Уолтопия / Walltopia https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=София,бул. България 1В&markers=София,бул. България 1В

Уолтопия / Walltopia

За който не си знае правата:
Глобите за закъснения са незаконни! Единствената възможност е да удържат заплащане за времето на закъснение. Пример: дневна надница 60 лева, закъсение 30 минути (1/16 от работния ден) - 60/16 = 3.75 лева удръжка.

Това беше едно от най-нелепите ми интервюта в живота.

Дамата, която ме интервюира, г/ца - г/жа Мария Младенова, през цялото време се държеше надменно, клатеше се на стола и докато говореше, си гледаше в ноктите и колко кожички има по тях - изключително неуважително.

Условията са като в казармата - за всяко едно закъснение (отиваш на работа в 08:01 ч.) - глоба. Много били стриктни в изпълняването на наказанията и в порицаването на служителите.

"Ако бъдете изкаран пред всички и ви се каже, че работата ви за нищо не става и е пълен ужас, трябва да го приемете като мотивация и да се стегнете" - цитирам конкретни думи.

Обясни ми се съвсем ясно, че компанията не е социално отговорна, не си падат по тъпотии като "изкуството", защото могат да си го позволят. Те са Уоутопия! (сигурни си мислят, че управляват света :) ).

Не мога да си обясня как са имали успех, ако така се отнасят към служителите си или поне по начина, който ми се представи.

Съжалявам само, че не прекъснах жената и не си тръгнах още по време на интервюто. Трябва да разберат ясно, че подобни условия са недопустими!

Който му се работи като роб и да му се подиграват в лицето и да го глобяват защото не е отишъл в събота на работа при положение че е на 5-дневна работна седмица да заповяда на работа в тази "ВЕЛИКА" фирма в която има само нагаждачи и подмазвачи а свестни началници и бригадири не се задържат понеже не се подмазват

Поканиха ме на интервю и реших да проверя първо комнентарите тук. Направи ми впечатление, че единствените три положителни отзива за трите страници, които изчетох, са изключително дразнещо неграмотно написани... против всякви правила на българската граматика относно членуване, пунктоация и пр.
Наистина ли неграмотни хора успяват в тази фирма..?

Бях на интервю и до 2 седмици трябваше да ми се обадят, независимо от резултата. Уви, вече повече от месец ни вест, ни кост. Не, че е фатално, но не е никак коректно, когато изискваш от хората точност, най-вече парадирайки с това, самият ти да не спазваш правилата. Един имейл със стандартен отказ или телефонно обаждане няма да наруши ритъма на Мария Младенова.
Въпросите за детството няма да коментирам, там може да говориш врели-некипели и да захаросваш, колкото си искаш, няма как да те усетят.
Офисът е готин, но хората не изглеждаха никак хепи, с изключение на чр-ката.
А това с глобите за закъснение си е чисто издевателство. За закъснение те глобяват, но пък за сметка на това овъртайм и по-ранно идване не се заплащат. Малко на концлагер ми идва това. Не би ме учудило да те изкарат пред “колектива” и да те порицаят публично, че си дръзнал да закъснееш с 10 минути.

Аз бях на интервю с г-ца Мария Младенова и с мениджъра на отдела, за които кандидатствах, като имам опит за поцизията 3 години.Това, което ми направи много лошо впечатление беше, че гореспоменатата госпожица задаваше очевидно заучени въпроси, като разкажете ни за детството си от самото начало и защо сте напуснали предишната си компания. Въпросите са оправдани, проблемът според мен е, че това момиче не влага мисъл в задаването им и респективно в отговорите, които получава (какво виждам тук и на други хора им е направило впечатление странното й поведение), а просто пита каквото й е казано да пита. През цялото време на почти всяка моя дума тя беше опозиция с доста повърхностни доводи и очевидно липса на знание за естеството на дейностите, които се извършват в компанията. Още по-странно е как при споделяне с тях какви качества смятам, че притежавам (някой, от които бяха поставени като изисквания в обявата им)тя ми отговори, че не търсят такива качества за тази позиция, на въпроса ми как така не търсят такива качества, като са описани в работната обява, тя ми се изнерви доста очевидно и започна да прави странни физономии, изчерви се цялата и започна да ми обяснява как няма развитие при тях, тъй като господина мениджър няма как да бъде сменен, аз няма на къде да раста и ако искам да се развивам там не е моето място.(Боже, хора, осъзнавам колко абсурно звучи тази ситуация, но това е самата истина....). Господинът мениджър почти не обели и дума, държеше се темерутски, имам екс-колеги, които работят с техния отдел и пряко с него и са ми казвали, че е много импулсивен и нервен, е аз не видях нещо по-различно на интервюто. На, може би, 20-тата минута на интервюто, знаех, че не искам да работя там, останах просто от куртоазия. На обаждането след няколко дни, дори не благоволих да отговоря!
Желая на всички кандидати успех там или където си пожелаете да се развивате. Нека постигнете своите мечти и дори да ги прескочите.
За всеки влак си има пътници!

