EUROMARKET GROUP/ Евромаркет Груп /img/frontend/nomap.png"

EUROMARKET GROUP/ Евромаркет Груп

Мнението ти ми звучи като написано от някой пишман работодател, и сега ще ти обясня защо –
Хайде отговори ми ако обичаш – сервизната услуга , за която си така благодарна – така прехваления от теб г-н Илчев ли ти я извърши, или сервизен екип?
От написаното от теб разбирам, че е сервизен екип, значи г-н Илчев трябва да мие краката и да пие водата на на серивзния екип, защото сервизния екип е свършил нещо, което собственика не може сам.
След като не може сам, не знам как си посмяла изобщо да пишеш простотии от рода – кой на кого трябвало да целува ръка, защото ако другаря – работодател може да си го направи сам няма да плаща , ами ще го направи . Той обаче не може, и затова вика обучени хора. Има нужда от хора, които имат определена квалификация и опит, четат техническия документация на чужд език, и ти ми пишеш, тук как някой трябвало да целува ръка на някого – ти на кой свят живееш, чуваш ли се изобщо какво приказваш?
Лично на мен не ми допада идеята хора с квалификация, опит, и специфични умения да видят , че работодателя ги прецаква, не им заплаща по съответния начин, и се налага с труда си да вадят заплатите на други хора, които дремят в офиса си, и не е ясно какво точно вършат, но да кажем изглеждат добре... И да трябва аз да вадя заплататите на такива , мерси, но няма да стане.
Колкото до мнението ти, че някой е излязъл от университета и не знаел нищо - ще се наложи да ти обясня друг принцип в съвременните икономически взаимоотношения – в цял свят за квалификация и опит се заплаща. Ако ръководството на компанията се е спряло на току-що завършили хора, без никакъв опит, това е техен избор. Техен избор си е да заложат на нископлатени кандидати за работа.
Но да твърдиш , че липсват кадърни ,и обучени хора е повече от смешно. Въпросът е можете ли да платите за съответната квалификация и опит. Готови ли сте да заплатите за труда на съответния специалист?
Аз когато е трябвало съм полагал труд и съм научил доста неща, но няма да допусна някой – другар – работодател да трупа пари на мой гръб, и да се подиграва сс труда ми, и да ми подхвърля жълти стотинки.
Остави ми някаква електронна поща, на която да ти изпращам всеки път обявите за работа, които пускат евромаркет груп – наистина имат проблем да задържат хората си извършващи сервизна дейност.
Относно кой какво трябвало да покаже – друг основен принцип не ти е ясен – когато работодателя ми каже, че парите са „толкова”, искам само да уточня , че на мен не ми остава нищо друго, освен и аз да работя „ толкова”.
Много често в сервизната дейност се налага да се полага извънреден труд, така прехваления от теб г-н Илчев заплаща ли на персонала си този труд – по 1.5 в работни дни, и по 1.75 в почивни, както е записано в КТ? Питай следващия път сервизната група когато дойде... А когато обекта е в друг град командировъчни заплащат ли им се, и това е записано в КТ, питай и тези неща момчетата, и пак е ела пишеш. Защото аз познавам хора, които напуснаха от там, точно защото не им е платено по съответния начин.
Искаш ли да ти изпратя на email обявите за сервизни техници, ще ми обясниш ли защо имат проблем със задържането им, и обявите им вървят през два месеца?
Всички работодатели си заслужават персонала който имат. След като заплатите навсякъде са еднакви, защото всички давали „ толкова” , ами и персонала ще работи „толкова”.
Дали надписа на компанията е един или друг , парите същите – и за какво трябва аз да давам всичко от себе си за тази компания, за да може да наеме някой, който е съгласен на по – малко пари от мен. Мерси , но няма нужда.

