написано 01.11.2012г. петък в 22:54

Някой има ли представа колко горе-долу е заплатата на един ERP консултант там?

написано 30.10.2012г. сряда в 20:59
към обект/отдел software

Отидох на интервю за Linux специалист. след устния разговор - шефа (зализан яко, костюмджия) се ядоса, че съм казал, че мога ...

Както и да е, дадоха ми някъф тест - да се подкара .NET app под linux с виртуализатор специално напревен за .NET.  Тривиално както квадратно уравнение за студент от ФМИ. Задачата не отне повече и от 5 минути.

След като пак се явих пред шефа за толкова кратко време той пак не остана доволен и ми даде някъф касов апарат който трябвало да се вкара в сервизен режим за да се настрои нещо. WTF помислих аз, сигурно апарата е базиран на линукс и затова ме тества.

последва още няколко linux-джийски задачи с явната цел да си одя - така и направих. виждаше се че ме лъжат още много...

написано 13.10.2012г. неделя в 19:14
към обект/отдел IT

Типична посредствена българска фирма с претенции за сериозна фирма. За жалост това е далеч от реалността и само ръководството си мисли така. Нищо от това, което е договорено черно на бяло (написано в договора) няма да се случи всичко са просто обещания и розов прах. Съвета ми е ако не ви е все тая къде ще работите или не сте крайно нуждаещ се да потърсите нещо друго.

Възможно е информацията ми да е "леко" остаряла, но не вярвам да се е променило нещо драстично към по-добро :) Ето и малко по-подробно за нещата, които мисля, че си струват да се отбележат.

Заплащане - както си го договориш, но осигуровките ще са ти на мининалната за сектора (да и на мен ми казаха че ще ги вдигнат с времето :) )

Уважение - от страна на колегите - да, от страна на ръководството - никакво. На персонала се гледа като на консуматив ако не си ти ще е някой друг.

Привилиегии - да работиш. Да ти забавят заплатата сериозно и да те залъгват с "аванс"

Фирмена сигурност - факта, че за по малко от 2 години са се сменили над 50% от програмистите мисля говори сам за себе си.

Работна среда - ужасяваща. Като започнеш от самата сграда, пременинеш през офис помещенията и завършиш с тоалетните.

написано 06.05.2012г. в 02:49
към обект/отдел ......

Хубава е фирмата, но ако си програмист. На тези от Маркетинг отдела, дето трябва да се разправят с клиенти по телефона не им завиждам. ;)

написано 22.08.2010г. в 23:51

Работата е интересна и спокойна и мога да похваля собствениците, защото се стараят кризата да не се чувства. Освен колеги, повечето от харата са и добри приятели.

написано 31.10.2009г. неделя в 14:20
към обект/отдел ...

Семейна фирма!!! Това е за добро на всичките.... Работил съм там за няколко месеца и имам добро впечатление от тях... Добри служители... Собствениците на фирмата също са добри и правят всичко възможно да се чувстваме като професионалисти...

написано 16.06.2009г. сряда в 08:23
отношение шубе го/я е и не казва!
Във фирмата няма практически никакво текучество, какво говори това? Останалото е субективно мнение.
написано 12.05.2009г. сряда в 19:24
отношение шубе го/я е и не казва!
към обект/отдел Търговски
в град Бургас
По отношение на мизерния сатнитарен възел в централата на Микроинвест - да, напълно вярно е, но офисите не изглеждат зле. Шуробаджанащина наистина има, на тя едва ли е по-голяма отколкото в много други БГ фирми. Има доста кадърни и работливи служители, но не липсват и миндили, които да се чуди човек как са попаднали там.
написано 13.04.2009г. вторник в 00:32
към обект/отдел Клиенти
Тъй като познавам фирмата, то мога да кажа, че мнението на Охльо-бохльо е фалшиво. Майката на Виктор е основател на фирмата още през 1984 година и е логично да работи там, а сестра му лекар и работи в Майчин дом. Фирмата е доста солидна и няма текучество.