Лекси ЕООД https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=Пловдив,бул. Марица 19&markers=Пловдив,бул. Марица 19

Лекси ЕООД

Мили хора, работих почти 3 години в този магазин, не се подлъгвайте да работите там, освен ако не сте студент и наистина живеете при мама и татко. Разболях се за цяла седмица, бях много зле, когато се върнах лично шефката Жана ми каза, че не ми е позволено да си ползвам целият болничен, защото не било "колегиално", хората боледували по 3 дни с пневмония и тя нямала да толерира такова отношение!!!! намерих си друга работа и напуснах!  заплатите са ниски за количеството работа, върши се работата на 3-ма и ти плащат за 1, почивките са почти несъществуващи, да не говорим, че спокойно можете да забравите за всички възможни празници, защото ще сте на работа без право на почивка и то по 12 часа на коледа, нова година и великден.

От пет години съм в лекси заплатата ми е 750лв зимам си е на точната дата и си пласхтам редожно кредита шефовете са супер особено Вяра(звяра) и Гриша

Не започвайте там, само ще си изгубите времето. Парите са малко, уважение - никакво. Работиш за управителите...

хора не вярвайте на тази фирма сапругата ми я увлниха затова че беше в блничен 3 дена

Нямаше да пиша тук,но пространните хвалебствия на Цветелина Петрова ме мотивират да оставя и моите впечатления с уточнението,че никога не съм работил за тях,а и ВЕЧЕ нямам намерение да ги търся с тази цел освен ако те не го направят със сериозна оферта.А моите впечатления са ЛОШИ.През лятото и есента на 2012 си търсих активно нова работа.Трите им магазина -на бул."В.Априлов",ул.."Капитан Райчо" и Пещерско шосе често пускаха обяви.Това,на което попаднах ДРУГАДЕ не съм го срещал,а съм контактувал с десетки други фирми.Искат да отидеш на място без никаква друга възможност за комуникация,а там вече охраната те спира като някакъв нежелан елемнт и те разпитва на място.Безобразие и пълна простащина.Не знам как и защо Ц.Петрова е почнала и то преди години на 500 лв,но на мен на едното място ми казаха 350 лв.В същност мога да се досетя защо Цецито е заслужила такова заплащане -била е допусната в приятелския кръг на шефове и собственици.Не препоръчвам да кандидатствате най-вече за момчета и мъже -просто НЕ Е СЕРИОЗНА фирма и ще ви загуби времето,а и нервите покрай простотиите им.

Привет на всички, които искат да започнат работа в супермаркети "Лекси” и са прочели по-долу жлъчните коментари. Не се подлъгвайте по писанията на недоволните или освободени служители! Работих в магазина на бул.”Марица” почти три години и такова лошо отношение, за което пишат колегите не съм ни чула, ни видяла. Напуснах, защото завърших висшето си образование и си намерих работа по специалността, но се разделих с едни прекрасни колеги и управителки и се чувствам длъжна да ги защитя. На всички, които не се чувстват оценени ще кажа, че или толкова са им били възможностите или те не са си давали зор за работата. Всеки, който работи съвестно, справя се със задълженията си и спазва правилата много бързо го оценяват. И не е вярно, че тези, които се мазнят вземат повече пари. Има си достатъчно хора, които следят кой как и колко работи. Да, мързеливите, скатавките и тези, които само искат, без да дават няма как да вземат добри заплати. Точно заради това всеки взема различна заплата. Аз на първата година вземах вече чисто 500лв, а към края 580лв. За нискоквалифицирана работа да вземаш чисти такива пари никак не е малко, нали?! Управителките са прекрасни хора и изключително човечни. Не е било случай да ми се е наложило нещо и да не са ме пуснали, винаги са гледали да са в услуга на персонала. Правили са и от невъзможното възможно. Да, работата е много и никак не е лека, ако не се е научил човек на труд и е свикнал само да мрънка е нормално да му е зор и да недоволства! Та следващият път, като реши някой да пише нещо лошо нека първо направи оценка на собствения си труд.

