Токаш https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=Пловдив,[email protected] &markers=Пловдив,[email protected]

Фирмата е добра. Работодателите са добри и интелигентни хора! Стараят се и полагат големи усилия да се развиват и да градят. Работят наравно със служителите, та и повече. Отношението към всички е еднакво добро, без да се величаят и превземат. Уважението към служителите е на високо ниво. Естествено работят в посока развитие на бизнеса и техните интереси, но винаги са търсили баланса. Заплатите са редовни и навреме, актуализират се според ситуацията в икономическата среда. Това, което ви предлагат на интервю, може да не е много, но със сигурност няма да остане на това ниво, ако имате търпението и желанието да навлезнете в работата и да работите. Истината е, че навсякъде, за да получиш пари, трябва да се потрудиш. Тодор Кашилски харесва амбициозните хора, хора които не ги е страх от работа. Ако просто искате да стоите на някой стол и за това да получавате заплата - това не е вашето място. Естествено и в Токаш работата не е "приказка", естествено - има проблеми, но работодателите не си затварят очите. Работят, осмислят, консултират се и търсят решения.
Във всички изписани мнения тук има доза истина - има някаква несправедливост, има някакви грешки, има и ниски заплати, има и интереси, има проблеми. Също така има и страхотен колектив, има и високи заплати, има и много работа, има ужавение, има отношение, има бонуси, има извънработни мероприятия. Има си от всичко, въпросът е коя страна на монетата избираш да гледаш.

Тази фирма Токаш по-добре бягайте на далеч с 200, ако ви се обадят за интервю. Първо интервюто ще ви го проведе една селска пръчка Теди, която няма да разкаже нищо съществено за самата фирма, нито за заплащане, нито за работно време, ще чуете само едни недомлъвки и лъжи, след което ще почнете уж работа в супер фирмата и ще съжалявате. Аз бях на обучение една седмица, което се заплаща. Работих без договор една седмица следователно сега,за да получа парите си за тази седмица в която съм нямала договор трябва да чакам следващият месец, за да ми дадът на ръка 250 лв. Ще взимате чисто 750 лв, след което имате тест след първият месец на който трябва да имате 85 точки, ако не се справите взимат 50 лв от заплатата след още три месеца имате друг тест и на него, ако не се справите още 50 лв следователно заплатката ви става 650, а за всичко ви държът отговорни. Бижутата нямат застраховка, така че на ревизия,ако има липси вие им ги плащате. Колежките си звънят по 60 пъти на ден за врели некипели. Отпуската не може да си я ползвате както вие искате,защото видиш ли други неща са на първи ред и отделно ви задължават да носите бабешки дрехи( забравете за кецове, дънки, поли, рокли с къс ръкав сменят коренно стилът ви). Работата не е тежка, но е отекчителна седите цял ден и чакате някойд а влезе в магазина.

Ще продължават да търсят и да пускат обяви, а хората ще продължават да бягат. И да се промени нищо. Само големи приказки и разкази кой е по- велик психолог, коя е най- добрата продавачка, каква услуга ти правят като споделят опит с теб, а после зад гърба ти ще ти се подиграват и ще ти режат бонусите....Ако разчитате на заплата и на спокойна работа- не е това мястото. Тук е за напреднали в интригите и театъра.

Уаууу, Токаш пак търсят хора-за н-ти път... 100-тен май... ?!? Пу! да им се и некадърните хора бе! Как така никой за нищо не става от тях, брех, тц-тц-тц-тц! :D :D :D

Е, то за да вземеш повече, трябва си симпатична на Теди. Тя, Теди решава кой, кога, как......не го ли разбрахте. Може да не е много умна, ама пък е надарена и държи нещата под котрол.Щом от продавачка е стигнала до тук.Но, то се искат специални умения.И по-добре да не я виждаш как продава, че ако не е някой засукан чичак, забрави да продаде.

