от ръководството, но вършех си работата . Вярно е че не всичко е идеално, но някой да не би да не е получил заплатата си навреме и някой да не би да са му давали по-малко от колкото си е договорил ? Най-вероятно няма такива . Не сме забогатели от Евромаркет, но я погледнете по други фирми какво става . Така че не изливайте толкова помия . Наистина има хора, които не знаят защо са там и заемат ключови позиций,  наистина координация често липсва по същата причина, но на фона на това забравяте че все пак в Евромаркет сте били по-добре от доста колеги които напуснаха или "се напуснаха" . Не искам да звуча хвалебствено, защото и а имам много да плюя по някой хора, работещи в Евромаркет, но не го правя защото не е културно да петниш някой, който ти е давал сигурност и хранил семейството ти, ама ние нали сме си Българи - що да не се изплюем на някой по-успял от нас ?! Демокрация е и всеки може да казва каквото му е на езика, но нека е поне 30% вярно, щото иначе е лъжа . За мениджърите ? Да има големи некъдърници и управляват доста добри специалисти и въпреки това, за да са на този пост сигурно има причина .

написано 19.03.2014г. четвъртък в 22:47
към обект/отдел Търговски специалист Ключови клиенти – Регионален офис Варна
в град Варна

здравейте, кандидатствах по следната обява в Jobs.bg Търговски специалист Ключови клиенти – Регионален офис Варна, поканиха ме на интервю, странното е че обявата е апетитна но от 200 човека които са я прегледали са кандидатствали само 14. колебая се какво да правя занапред. Някой може ли да ми каже заслужава ли си, каква е заплатата (твърдата) и има ли социални придобивки, защото прегледах всичките 26 страници с мнения през 2 през 3 страници и 98% от коментарите бяха против фирмата.

Благодаря предварително :)

написано 27.01.2014г. вторник в 12:23

Я да видим последната им обява за Варна! Виждам я за 3 -ти или 4-ти път тази година... Явно имат проблем със зпалащането, и качествени хора не се задържат...

Отделно , че трудовия пазар вече е отворен, и в Европа ли няма квалифицирани хора , които да отговорят на изисквания...?

"Във връзка с нарастване обема на работата и перспективите за развитие в регион Варна, Евромаркет "Кари" търси да назначи "Сервизен специалист" за регионален офис, Варна.

Отговорности:

• Извършва профилактика и диагностика, сервиз и ремонт на складова подемно-транспортна и почистваща техника в Евромаркет "Кари".

Изисквания:

• средно или висше техническо образование;

• отлични познания по електротехника и механика;

• опит на сходна позиция;

• ползване на английски език за работа с техническа документация;

• компютърни умения (MS Office, Internet);

• шофьорска книжка и готовност за пътувания.

Работата е динамична с постоянно натоварване. Диагностиката и ремонтите се извършват предимно на място при клиента на закрито или на открито.

Пред избрания кандидат има дългосрочни перспективи за развитие в системата на Тойота в зависимост от мотивацията, способностите му да учи и да поема отговорност и от лоялността му към компанията...."

Някой може ли да сподели какви са заплатите за тази позиция, то бива бива да подценяваш кандидата, ама чак толкова...

Значи другаря - работодател може да напише една дълга редица изисквания, а не е всъстояние да напише основни неща като предвидено заплащане, като основна заплата, върху която евентуално те осигуряват, заплаща ли се извънреден труд, който в сервизната дейност винаги се полага...

Имат изискване за шофоьрска книжка, и готовност за пътуване: командировъчни заплащат ли се, когато се пътува извън рамките на град Варна????

Искат човек с опит, и държа да отбележа, че хората с опит са наясно с тези неща, и би следвало ръководството след като има такива изисквания да е готово да плати за тях. Да е готово да плати за човек, който знае технически английски , може да чете документация и да се оправя с нея...

Само да уточня че един бензинджия 600 лв на месец си ги прибира без проблем, без да знае английски и без да чете схеми и документация...

Значи ако заплатата е поне 800 лв, сервизния специалист работи реално за 200 лв.

написано 21.01.2014г. сряда в 19:45
в град Бургас

за Бургас се върти вече 3 или 4-а обява за последните 6 месеца за търговец, толкова голямо текучество ли има във фирмата, понеже съм останал с впечатление, че евромаркет са силна фирма?

