написано 17.05.2014г. неделя в 00:24
към обект/отдел ТЕРМОМИКС
ПИША СПЕЦИАЛНО КЪМ БИВШИТЕ СЛУЖИТЕЛИ НА ФИРМАТА СТЕНЛИ КОЛЕВ,И ДА МЕ ЧУЯТ НАСТОЯЩИТЕ,ТАЗИ ФИРМА ЗАСЛУЖАВА ДА СЕ ПОКАЖЕ ПРЕД - ГОСПОДАРИ НА ЕФИРА- ЧЕ ЦЯЛА БЪЛГАРИЯ ДА РАЗБЕРЕ ЩО ЗА МОШЕМНИЦИ СА ТЕ,ПРОСТО НЯМА СМИСЪЛ ДА СЕ ОПИСВА ТАЗИ ФИРМА,А ТРЯБВА ДА СЕ ПОКАЖЕ ПРЕД ЦЯЛА БЪЛГАРИЯ ПРЕД МЕДИЙТЕ ЧЕ ДА РАЗБЕРАТ ЩО ЗА СТОКА Е.
написано 14.03.2014г. събота в 18:53

Много жалка работа и всичко е лъжа и измислица!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

написано 18.02.2014г. сряда в 16:45

До Валентин:

Искам да Ви попитам, Вие дали някога сте се запознавали с мен лично? Аз нямам такъв спомен. Когато говорите и обвинявате някого за нещо казано Ви от трети лица е малко несериозно... Защото сега като се замисля, май един познат ми каза за Вас, че сте Валентина всеки петък и четвъртък вечер... и използвайки слабостта на пияни чичковци сте се продавал доста скъпо (дори и на вноски за по-бедните), въпреки че не струвате и ПЕТ ЛЕВА ;) Така ли е?

Бъдете здрав и разумен!

По-здрави!

Венцислав Илиев.

написано 18.01.2014г. неделя в 12:10

За бъдещите кандидати за работа в тази фирма! Водещото условие за да започнете работа в Стенли Колев е да имате сляп оптимизъм. Това е необходимо, защото от вас ще се иска да продавате стоки на много високи цени, които не се обявяват на клиентите по време на поръчката. Цената се съобщава от вас на клиента по време на демонстрацията в дома му. Повечето клиенти изобщо не подозират, че една прахосмукачка/парочистачка/ струва 3000лв. Нещо повече! Дистрибуторите, които имат някакви продажби използват енергийна система Рейки с користна цел. Т.е за да въздействат енергийно на потенциалния си клиент  без неговото знание и съгласие. Мои познати са ми казвали, как сужител на " Стенли Колев ЕООД" се е хвалел пред тях, че използва енергии за привличане на клиенти. Въпросния служител се казва Венцислав Илиев. Аз лично също съм се занимавал с Рейки и от собствен опит мога да кажа, че залата за обучение на 2-ри етаж  беше пропита с енергията на Рейки. Т.е. енергийното въздействие започва още с водещия/който злоупотребява с енергията/ върху кандидатите за работа. Всичко това е неприемливо, защото Рейки може да се използва само със съгласието на отсрещната страна. Също така е неприемливо, защото може да подведеш даден кандидат за работа/някои кандидати за работа са ставали клиенти/ или клиент да си закупи на висока цена нещо, от  което няма нужда и за което да съжалява в бъдеще. Особено ако е беден и е закупил парочистачка от 3000лв. на лизинг, вследствие на което започват семейни кавги за пари, конфликти и дори разтуряне на семейства. Във Великобритания например, когато влезете в магазин ви предлагат стока в зависимост от вашия джоб, без да ви убеждават в продължение на един час и половина как трябва да си купите нещо, което не е по  джоба ви... Нека всички бъдещи кандидати за работа да се замислят морално ли е да работят в " Стенли Колев ЕООД ?

написано 29.11.2013г. събота в 21:15

Здравейте!!!

Хора преди да давате мнението си публично разучете темата и не се излагайте.

Директните продажби съществуват от много години, това че България е с 30 год. назад от Америка и повечето европейски държави си е проблем на държавата.

Вие сте млади хора четете интересувайте се, пътувайте.

Аз съм в директните продажби от 2001 год. благодарение на майка ми и мога да ви кажа, че това е първата фирма която ми намира клиенти. Темата е дълга неискам да ставам лектор.

