написано 15.05.2010г. неделя в 11:22
към обект/отдел ДРСЗ
в град Пловдив

Уважаеми колеги,

Честит професионален празник!

Бъдете здрави, съхранете макар и частица от вярата си в доброто и огромната си професионална ангажираност, която открих в този форум!

Днес за първи път имах възможността да прочета част от мненията на колеги и клиенти, публикувани тук. Впечатлиха ме много неща, но най-вече това, че има много служители на АЗ, които продължават да приемат работата си с цяло сърце и от душа, влагат емоции и чувства! Не са спрели да мислят, да търсят, да се раздават! За мен това не са хора - бюрократи и безхаберни чиновници!

Благодяря им, че са мои колеги! ВЕСЕЛ ПРАЗНИК !

написано 05.05.2010г. четвъртък в 07:41
в град Пловдив

Всеки има право на мнение,разбира се,но много ще се радвам,ако нещичко във форума напишат и Р Стелианова и Н Николов,З Недялков,Р Симеонов.........

написано 16.04.2010г. събота в 20:49
в град Аврен

Уважаема госпожо Иванова , може би Вие сте един от служителите ,попаднали там без протекции ,и може би не спадате в графата "мърша" ,както сама се изразихте - това аз няма как да зная.

Относно графика за посещения- да права сте ,че съм длъжна да посещавам ДБТ-то на тримесечие - но съгласете се,че тази програма "РЧР" е стартирала 2007г, и е действаща до 2013г.Аз съм техен клиент ,както казах от 1 година,и съответно спазвам този график.При нито едно от посещенията ми обаче, не бях информирана за тази програма!!!!!! И за това ли е моя вината!!!!Ако не бях разбрала от медиите за тази програма ,никой от там нямаше и да ме уведоми!!!!!!!!!!А когато отидох във въпросното ДБТ нямаше и помен от информация относно тази програма.Пет дни по-късно обаче ,след като редовно "досаждах" на служителите ,за да стигна до подаване на документите ,се оказа ,че всички нужни документи са надлежно разлепени на таблата!!!! Въпросът тук е - кому е изгодно това тази програма да не бъде разгласявана,парите идват от Европейските фондове ,и едва ли толкова лесно могат да се приберат от някого!!!!Сега само не започвайте да ме убеждавате ,че това е невъзможно ,защото вече цяла България разбра ,как маса еврофондове са били източвани,а пресният скандал от вчера е и за източване на ДДС!!!!!Така ,че както знаем - българинът е доста изобретателен човек ,и за всичко ще намери начин!!!!С всичко казано до тук не целя да обвинявам конкретно някого - просто това е действителността!!!Що се отнася до почивките - нямам нищо против - те са регламентирани и съгласно действащия в момента Кодекс на труда,всеки има право на тях.Зная ,че при вас няма строго определен час ,но пък и не може съответният служител да се отнася по този начин ,още по-малко да прави подобни изказвания!!!!

Госпожо Иванова ,Вие сама знаете ,и то по-добре от останалите ,как стоят нещата в бюрата!!!!Засягате се ,че някой казва каквото мисли ,каквото е видял и с какво се е сблъскал - недейте!Може би наистина има хора ,които си вършат съвестно работата ,но има и такива (а те са повече),за които важи  максимата: "За толкова пари ,толкова работа"- повечето от вас са на заплата не повече от 350-400 лв.

Аз лично съм на мнение,че за тези пари не си заслужава човек да работи ,поради простата причина ,че това са нищожни заплати!Но пък от друга страна - всички служители сами са избрали това работно място ,никой не ги е завел насила до там.А щом са го направили, са длъжни да се отнасят подобаващо със своите клиенти и да вършат съвестно работата си.

Ако мислите ,че не съм права и греша - моля поправете ме!!!!!!!!!

написано 16.04.2010г. събота в 16:03
в град Аврен

Във връзка с контрата, отправена към колегата "СЛУЖИТЕЛ", искам да изкажа и аз своето мнение.

Може и да сте права, госпожо, че може да има некадърни и некомпетентни връзкари, но нали разбирате, че всяко стадо си има мърша? В случая колегата защитава собствената си позиция и сигурно се чувства обиден, защото се вписва в останалата група на добрите служители. Има и такива, нали?

И понеже съм трудов посредник, работя и със заети лица, искам да Ви разясня, че не може да контактуваме индивидуално с всички регистирирани безработни лица. Във Вашия случай посещенията Ви са по Ваша преценка, а задължителното посещение е на три месеца. Така, че ако имате какъвто и да е интерес, всичко, поне в нашето ДБТ, е изнесено на информационното табло. Изглеждате интелегентен човек, за да може да се запознаете с всякаква предложена Ви информация.

Що се отнася до медиите, те са за това- да представят нещата в аванс, и от това лицата да се интересуват от конкретното обявление. Вярно е и това, че в много случаи те изпреварват събитията, с което само затрудняват нашата работа.

