Аптеки Марешки /img/frontend/nomap.png"

Аптеки Марешки

Като чета коментарите преди мен, започвам да разбирам, че съм поредния пациент, пострадал от лошо отношение в аптеки Марешки. Оплакването ми за такова е към аптека Марешки на ул. Опълченска в София. Фармацевтът (не знм името му) има отвратително отношение към пациентите - пренебрежително, унизително и високомерно. Самата аз съм фармацевт и съм работила години наред в аптеки и никога не съм си позволявала неуважително отношение към пациентите, а и още като студенти са ни учили, как да се държим с тях. Не знам този, къде е учил и изобщо кой го е възпитавал, но се е разминал с базовите правила за добро отношение към хората по принцип. Чакането пред гишето, докато той си върши нещо друго вътре, кривата физиономия, липсата на каквито и да е обяснения към пациента за това, как се приемат лекарствата по рецептата (дори не пита пациента, дали има нужда да напише дозите и интервалите от рецептата на опаковките на лекарствата или не...) са само някои от нещата, които не са наред в неговото поведение. А пък, регистрирайки се на този сайт, ми направи впечатление, че в прозореца отношения с фирмата не присъства думата пациент, а само клиент! Хората, които влизат в аптеката за отпускане на лекарства (не закупуване) се наричат пациенти, мили създатели на този сайт, а не клиенти. Едно време на изпита по Социална фармация ни късаха, ако наречем тези хора клиенти, а не пациенти, което е официалният термин! Пиша го за информация, защото няма да е зле, да го прибавите към другите опции на този прозорец - в аптеката няма клиенти, има пациенти! Аколкото до г-н Марешки и неговите аптеки, повече едва ли ще вляза в някоя от тях, освен, ако не е въпрос на живот и смърт и няма друга аптека в околовръст от поне 5 км! Вероятно фармацевтите там пресъздават отношението на собственика към хората! Иначе отдавна да е взел мерки след толкова оплаквания за едно и също нещо. Няма значение, наоколо има толкова много аптеки на други фирми, че не е никакъв проблем, човек да се пренасочи другаде - доброто отношение нерядко компенсира малките разлики в цените.

Аптека Марешки в гр.София жк.Илинден бл. 121А об.48 преместена на ул.Цар Симеон 243 от 2021г. с нов персонал груб и невеж особено тази Евелина няколко пъти ми се налаг ги посещавам тя се държи изклъчително вулгарно и неможеща дори да пресметне месеца. Къде е старият персонал любезен и мил от него е останала само една изключителна жена ЖАЛКО МНОГО ЖАЛКО...Оборота със сигурност е намалял защото никой почти не я посещава вече винаги е празно и няма хора. Тази Евелина махнете или ще загубите и останалите клиенти.

Днес бях в аптека Марешки в гр. Добрич. Другарката - управител ме навика, че не *знайти къкво искъти* , тъй като я попитах за Тебокан. Този продукт ми е познат от рекламите,а и препоръчан от моя приятелка УНГлекар - - (Имам от години шум в ушите) Така наречената управителка там каза, че няма да ми продаде Тебокан, не съм знаела колко грама да е таблетката. Другарко комунистическа управителка, : Аптекаря има задача и задължение да консултира клиентите, не само да им се дзвери. Вие можехте да дадете Вашето мнение и съвет, а не да гоните платците с Вашата некомпетентност и наглост. Все едно, купих го от съседната аптека, там оставих 100 лв, а аптека Марешки се прости с един клиент. И покрай мен още 20тина мои близки и познати. Съжалявам, гн. Марешки, Вие сте готин човек!

Д. Георгиева

Работих като оператор в аптека на г-ин Марешки.Съветът ми е,ако имате други опции и не сте крайно отчаяни,не си струва да работите в тази верига.Поне в провинцията заплащането е ниско,отговорността е голяма,отношението на мениджмънта е лошо и пренебрежително.Това създава среда на интриги.Мнения на бившите работници в този сайт, са вярни за съжаление.Заплащането е навреме,аптеките са на хубави места,и с това поне според мен,се изчерпват плюсовете за тази работна позиция.

