Хюмън Рилейшънс Консултинг Рикрутмънт /img/frontend/nomap.png"

Хюмън Рилейшънс Консултинг Рикрутмънт

И мен ме интересуват по-скорошни отзиви от фирмата. В момента има обява за HR Trainee и искам да знам дали изобщо има смисъл да си пускам документите. Ако ситуацията във фирмата все още е както е описана в постовете отпреди 4 години, по-добре да не си го причинявам.

Няма никакви нови мнения за тази фирма. Нещо което да е актуално за 2013?

Какво да Ви кажа за HRCR, то по-горе описаното е повече от изчерпателно.
Искам само да уточня, че в крайна сметка успях да си взема заплатите и то благодарение на Инспекцията по труда. Много съм им благодарна и държа да кажа, че хората там си вършат работата бързо и адекватно!
Съвета ми към всички, които още не са успели, а знам със сигурност, че има и такива е - да пуснат сигнал!!! Това е единственият начин да си получат парите. Ако чакате Томас да им ги изплати доброволно - просто забравете! Аз лично изчаках 11 месеца, след което се обърнах към инспекцията.
Колектива беше невероятен, но както разбрахте-никой не остана.

Искам да се присъединя към всичко, което е написано до тук за тази фирма. Ако някой заинтересуван има съмнения в думите на хората, които са работили там, мога да го уверя, че емоционалните изказвания са породени от огромното разочарование, от крайно нелоялното отношение и от липсата на всякакъв професионализъм в мениджмънта на въпросната компания. Лъжите там са безкрай и са основно мерило за 'добродетели' и за 'професионализъм'. Колкото по-голям терикат си и колкото повече хора излъжеш, толкова 'по-добър' си! Работи се без пари, без да бъдеш оценен, нито финансово, нито морално, но в очите ти се обяснява колко много мислят за теб и как розовото бъдеще предстои! Може би е така, но за шефа, не и за служителите.

Колега , моите адмирации за всичко което си описал. По-точно неможе да бъде!
А за екипа - страхотни хора и професионалисти наистина, работата с които  носи високите професионални резултати на компанията и най-голямото удовлетворение.

Здравейте на всички, видях, че има тема за компания към, която съм работил и просто не се сдържах да не опиша какво се случи с мен при престоя ми там.
Нека първо подчертая с факти оценките, които съм дал:Запащане: Заплатите са много ниски, няма бонус система и няма реални бонуси, защото за свършената работа лаврите ги прибира HR Manager-а, а не ти.
Уважение: Никакво уважение. Бях постоянно оругаван, оплюван и т.н. от Мениджмънта при положение, че работех и в извън работно време и бях на длъжност и половина така да се каже.
Привилегии: привилегиите на всеки служител в HRCR са, че след като си тръгне от там те правят всичко възможно да не започне никъде другаде и да прекратят кариерата на млади хора в зародиш!
Фирмена Сигурност: Няма такава. Компанията е пред фалит, опитват да направят нова регистрация с подобно име и различен собственик и да закрият тази, тъй като имат големи задължения.
Потенциал за развитие: Те такова животно не съществува. Искат от теб да бъдеш динамичен, активен, мотивиран, амбициозен и когато покажеш тези качества Мениджмънта започва да се чувства не сигурен и те оплюва всеки път, когато може за щяло и не щяло, за да те накара сам да си тръгнеш - ако си по-голям инат (като мен) и решиш, че ще изтърпиш всичко това и ще го преглътнеш и продължиш напред, то в този случай те уволняват в обедната ти почивка за 10 минути, за да е по-сигурно, че няма да настане скандал!
Колеги: Екипът беше изключителен, това беше единствената причина аз да търпя своеволията на Мениджъра придружени с ругатни и обиди. За съжаление, вече и това го няма - екипа напусна поради неизплащане на заплатите за няколко месеца назад!
Това са част от фактите, които мога да посоча за тази компания и както казах, единственото позитивно нещо (екипа) вече не е там!
Пускам този коментар, с цел да предпазя други консултанти от грешката да работят за тази компания. Т.нар. Мениджър не можеше да каже нищо в очите и по цял ден киснеше във фейсбук, когато някой направеше нещо добро - мениджъра веднага си приписваше заслугите, а когато сбъркаше някъде, естествено, че оплюваше екипа, защото все някой трябва да поеме вината!
Оставете това, че няма място за развитие (защото, както написа другия служител по-долу - трябва да се предоставят 'специални услуги', които не са точно от сферата на човешки ресурси, ако искаш да станеш нещо), а на всичкото отгоре, когато излезнеш от компанията те правят всичко възможно да не получиш шанс да отидеш в друга, което е още по-зле. Не може хора, които работят там от години да ги оплюваш след това по този начин, като твърдиш, че за нищо не стават - тогава защо вие сте ги държали толкова време ?
Със сигурност има още много, какво да добавя, но не смятам, че е нужно на този етап. Това, което ще кажа за завършек е - НЕ ХОДЕТЕ В ТАЗИ КОМПАНИЯ - положението там е повече от критично!

и аз гледам, че имат обяви за консултанти и маркетинг сега и се учудих искрено. как е възможно компания, която не плаща на служителите си от всички отдели с месеци, твърди че е на ръба на фалита, опитва се да се пререгистрира под друго име и с мениджмънт без скруполи и морал, който 5 пари не дава за хората си и ги лъже в очите, се опитва по този начин чрез обяви да залъже клиенти и кандидати за работа.  ако смятате, че за да получаваш заплата и дай бове бонус трява да си траеш, да се усмихваш глуповато на началството и да предоставяш "специални" услиги на шефа за да станеш след броени месеци Чииф ЧР, да се счупваш от работа и накрая мениджъра на отдела ти да се хвали пред клиенти с твоите постивения предствяйки ги за лични...е то това е вашата компания! успех на осмелилите се

Какво ще кажете за тази компания, която предлага своите услуги в сферата на "Човешки Ресурси". Аз ще ви кажа моето мнение:
Всичко там бе пагубно, единственото приятно нещо в компанията беше екипа, който така или иначе вече не е там. Мениджърския състав плетеше интригите - представете си за какво ниво на мениджмънт говорим! Заплатите са критични, няма бонус система или нещо, което да те стимулира допълнително да работиш. Привличаха се клиенти без значение дали поръчка им може да бъде изпълнена или не. Даваха се безумни крайно срокове, а на всичкото отгоре, когато HR Manager-а заработеше по даден проект изпращаше напълно неподходящи хора - просто колкото да има движение към този клиент, което е смешно.
Мениджърския състав си приписваше труда на други хората и обираше лаврите, а после оплюваха екипа, което е смешно за компания, която твърди, че е от световен ранг.В момента компанията си търси консултанти, но по-добре не ходете там. Няма етика, няма норми, няма ясни цели (единствената ясна цел е печалбата на месец), CEO-то се задява с подчинените си и така на татък.