По въпроса за ОП"РЧР" сама разбирате, че става въпрос за много пари, за различни случаи и казуси, които не са напълно изяснени в нормативната уредба. Затова са и тези допитвания, било до Агенция или до Регионална служба.

В нашето Бюро по труда се работи без прекъсване с клиенти, което означава че всеки служител почива в различно време от колегите си, за да осъществим непрекъснатост на работа с клиентите. Така, че колегата, излязъл в почивка в 13.15 часа, не е за обесване, нали?

И още един въпрос, ние също сме хора. Ходим лично по институции, по лични лекари, по банки.... Боледуват родителите ни, децата ни. Затова си планираме така нещата, че понякога отсъстваме, но за това има уведомен висшестоящ началник, бъдете сигурна!

Ако считате и това мое мнение за "Нахалство", по- добре си намерете някой друг сайт, оставете ни нас да си споделяме тук служебните проблеми.

написано 16.04.2010г. събота в 14:21
в град Аврен

Уважаеми "Служител" недейте да се заяждате с хората!Повечето служители там са абсолютно некадърни ,некомпетентни връзкари ,които дори не знаят какво правят там!

Пример:Няма да цитирам конкретното ДБТ ,но мога да Ви кажа ,че "Главен Експерт" си позволи да ми каже на мен като клиент интересуващ се от Оперативната Програма "Аз мога" следното :"Ами хайде Вие разучете как стоят нещата ,тъкмо ще ни отворите път на нас в тази насока!!!!!!"И представете си - аз като заето лице съм техен клиент като свободно търсеща работа!Представете си още нещо - като техен клиент от 1 година ,аз научих за съществуването на тази програма от медиите!Как ще ми обясните това?!? Нали съм клиент в бюрото по труда - да, тази програма е за заети лица (каквато съм и аз) ,но аз съм оставила координати за връзка с мен ,в съответната стая на конкретното ДБТ!!!!Не трябваше ли да бъда информирана от вас ,а не от медиите?!?Няма да Ви описвам колко от работното си време съм загубила ,за да мога да стигна до момента с подаването на документите!

А уж това са институции ,в които се постъпва след подбор чрез практически изпит ,който всъщност е върху нормативната уредба,Закона за насърчаване на заетостта,правилници за прилагането му и.т.н. и.т.н. и интервю водено от комисия в повечето случаи съставена от 5-7 човека.Как тогава в тези институции попадат хора ,които дори не са чували за тези закони или нормативни уредби?!? Твърдя това ,защото в мое присъствие въпросният "Главен Експерт" неколкократно звъня на колегите си в АЗ ,за да научи повече по казуси ,които аз бях поставила!!!!Същият "Главен Експерт" в началото ме прехвърли на свой колега защото цитирам:"Трябва да си взема детето от училище!",забележете това беше в работно време - 13.15 часа! Дали ако бяхте служители в частния сектор това би могло да се случи? !?

А недай си боже да поискате от тях информация за нещо ново на пазара на труда - нямате идея как Ви гледат ,ала социалистически "Ти пък сега защо си дошъл,за да ми разваляш рахатлъка!"

Така ,че аз лично напълно подкрепям госпожата от 13.04.!

Не разбирам обаче Вашето нахалство да защитавате открито себе си и своите колеги ,макар много добре да знаете как стоят нещата!!!!!!Знаете много добре как стават назначенията във Вашата система!!!!!

Няма служител,който да е попаднал там ,без протекциите на някого!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

написано 15.04.2010г. петък в 21:10

Уважаема госпожо от 13.04.2010 год.,

От възпитание се обръщам така към Вас, макар че с резкия си тон ОБИЖДАТЕ всички служители на АЗ.

Не мога да разбера какъв Ви е проблема, че някой поискал от Вас услуга, която не ощетява нито една от страните? Какво ще се промени, ако бяхте уведомили ДБТ, за което говорите, за предстоящите назначения? Или трябва да плюете по тази държавна институция в момента, в който някой е поискал цитираното действие? Защо не плюете, когато искате чрез Бюрото по труда ползване на преференции, за които сигурно сте много наясно, след като сама признавате, че контактувате със служителите от ведомството?

За тази "стъкмистика" не сме виновни ние- редовите служители, които така яростно ругаете! И за Ваше сведение, трудовите посредници не излизат "по работа", защото тяхната работа е на място с клиентите. И още нещо за неосведомени като вас- организацията на работа не фиксира клиент да бъде обслужван от точно определен трудов посредник. Така, че всички ние сме на разположение на потока, а Вашите претенции към обслужването Ви от конкретен служител означава, че просто сте била доволна от неговата работа и търсите точно личен контакт с него.

