хотел Хилтън /img/frontend/nomap.png"

хотел Хилтън

На интервю за работа ми беше казано - до 10 дни ще Ви се обадим без значение дали сте одобрен или не. Доста отдавна минаха десет дни, а резултата е нулев. Финансов директор и Ръководител Човешки ресурси да седят срещу теб и да те лъжат в очите - явно това е "нормалния" начин за работа със служители / кандидати.

П.П. Хилтън България е само една марка нямаща нищо общо с истинския Хилтън / просто франчайз / - собственика е български, заплатите са български и явно и стила на работа също е български!

Какви са тия глупости, бе, хора, не четете ли, че тук са мнения за Хилтън София, не за Doubletree by Hilton на Златни Пясъци? Не пускайте мнения за Doubletree тук, а админите да вземат да почистят. Мерси.

ПЪЛНА ПАРОДИЯ, Главния готвач Андре е абсолютна пародия на готвач, но с голямо его. Малкия Хитлер( веси) е едно малко изчадие което е завряло дълбоко главата си в задника на Андре и диша дълбоко.
Не препоръчвам да започжате каквато и да е работа там.

Здравейте!
Реших да пиша тук по повод една обява за работа в хотел Хилтън.
Тъй като информацията е стара, моля някой да сподели опит, мнение за позицията рецепционист и дали има промяна в условията (спрямо предишните коментари..).
Благодаря предварително

Здравейте!Отидох на интервю за работа в х-л.Хелиос на Зл.Пясъци в самото начало на април.Позицията беше,за холова камериерка.Посрещна ме Мариана Благоева,домакин.Каза ми,че заплатата е 600 лв.,но аз трябва да си купя карта за пътуване сега с мои пари и после ще си ги получа.Направих го.Започнах работа на 11.04.2012г.За което страшно съжалявам.Не бях подписала моба,за започване на работа,но тя ми каза,че ме е подписала и така..До 30.05 ми изплатиха 220.,лв,като една госпожа наричат я Саша ми обясни,че сега строят още един хотел и ще ни плащат на части,обаче аз не ходих на части а си работих по 12,13 часа.Беше глупаво да оставам за без пари.Имам кредит сметки,за ток вода,и тн..Сега очаквам да ми плтатят,но който и да питам вдига рамене.Какво да правя?

Бях поканена неотдавна на интервю, на позицията рецепционист. Две любезни дами ме интервюираха, включително и на английски. Интервюто беше издържано професионално, докато не дойде време да науча условията... 800 лв БРУТО, без осигурена храна, път и настаняване в хотела, намиращ се в Зл. пясъци. 12 часови смени, с две почивки за 15 мин (ако няма хора) и една 30 мин за ядене (което трябва да си закупиш или носиш от вкъщи). Сядане не се разрешава... Работят 2-ма души на рецепция на хотел с над 200 стаи... Работила съм в по-малък хотел и знам като ти дойдат групите каква лудница настава и как 2 администраторки са на ръба, а си представям два, три пъти повече хора накуп. Просто не си заслужава да ти останат чисти пари 300 лв- 400 лв, след целият хаос, разходи и умора. Изискванията са огромни, а условията не покриват дори минимума на очакванията. Успех на смелчаците, а аз нямам намерение да си руша нервите и здравето- те не се компенсират от мижавата заплатка, която предлагат!

Здравейте, аз искам да споделя моето преживяване свързано с процеса за кандидастване за работа в хотел Хилтън. Преди време си пуснах CV за позиция обявена в един сайт за работа. На следващия ден ми се обади една много приятна дама от отдел Conference and Banqueting, поговорихме си и каза, че ще ми звъннат от отдел човешки ресурси да се разберем за интервю. Малко странно е първоначалният контакт да се прави от някой друг отдел, а не от специлизирания за това департамент, а именно човешки ресурси. Обади ми се и мениджърката на отдела и отидох на интервю. Посрещна ме и ме остави в една от заличките им да чакам ресторант мениджъра им. Тогава разбрах, че това не е моето място, а и аз не съм техния кандидат явно:). Дойде и той и започна интервюто. Отново е странно поне един представител от отдел човешки ресурси да не присъства на интервюто. Накрая ресторант мениджърът каза, че до десет дни какъвто и да е отговора им ще ме уведомят. Явно за тях десет дни са доста по-дълъг период от време, още няма отговор:). Е то е ясно, какво е решението им, но не е редно да казват нещо, пък да не го изпълняват. Изпращане на един E-mail не е толкова трудоемко. Вече Хилтън си имат нов генерален мениджър дано го управлява по-добре, и Хилтън България стане това, което трябва да е и което твърди, че е.

Аз не съм точно бивш служител, тъй като работих за фирма , намираща се на територията на хотел " Хилтън". Въпреки това , за времето през което работих там, съм склонна да изкажа основно- позитивно мнение.
Служителите на "Хилтън" се ползват с много привилегии, които са "химера" при повечето работодатели в България. Осигурява им се безплатна храна/и то качествена/, кафе, униформи, намаления за магазини и други хотели от веригата в Европа, награждават се ежемесечно,организират се служебни партита, предоставя им се свобода за професионално развитие и вероятно поради този факт , текучеството липсва. На новоназначените се прави welcome day, по време на който те разглеждат хотела, запознават се с персонала и новото си работно място. Заплащането е адекватно и повече от добро спрямо българските стандарти. Няма "черна каса" , парите пристигат без закъснения и нощните смени се заплащат както се полага - с по-голяма ставка. Колегиалност и сплотеност има във всеки един отдел. Единственият минус е ,че е именно само по отдели. Камериерките контактуват основно с камериерки, рецепция основно с рецепция и т.н. Първоначално изглежда фрапиращо, но с времето се свиква, тъй като всеки отдел проявява нужното уважение спрямо останалите и никога не отказва помощ. Другият минус е , че тъй като работата е много, често се налага да се карат допълнителни смени, но те ,съответно,биват заплащани. Естествено ,закъсненията са повече от недопустими. Мениджърите са професионалисти и с тях се общува приятно. Относно коментара , който прочетох по-надолу от бивш служител за "промиването на мозъци" - вероятно дисциплината и етикета , които са по европейски стандарт, са създали подобен афект в него. Ако случайно ви попадне обява за свободна позиция в "Хилтън" , не се колебайте да подадете документи за кандидатстване. Стига да сте достатъчно отговорни , сериозни и желаете развитие. Това е моето мнение. Успех :)

Мнението на Нели съвпада с моето. Повечето служители работят там откакто е открит хотелът, т.е. 5-6 години - новопостъпилите нямат почти никакъв шанс за развитие. Заплащането е горе-долу добре (на фона на финансовото положение в БГ), но доста често се работи извънредно (което не се компенсира), а ако сте свикнали с по-креативна работа, изобщо не започвайте - всичко се прави и отчита по строго определен стандарт - така те и оценяват. Иначе дава добър старт за кариера на друго място.

И в крайна сметка не разбрах колко точно са заплатите... интересуват ме заплати за административни служители. Има ли някой представа? Колко се дава в счетоводство, човешки ресурси и т.н.???