написано 12.08.2013г. вторник в 00:26

Тази фирма се намира на изхода на София към околовръстното. Няма транспорт до там. Сградата е в ужасно състояние. Все едно влизам в някоя стара казарма от комунизма, толкова е силно занемарено. Интервюиращите още преди да си започнал да водиш интервюто те пита за заплатата и ти казва, че доста се надценяваш в очакванията си. Факт е,че не плащат и за да те убедят, че наистина не заслужаваш тези пари ти отпират един труден тест, да им разработваш проект или нещо друго, което е висш пилотаж и което трябва да си работил в тази фирма поне 1 година, за да го правиш перфектно, за да те убедят, че наистина не заслужаваш тези пари. Като гледах как го умуваха теста след, като им го пратих колко време ме въртяха, какво да ви кажа не вярвах, че е толкова трудно да бъде проверено заданието, но тяхна си работа все пак те са екзаминаторите. Ако търсите добре платена работа, тук няма как да ви дадат пари. Ще си измислят хиляда и хиляди причини само и само да не ви плащат. То се вижда по състоянието на офиса им.

написано 01.11.2012г. петък в 22:54

Някой има ли представа колко горе-долу е заплатата на един ERP консултант там?

написано 30.10.2012г. сряда в 20:59
към обект/отдел software

Отидох на интервю за Linux специалист. след устния разговор - шефа (зализан яко, костюмджия) се ядоса, че съм казал, че мога ...

Както и да е, дадоха ми някъф тест - да се подкара .NET app под linux с виртуализатор специално напревен за .NET.  Тривиално както квадратно уравнение за студент от ФМИ. Задачата не отне повече и от 5 минути.

След като пак се явих пред шефа за толкова кратко време той пак не остана доволен и ми даде някъф касов апарат който трябвало да се вкара в сервизен режим за да се настрои нещо. WTF помислих аз, сигурно апарата е базиран на линукс и затова ме тества.

последва още няколко linux-джийски задачи с явната цел да си одя - така и направих. виждаше се че ме лъжат още много...

написано 13.10.2012г. неделя в 19:14
към обект/отдел IT

Типична посредствена българска фирма с претенции за сериозна фирма. За жалост това е далеч от реалността и само ръководството си мисли така. Нищо от това, което е договорено черно на бяло (написано в договора) няма да се случи всичко са просто обещания и розов прах. Съвета ми е ако не ви е все тая къде ще работите или не сте крайно нуждаещ се да потърсите нещо друго.

Възможно е информацията ми да е "леко" остаряла, но не вярвам да се е променило нещо драстично към по-добро :) Ето и малко по-подробно за нещата, които мисля, че си струват да се отбележат.

Заплащане - както си го договориш, но осигуровките ще са ти на мининалната за сектора (да и на мен ми казаха че ще ги вдигнат с времето :) )

Уважение - от страна на колегите - да, от страна на ръководството - никакво. На персонала се гледа като на консуматив ако не си ти ще е някой друг.

Привилиегии - да работиш. Да ти забавят заплатата сериозно и да те залъгват с "аванс"

Фирмена сигурност - факта, че за по малко от 2 години са се сменили над 50% от програмистите мисля говори сам за себе си.

Работна среда - ужасяваща. Като започнеш от самата сграда, пременинеш през офис помещенията и завършиш с тоалетните.

написано 06.05.2012г. в 02:49
към обект/отдел ......

Хубава е фирмата, но ако си програмист. На тези от Маркетинг отдела, дето трябва да се разправят с клиенти по телефона не им завиждам. ;)

написано 22.08.2010г. в 23:51

Работата е интересна и спокойна и мога да похваля собствениците, защото се стараят кризата да не се чувства. Освен колеги, повечето от харата са и добри приятели.

написано 31.10.2009г. неделя в 14:20
към обект/отдел ...

Семейна фирма!!! Това е за добро на всичките.... Работил съм там за няколко месеца и имам добро впечатление от тях... Добри служители... Собствениците на фирмата също са добри и правят всичко възможно да се чувстваме като професионалисти...

написано 16.06.2009г. сряда в 08:23
отношение шубе го/я е и не казва!
Във фирмата няма практически никакво текучество, какво говори това? Останалото е субективно мнение.
написано 12.05.2009г. сряда в 19:24
отношение шубе го/я е и не казва!
към обект/отдел Търговски
в град Бургас
По отношение на мизерния сатнитарен възел в централата на Микроинвест - да, напълно вярно е, но офисите не изглеждат зле. Шуробаджанащина наистина има, на тя едва ли е по-голяма отколкото в много други БГ фирми. Има доста кадърни и работливи служители, но не липсват и миндили, които да се чуди човек как са попаднали там.