написано 28.05.2014г. четвъртък в 17:06
към обект/отдел Монтажник
в град Велико Търново

Никога, не се забърквайте с такива мошенници. От 1 година работя, за тях, като монтажник и постоянно сме по обекти. За 1 месец едва успявахме да почиваме 2 дни. Работихме по 12 часа и винаги за всичко сме виновни. Нито командировки плащат, нито допълнителен труд. Когато исках да бъда преместен в склада, за да мога да завърша висшето си образувание, място за мен нямаше. При последния обект 2 месеца, без почивен ден в Русе, с 10 работника и 2-ма чирака (Аз и един бивш колега), освен нас, всеки гледа как да се скатава и да мами. След връщането от обекта, едвам изпросих 1 седмица платена отпуска, като ме излъгаха, че сме работили Събота и Неделя и нямало смисъл от платена отпуска, а тея дни, ще се приспаднат от почивните дни в който, сме били на работа. След почивката подадох предизвестие, за напускане и изведнъж се отвори място за мен в склада на 400-450 лв. При зарплата реално ми платиха 275 лв, като идеално знаят, че плащам квартира, сметки и се издържам сам. В момента при повдигане на въпроса, всеки си прехвърля топката и с най-голямо нахалство ме оговарят да остана, като положението, щяло да се подобри. Тези хора просто гледат как да манипулират хората и дори да се задържиш в фирмата по някаква причина, никога няма да получиш нито коректно отношение, нито истината за парите, който си взел, понеже от подлостта им, нямат силата даже да признаят истината.

Ходили сме по обекти от Русе до Бургас, като от обекта в Русе, тръгваме вечерта и в Бургас, сме пристигали в 12 вечерта. На сутринта сме на обект, 3 дни леем олекотен бетон и понеже сме се забавили с 1 ден а обекта се оказа няколко тераси, като нито наклон беше даден, нито нищо. Заради това забавяне понеже нашия храбър техник не смее да се застъпи и да каже нищо, на нас ни се наложи в 8 вечерта да пътуваме от Бургас до София, с бус който едва вдига 80 км, и машина, на него, която тежи поне тон и нещо, заедно с маркучите, колегите и багажа ни.  Пристигнахме в 3 сутринта и в 8 бяхме на обект, като се оказа, че там искат каски, а в буса имаше само една и бяхме глобени, че нямаме каски...

Не се подлъгвайте по тези мошенници.

написано 08.04.2014г. сряда в 19:19
в град Плевен

Вчера бях на интервю при тях и мога да кажа,че по-големи темерути не бях виждала!!!Те се подиграват с хората.

Когато пристигнах пред офиса им,се оказа че трябва да изчакам предната кандидатка,която доста се забави.При излизането си,момичето се изсмя и замина.Това ми се стори странно ,но все пак влязох.

Вътре имаше трима мъже ,които дори не ме поздравиха .Седнах на един стол ,единият от тях ме поразпита върху автобиографията ми и директно ми връчи някакъв тест.

Като прочетох въпросите направо се изумих-то бяха видове хидроизолации; колко е корен трети от еди ква си огромна цифра; някви странни задачки за студиопори и площи; ако няква каца с еди какви си размери била във земята колко боя ще трябва за да се боядиса; някви размери на фуги и едни странни термини всякаш кандидатствам за майстор строител.........страшна глупост.Да оточня ,че най-възрастния от тези мъже дори не си вдигна погледа да ме погледне.Докато се възмощавах на тоя идеотски тест,същият груб човечец стана дръпна ми листа изпод ръцете и ми заяви,че не искал да се мъчи повече.

Бях ужасно унизена и само пожелах приятен ден и излязох.

Няма такава просташка фирма вярвайте ми!!!!!

Моята най-голяма грешка беше,че след като прочетох всички коментари тук,не се вслушах в тях,за което ужасно съжалявам!!!!

написано 05.10.2013г. неделя в 10:29
към обект/отдел шофьор тежкотоварен автомобил 12 и повече тона
в град Велико Търново

При започването ми на работа ме назначиха на минималната Р.З. за страната, а не за професията. За Август месец имам изминати 7000 км. с няколко преспивания в кабината и превода на заплатата ми бе на стойност 294лв. Командировачни и извънреден труд не се плащат, камо ли нещо на километър, а също така и имам плщане на платен паркинг за моя сметка!

написано 06.04.2013г. неделя в 15:33
в град Варна

+6 за по-предното мнение. За сведение въпросната неощастливена госпожица се казва Биляна Дянкова. След като тя се разбира само с шефовете, а всички служители са пропищели от нея, може сами да си направите изводи що за хора са въпросните индивиди. Както е тръгнало ще останат само те тримцата да работят във фирма, която допреди 5-6 години имаше по-вече от 100(сто) работници и служители.

написано 29.03.2013г. събота в 16:17
към обект/отдел [email protected]
в град Пловдив

Много ме разсмя предния коментар. Но съм сигурен, че е протекло тоно така, както е описано, тъй като познавам въпросната госпожица :)

В тази фирма може да кандидатствате във всичките й клонове в страната. Тя винаги си е имала голямо текучетво на кадри, но сега промениха схемата на разплащане и масово всичките ми бивши колеги напускат. И още много ще напуснат. Така, че свободни места и работа във фирмата ще има..... виж за пари - няма да има :)

написано 13.03.2013г. четвъртък в 14:49

Здравейте, аз няма да съветвам никой дали да се пробва или не в тази фирма, просто ще ви разкажа на кратко как протече интервюто ми за работа там.

