CARETOWER LTD / CT Europe Solutions https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=София,бул.Шипченски проход 18&markers=София,бул.Шипченски проход 18

CARETOWER LTD / CT Europe Solutions

Понеже виждам, че коментарите са от преди две години, дали някой може да ъпдейтне малко информацията относно тази фирма? Дали нещо се е променило, все още ли е така мизерно заплащането там?

За втори път в живота ми се случва да прекратя интервюто от моя страна (имам над 12 години стаж в 4 фирми и още поне 20 интервюта за работа във фирми като HP и други големи международни компании). Изключително надменни и некомпетентни хора в IT, които по-скоро си търсят някого пред когото да се правят че разбират, отколкото персонал. Ако пред техния мениджмънт подобни неща минават, то със сигурност на мен ми трябваха 5 минути за да установя, че тези хора не са чували за виртуализация и нямат know how в нито една съвременна сфера от IT като виртуализация и облачни услуги. По вида и облеклото им мога да съдя че заплащането е под средното ниво за България. Прочетох много негативни коментари в темата и почти се бях отказал да ходя на интервю, явно е имало за какво.

Ще споделя само едно нещо, което в най-голяма степен показва/доказва какво е положението там. За период от само една година (2013-2014) текучеството сред новите служители на годишна база е между 75 % и 100 %. Сами си направете изводите. През последната една година започнаха да напускат дори и старите и опитни служители, което също е доста показателно.
Моля, нека мениджмънтът на тази смешна фирма да закрие българския клон и да се спре с тази пародия на управление, комуникация и отношения. Нека си намерят други "маймуни", които да тормозят. Всички негативни неща, изредени в предишните постове са ВЕРНИ. Има една максима - "Колкото повече хора отстрани ти казват едно и също нещо, значи то най-вероятно е вярно". Но когато се самозабравиш, единственият начин да се осъзнаеш е да те удари товарният влак... Никой не може да избяга от кармата си - каквото посееш, това ще пожънеш.

Ходих тия дни на интервю. Работата е колцентър телемаркетинг като осъществяваш изходящи обаждания с цел продажба на антивирусни програми / и не само/. Таргета е 100 /сто/ обаждания на ден, но реално номерата от базата данни са прозвънявани милион пъти от други телеагенти. Зплатате е 1000лв /780 чисто/. Уж има комисионни, но от 100-200 лв отгоре не можеш да мръднеш. Кражбата на акаунти служителката обясни с това че ти хубаво си направил продажбата с офиса в бирмингам например, но твой колега работи с тази фирма с централата им в лондон /например/ и съответно бонуса отива при колегата с 8 г. стаж. Обясни ми също, че хората престоявали по 6 мес и отивали в hp!
Работното време е от 10.30 до 19.30

Ето ви малко обновена информация на всички кандидатстващи за позиции Sales Executives. Бях на интервю, в интерес на истината останах приятно изненадан, хареса ми сградата, самата обстановка както и интервюиращия. Отговориха ми изчерпателно на всики въпроси. Цялото интервю протече на английски език, което според мен е необходимо, имайки предвид, че ще работите по 8 часа на ден използвайки само този език. Да - добре е да имате поне основни IT знания. Но разочароващото е очевидно ниското стартово заплащане. Има редица бонуси, да не кажа, че са много, но е смешно в ИТ сектора да се предлагат такива стартови пари. За информация, не се е променило много от преди 2 години - 1000 бруто (около 780 нето. Успех на всички.