написано 23.09.2013г. вторник в 11:28

Мнението ти ми звучи като написано от някой пишман работодател, и сега ще ти обясня защо –

Хайде отговори ми ако обичаш – сервизната услуга , за която си така благодарна – така прехваления от теб г-н Илчев ли ти я извърши, или сервизен екип?

От написаното от теб разбирам, че е сервизен екип, значи г-н Илчев трябва да мие краката и да пие водата на на серивзния екип, защото сервизния екип е свършил нещо, което собственика не може сам.

След като не може сам, не знам как си посмяла изобщо да пишеш простотии от рода – кой на кого трябвало да целува ръка, защото ако другаря – работодател може да си го направи сам няма да плаща , ами ще го направи . Той обаче не може, и затова вика обучени хора. Има нужда от хора, които имат определена квалификация и опит, четат техническия документация на чужд език, и ти ми пишеш, тук как някой трябвало да целува ръка на някого – ти на кой свят живееш, чуваш ли се изобщо какво приказваш?

Лично на мен не ми допада идеята хора с квалификация, опит, и специфични умения да видят , че работодателя ги прецаква, не им заплаща по съответния начин, и се налага с труда си да вадят заплатите на други хора, които дремят в офиса си, и не е ясно какво точно вършат, но да кажем изглеждат добре... И да трябва аз да вадя заплататите на такива , мерси, но няма да стане.

Колкото до мнението ти, че някой е излязъл от университета и не знаел нищо - ще се наложи да ти обясня друг принцип в съвременните икономически взаимоотношения – в цял свят за квалификация и опит се заплаща. Ако ръководството на компанията се е спряло на току-що завършили хора, без никакъв опит, това е техен избор. Техен избор си е да заложат на нископлатени кандидати за работа.

Но да твърдиш , че липсват кадърни ,и обучени хора е повече от смешно. Въпросът е можете ли да платите за съответната квалификация и опит. Готови ли сте да заплатите за труда на съответния специалист?

Аз когато е трябвало съм полагал труд и съм научил доста неща, но няма да допусна някой – другар – работодател да трупа пари на мой гръб, и да се подиграва сс труда ми, и да ми подхвърля жълти стотинки.

Остави ми някаква електронна поща, на която да ти изпращам всеки път обявите за работа, които пускат евромаркет груп – наистина имат проблем да задържат хората си извършващи сервизна дейност.

Относно кой какво трябвало да покаже – друг основен принцип не ти е ясен – когато работодателя ми каже, че парите са „толкова”, искам само да уточня , че на мен не ми остава нищо друго, освен и аз да работя „ толкова”.

Много често в сервизната дейност се налага да се полага извънреден труд, така прехваления от теб г-н Илчев заплаща ли на персонала си този труд – по 1.5 в работни дни, и по 1.75 в почивни, както е записано в КТ? Питай следващия път сервизната група когато дойде... А когато обекта е в друг град командировъчни заплащат ли им се, и това е записано в КТ, питай и тези неща момчетата, и пак е ела пишеш. Защото аз познавам хора, които напуснаха от там, точно защото не им е платено по съответния начин.

Искаш ли да ти изпратя на email обявите за сервизни техници, ще ми обясниш ли защо имат проблем със задържането им, и обявите им вървят през два месеца?

Всички работодатели си заслужават персонала който имат. След като заплатите навсякъде са еднакви, защото всички давали „ толкова” , ами и персонала ще работи „толкова”.

Дали надписа на компанията е един или друг , парите същите – и за какво трябва аз да давам всичко от себе си за тази компания, за да може да наеме някой, който е съгласен на по – малко пари от мен. Мерси , но няма нужда.

написано 23.09.2013г. вторник в 05:38
към обект/отдел ЕМ Аутомотив

Привет,

като клиент на ЕМ Аутомотив от няколко години искам да споделя, че и в момента няма друга компания в България, която да стои на такава позиция /доставка на авторепаратурно оборудване - разбирайте автобояджийски камери, зони за подготовка, подемници, дозери, бояджийски пистолети, компресори за сгъстен въздух, телоподаващи, машини за проверка и зареждане на автоклиматици и т.н., произведени от реномирани европейски компании;инструменти - ексцентър шлайф машини, ключове, тресчотки, вложки и други безкрайно необходими дреболийки за авторепаратурата и сервизирането на автомобили, както и бази, лакове, шкурки и всичко каквото се сетите при това в срокове, които конкурентни компании не мога да постигнат, да не говорим за цени и качество/.

