Български пощи ЕАД /img/frontend/nomap.png"

Български пощи ЕАД

Във Филибето Майна положението е същото, да не е и по-лошо.... !
Работещите по гишетата носят на гърба си един вагон с никому ненужни и пречещи си помежду началници, контрольори и друга подобна синекурна пасмина ! Това всичкото лапка не малки заплати от бюджета, бонусчета по договори с тоя и оня.
Добре, че поразчистиха малко глутницата от ГЕРБери, която налази администрацията през последните три-четири години.
Но все още си има и забравени от време оно партикоси-послушковци но столетницата БКП/БСП и това в една опоскана държавна фирма в страна от ЕС.....
Та затова и протестират изнемогващите служители на БП.

Да ни е честит новия ГИД Пламен Павлов. От днес той е новия изпълнителен директор на БП.

Винаги има какво още да се иска например - по-добри базисни усл и донякъде сме успешниовия,по-добро заплащане, по- по- най-, но по пътя за Европа се стараем да бъдем конкурентноспособни и донякъде сме успешни.С пожелания да ни устроят както изисква новото време.

В централната поща ми дадоха една много интересна синя листовка,Някой да я е чел-Да се повиши ефективността на човешките ресурсивБП чрез внедряване на иновативни методи за тяхното обучение и професионално развитие и чрез създаване на по -добри условия за ОТДИХ НА РАБОТНОТО МЯСТО,Не коментирам тези хора защо ходят на работа- да почиват ли но забележете  цитирам брошурата _настоящият документ е изготвен с финансовата помощ  на Европейският социален фонд, Та значи излиза че еврофонда дава пари на пощенци да почиват през работно време а другите работещи да работим за да връщаме тези пари ,в Европа драги няма безплатен обяд,

Искам само да  споделя само няколко нещал
Едното от тях е  мизерното заплащане всеки месец.
Кажете ми ВИЕ  как може и има ли го още някой  в Държавна институция
да взема валчери за храна който са 45лв нощен труд 6.16 основна заплата 330 и накрая всичкото това начислено и обложено с данък едва 270 дори и под минималната работна заплата за сраната.
Е кажете на какво прилича това освен на глад и мизерия на нищо друго. КАК НЕ ВИ Е СРАМ БЕ ХОРА!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

искам да попитам имате ли свободни работни места

В пощенските клонове има работа и "работа".В тези които се работи има кадърни работници и некадърни шефове.А от април се продават активи на пощата под масата като поч.станции,бунгала и т.н.ЗАЩО охраната е поверена на 3-ри различни охр.фирми и на километър се заплаща по 2 лева и кусур.КАК ще е на печалба пощата като има некадърно управление и скоро Дънешки ще се издъни.

Искам да споделя за още един абсурд свързан с работата на пощенския раздавач .Задължени сме да разнасяме и рекламни брошури без допълнително заплащане, но сега няма да обсъждам заплащането ,а начина по който се налага да извършваме това.Сигурна съм ,че всички мои колеги, без изключение се сблъскват с негодуванието на хората,когато видят ,че  пълним пощенските им кутии с "боклуци"както се изразяват те.Хората се дразнят,защото вече съвсем изнемогват,гладуват ,живеят в мизерия ,а разни фирми им пращат брошури пълни с "купи това ,купи онова".Оплакват се ,че им се губят известия ,писма и вестници заради пълните с "рекламки"кутии.Ние като крадци се промъкваме във входовете ,защото като ни видят с брошурите в ръце ни гонят ,обиждат ни и дори лично видях колежка,която беше изхвълена,последвана от това ,което разнасяше.В същото време пращат някой да ни прави проверка!!! И когато се оплачем ,че няма достъп или ,че пред очите ни изхвърлят "боклуците",които носим ни дават следния съвет:"Заплашете ги ,че няма да им носите пощата ако не ви допускат да пускате брошури."Ама ,моля ВИ  се господа шефове,защо карате нас да се караме с хората,със заплахите Вие сте на "ти",направете вие това ,което ни съветвате за да можем да си вършим работата без да се натоварваме допълнително с това да се караме с хората.Някои си чупят кутиите ,а други не ги изпразват,защото пак ще се напълнят с "боклуци".И накрая пак ние сме виновни и "по наша вина БГ пощи ще изплаща след няколко месеца неустойки"„а тези,които се"облажват" сега , пак....     Може и да греша ,но ми е останало в ума,че нямаме право да разнасяме рекламни брошури на конкурентни фирми,/но сигурно метро-нарочно го пиша така,била или май маркет не са конкуренти,защото едните предлагат Българско ,бяло саламурено сирене,другите-Бяло,българско саламурено сирене,а третите Саламурено,бяло ,българско сирене./Коментарите са ваши скъпи колеги!

Здравей Надежда,
Разбрала си ме чудесно! Не че не подкрепям Мадлена, а се опитвам да подскажа, че от "долу" до "долу", разликата е огромна, че от "горе" нехайстват ли - то ще си работите така...
П. С.  Утрото е по-мъдро от вечерта!

Подкрепям колегата от Варна,защото това което е написал бившия клиен на БП, може би се отнася за малки станции където обема на работа наистина е малък. Но ПС в големите градове и по -точно големите пощенски клонове наистина е тежко ,работи се много за смешните 340 лв.Да ,наистина РЪКОВОДСТВО на БП трябва да преразгледа къде натоварването е голямо,а се работи в намален състав ,и да промени заплащането , защото уравнивиловката не води до нищо добро, тези които са натоварени се обезверяват и в крайна сметка се принудени да напуснат,въпреки че си харесват работата, а онези другите за които клиента пише ,че на 80 % не си уплътняват раб. време продължават да са в системата. Искам още нещо да добавя, че това с пиенето на кафе и пушене на цигари в раб. време ,не е основно действие само на  простите работници,това същото го правят и разните там специалисти , мениджъри, ръководен кадър и т.н.Господа управленци на БП крайно време е да се замислите!