написано 09.07.2012г. вторник в 23:43
отношение шубе го/я е и не казва!
в град Свиленград

До Албена

Драга ми Албенче, не подвеждай така хората. Лично аз съм имала операции и във вма и в токуда. Мнението ми е , че и двете болници са с добри професионалисти, но обстановката във вма не може да се хване и на малкото пръстче на токуда. Истината е че много от най-добрите специалисти в големите болници работят в токуда. Да ме извиняваш ама има много хора които спешно се нуждаят от компетентно мнение на лекар и  именно в токуда ще го получат. Нека личното ти мнение не застава на преден план за хората. Всеки има правото си на избор на лекари и болници, но недей да даваш сравнения за тях при положение че не може да се сравняват. Болница Токуда е едно изискано, луксозно, добре предлагащо услуги, лечебно заведение. Единствено може да се говори за него лошо, от хора които не могат да си позволят услугите там. Никак не е евтино, но това не означава че не е добро. Ако човек може да си позволи престоя си там, това е наистино едно добро лечебно заведение с нужните специалисти.

написано 14.11.2011г. вторник в 17:09

Заплащането спрямо капацитета на работа не струва. Работният ден започва в 7,30ч., а в  някои звена даже и по-рано ( санитарите за първа смяна трябва да са там в 7,00ч., регистраторите в 7,15ч.), като това е задължително, но не ти влиза в договор и заплащане. Работният ден продължава 12часа и в края на деня имаш задължително отекли крака и червени,парещи, кървави очи. Имаш право да работиш и да мълчиш. Толерира се само някаква измет, дето ходи и клюкарства, плете инриги и злослови за колегите. Много често такива хора получават повишение. Уважението към работниците не съществува. Заплатата ужас! Иначе са много стриктни и не закъсняват с плащанията, винаги на 15-ти-16-ти ти се реве като си вземеш възнаграждението. Възнаграждение изкарано с много напрежение и работа. Има много съвестни хора, които се спукват от работа за да задоволят капризите на всички:пациенти, управители и колеги. Само и само да вървят нещата, но не! Винаги има прблеми. Допълнителното заплащане във вид на клинични пътеки, често липсва! С тези допълнителни пари, човек може да си каже : Е,голяма работа, тук съм за да работя, да изкарвам пари и няма да обръшам внимание на глупости. Но с голата заплатка и смачкващото напрежение нищо не си струва.  Има прекалено много Директори! Аз таки и не схванах на кой най-вече да се подчинявам. За това всички ми бяха шефове барабар с медицинският персонал, IT отдел, санитари и 5-6 колежки, дето са протежета на ... Там в "ТОКУДА" всичко върви, като в старо предприятие: от 1000 човека 200 работят. Именно за това хората изказват толкова противоречиви мнения за качеството на обслужване. Пълно с протежета...само за заплатка и то с огромна разлика от простосмъртните.

написано 17.09.2011г. неделя в 17:43
в град Велико Търново

Синът ми беше (всъщност все още е) пациент в болница Токуда. Аз бях много приятно изненадана и впе4атлена от нивото на обслужване в тази болница, но най-вече от доброто, приветливо и ЧОВЕШКО отношение, което срещнахме там. Не съм вярвала, че в България все още можеш да получиш добро качество на услугата на приемлива (след като можах да направя сравнение дори ниска)цена и да срещнеш човешко отношение към клиента, независимо от неговото положение и статус. Благодарим на целия болничен персонал и най-специално на доктор Кюлев.

написано 23.05.2011г. вторник в 16:47
към обект/отдел ТОКУДА БОЛНИЦА

ХИЛЯДИ БЛАГОДАРНОСТИ НА Д-Р МАНЕВ ОТ БОЛНИЦА ТОКУДА И НА ЦЕЛИЯ ЕКИП НА УНГ. МЪЖЪТ МИ Е АСТМАТИК И МУ БЕШЕ НАПРАВЕНА РИНОПЛАСТИКА.ОПЕРАЦИЯТА БЕШЕ ПЕРФЕКТНА И ОЩЕ НА 3 ДЕН БЕШЕ ИЗПИСАН И СЕ ЧУСТВА ВЕЧЕ В ПЕРФЕКТНА ФОРМА. БЛАГОДАРЯ!!!!!!!

администраторът каза:
Не пишете коментарите си само с главни букви това се счита за висок тон в интернет и не се приема добре.
написано 13.08.2010г. събота в 11:06
в град Дулово

Искам да изкажа благодарност и признание към целия екип на отделение Уши-нос-гарло с ръководител д-р Здравков и специално на д-р Манев, който ме оперира. Внимателни, любезни, усмихнати, грижовни и високи професионалисти- от санитарката, през медицинските сестри, до лекарите. Пациентът в това отделение на "Токуда"болница се чувства в сигурни ръце. Възхитена сам от отношението и загрижеността им към мен и останалите пациенти. Навсякъде , където трябваше да отида за изследване или консулт, срещнах страхотна организация и професионализам. Съпоставката с други болници е тъжна.

Пожелавам здраве, удовлетворение и лично щастие на всички от екипа! И една приятна и незабравима лятна почивка!

Искра Петрова

написано 29.05.2010г. неделя в 17:15

Искам да изкажа голямата си благодарност към работещите в болница Токуда и по-специално към д-р Лора Ганчева от отделението по кардиология.

Невероятен специалист с голямо човешко сърце! Пожелам й да бъде все така сърдечна и да разбира хората, нуждаещи се от нейния професионализъм.

Бъдете здрава!

написано 09.04.2010г. събота в 22:50
към обект/отдел кардиохирургия

Поздравявам екипа на доц. Николов, д-р Гамов и медицинските сестри. Невероятни професионалсти и лекари, чиито грижа към пациентите и умение е залог за техния успех.

Преживях една сложна и не лека операция на аортната и метрална клапа, също така и бай-пас. Днес съм добре, за което Ви благодаря най-сърдечно.

Благодаря на кардиолозите д-р Иво Петров, д-р Емил Димитров, д-р Божинов, д-р Константинов.

С уважение: Красимира Шматова

написано 22.03.2010г. вторник в 17:22
отношение шубе го/я е и не казва!

Само медицински неграмотен човек ,може да каже ,че ВМА е на по-високо ниво от Токуда! :D След като от личен опит знам какво е нивото във ВМА ,само Господ може да ме накара да заведа близки там ,особено пък пред Токуда ...

написано 16.02.2010г. сряда в 18:19
към обект/отдел миниивазивна хирургия
в град Лом

Здравейте незнам какво не харесвате на болница Токуда,аз съм много доволна.Хората там са много отзивчиви и вежливи,бях в отделение миниивазивна хирургия лекуваштите ми лекари бяха д-р Люцканов и д-р Дойчинов много яки хора всичките са ок и се отнасят много човешки :).Аз лично съм доволна... :)