На входа ме посрещнаха две приветливи девойки, които след като им казах, че съм за интервю ме помолиха да изчакам за момент и започнаха да ровят в един огромен куп с биографии на заблудени хорица като мен. Междувременно се появи една госпожа, за която, повярвайте ми, "елементарно възпитание" и "култура" са думи, чието значение е напълно непознато. Та, въпросната госпожа (може и да е госпожица, не ме интересува изобщо) взе моята биография обърна се на другата страна и изобщо без да ме поглежда само измърмори нещо от сорта на "Елате тук". "Здравейте", "Добър ден" или "Приятно ми е аз съм..." явно за нея беше абсолютно излишно. Излишно е също така да споменавам, че през цялото време ме гледаше все едно съм й откраднал крупна сума пари. До тук добре...влязохме в една стая, разположихме се от двете страни на една маса и започнахме...някакво подобие на разговор. Казвам някакво подобие, защото въпросната госпожа гледаше (както казах вече много "мръсно") постоянно в масата, говореше си под носа и задаваше странни въпроси. Може би голяма част от нейните въпроси бяха резонни и имаха смисъл, но бяха зададени по възможно най-идиотския начин, налагаше се няколко пъти да я моля да изясни какво точно има предвид като ме пита нещо.Общо взето в това се състоеше интервюто, което продължи всичко на всичко 10-тина минути.

Не претендирам, че съм човека за въпросната позиция...даже бих казал, че не съм, но подобно държание е достойно само за квартален хоремаг. Поведението на тази жена мога да определя като държание на сексуално-незадоволен темерут. Извинявам се, ако на някой му звучи просташки, но това са най-точните думи определящи подобно държание. Не са ми давали тест, като този посочен в по-долните коментари.

Ами това е, правете си сметка дали ще ходите във въпросната фирма, аз лично на по-идотско интервю от това не съм присъствал, да не кажа, че на моменти едвам сдържах гнева си да не избухна и да си изляза.Поздрави на всички, най-вече на въпросната госпожа. Успех и на тези, които все пак решат да отидат...не губете надежда, "госпожата" може предната вечер да е намерила някой да я обладае и да е щастлива и благосклонна, когато отидете...:-)))

написано 31.01.2012г. сряда в 13:30

Предполагам, че повечето писали за фирма "Макс Матириалс"-ООД, са хора от конкуренцията, или пък такива, които няколко живота няма да им стигнат, за да си намерят работа, поради своята посредственност! Аз кандидатствах за работа в тази фирма, и бях очарована от отношението на управителя на офиса, както и на управителя на фирмата. Теста, който толкова поръчково оплювате, е елементарен, и ако някой се е затруднил на него, то той заслужава единствено да пасе овцете, което предполагам, също ще му е трудно! Аз не бях одобрена, но моя приятелка беше, и започна работа, като от нея също чувам само добри думи за шефовете и начина на работа във "Максим Юнайтед".

И един съвет накрая. Недейте типично по български да оплювате всичко и всички, които са ви показали, че сте неспособни и некадърни, а се опитайте да заслужите мястото си в живота! Никой никъде не дава нищо наготово!

написано 08.12.2011г. петък в 00:19
в град Пловдив

Скоро и аз бях на интервю, за щастие само първо.Предложението им бе за търговец.Първо - уговореният час е "приблизителен", т.е. има хора и когато успееш, влизаш.Второ решаваш един измислен тест, който явно цели да отсее само обучените в сферата на Макс матириалс, бил съм и на други интервюта с решаване на тестове, но там са далеч по-смислени(IQ тестове, ситуационни и т.н.), за разлика от този, който и за Т.Х. не става.В последствие влизаш в един невзрачен, малък и мрачен офис, където седят двама господа, не се представят кои са и какви са, а ако случайно благоволят, то не става ясно, защото измърморват нещо.Следва лошо отношение от невъзпитан господин, защото не си отделил особено внимание на "великия" тест и, ако имаш самоуважение, си тръгваш, ако ли нямаш - оставаш, за да се подиграват с теб.

Служебните коли на фирмата, поне в Пловдив, са Деу Тико, всеки детаил им е различен цвят и имат 2-3 изгорели надписа "MAXIM" - явна липса на себеуважение от тяхна страна, нямат желание за добър имидж!Представителният им магазин в Пловдив и дребен, невзрачен и тъмен, а офиса за интервюта е част от него, отново отрицателен имидж и липса на самоуважение....

Съжалявам за всяка отделена секунда за тази фирма!

написано 20.10.2011г. петък в 15:15
в град Варна

Чуете ли за Макс Матириалс ООД, бягайте далече! На скоро и аз кандидатствах за работа при тях, удобриха ме, поканиха ме на интервю. И пренебрегвайки всичките лоши отзиви за тях, които прочетох в този форум, явих се на интервю. Попълних онзи наистина смешен тест и...след три дни бях отново в мизерния им офис във Варна, вече за второ интервю, но този път ако не се лъжа с шефовете на фирмата /мъж и жена, които така и не се представиха/. Тези хора направо се подиграха се с мен, с образованието ми, с професията ми, с възможностите ми! Тръгнах си от там ядосана, че съм си загубила времето, адски убидена и унижена. И тези хора с цялата си наглост след три дни отново ми се обадиха по телефона за да ме попитат "дали още желая да работя за тях"! Нямам думи!