Пристанищен комплекс Русе ЕАД /img/frontend/nomap.png"

Пристанищен комплекс Русе ЕАД

Г-н Найденов,браво най-после от пристанището да си отиде един некъдърен и некомпетентен човек,а не добри работници.Тошето беше възможно най големия некъдърник заедно с другарчето си алкохолика Драгошинов!

Арена,явно и ти си от тези които бъркат в меда.Кацата с мед е винаги не това,което вършиш ти а работата на колегите тя е винаги по хубава.А да кажеш нещо за другото,което бях писал?И в подкрепа на думите си ще кажа,че да тези хора са на работа но с "олекотени"задължения и да има назначен нов "наш"човек на тази длъжност. И още ще кажа ,че недостигат работници но не се назначават,а се назначават девойки в мениджмънд /дали защото са малко/ сега една а след три месеца е обещано на още една /защото тя сега е на трудов договор на друго място/. Не вярваш ли? Попитай г-н Найденов.И времето ще покаже дали съм прав.

Замунда, продължаваш да си неточен и заблуждаващ. Лицата, които си цитирал - "снабдителя" и "човека от ведомствената бензиностанция" са си на работа. Вземат си същите заплати, така че не виждам как са "махнати".
Ясно е, че като те махнат от кацата с меда ще си разочарован.

Aрена, съгласен съм с теб,че повечето от това се е случило при Драгошинов,но ще отречеш ли,че това което казах,че щесе случи сега вече е факт

Zamunda, всичко това, което си посочил се е случило по времето на предходния директор. Същият, който докара дружеството до просешка тояга, занули депозитите и направи съкращения!
Не заблуждавай потребителите, че се е случило сега. А кой ще бъде махнат, може само да гадаем. Истината е, че ако няма причина, няма основание за притеснение. Всички познават г-н Найденов, и знаят, че той до съкращения не е прибягвал!

Съжалявам,че писалият преди мен честити на работниците .Мнението на повечето от тях е,че шуробаджанащината е в пълна сила. В склада за рез.части назначиха дъщерята на директорския шофьор и съпруга на човека от когото изп.директор си купи къща и за благодарност беше назначен на работа,а тя не познава частите няма хабер от техника,кара ни да си търсим каквото ни е необходимо по рафтовете и вдига рамене.Сега ще бъдат махнати снабдителя и човека от ведомствената бензиностанция и на тяхно място ще назначат личния бодигард на изп. директор просто ще сменят името на длъжността има и още но обещавам да пиша пак.

Честито на всички служители на Пристанищен комплекс Русе отиде си един некъдърник който съсипваше комплекса  сега е  ред на Башалов и Тодоров и те са същите некъдърници. Казвам добре дошъл на новия /стар/ръководител на комплекса нека му върви по вода и да милее за хората си тогава и те ще го подкрепят.Добре дошъл господин Найденов!

некомпетентност на ръководния състав е меко казано.Шефа на транспора във фирмата не може да напише пътен лист да не говорим за ремонт на машини и автомобили.Но господин Тодор Тодоров е братовчед на изп.П Драгошинов.На нови автомобили се увеличава нормата за разход с Вътрешни протоколи и така се из точват пари от фирмата.Изпълнителния директор не търпи умни хора в фирмата,по тази причина бяха изгонени : инж.В.Кошаров,В.Каменовски и Б.Борисов а на тяхно място бяна сложени послушковците:И.Башалов,Д.Дамянов и В.Николов.Съкращават се добри и къдърни служители.Единствен ръководител който си разбира от работата е инж.П.Пенков той умее да работи с хора и за всеки има добра дума,затова и работата му върви.Но той ще се пенсионира след няколко месеца и тогава тежко на отдела му,ще го ръководи "братовчеда".Фирмата се източва режат се кранове ,автомобили и машини и се издават за скраб.Купуват се части и материали които потъват някъде а ремонт се прави със стари части/вземат се от една машина и се слагат на друга /.Изпълнителния директор съкращава трудоустроени хора като ги кара "доброволно"да се подпишат че са съгласни.И още ,и още  и още !

Във фирмата цари пълна анархия, отношението към работниците е като към говеда, "управленския екип" източва фирмата за лично облагодетелстване, цари страшна некомпетентност на всички управленски нива, като най-чистосърдечно бих искал от този черен списък да изкарам инж. Пенко Пенков. Предстои концесия на Пристанищен терминал Русе - Запад и сега се уреждат нашите хора като се изпращат на Пристанище изток (то ще се концесионира след няколко години). Всичко се прави в пълна секретност и подмолно. През месец февруари работниците бяха пуснати да излизат в платен отпуск по нареждане на работодателя, а през месец март принудени да подписват молби за неплатен отпуск по чл. 46 от КТ. Отделно бяха уволнени всички неудобни хора, други за назидание, трети поради "свиване обема на работа", а се назначават нови хора "заплатаджии.
Още много може да се говори, ама оставям темата отворена