написано 23.07.2013г. сряда в 13:24
към обект/отдел ВРУ-Мездра
в град Лом

Съкращенията при нас се извършиха на шуробаджанавски принцип тези който сме с образование и трудов стаж 20 години останахме на улицата а тези с курсчетата да работиат.Никакви курсове за преквалификация не ни предложиха въобще нищо.Осъдих ги на 2 съда но те продалжават да се инатиат и само обжалват-питам се защо не направят така че този които е извършил съкращението той да плаща разходите по делата и обещетенията на тези който са осъдили БДЖ и чак тогава работите ще се оправият.И да се назначават външни комисии при съкращения и да се проведат тестове и нагледно работата на всеки един работник изместо.

написано 27.11.2012г. сряда в 10:25
към обект/отдел СОУ"Хр.Ботев"
в град Никопол

Моля,не променяите разписанието на пътническия влак от Черковица за Плевен в 15,40 с него се привират много учители от Плевен удобен е защото тръгва след като свършат всичкитени часове, а новото разписание е много рано  ще тръгва в 14,37 с час по рано.Молим Ви него променяите няма с какво да се прибираме до Плевен а и с БДЖ е много по-евтино и удобно.От учителите който пътуват-Благодарим Ви

написано 17.03.2012г. неделя в 17:15
към обект/отдел локомотивно депо димитровград
в град Димитровград

в депо димитровград започнаха съкращения съкращава се без никакъв критерий съкращават се хора с висше от пжи съкращават се хора изпълняващи по 2-3 длъжности съкращават се семейни и самотни родители въпреки обещанията на пламен джуров че депо димитровград ще работи остават хора с основно образование и алкохолици не съкратиха тях а читавите и свестни хора които работеха и всичко това се дирижира от птп пловдив като при съкращенията не се питат преките ръководители  дърпат ти досието ей такакато на лотария и си съкратен без да се гледа какво и как работиш и с какво образование си а депо димитровград кара най- много товари тези от птп пловдив са толко нагли че дори си позволиха да приберат и трудовите книжки на хората и сега когото съкратят трябва да ходи до пловдив да си вземе книжката а заповедите за съкращение се пращат по пощата ужас просто голямо безхаберие и наглост на птп пловдив начело с лалев

написано 15.12.2011г. петък в 20:33
отношение шубе го/я е и не казва!

лоша среда за работа

написано 11.12.2011г. в 21:56

вижда се че с тая стачка няма как да се защитят интересите на работниците защото липсва желание за диалог,мисля че е крайно време в България да се създаде партия на работниците както е в много други страни която да може да ги защитава в парламента,а не те да протестират и никой да не им обръща внимание

написано 30.11.2011г. четвъртък в 14:46
в град Пловдив

Пак ще се върнем във въпросното с.Крумово в което се намира и летище Пловдив. Няма към настоящия момент друг транспорт освен БДЖ няма. Т.е. в селото живеят около 2500 човека и разчитат на този превоз. Коя пазарна икономика реже от печелившите си пазари? Българската разбира се, защото няма икономика. Може би трябва да има четири, пет други превозвачи и нещата няма да изглеждат така. Сигурно тогава ще се бият за всеки пътник. Но явно проблем с финансите в БДЖ няма след като могат да режат приходите с лека ръка. Реформа значи съкращение, уволнение, ликвидация.....? А реформа с която да се увеличат приходите, работните места да се разрасне дейността имали? Тези лостове  не се отнасят за нас, защото най-лесно е вече да сложим катинар на цялата държава и няма да има никакви разходи. Ще завърша с една диктаторска реплика "има човек има проблем - няма човек няма проблем".

написано 27.11.2011г. в 18:07
към обект/отдел локомотиви
в град Варна

Преди 3 години завърших престижния за "БДЖ"  УНИВЕРСИТЕТ "ВТУ Тодор Каблешков " . Кандидадтствах за работа в локомотивното депо в гр. Варна още след като си взех ДИПЛОМАТА за висше образование .Каха ми че щели да ме назначат на работа чак ЯНУАРИ 2010г. !Защото имало преструктуриране на предприятието и обединяване на отдели .На 3 или 4 Януари 2010г. отидох да питам какво е станало (казаха ми че като се пенсионира някой човек ще ме назначат , бил съм с диплома и съм с предимство ) и требвало да почакам до Юли месец 2010 година тогава имало двама да се пенсионират .Така отивам на в посочения месец и ми казват - да почакам още няколко месеца и така си ме връткаха до края на 2010 , отидох Ноември 2010 г. в ЛОКОМОТИВНОТО депо в Горна Оряховица и там подадох молба за работа (CV)  и ми казаха че януари месец сигурно ще постъпя на работа . Добре обаче януари 2011 пак ме излагаха не ме наеха , А МЕЖДУВРЕМЕННО НАЗНАЧАВАХА РАБОТНИЦИ ЗАВЪРШИЛИ 3 МЕСЕЧЕН КУРС ВМЕСТО МЕН – УЧИЛ 4–5 ГОДИНИ Моето мнение е нека да ги съкращават работниците с КУРСЧЕТА които са на назначени по ВТОРИЯ начин и да се оправят НЕЩАТА за да има работа и за хората с образование .

написано 26.11.2011г. неделя в 10:21
към обект/отдел EAD

предлагам на ръководството на бдж да направи справка през мандата на петър мутафчиев ,колко външни хора са назначени на работа в противоречие на няколко заповеди от предходните години в които изрично е споменато че се забранява назначаването на външни набдж служители.и да се провери на какви длъжности с какво образование и с какъв опит са назначавани тези служители

написано 25.11.2011г. събота в 12:48
в град Враца

АЗ ПОДКРЕПЯМ ,СТАЧКАТА И ХОРАТА СА ПРАВИ НИЕ ЖИВЕЕМ В ЕРОПЕЙСКА ДЪРЖАВА,А НЕ РАБОТЕЩТИТЕ В БДЖ ДА МИЗЕРСТВАТ И ДА СТРАДАТ ,КАКТО И ТЕХНИТЕ СЕМЕИСТВА ,БОРЕТЕ СЕ ВАШАТА КАУЗА Е СПРАВЕДЛИВА

администраторът каза:
Не пишете коментарите си само с главни букви това се счита за висок тон в интернет и не се приема добре.

Показани мнения 1 - 10 от общо 173 12345 По-стари » >|

Връзки