Привет,
като клиент на ЕМ Аутомотив от няколко години искам да споделя, че и в момента няма друга компания в България, която да стои на такава позиция /доставка на авторепаратурно оборудване - разбирайте автобояджийски камери, зони за подготовка, подемници, дозери, бояджийски пистолети, компресори за сгъстен въздух, телоподаващи, машини за проверка и зареждане на автоклиматици и т.н., произведени от реномирани европейски компании;инструменти - ексцентър шлайф машини, ключове, тресчотки, вложки и други безкрайно необходими дреболийки за авторепаратурата и сервизирането на автомобили, както и бази, лакове, шкурки и всичко каквото се сетите при това в срокове, които конкурентни компании не мога да постигнат, да не говорим за цени и качество/.
Преди да се доверя на ЕМ Аутомотив съм проверила цени и срокове на доставка при конкурентите на ЕМ, говорила съм лично и с г-н Илчев няколко пъти, вкл. за отстъпки и плащания. Личното ми мнение, като клиент на ЕМ Аутомотив е, че г-н Илчев е истински професионалист и наистина заслужава признанието Мениджър на годината. Пожелавам му най-искрено  и занапред да получава тази престижна награда. Но г-н Илчев не е слънце и не може да огрее навсякъде, т.е. да направи една бърза "чистка" на вредния и непотребен за ЕМ персонал , като започне от директорите на отдели и стигне до рецепционистките. Защото в крайна сметка всеки един от нас полага усилия да бъде доволен клиента, а клиента е доволен когато получава адекватно отношение от страна на компетентен доставчик, в случая от персонала на доставчика. В този ред на мисли, искам да споделя, че благодарение на адекватната реакция на г-н Илчев успях да реша един деликатен проблем с ЕМ и съм доволен клиент по отношение на цени, качество, обслужване от страна на сервизния екип, срокове на доставка, а вярвайте ми аз съм претенциозен клиент, бих казала дори "проблемен" клиент, защото изисквам определени услуги на определена цена в точен срок и не плащам и стотинка повече от уговореното.
Наистина във всяка една компания в България, както и в държавната администрация /ЕМ Аутомотив не прави изключение/ има и хора, които не знаят защо са отишли днес на работа и с нетърпение очакват края на работния ден, обедната почивка, "фас" почивката, т.е важи максимата "ден да мине, друг да дойде" и не се впечатляват особено от изискванията на клиента, да не говорим, че от време на време лъха въпиюща некомпетентност от изказвания, действия или бездействия /но това е по-скоро проблем на HR отдела, който неминуемо рефлектира и върху имиджа на компанията/. Далеч съм от мисълта, че е от липса на обучение, просто човекът е решил, че няма за какво да полага някакви усилия, за да удовлетвори клиента и съответно да генерира доход за компанията в частност и за себе си, да си заслужи  трудовото възнаграждение, да се опита да "надскочи" себе си, защото така или иначе ще си получи заплатката, бонус я има, я не, все пак е криза. Такива служители винаги ще има, не само в ЕМ, но и в други големи и малки компании. Това са служители,  чиито заплати и осигуровки заработва г-н Илчев, а не те самите, защото просто толкова могат и трябва да му целуват ръка, защото той ги храни. Повярвайте ми, не е лесно да се плащат заплати, бонуси, да се осигуряват и поддържат служебни автомобили и ред други придобивки и следващия път, когато се явите на интервю за работа, без значение къде, нека въпросът за заплатата стои на последно място. Първо кажете и докажете какво сте готови да дадете от себе си за компанията, какво можете, какво сте готови да научите! Усилията Ви ще бъдат финансово възнаградени, просто първо малко трябва да се постараете, да поработите, да научите някои неща за естеството на работата, за която може би сте учили в университет, но не сте практикували.
Не искам да правя реклама или да злепоставям служители на ЕМ Аутомотив, просто това е истината през моя поглед.
Затова искам да пожелавая на качествената част от екипа на Евромаркет и лично на г-н Илчев нарастване на продажбите, разширяване на пазарния дял на групата и най-вече повече доволни клиенти! По-добра реклама от доволния клиент няма, нали?