Здравейте , на скоро се раделихме с компанията и то незаконообразно ми прекратиха договора.
В последно време започнаха да правят всякакви схеми и да не си наемат служителите на нормални договори, а на граждански . Работата е приятна , не е лека и е доста разнообразна. Във фирмата има много големи селски характери , няма уважение и тарикатлъка е целта на повечето от тях. Заплащането за позицията и дейността на работа е малко сравнение с това , което извършвате , а именно професионален монтаж с риск за живота.
Бях доста дълго време във фирмата. Интересното е , че се пътува из света , виждаш нови култури и земи..но на каква цена ли?! Командировъчните пари , които получавате се одържат..заплатата на която сте наети , също се одържа, след командировка се подписвате на фишове за пари , които не сте взели и то не малки суми .. в противен случай , ще ви уволнят . Глобяват ви за какво ли не и накрая когато теглите чертата , работите за пари като обикновен продавач в магазин.. всеки себеуважаващ се човек ще си зададе въпроса до кога ще трае да го унижават..
Хубавото е , че има вариант да се издигнете бързо , ако Преглъщате повечето нередности. Работата ми харесваше , но тези административни схемички и кражбата на пари от моя джоб си казаха думата и когато ми казаха , че ако искам да продължа трябва да мина на граждански договор , тогава прозто се изсмях , и отказах. И нататък е ясно..
В момента търсят много хора за това , но по мой наблюдения последните новонаети са неграмотни цигани не знаещи английски и изобщо как да работят с инструменти.. еми кой друг ще се навие на условията им! Уж голям лидер , хубава фирма , а отвърре поредната българска помия!

Г-н Пенчев е човек с огромно его. Известно е по какъв начи се става жена мениджър във фирмата, все трябва да минеш под ножа

Следя новините за фирмата от няколко години, защото работих за Уолтопия преди време. Коментара под моя е много точен, човек трябва да е бил вътре във фирмата за да разбере, за какво сава дума. Едно трябва да му се признае на Пенчев, много е добър в рекламата и маркетинга. От 3 години до сега, все около Коледна и Нова Година, Пенчев се появява в някое тв предаване и започва да обяснява за семейните ценности, колко е успяла фирмата и колко са некадърни хората в България. Досущ като дядо Коледа или президента! Човека има две деца (от общо четири) от две различни служилки във фирмата (бивши или настоящи, не съм сигурен какъв им е статуса), не го съдя, но ме кара да се замисля, това ли са новите норми за семейни ценности? И успеха му ми е малко съмнителен - да си купиш скъпа кола и да си я държиш в офиса, да се скъпиш все за сметка на служителите. Даже допълнително здравно осигуряване не предлагат, най-вероятно защото фирмите, който го предлагат са отказали да участват чрез Auxionize. И накрая служителите - горе долу бих ги разделил на 3 групи: хора, който са там от много години, дълго са ги тъпкали и доста са изтърпели, но сега е настъпил техния час и или те тъпчат другите или си клатят краката и чакат някой друг да свърши работата. Втората група са свестните хора, който са от скоро гледат си работата, но тя лавинообразно нараства. Те или си тръгват или остават и преминават в хората от първата група. Последната група са хората, който друга работа като тази едва ли ще намерят т.н "ударили кьоравото". Тези са доста там и ако не ги надушат що за стока са, вкопчват се в позицийката си и преминават в хората от първата група.
Това беше моя опит с Уолтопия. За съжаление положителният коментар по долу най-вероятно е пропаганден, защото при Уолтопия случайни неща няма. На кандидатстващите, късмет и дано вашия опит е по-добър. Искайте си повече пари в началото, защото заплатата трудно ще ви я вдигнат, пък и не се знае, колко ще се задържите.

Работих там и съжалявам, че си загубих времето. Не може хората с които работиш да ти подливат вода, или поне не е нормално. Никакво обучение - входящо поне да те запознаят с порядките, а не да питаш. Има едни хора които само говорят за това колко са велики, как работят за фирмата, а всичко което правят е грешно но го замазват добре и изкарват виновни другите. Мен не можаха да ме изкарат идиот. Фирмата е с добър маркетинг но е гнила от вътре. Хубаво е човек да влезе в нея да поработи за да разбере що за простотия е.