1 точка

Не знам защо се сетих за фирмата толкова дълго време след като напуснах, ама реших да споделя малко мисли с бъдещите кандидати за работа.
> Най важното! < - За хора без опит в IT бранша, и такива които нямат голям опит като цяло в CV-то си, фирмата е много добър stepping stone чрез който може да си намерите по добра позиция след има-няма половин - една година. Ще се поочукате малко за бъдещи call center или tech support позиции.
Тук придобивате знания основно в Sales сферата, но също така се закалявате в call center обстановката, като провеждате доста разговори дневно, свиквате да работите със CRM система, и придобивате нужните трудови навици които ще са ви полезни в други подобни позиции за напред.
Хора с опит в сферата не се препоръчва да работят тук. Парите са малко - виждам в долния коментар че "са повишили заплатите на хората работещи там по-отдавна" - но пак се съмнявам да е много, а за новаците сигурно е почти същата сума от 600 лева както беше през 2010 като напуснах. Само защото не съм там от известно време - в случай че са вдигнали заплатите на всички, да са ги вдигнали за новите лица на 750 максимум, съмнявам се че стиснатия шеф би отпуснал повече, дори това ми се струва много.
За хората без опит вече казах какво придобиват - ако нямате IT опит, тук е мястото да поработите малко, че да не сте тотално голи като кандидатствате на по добра подобна позиция другаде. Лошо няма - направете 8-9 месеца, те ви стигат. Няколко души се изнесоха в HP където взимат 2 пъти по добри стартови пари, а и аз хич не се оплаквам къде съм сега след добрия първоначален опит в Care-a.
Ако сте супер надарени в Sales-a, може да ви пуснат някой друг малко по добър акаунт, да направите някой бонус лев отгоре. По опитните и обиграни служители си правеха по около 1000 лева(заплата + бонуси) от продажби, но трябва да имат добри акаунти в базата си, и наистина да ги бива в продажбите. Малка цифра(team leader-ите основно, с най охранените акаунти) взимаха и повече. Иначе ако sales не ви е силна страна - първите няколко месеца ще издържите, после без съмнение ще ви тежи и ще искате да си търсите ново работно място.
Колегите са готини лица, добре ще се разбирате с почти всички от тях. Никой от шефовете не ви занимава с глупости стига да си покривате квотата направени разговори за деня - дори да нямате много направени продажби, първите 5-6 месеца никой няма да ви пипне.
Работното напрежение/заетост се усеща - без работа няма да седите, и е полезно за в бъдеще - когато започнете работа на бъдещо по-ненатоварено място ще ви се струва чудесно.
Няма да коментирам много за това дали добри акаунти се взимат от вас или не, и колко перспектива има във фирмата - тук ще бъдете с цел да направите опит, а перспектива няма. Освен ако не сте супер надарени в sales и някой не го забележи. Дори заедно с приличен бонус, парите не си струват - като сравните със заплатите които бихте взимали другаде, почти всички що годе прилични IT/tech support call center позиции плащат минимум по 1000 лева.
Ако още са долу до Плиска и не са преместили офиса другаде - мястото е добро. До плиска се стига отвсякъде.
Това е от мен - ако нямате опит, започвайте тук, стойте 6-8 месеца, и търсете нещо по добро.
На всички в Care-a - Успех!

Вдигнаха заплатите на тези, който работят от по-отдавна, шефът свестен разбран, нямам оплаквания.
Със Светла също не съм имал проблеми, само добро мога да кажа.
Колегите са супер, работата е балансирана. Много можв да се учи в фирмата, ама както навсякъде така и тук трябва сам да си дадеш зор.
Мениджърът ни е в час отсякъде, със супервайзора обядваме заедно от време на време, точен пич.
Клиентите са главно от Англия досега все на търпеливи хора съм попадал - и там няма проблеми.
Сигурно няма да се пенсионирам тук, но като цяло не чувствам да си губя времето.

Пичове кажете нещо повече за фирмата. Като заплащане и тн. ?

Здравейте на всички! Ами какво да ви кажа ... много има какво да се говори за начина на работа, мениджмънт и т.н! И за съжаление все лоши неща и тъй-като има адски много да се обсъжда по тази тема нека просто да кажа как протече последния ми разговор със Светла - мениджъра на Caretower: Казах и, че виждам как стоят нещата особено за заплащането и тя ми отвърна - АМИ НИЕ ЗАТОВА НАЕМАМЕ ХОРА ОТ ПРОВИНЦИЯТА !!! Та какво ли значеше това , та нима тези хора са по-глупави или може би по-нисша класа от Вас Мениджърите ? За акаунтите си е абсолютно вярно няма как да получиш голям акаунт и да искаш, ако щеш да си съдирашзадника на телефона по простат причина, че вече почти никой не купува по телефона не случайно и текучеството е просто невъобразимо голямо! Ако питате дали има мениджмънт - отговорът се крие в предишното изречение. ТА накратко казано само ще си изгубите времето както мен в тази фирма, ако научите нещо то това ще е в тренировъчните сесии, ако разбира с еимате желание , но за жалост това е положителното ! Относно заплащането предполагам вече се досещате, че е едно от най-мизерните в София, а пък за ИТ бранша още повече- нищо и никакви 600лв.Е това накратко , по-принцип единственото , което ми хареса бяха колегите - ОТ ПРОВИНЦИЯТА, както ги нарече Светла , много готини:) специални поздрави на всички от Stan !