Фирмата сия бива. Заплатата е редовна. Можеш да си свериш часовника. Да, не е много висока, но аз си докарвах 700-800 лв. И бакшиши имаше. Имаше клиенти с пари. И като му се усмихнеш по-така, оставаха пари. Е не е като в кафето. Сега взимам повече от бакшиш, но правя по 100 км на ден. Да продаваш сребро се оказа сложна работа. Те във фирмата не знам какво разбират, ама като си в магазина не е същото. На обученията всичко е много лесно. Теди си ги говори едни….. Била и тя продавачка. Не знам каква е била. Иска ми се да я видя. И много ми хареса, че ни даваха видео записи да се видим как работим. Другаде само те нюхат кога идваш на работа, колко време почиваш, да не сядаш, да не пушиш. А тук ни даваха клипове и после си се гледахме. Голям смях падаше. Абе който иска да работи в Токаш, да е наясно – няма да му е лесно, но няма да го излъжат. Ако даваха повече пари, щеше да е добре. Но всичко друго си е наред.

Евала!!! Един човек да признае за "Великата" ПОДАВАЧКА Теди-че гони хората! Тя именно тая е в дъното на змийското гнездо!Много селска еснафщина пръска от нея!Създва впечатление на добър човек, докато не я опознаеш. Тя е най-токсичното НОзаменимо създание във фирмата.Ако я няма, ще са 10 пъти по-добре.Как не са я изгонили при това положение не знам-кой знае каква е на шефа... А колко добра подавачка да е...само се дупи наляво нядясно, много пъти е изпускала клиенти по изключително тъп начин-с опити да им се наложи, с прекалените си фасони и префърцунени пози.Мисли се за не знам си какво.аз съм свидетел на някои от тия ситуации! Ама тя това никога няма да го признае.Един човек или има пари, или няма! Или иска да си купи нещо, или не иска.Да, продавачът може да наклони везните понякога,но ако клиентът няма пари или не иска да купи нищо, без значение каква е причината, ако щеш и св*рка му направи,няма да купи бе, това не го ли разбрахте най-накрая!Ще му продадеш на марта в сряда! И извънземна продавачка да е, няяя стане раотата А тая, за нея не ми се говори-по-добре ще е за всички да изчезне и да сложат на нейно място човек, не св*ня. Мисли си че е НЕЩО!!! Пхахахахахахахахах

Ха-ха, на някой не са му издържали нервите, пък и най- вероятно не си е взел бонуса/ но да се знае, че нещата не опират само до попълването на тестове, трябва си и мазнене ако искаш да взимаш добри пари :)/, но като цяло се е ориентирал за какво става въпрос. Да, фирмата е добра, като цяло. Собствениците са добри хора, но понякога губят баланса и забравят, че хората са там за да работят и получават пари за да покриват собствените и на семейството си потребности. Както и че дори и продавачките имат право на личен живот и не живеят за да ги правят по- богати и по- щастливи. И, че някои от тях искат да съхранят и собствената си индивидуалност и това не е грях. Не може всички да са копия на великата обучаваща бивша продавачка Теди, която често изпада в противоречия- едно говори, друго прави и сама не се усеща, че дава повече негативен, отколкото полезен опит. Но, пък явно има причина да я държат толкова време, че и да й гласуват такова доверие. Аз така и не намерих обяснение защо, но не ми е и работа...пък и си намерих друга достатъчно добра и най- вече спокойна работа. Жалко е че заради нея напуснаха доста добри и стойностни хора. Скоро разбрах, че повечето ми свестни колежки вече са напуснали. Очаквам в скоро време и други да го направят.
За бижутата, обаче, не мога да се съглася с последното мнение. Те са наистина добре изработени и е факт, че хората които ги правят си разбират от работата и се стараят, въпреки че и те са малко недооценени. Има избор,има качество, има и добри цени....Е, понякога има и проблеми с поръчките/ но къде ли го няма това/.