Мили хора само ще ви кажа, че когато си в бизнеса на директните продажби сам си търсиш клиенти и се бориш и се доказваш, никой не ви е длъжен.Имаш цялото време на света и сам си определяш дали ще правиш пари по цял ден , ще почиваш ли както ти си прецениш.

За хората, които ходят на интервюта на всякакви места без да знаят за какво става на въпрос, те не се и интересуват де и след това пишат по форумите простотии.

Следващият път, като си пращате СВ-та ги изпращаите за позиции продавач, ......., касиер,...... и мн други на които се знае трудовата характеристика от всички, така ще ви е по-лесно и няма да сте разочаровани чак толкова. Ще си знаете идва клиента плаща ви за дадената стока ,връщате му ресто, работите от 8 до 20ч 2/2 или 5/2 за уговорената заплата с осигуровките и работата ще ви е чиста.

написано 16.11.2013г. неделя в 11:11

И аз като повечето отидох на интервю, а след него и на "обучение", от което останах крайно разочарована поради няколко причини. Повечето са свързани с нещата, които вече сте коментирали:

1) реално НЯМА твърдо заплащане,защото дори и да си направиш 60–те презентации за месеца, нямаш гаранция, че хората ще те изтърпят докрай и няма да те изгонят преждевременно от домовете си, съответно това няма да ти се броят за пълни презентации и ще вземеш 0 лв

2) сам си плащаш горивото -е, всеки ден да кръстосваш по адреси из цяла София гълта адски много пари

3) тези нечовешки скъпи уреди особено в състояние на криза просто почти няма кой да ги купи и всичко, което ви говорят т.нар. тиймлидери, са чисто и просто красиви лъжи, за да се вържете и да им работите за без пари. Реално хората, на които презентирате, са се съгласили на тази презентация поради 2 причини: или защото не подозират за какво иде реч и колко скъпи са уредите, или за да се възползват чрез презентацията да им посвършите част от домакинската работа

4)и последно, но не по значение, това, което вече тотално ме вбеси, а гледам, че никой не е споменал, може би не сте и разбрали, аз самата разбрах чак в края на обучението и то случайно: СНИМАТ ВИ И ВИ ЗАПИСВАТ без вашето знание и съответно без вашето съгласие, което е абсолютно НЕЗАКОННО!!! СРАМОТА!!!

написано 03.11.2013г. в 09:55

Нищо добро не мога да кажа за Стенли Колев ЕООД. На интервюто и обучението всичко е перфектно! Говорят ти за твърда заплата,за уникални бонуси от по 2-3 хиляди лева и т.н..

В крайна сметка започваш да ходиш по адресите,хората те гледат като извънземно и накрая ти посочват вратата. Ти им казваш,че тези продукти са инвестиция в бъдещето,че ще спестят пари от автомивки,от парцали от вестници и какво ли не,но те просто нямат пари да купят каквото и да било,дори и кърпичките които са по 30-40 лева.

Другото нещо са презентациите.. Имал съм случаи в които започвам да правя своята презентация,но хората просто казвам,че не им пука и тактично или не толкова тактично те гонят от дома си..Това се случва поне по един път в седмицата,което означава че в края на месеца си с 4,дори 5 или 6 презентации по-малко и ти плащат не 600лв,ами значително по-малко.

Обиколки по адреси и презентации до 21:00! В края на месеца си продал една кърпичка и един препарат и получаваш символичен бонус + орязана заплата! Просто не си заслужава.

написано 30.10.2013г. четвъртък в 21:47

До Кристиян:

Ходих на обучене в тази фирма за уреда ТЕРМОМКС и като чета Вашето изказване имам усещане за дежавю. Същите думи ги слушах от обучаващият ни. Аз за разлика от доста други не се хванах на въдицата да започна работа там.

До всчики останали:

И да спомена нещо пропуснато в по-долните коментари. Продуктите за презентациите на ТЕРМОМИКС-а си ги пазарувате с ваши средства.. само да си знаете...

Сами си преценете каква част от парите, които ще получите, ще ви останат чисти... даже и да не се молите, за да си ги получите.

Успех на всички ентусиастци! :)

написано 26.08.2013г. вторник в 16:23
към обект/отдел търговски представител

Здравейте бивши колеги кажете на гн КОЛЕВ че трябва да промени малко политиката на фирмата определено тогава ще има повече добри продавачи в крайна сметка всички го знаем беше ми приятно да работим заедно!