Преди да се доверя на ЕМ Аутомотив съм проверила цени и срокове на доставка при конкурентите на ЕМ, говорила съм лично и с г-н Илчев няколко пъти, вкл. за отстъпки и плащания. Личното ми мнение, като клиент на ЕМ Аутомотив е, че г-н Илчев е истински професионалист и наистина заслужава признанието Мениджър на годината. Пожелавам му най-искрено  и занапред да получава тази престижна награда. Но г-н Илчев не е слънце и не може да огрее навсякъде, т.е. да направи една бърза "чистка" на вредния и непотребен за ЕМ персонал , като започне от директорите на отдели и стигне до рецепционистките. Защото в крайна сметка всеки един от нас полага усилия да бъде доволен клиента, а клиента е доволен когато получава адекватно отношение от страна на компетентен доставчик, в случая от персонала на доставчика. В този ред на мисли, искам да споделя, че благодарение на адекватната реакция на г-н Илчев успях да реша един деликатен проблем с ЕМ и съм доволен клиент по отношение на цени, качество, обслужване от страна на сервизния екип, срокове на доставка, а вярвайте ми аз съм претенциозен клиент, бих казала дори "проблемен" клиент, защото изисквам определени услуги на определена цена в точен срок и не плащам и стотинка повече от уговореното.

Наистина във всяка една компания в България, както и в държавната администрация /ЕМ Аутомотив не прави изключение/ има и хора, които не знаят защо са отишли днес на работа и с нетърпение очакват края на работния ден, обедната почивка, "фас" почивката, т.е важи максимата "ден да мине, друг да дойде" и не се впечатляват особено от изискванията на клиента, да не говорим, че от време на време лъха въпиюща некомпетентност от изказвания, действия или бездействия /но това е по-скоро проблем на HR отдела, който неминуемо рефлектира и върху имиджа на компанията/. Далеч съм от мисълта, че е от липса на обучение, просто човекът е решил, че няма за какво да полага някакви усилия, за да удовлетвори клиента и съответно да генерира доход за компанията в частност и за себе си, да си заслужи  трудовото възнаграждение, да се опита да "надскочи" себе си, защото така или иначе ще си получи заплатката, бонус я има, я не, все пак е криза. Такива служители винаги ще има, не само в ЕМ, но и в други големи и малки компании. Това са служители,  чиито заплати и осигуровки заработва г-н Илчев, а не те самите, защото просто толкова могат и трябва да му целуват ръка, защото той ги храни. Повярвайте ми, не е лесно да се плащат заплати, бонуси, да се осигуряват и поддържат служебни автомобили и ред други придобивки и следващия път, когато се явите на интервю за работа, без значение къде, нека въпросът за заплатата стои на последно място. Първо кажете и докажете какво сте готови да дадете от себе си за компанията, какво можете, какво сте готови да научите! Усилията Ви ще бъдат финансово възнаградени, просто първо малко трябва да се постараете, да поработите, да научите някои неща за естеството на работата, за която може би сте учили в университет, но не сте практикували.

Не искам да правя реклама или да злепоставям служители на ЕМ Аутомотив, просто това е истината през моя поглед.

Затова искам да пожелавая на качествената част от екипа на Евромаркет и лично на г-н Илчев нарастване на продажбите, разширяване на пазарния дял на групата и най-вече повече доволни клиенти! По-добра реклама от доволния клиент няма, нали?

написано 03.07.2013г. четвъртък в 21:42

Мисля да кандидатствам по обява в Jobs.bg ,но искам да попитам за истинско мнение.Мнението за фирмата не е добро,моля за повече информация

написано 30.04.2013г. сряда в 19:36
в град Аврен

Заплатите на търговците са основа + %

В зависимост от отдела % е различен "пример - заваряване 1,4%"

т.е. ако искаш да получаваш 1000лв трябва да правиш над 33500лв оборот на месец без ДДС

написано 30.04.2013г. сряда в 07:22

Евромаркет търси човек на длъжност "търговско технически консултант" за магазина им в Младост 1 - София, някой може ли да ми даде информация относно заплати, работно време, отношение на шефове към персонала и т.н. ?

Благодаря предварително :)

Показани мнения 1 - 10 от общо 263 12345 По-стари » >|