БДЖ ЕАД /img/frontend/nomap.png"

от 13год работя.мнението ми е краино отрицателно като цяло.това е фирма от времето на червенков!!!!за два чувала пипер се раздават по атрактивните места или трябва да си супер мазен да си удобен!изискванията са като на работодател усигурил ти всичко необходимо да ти е по леко.....а дефакто няма за нищо пари!!!!копувал сам си елементарни работи–бои и четки за да се представим пред поредния началник,химикали,дърва и въглища от вкъщи за да ми е топло....сега и тоалетни няма–на 600м....ще стискаш или опикаваш около кабините!!!а пари за мохабеди се намират!!!!за работното облекло просто е без коментар–не дават а искат да си униформен.човек трябва да се чувства прецакан ако го изгонят...а на мен ми са просто смешни....пълно е с ''малки човечета''

ами тези които нямат желание за стачка и споделят идеите за реформата в бдж какво да правиме ?
към г-да Владимиров и Недев поискайте списък на тези които няма да стачкуват и им обещайте че ще си получат парите и да видиме тогава дали ще има стачка .
определено има много /работещи /хора които  ви подкрепят и не споделят идеите на синдикатите ,би трябвало да ги намерите и да им дадете възможност да  ви подкрепят
то по принцип съкращенията са в еад бдж ,а стачката се организира и ще се извърши от "нк жи" пък какъв им е случая....

"Българите са най-бедният народ в Европа и това не е тайна дори за самите тях, но видели ли сте ги да протестират? Не, няма и даги видите защото не могат да си го позволят. Целенасочената политика по-обедняване на българският народ се ръководи чрез различни уж европейски директиви. Забележете въпреки, че българите са признато най-бедни, голяма ч...аст...... о...т стоките и услугите са с по-високи цени от средноевропейските. За да оцеляват, те са принудени да работят непрекъснато при ужасни условия на труд, при масово погазване на всякакви трудови норми, без да смеят да се оплакват, без да смеят да си потърсят правата. Техните синдикални лидери, ако могат вобще да се нарекат така, ще видите сред редиците на управляващите, окичени с най-високите държавни отличия, но не и сред работниците, не и на прощадите, не и в първите редици на протестите, защото протести няма.

И ние като гръцки граждани свикнали да търсим и отстояваме прават си задаваме въпроса, как е възможно това? Как при този стандарт на живот, при тези условия на труд, при това нагло и безочливо отношение към тях, как те стоят тихо и безропотно? Отговора е един – те са бедни, толкова бедни, че дори и един ден да не са на работа, а да излязат на протест, това ще бъде пагубно за тяхното оцеляване. Те няма да успеят да си платят сметките, или да си купят храна, или необходими лекарства, или дрешки за децата. Да, те са толкова бедни, че ходят болни на работа, че по скоро биха умрели на работното си място, отколкото да си вземат почивка нужна на всеки жив организъм. За тях няма почивка, заробени веднъж от банките, втори път от работодателите си и трети път от политиците си, те са изгубили всяка надежда и живеят ден за ден в постоянен страх и стрес да не изгубят работата си, надника си, да не се разболеят. Всяко едно по-сериозно заболяване ги обрича на почти сигурна смърт, защото са бедни. Техните предприятия произвеждат инвалиди, българите биват използвани, изстисквани и изхвърлени на улицата. Без защита , без надежда.

Тяхната държава, тяхната индустрия бе разпродадена и разграбена на безценица. В България няма истински чуждестранни инвестиции. Това което е продадено на чужденци на безценица или е унищожено, за да не се произвеждат конкурентни на вносните стоки или се използва за ограбване на българите и изнасяне на спечелените пари в чужбина. На българите им набиват в главите, че заплатите им трябва да са ниски, защото така били конкурентно способни и така забележете привличали чуждестранните инвеститори. Няма по-смехотворно твърдение от това. Как можеш да твърдиш, след като уж си член на Обединена Европа, че ще привличаш инвеститори с ниското ниво на заплащане? В кой век живеят българите? Не разбират ли, че днес истинските инвеститори търсят не проста маса работеща за без пари, а работници образовани, специалисти, притежаващи творческа мисъл и креативност, откриватели и способни да предугаждат бъдещето. Явно някой има интерес да ги кара да се конкурират по заплащане със страните от третия свят, а не по знания с развитите Европейски държави.