Аз ще добавя-взимат се прекалено на сериозно някои хора вътре. Лакейството и подмазването са добре дошли. Ако си нагаждач-ще успееш там. Приканват с ласкави усмивки и уж добро отношение, но внимание не се подлъгвайте-много скоро ще лъсне истината и ще разберете кои са змиите вътре-а те са много отровни! Пазете се да не ви ухапят, защото ще загубите не само времето, но и нервите си! За дълго ще останете с дъх на соц от шуробаднанаштината, която царува там.
А за бижутерията-непродаваема. Груби, дори понякога грозни и неестетични модели. Повечето са като от железарски магазин. Но те влагат толкова много енергия в развитието и добруването на сектата, че съвсем са забравили за естетиката.Биг Брадър все пак и той душа носи :) Всичко се гледа и подслушва, ужасът е пълен!

Искам да кажа на всички бъдещи служители, че трябва да се приготвят да се "оженят" за тая фирма, ако имат намерение да започват там.Нещата, които мога да кажа са много, но в най-обобщен смисъл-налагат се мнения и стереотипи на поведение и мислене, които граничат с отнемане на личната индивидуалност, права и свобода на служителите.Всеки, който покаже своята личност, откаже да бъде мачкан и заяви себе си свободно, рискува да бъде изхвърлен от фирмата.Собствениците са добри и разбрани хора като цяло, но мениджърското тяло под тях пречи на работата, зло е и е вредоносно. Има отвратително държане-надменно и унизително отношение към всички под него, потъпква достойнството на хората и ги отчуждава от фирмата, дори и тези с най-голямо желание за работа.Не разбирам защо такива "хора" трябва да управляват други хора!?! Иначе условията на работа са много добри, с изключение на това, че обещават твърде много, а не дават това, което обещават, под предтекст, че не са постигнати "високи" резултати (подписва се договор на една заплата, а другото са бонуси за това и онова, но я ги вземете, я не).На мен ми беше обяснено в устна уговорка едно заплащане, договора подписах на други условия, (не толкова добри, естествено), но все пак парите са като в договора (с малки изключения), ако знаех, че е така, изобщо нямаше да започна на тия условия- не спазват обещаното и намират винаги причини за това.
Другото МНОГО смущаващо нещо е, че затормозяват хората с излишна информация и с разни въпросници при кандидатстването и наемането на работа...Обяснявам: в желанието си да си придадат допълнителна тежест, класа и важност на фирмата, задават всевъзможни въпроси за личността на човека, (които след това биват използвани срещу него), преценяват го много стриктно по някакви психологически тестове (всеки нормален човек би се почувствал като опитно зайче!), натоварват прекомерно служителите си с всевъзможни глупости за четене...а после те не са едни тестове, едни изпити, едни очни ставки и безсмислени, дълги обучения (които естествено не се заплащат-трябва да сте доволни и само на това, че те споделят незаменимия си опит с вас!)... а ако не се вземат необходимия точки-няма бонуси! (хитро, нали) Част от нещата наистина са полезни и необходими, да, но повечето са свръх досадни, натоварващи , затормозяващи и излишни.С всичките си изисквания и нездрави претенции към хората, които все пак с отишли там да работят доброволно и с искрено желание, ръководителите на "Токаш" всяват голяма доза излишен стрес и напрежение в отношенията и като цяло в колектива, влошават (умишлено) самочувствието на подчинените си и правят така, че обстановката на работа и атмосферата да бъдат трудно поносими. Можете да се почувствате все едно сте попаднали в някаква секта и всичко, което не се вписва в строгите рамки и безумни правила, или излиза леко от рамките на веруюто на сектата, бива заклеймено, осъдено, преследвано и наказано. Не вярвам някой от служителите в тази фирма да се чувства удобно и спокойно, но това, разбира се, е само мое мнение.Ще ви трябват здрави нерви! в никакъв случай не бъдете себе си и не бъдете искрени-това се наказва там! Имайте това в предвид преди да започнете работа във фирма Токаш. Успех!