Аз съм бивш управител на голяма аптека в Бургас с десетгодишен стаж във фирмата.През тези години нивото все повече пада и не знам докога ще бъде така. Не се държи на професионалната компетентност, на културата в обслужването и към колегите, няма никакви обучения в тази насока. Ръководството не цени хората си. Напуснаха много качествени служители.Важно е да се продава (това е точната дума, а не да се отпускат правилно лекарства и да се дават консултации).Гони се количество, а не качество. Разчита се на стара слава, а не на нови, атрактивни предложения.Всичко това води както до отлив на клиенти, така и на текучество на персонала. Условията са като цяло неблагоприятни, защото липсват ясни правила на работа, извънредният труд не се заплаща, от персонала се поемат глоби, ревизии и брак.

Чета мнението на клиентите, което е страшно немеродавно. Не смятате ли, че подхождате доста егоистично, въобразявайки си, че фармацевтът за всичко ви е длъжен и трябва да е усмихнат задължително. А кое да усмихнат- че всеки може да влезе в аптеката- наркомани, нагли пенсионери, крадливи цигани, изключително прости хора, които си говорят както си искат и сричат грешно лекарствата си! Ама на нас ни е омръзнало вече! Не ни е приятно и това всеки фармацевт в аптека ще го потвърди! Простотията и стиснатостта и егоизма на “ клиентите” е безкрайна и нетърпима! С нищо не сме длъжни на всеки боклук, който влезе в аптеката. Ние сме хора, грижещи се за прехраната си, а не слуги!! Така че научете се като влизате в аптека да си прикриете малко простотията като си знаете лекарствата и спрете с неумесните комнетари относно цени и не знам си какво! Стига сте мрънкали! Нагли сте!

Здравей те! Възмотена съм от тази верига аптеки. Бяха ме извика ли на интервю за оператор като не ми спомена въпросната г-жа ,че ще съм по заместване. 2 седмици стоях без договор. А при въпрос за договор от моя страна отговорът от тяхна страна беше да видим как се справяш... А отношението към клиентите под всякаква критика чакане на дълги опашки в студа,надникване ... Агитация от страна на фармацевта болния да си закупи по скъпия медикамент. Потресена съм!

Голямо БЛАГОДАРЯ на БУРЧИН от аптека ' Марешки', кв. 'Възрожденци', гр. Кърджали!!! Бъди здрава момиче и все така отзивчива!!!

Служетел сън на аптеки марешки това са възможно най пропадналите аптеки в България и най вече в северозапада. Лошо относение от стана на работещите в на каса служители към клиентите а да не ви говоря за заплащането на касиер и оператори само се подписват договори за вдигане на заплата но всъщност заплатата си е все една и съща(ниска) първите три дена болничен не се плаща от работодателя празници не се плащат абе много е зле бонуси никакви няма Коледа няма Великден надявам се това да се види и от шефове началници и да направят нещо по въпроса. Благодаря за вниманието

Възмутена съм от отношението към клиентите / конкретно майка ми/ на вашата служителка, работеща в аптеката в Провадия! Днес към 14 часа е заключила трима клиенти в аптеката, отишла е да обядва /вътре в аптеката/ и след едночасово отсъствие първо е преброила парите в касата и тогава ги е обслужила.
Това ли според Вас трябва да бъде отношението към възрастните?!
Тази госпожа дава ли си преценка, че след като са дошли в аптеката тези възрастни хора не са в добро здравословно състояние? Или според нея щом те са дошли в аптеката, няма кой да се грижи за тях?
Надявам се, че ще направят необходимите проверки, още повече, че според майка ми въпросната служителка е управител на обекта!