Искам да кажа на тези които желаят да започнат да работят в магазин Лекси недейте хора намерете си нещо друго.В този магазин всичко е под каквато и да е критика изкарах повече от 5г в магазин лекси и повярвайте ми третират те все еднос и няакакъв малумник.Започнах на 270лв и стигнах едвам 500лв за тези години прекарани там,а имаше хора които взимаха много повече пари за стаж много по-малък изкаран там защото се мазнеха на управителките и всичко каквото ставаше клюкариха.Да не говорим за всичките тези измами споменати по-горе от бивши колеги,да не ви казвам на какви неща съм бил свидетел за тези години колко хора си тръгнаха.Да не говорим за управителките на магазина на Пещерско Шусе Вяра и Галя толкова злобни и неблагодарни жени за мене те не стават за управителки,като не могат да комуникират с млади хора и са нервни да си пият хапчетата и да си седат вкъщи,за едни може да има развитие за други не,разбира се те са и виновни за критиките в магазина като скриват много неща от Шевката на Магазина Жанет Павлова.Почивката ти за тези 8часа арботно време е 15 минути почиваш през 10/12 дена подписал си се на 20 дена отпуск а ти дават 10 плус почивките които са ти за месеца,а другите десет дена ти ги плащат по коледа уж като коледна премия.Заплахи от управителките въобще не им пука как си със здравето все си мислят,че ги лъжеш крещят по-тебе като все едно си роб не можеш да се спреш за 2 минути все правиш неща даже и неща които не са твое задължение те карат да вършиш.Когато имаше проверка за комисия за работното време така наречената управителка Вяра ни заплаше,че ако не напишем това което тя каже ще бъдем глубени или изгонени от работа.Накара ни да напишем,че работим точно 8 часа на половин час почивка и че ни плащат нормални усигоровки и,че почиваме 2пъти в месеца което беше пълна лъжа все още имам докоментиран този лист,писна ми от всички тези глупости и напуснах.Няма смисъл хора да работите там винаги ще се отнасят с вас като глупази и,че не разбирате нищо,намерете си нещо друго за работа!!!!

Вашите служители /онсултант продавачи/са любезни и с профвсионално отношемие към клиента
НО,........
Заплатите сам им много ниски , работи се най-малко 1 месец без договор, което е незаконно на база закона за заетоста и сциалните грижи 350 лв -6
дена в седмицата  по 8 часа и за завършек некомпетентни и с празен хъс преки "ръководители' Честито на новопостъпилите
                    PR KOSTOWA

Хора помислете преди   да кандидатствате за работа във ЛЕКСИ ЕООД.Там условията са просто под всякаква критика,склада е от мизерия нагоре,прах,мърсотия и прочие.Във кухнята на ЛЕКСИ ЕООД се готви само брак посиняло и вмирисано месо,зеленчуци който са протекли или са със мухал,пакетаж който е смитан от земята като са скасани пакетите.Всички пасти,вафли,бонбони и още много неща се преправят сроковете на годност,А ТОВА МИЛИ ХОРА ГО КУПУВАТ МАЙКИ СЪС ДЕЦА,БРЕМЕНИ И ВЪЗРАСТНИ.Внимавайте какво купувате и какво ядете.Отношението към работника е отвратително там те третират като куче.Като дойде шефката ЖАНА и започва да крещи и вика като истеричка,просто кошмар.Няма да повтарям и аз за почивките,за заплащането защото прочетах коментарите по надолу от моите колеги.Но когато знаеш прекалено много ти вече не си удобен за тях скрояват ти номер и те махат.Това е мили  хора внимавайте къде кандидатсвате за работа.

Хора не се хващайте там да работите! Не си заслужава да си хабите нервите и да се чудите кой ден, колко ще ви глобят. В моя случай обслужвах клиенти, уж се водех касиерка, ама чистих и зареждах всички каси. Работех по 8 часа на ден с 15 минутна почивка, след което се отчитах 30-40 мин. извън работно време. За това получавах 400 лева (това са пари от втория месец; първия взех 350) и след като ги уведомих, че ще напускам ми вдигнаха заплата с 30 лева. Два месеца нямах никакви липси каса (изрядна) и изведнъж, когато вече знаеха, че ще напускам взеха да се появяват липси (за 3 поредни дни 70 лева). Договорите им са смешни. Осигуряват те на 300 лева. При тях има официални и фалшиви документи. На заплата се подписваш на реална сума(по официалните документи), а в плик ти дават уж повече. Имат фалшиви графици за смените, като изрично ни предупредиха, ако дойдат на проверка инспектори да кажем, че работим 5 дни в седмицата с 2 почивни дни и заплатата ни е 300 лева. Нямаш право да почиваш петък, събота и неделя, нито когато се падаш 2ра смяна. Всички се правят на "шефове", а касиерките са подчинени на охраната. По празниците работиш по 12 часа (допълнителните 4 часа ти се "заплащат" в почивни дни), а това че е празник и трябва да ти плащат двойно го забравете. След като напуснах не ми изплатиха отпуската, която ми се полагаше в размер на 70 лева, под претекст, че било по официалните документи, пък и те ми били давали повече.Надявам се да съм помогнала на някой.