Енерго-Про Варна ЕАД https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=Варна,бул. Владислав Варненчик 258, Варна Тауърс , кула Г&markers=Варна,бул. Владислав Варненчик 258, Варна Тауърс , кула Г

Енерго-Про Варна ЕАД

Предколедно да не ви дигнаха заплатите двойно, че спряхте да поствате?

Един професор по икономика от Тексас, който се гордеел с това, че никога не е късал студент, веднъж скъсал един цял клас. Студентите в този клас настоявали, че социализмът (всъщност комунизмът, но в оригинал е използван терминът социализъм - бел. ред.) работи и ако бъде приложен, никой няма да бъде беден, както и никой няма да бъде богат. Иначе казано, ще настане голямото равенство.
Професорът решил да им даде шанс да докажат теорията си с малък експеримент. Условието било, че всички ще получат оценки, които да са средно аритметично на сбора на всички оценки. Така няма да има скъсани, но пък и никой няма да бъде отличник.
След първия изпит оценките били изравнени и всички получили петици. Студентите, които учили съвестно били разочаровани, за сметка на тези, които пък въобще не били учили, но със усреднената система извадили късмет.
Когато наближил вторият изпит, студентите, които учили малко този път учили още по-малко, а тези, които преди учили съвестно решили, че сега това няма особен смисъл и те учили по-малко. След втория изпит всички имали четворки.
След третия изпит всички получили тройки. Това довело до скандали между студентите, обвинения и караници, като след тях никой вече не искал да учи заради другите. Така на следващия изпит всички били скъсани.
Тогава професорът им обяснил, че социализмът също се проваля, защото когато наградата е голяма и усилието за постигането ѝ е голямо, а когато правителството отнеме наградата, никой няма да опита да я получи.
Петте извода от този експеримент:
1. Не можеш със закон да направиш бедния богат, без да направиш богатия - беден.
2. Ако някой получава без да се труди, друг трябва да се труди без да получава.
3. Правителството не може да даде нещо на някого, без преди това да го вземе от някой друг.
4. Не можеш да увеличиш богатството, разделяйки го.
5. Когато половината от хората стигнат до идеята, че не е нужно да се трудят, защото другата половина ще се погрижи за тях, и когато другата половина стигне до идеята, че не искат да се трудят, защото друг ще се ползва от плода на труда им, това е началото на гибелта на нацията.

Кои и колко са непосредствените фирми във Варна, нормално е да следят какво се случва на пазара на труда и да цакат с топла бира своите служители.

Посредствена фирма с висока самооценка

Завист, клюки и толкова много злоба и интриги, че няма време за професионално развитие.
Последното управление елиминира много компетентни и стойностни хора и създаде идеална среда за амбициозни посредствени специалисти.

Добре, че има електроразпределително дружество, което да осигурява финансирането в групата и да крепи надеждите на клиентите.

Ако не сте протеже, мястото е подходящо за временно пребиваване - бъдещи майки, студенти и скорошни пенсионери.

Ето линк как може да си купите от най-голямата борса за криптовалути в света https://www.binance.com/en/register?ref=L7SKVPD1

Някой може ли да ми разкаже за Златина Петрова от HR, тъй като скоро бях при нея на интервю, но въпросите, които ми зададе бяха крайно лични, и не видях никаква връзка с позицията, за която бях кандидатствал...

Поздрави на колегата, който ми отговори. И аз смятам да започна в Пловдив, пък каквото сабя покаже. Вече им изпратих отказ по e-mail, няма начин просто с толкова ниска заплата да остана една година на тази позиция. Редно беше да напишат още в обявата, че нямаш право да се местиш на друга позиция в размките на една година. Просто си губят и тяхното време, и времето на кандидатите. Напиши всичко както си е, и никой да не заблуждава никого. Другото, което забелязах е още преди да започна как служителите се делят на наши и ваши, тъй като имам съсед, който си ползва служебната кола като лична, и се оказа че това е така, тъй като жена му е приятелка с жената на чешкия собственик.

Към "горски пътник" - отивай в Пловдив, заплатите за редови служител са с 300-600 лв разлика нагоре, в зависимост от позицията. С почти 2000 лв. за строителен инженер, в ЕВН мой съученик строителен инженер взема около 2900 лв. чисти пари. В Енерго-про заплатите се увеличават на около 7 години, по моя сметка около 2024 г. ще има някакво увеличение. дотогава причините ще са:няма увеличение на тока, което ние искаме; паричните потоци към нас са намалели, нестабилна политическа среда, суецкия канал, блокиран от товарен кораб и так далее, и так далее.....!Само защото го позволяваме.

Пиша относно РМС- не знам чия идея беше Руслан да стане директор РМС, защото тук се вижда дали си професионалист, можеш ли да ръководиш хора и процеси. Щото докато беше в техническия контрол, казваше, че ние в РМС не работим. Сега обяснява на шефовете колко много в РМС работим и как нямаме време да си проследяваме обектите, което ни е основно задължение.
Тръгнал е да прехвърля част от нашата работа на други отдели
Доколкото ми е известно, го е страх да поема отговорности и не се доверява на никой от колегите, което за един директор си е голям проблем, такъв, какъвто е и за неговите подчинени. Ако е така, да ни освобождават и той да прави всичко.

Вие сериозно ли, 900 лв взима техник от ЧЕЗ на няколко месеца стаж, хванат от улицата. Наистина как ви се връзва във Варна особено през лятото, ако е в някоя дупка като гара Горна разбирам.