Класът, който получаваме, е определен със закон, така че НЕ НИ ОБВИНЯВАЙТЕ ПАК ! Защо не ми обясните ние като сме с 1%, наясно ли сте, че в други държавни институции- например съдебната система, клас прослужено време е 2%? Защо не вдигнете тупурдия срещу заплатите на магистратите от същото ведомство, които вземат до 10 ПЪТИ ПОВЕЧЕ от моята заплата? И които получиха по няколко заплати за Коледа? Или да попитате защо обслужващия персонал /чистачката/  пак там е със заплата над 550 лв., за която аз мога само да мечтая?

А за тежките условия на труд в частния сектор, простете, но ние знаем малко повече от Вас!

Но като сте такъв борбен човек за несправедливостта на всички останали в нашата държава, които НИЕ ОЩЕТЯВАМЕ с нашите заплати, направете една пресконференция, уведомете обществото, помолете журналистите да изпратят копие от запис на хартиен носител на всички Бюра по труда, пък дано тогава някой се вслуша във Вашите претенции!

написано 13.04.2010г. сряда в 03:37
към обект/отдел ДБТ
в град Аврен

Чета коментарите и съм страшно възмутена от наглостта на служителите в системата. Имал съм досег с ДБТ като представител на работодателя. Какво беше учудването ми, когато началник отдел УЗ искаше да регистрирам в ДБТ всички хора, започнали работа през месеца във фирмата, за да им даде настанителни писма и да отчете бройка?! Какво ще кажете за тази стъкмистика драги ми "страдалци" и настоящи работещи в системата??? И защо като клиент на ДБТ никога не намерих моят трудов посредник - в работно време винаги беше "по работа" навън или май на среща с любовника, работещ в същата ДБТ?? Какво ще кажете за класовете от 1%, които вземате на фона на всички онези, които се простиха с тази надбавка по новия закон или я вземат в размер 0.6% ??? Какво ще кажете за осигуровките, които ви плащаме, за да се чуствате комфортно да кръшкате в работно време и да стъкмявате резултати по справките?? Кажете реално на колко лица сте намерили работа и колко започнали работа сте накарали да ви попълнят настанителни писма, че са там "уж" с вашето посредничество??? Засрамете се и замълчете!!! За вашите пари, дори и по-малко, работниците в частния сектор работят по 12 ч и на смени, без право на клас и пари за работно облекло. Какво да кажем и за безкрайните ви дни платен отпуск, също на гърба на данъкоплатеца?? Знаете ли, че има частни фирми, в които дори полагаемия се по кодекс отпуск е недостижима мечта?? Вземате заплати за нагласени справки, чатене в скайпа и извънбрачен секс в работно време - така че стойте си там, защото в сериозна фирма отдавна да сте минали отвъд портала - за тази "работа" там заплати НЕ дават!!!

написано 02.04.2010г. събота в 14:04
в град Аврен

Аз се питам Къде изчезнаха парите за униформено облекло на служителите в Бюрата по труда ? Всички държавни служители си ги получиха само в Бюрата по труда -не . Получиха ги и всички останали служители от МТСП с изключение на Бюрата по труда. Някой ги прилапа ли ? що ли стана? Или шефовете са толкова тъпи че не можаха и това да издействат за служителите на чиййто гръб се крепят като шефове. Всъщност що ли питам като знам че ако дадат парички пак шефовете ще лапнат по хилядарка , а ония дето са с 400 лв на месец и превиват гръб по цял ден пак ще го издухат .......

написано 26.03.2010г. събота в 18:46

Агенцията е пълна с некомпетентни служители,които са там само благодарение на нечии протекции.Имах отношения с тях като клиент ,и смея да твърдя ,че това ,което се случва там е пълен абсурд.Нито един от служителите от отдела занимаващ се с оперативните програми ,не бе компетентен да ми отговори на елементарни въпроси ,свързани пряко с тях!В продължение на 2(два) часа бях прехвърляна от един служител на друг по телефона , и всеки казваше :"Обърнете се към ......" ,правейки го получавах същият отговор!!!!!!!!!

Ако това се случи в една частна фирма ,съответният служител ще затвори вратата  на офиса отвън почти веднага след такова изказване ,без даже да има право да се оправдае ,защото според мен тази некомпетентност граничи с глупостта!!!!!!!!!!!!!!!

Ако ти не си наясно с настоящата информация - какво въобще правиш там!!!!!!!!За какво получаваш заплата ,която е формирана от данъците на всички останали!!!!!

Конкурсите за подбор на служители са уредени предварително!Смея да твърдя това ,поради простата причина ,че преди известно време попаднах на въпросниците от тестовите изпити!Там са зададени въпроси ,които са от компетенцията само на слежители на въпросната агенция!Това е информация ,която не е публикувана никъде ,и никой освен тях няма достъп до нея!!!!

За съжаление това е действителността в нашата мила родна България - шуробаджанащината се шири навсякъде - дори и по високите ешалони на властта!!!!!

Някой ще каже :"Какво толкова се възмущаваш- нали знаеш ,че тук е България!!!!"

Това причина ли е нещата да стоят по този начин?!?

Показани мнения 31 - 40 от общо 104 |< « По-нови 12345678 По-стари » >|