написано 22.07.2014г. сряда в 15:23
към обект/отдел куриер

Така накратко бих посочил следните неща за бъдещите работници в така наречената от мен(ПЛАНТАЦИЯ).Осигоряват те на минимална за длъжноста заплата,а всичко което вземеш над 320лв.е бонус,кой и как го формира ти няма да разбереш никога,то не ти и трябва защото си напуснал много преди да достигнеш истината(ИЛИ СИ ИЗГОНЕН)което е по вероятно.Та за ПЛАНТАЦИЯТА отиваш сутрин колкото можеш по рано към 6–6:30часа препоръчителен от мен час за да нямаш проблеми с ръководството,вечер си тръгваш по възможност някъде към 20–21часа пак заради РОБОВЛАДЕЛЦИТЕ,истискват те като мокра кърпичка и те захвърлят в кофата за боклук.Та                                                                                1.Пари няма.                                                                                    2.Пак пари няма.                                   С две думи ако имате алтернатива не се и замисляите да работите в ПЛАНТАЦИЯТА РАПИДО .

написано 22.07.2014г. сряда в 10:24
към обект/отдел куриер

За всичко в тази фирма е виновен само и единствено РАДО КРУМОВ който не го е проумял е много прос човек,сега за работата тя е за целия китайски народ а заплащането като на суринамци,почваш на мизерни пари с обещанието че ще ти ги вдигнат някога и ХОП тамън да ти ги вдигнат и ето вече си уволнен,не се лъжете под никаква форма да кандидатствате в РАПИДО,а ако сте не ходете да бедете излъгани по особено грозен начин че работата е песен.Гаврата с хората е жестока и за БГ стандартите.Фирмата се разпада под зоркия поглед на управителя а той се прави на много велик.За да те накарат да работиш от по рано всеки ден измислят събрания,а работното време от 7 сутринта до 21 часа вечер много добре ако ти плащат извънреден труд ама уви и дума да не става.Като те поканят на среща почват да ти обясняват колко са велики, после как ще стават все по велики,а ти си мислиш е супер и след време разбираш истината.Пари няма само удоволствието от многото работа която няма край.

написано 31.05.2014г. неделя в 16:26

Rapido  Беше страхотно място за работа. Радо беше като баща на персонала. Сега нищо добро и подобно не мога да напиша, защото не Радо, а хора като Маряна и Стефан се опитват да ръководят хората. Но всичи виждаме, че за да видиш лицето на шефа, трябва да видиш персонала. И май за това уволняват без причина, защото хора като тях са безлични. Ако съм ви засегнал, то това е защото не може да се видите от страни.  За Сотиров просто...................................  каквото и да се каже е малко. Той си знае , че всички го ненавиждат. Пожелавам успех на всички, а за коментираните дано си вземат поука. Ако не сега то друг път. А доно, ама надали.

написано 18.12.2012г. сряда в 21:20

От мненията на колеги с повече опит правя заключение, че нещата във фирмата страшно са се влошили.За себе си мога да кажа, че условията, които договорихме при постъпването ми не се изпълняват, работи се изключително много извънредно, без здопълнително заплащане.Няма никакво уважение към работниците, да не говорим за отношението в случай на болест, физически дискомфорт или личен ангажимент.Организацията на работния процес също е под всякаква критика.

написано 27.06.2012г. четвъртък в 17:03
Получава се така, че едни си живеят живота, а други се пребиват от работа и им изкарват парите, защото заплащането е еднакво за всички...за да станеш началник трябва да си минал всички нива...за тях понятия като трудолюбие и отговорност за непознати-ЗА ТОВА ГОНЯТ КАДЪРНИТЕ СИ КУРИЕРИ
написано 13.02.2012г. вторник в 22:07

Познавам Радо. Той е човек, който уникално много цени хората, които работят за него. Май това е единствената фирма,където за да станеш началник трябва да си минал всички нива...

Не знам какво се оплакват някои, че не се е вдигала заплатата. Не четат ли вестници в коя година живеем.

Не знам сега как е, ама преди се арботеше и се пееше. И сега се вижда че само те се развиват.

написано 29.01.2012г. в 11:20

Парите развалят човека!

Пример за това е Радо - управителят - фирмата се разрастна, печеливша е, а заплатитъе не са вдигани от години. Какво остава да говорим за бонуси или заплащане на извънреден труд. Работиш за трима, а получаваш мизерна заплата. А какво да кажем за Антон Сотиров - диспечера - не го бива за нищо - уж разбира от всичко, а вечно бърка пратките и районите и не разпределя равномерно работата между куриерите. Получава се така, че едни си живеят живота, а други се пребиват от работа и им изкарват парите, защото заплащането е еднакво за всички.

Такава е ситуацията във фирмата към този момент. Беше най-хубавата фирма, но вече НЕ!

написано 17.09.2011г. неделя в 02:34

Мога само да кажа ,че съм бивш служител във фирмата,работил съм около 9 месеца ,и мога спокойно да кажа ,че това е най стабилната куриерска фирма.Отношението към работниците от страна на собственика Радо  ,е перфектно.Отнася се човешки и винаги ще ти влезе в положението.Разговаря  не като шеф а като приятел.спрямо заплащането няма никакво забавяне.даже със ден, два по рано си взимаш заплатата.Работи се с нови коли.просто с две думи фирмата след 1 година ще бъде номер 1 в българия.желая успех на Радо и всички колеги

написано 27.04.2011г. четвъртък в 10:11

Колеги стига сме се заблуждава ли че в българия се заплаща за дадена дейност

В Куриерските фирме беше голямата пара преди 4-5г когато на пазара бяха само 5-6 фирми сега в София има най малко 35 такива

Повярвй те ми на думите започнах през далечната 2005г в Спридер куриер там работих до 2010г май и от тогава до преди 1.5мес съм обиколил 7 фирми за куриерски услуги и на всякаде излиза че ти си плащаш зада работиш за тях

Навсякаде са големи изисквания към работниците а в замяна получаваш мизерна заплата

Я сметнтте часовете на надницата то се връзва около 2.3-2.5лв на час

А колко пари правите на фирмата за която работите