В България правителството инвестира най-много в полицията, която е един процент от цялото население на страната. Но не мислете, че тази полиция се бори с престъпността, не, самата полиция е корумпирана, съдебната им власт също, за политиците им да не говорим. Полицията им е гарант за сигурността на корумпираната върхушка, за това, че всеки дори и плах опит за протест и търсене на отговорност, ще бъде смазан и потушен. Благодарение целенасочената политика на потъпкване и опростачване на българският народ, той е почти обречен на изчезване. По-голямата част от знаещото и можещо население е емигрирала, циганите са оставени сами на себе си като безнаказаността им е пословична, а страхът у българите неописуем."

Уважаеми г-да синдикати , кого защитавате и плашите със стачки като вече са връчени уведомитолните писма на съкратените а останалите са заплашени че ако стачкуват ще ги последват .Не живеем ли в свободна и демократична държава та да нямаме право на мнение . 20 год. железницата е ограбвана и довеждана до фалит , къде отидоха парите от подвижния състав който съсипаха

моето мнение за фирмата е че няма втора като нея така да краде и така да работи за крадците от Иван Вазов 3 и да се правят на ощипани !!!Браво господа вие сте направо за артисти от ХОЛИВУД !!Ама и те бледнеят пред вас !!!Сигурно след време ще ви иэдигнат паметник!!Ама кво ви пука вие сте вечни !!Все пак се надявам че ще дойде видов ден така че треперете!!!Не може частни превозвачи да купуват локомотиви  и да карат нашите товари а вие да хленчие че няма работа а вие имате локомотиви машинисти-специалисти -структура и какво ли още не ама не щете да работите а от това страдаме хората отдоли живота си за тази кауза !!!Ама кво ви пука на вас вие сте на ИВАН ВАЗОВ 3 ИМАТЕ СИ СИГУРНОСТ ДАЖЕ ПРИ ТАЗИ КРИЗА ПРИ ВАС СЕ ВЛИЗА С МАГНИТНА КАРТА КАТО В ФБР ТОАЛЕТНИТЕ ВИ СА МОНО-БЛОК ОТ 300ЛЕВА ЩОТО Е КРИЗА СЪКРАЩАВАТЕ ОХРАНИТЕЛИТЕ ЩОТО ПРЕДВИДЛИВО ГИ ПРЕХВЪРЛИХТЕ В ОТДЕЛ ОБЩА АДМИНИСТРАЦИЯ И ГОТОВО СЪКРАТИХМЕ 200 ДУШИ ОТ АДМИНИСТРАЦИЯТА .Отвратен съм от вас и това е най меко казано !!!Гадими се от вашето отношение към служилелите щото тези хора дават всичко от себе си щото да работиш в железнищата е призвание и всеки служител се гордее с това !!!!Но тези неща ,явно са ви чужди щото новият ни Директор Г-Н Недев е виждал влак само на картинка !!Така се съсипват железниците де да знаете ХОРА !!! Те какво ли не правят парите щом като ти плащат да съсипеш нещо кво ти пука !!!Няма по лесно нещо от това да съсипеш нещо - по трудното е да изградиш нещо ипи да го изпровиш на краха и да почне пак да работи тогава си специалист и мъж в буквалният смисъл на думата !!!

Искам да попитам кога ще им а аванс?

На 06. 09. 2011 г. пътувахме с влака Бургас - София от 15:20 ч.
Благодарности на целия персонал за проявения професионализъм и добро отношение. Също така на момчетата от бистрото: Йордан и Даниел, които направиха приятен престоя ни във влака.

Към синдикалистите,дето плачат превантивно-уморена съм!Защо в графика за септември имам само един почивен ден-13 нощни през вечер,разделени от две дневни дежурства???

Пътувах с 3 внука до Бургас. Разбирасе-спални места нямаше,дадоха запазени места във вагон 3. Отвратително,как може? Номера на вагони няма,вагонът е мърсен,задушно,в коридора пълно с правостоящи. При такива условия,не дай боже пожар или друго нещо.
До кога?

Г-н Недев, вагон не е оставал за резервна част. Попитайте !