SEP Bulgaria / СЕП България / Система за Електронни Плащания България /img/frontend/nomap.png"

SEP Bulgaria / СЕП България / Система за Електронни Плащания България

Къде е СЕП сега? Въпрос към тоя, който твърдеше че е (била) фирма като всяка друга

Искам да ви кажа, че идеята на компанията и продукта, който създава са наистина впечатляващи и с голямо бъдеще. Хубаво щеше да бъде, ако мениджмънта на компанията не беше въздух под налягане.
Там работят наистина добри професионалисти с дългогодишен опит, които влагат много от себе си, но някак си не може да се създаде екипност и екипна организация. Много добро впечатление правят висококвалифицираните познания на работещите там, като всеки е наистина добър специалист в неговата си област, но допирната точка на отделните членове на екипа се размива. Това говори за пълна неефективност на мениджмънта. Според мен основният проблем на фирмата е ръководството, което отговаря оперативно за изпълнението на проекта. Всеки иска да е шеф и дава акъл, но не всеки от работниците разбира от мениджмънт. Тези, които трябва да управляват и вземат решения се скатават и чакат нещата да се наредят от само себе си.
Заплатите са добри и над средните за този бранш, фирмена сигурност нямате, защото има чести съкращения и като цяло това е следствие на грешната политика на ръководството. Ако искате да започнете временна работа за не повече от година това е вашето място с добро заплащане. Ако сте професионалисти с дългосрочни цели търсете друга месторабота.
Ако смятате, че можете да преглътнете неефективните и в много случаи не дотам реалисти и правилни решения на менидмънта, да бъдете тихи и послушни това е вашето място. Там не се иска много да говорите, а да изпълнявате и да работите за една наистина интересна идея, която я няма никъде по рода си в България.
Относно заплатите - те се изплащат редовно без забава, всичко е в синхрон с действащото законодателство, но пак казвам не гледайте на това, като дългосрочен трудов ангажимент. Дори да ви уверят в това може да не изкарате повече от година, но ако сте решили да опитате желая ви късмет и много хъс.

В момента има свободна позиция за прожект мениджър. Какво мога да очаквам като условия за работа и развитие?
Това, което прочетох за забавянето на заплатите ме кара да застана нащтрек.

Пиша тука не поради друга причина, ами за да предупредя хората, които могат да се опраят в бъдеще:Който желае да постъпи там нека има предвид, че служителите на фирмата не получават заплати в момента, зели са някакви мижави пари за феврурари, а за март - не се знае кога.
Като цяло има доста какво да се научи там - но не става за работа, много непрофесионално ръководство, слаб мениджмънт, много парашутисти на глава от населението :D. Играят си тенис на маса по цял ден и после изискват от колегите си професионализъм.
Идеята за самата система е готина, но реализацията е под сякаква критика. Навремето имаше много свястни и читави хора и хубав колектив, но към момента вече не е така.

Хайде и един който не го е страх да си напише името :) Повечето негативни коментари очевидно са направени от хора които ги е шубе..
И така - СЕП си е фирма като всяка друга. Има потениал, продуктите които развива са с бъдеще и са иновативни и уникални за източна Европа.
Ако някой си мисли, че работейки тук не се развива професионално, то това може да е само чистачката (макар че ако лъскам по час на ден за 2 години ще съм факир на чистенето) Останалите служители работят в област, каквато друга в БГ няма. Ако това не е развитие здраве му кажи.
Нарочно не давам оценки, но като цяло става. Само офиса да беше по-близо до нас...

Ами аз съм бивш служител уволниха ни по предтекст криза но реално мотива беше личен. След като професиализма липсва то изводите са ясни. Значи съкращават и след 2 месеца назначават на същите позиции. Не Ви съветвам да постъпвате.

Някой може да ли обясни какво е общото и различното между СЕП и Сирма. Една и съща комания ли са, едни и същи хора? Навсякъде пише, че СЕП е правено от Сирма, а сега гледам, че уж СЕП си има свои хора. Ако може някой да разясни бизнес отношенията, ще съм задължен.
Благорадя.

Постоянните промени, които се правят в начина на работа и в начина на приоретизиране на проектите, според мен вреди на формата. От една година насам, се махнаха чудсни хора от фирмата заради простотиите на ръководството, което може да прави всичко друго но не и да управлява добре.
Препоръка - не си губете времето да работите в СЕП България - заплатите са страшно малки, не ви се уважава мнението и работата ви не е ценена.

Това за един професионалист е много важно. Времето прекарано в СЕП е загуба ба време и на професионални качества.

Има хора, които не знаят какво правят там, макар и разработвайки нещо ново, се цикли на едно място, което губи на инвеститора много пари и от което стадат всички работещи в СЕП България

Здравейте
Кандидатствах в СЕП и на мен ми казаха до 1 седмица че ще ми дадът отговор, получих го след 2 седмици. Не че се сърдя де  :) Беше отказ, защото по мое явно и по тяхно мнение не се справих добре на интврвюто. Имах стаж почти 2 години с  уеб програмиране главно и няколко сървер сайд модули. Та впечетлението ми човека който ме интервюира беше супер умен, начетен и с много добро отношение. Кофтито беше че ми задаваше супер ненормални въпроси, които може би 1% от хората с такъв стаж ще ги знаят. И всичките нестандартни. А бе затапи ме от всякаде, обаче нау1их много неща. Всеки въпрос ми обясни който не знаех. Което е евала, защото на др места изобщо не ти обясняват.
След това ми даде една алгоритнична задача, която трудно не реших, само се сетих за някои неща. Но ако не си се занимавал с такъв софтуер трудно може да се сетиш. Та задачата искаше доста математика, не е за алгоритъм, който може да измислиш.
За работа не знам как стоят нещата, но за интервю определено ще е само + като се отиде.

Кандидатсвах в тази фирма и получих много непрофесионално отношение. Интервюто беше смешно. Дадох обещание да ме уведомят до седмица. Получих отговор след 2 седмици. Една уважаваща себе си фирма няма да постъпи така. Като цяло не съм доволен и се радвам, че не започнах трудови правоотношения с тях.