Мисля да кандидатствам по обява в Jobs.bg ,но искам да попитам за истинско мнение.Мнението за фирмата не е добро,моля за повече информация

Заплатите на търговците са основа + %
В зависимост от отдела % е различен "пример - заваряване 1,4%"
т.е. ако искаш да получаваш 1000лв трябва да правиш над 33500лв оборот на месец без ДДС

Евромаркет търси човек на длъжност "търговско технически консултант" за магазина им в Младост 1 - София, някой може ли да ми даде информация относно заплати, работно време, отношение на шефове към персонала и т.н. ?
Благодаря предварително :)

Имам познат като търговец 1000 лв чисто не ги харесваше, но напусна, защото е в чужбина. Имай предвид, че човека беше със средно образование, и тези пари му се видяха малко.
Сега ако за сервизен специалист със стаж не могат да отделят най малко 1200 лв,  според мен не се занимавай. Никой уважаващ труда си човек няма да се съгласи да поправя тези мръсотии за без пари, а търговеца не смятам, че може да чете техническа документация... с цялото ми уважение към труда на всеки.
Имай предивд, че тези подопочистващи машини събират страшни мръсотии и не е прецедент да се  повреждат.
Другият момент - в София независимо от компанията сервизен инженер под 2000 лв  няма да видиш да работи, за Варна не знам как е, но машината е една и съща, и изисква едно и също обслужване, ако ще в Провадия да се намира, или Айтос.
Няма да се учудя, ако компанията заложи на студенти, които да се учат върху машините им, само и само да се съгласят за без пари.
Като чета така обявата им - искат грамотни хора с опит, въпроса е какво финансиране са предвидили. Фактът, че в обявата не е посочен диапазон на заплащане ми намирисива, че заплащането е ниско, но ако имаш време пусни документи, и ако те викнат виж за какво става дума.

Може ли някой настоящ  или дори бивш служител да обясни защо толкова често се търсят сервизни специалисти - заплащането ли е ниско, или условията принуждават хората да напускат.
Поне за мен не е нормално да тръбиш какъв лидер си в съответната област, да продаваш техника от световни производители и да не си в състояние да задържиш сервизните си специалисти.
Бих се радвал да науча повече за условията на работа на тази длъжност -
пътува ли се в някакъв регион,
какви са заплатите,
заплащат ли се командировки, когато си извън съответния град, признава ли се извънреден труд, който така или иначе в сервизната дейност се полага .... Заплатите във Варна и София да речем различават ли се?
Благодарност на всички, които ще напишат своето мнение.
Ето част от обявата  която е за Варна:
Изисквания:
• средно или висше техническо образование;
• отлични познания по електротехника и механика;
• опит на сходна позиция;
• ползване на английски език за работа с техническа документация;
• компютърни умения (MS Office, Internet);
• шофьорска книжка и готовност за пътувания.
Искаш човека да е наясно с механичната и електрическата част на оборудването, искаш да знае ТЕХНИЧЕСКИ английски, и да има опит в сервизната дейност! НО НИКЪДЕ НИЩО не пише за заплата...
Ти готов ли си да му платиш по съответния начин?
Да ме извинява ръкководството ако чете тук, но  в случай че  стигна до интервю и чуя заплата от  600-700 лв , това е обидно за сервизен инженер, и  по - добре да не си губя времето изобщо да кандидатствам. Хазайката ми като продавач в карфур взема повече, без да е технически грамотна, и без да чете документация на английски език.

Жалко, че обстановката и времената в България са такива, че позволяват на тази фирма да съществува и да гради име. Връзките с лица на високи постове в България стоят зад нея. Факт! На много, много високи постове... Корупцията е навсякъде... но това е България! Това е нашата родна страна! Хора, търсете си работа на др.място! Ако започнете работа в тази фирма - няма да мине дълго време и ще разберете колко истина има в моите думи. Дори да няма име и да е анонимно написаното!

До господина Комунизма не си отива
пич Грамада е един красив град моля не го обиждай с твоето невежество, ако имаш нещо против фирмата излез с името си , не се крии като лалугер , да вярно че в голямата фирма има и трески за дялане но има и прекрасни моменти и взаимоотношения , чета отвреме на време глупостите тук -
до сега не съм писал но когато е намесено името на моя роден град от идиот без име няма как да не пиша , комунизма няма да си отиде колкото и да пишеш тук , колкото за фирмата и бъдещите колеги - няма да почувствате времето прекарано сред нас като изгубено, надобър час на всички четящи ..

По точно дали знаете колко е чистата заплата без осигуровки?