АГИВА ООД /img/frontend/nomap.png"

АГИВА ООД

No comment

Заплащане:
Някой пишат, че заплатите са високи, други, че са ниски. Истината, е че зависи от това на каква позиция си (и колко време я работиш). Мениджъри и търговци получават да кажем доста високи заплати за настоящата действителност (от рода на 2-3 хил. лв), да не говорим за бонуси и надбавки. Разбира се, фирмата практикува незаконната практика да те осигурява на по-ниска заплата, а останалото да не се облага с данъци и половината пари ги получаваш под масата. Останалите заплати са ниски и средни.

Уважение:
Уважението от собствениците към служителите е почти нулево. Не е кръгла нула, защото към някои "богопомазани" служители е по-добро.

Привилегии:
Разбира се, тук също е персонално, но генерално служебните автомобили можем да ги включим в тази графа, тъй като за някои хора те се ползват като лични. Тук е редно да споменем и не малкото хора, които не вършат почти никаква работа, но взимат горе-посочените заплати, за сметка на други, които взимат на половина, защото и това си е привилегия.

Фирмена сигурност:
Параноичната М.С. е на настроения повлияни от собствената й паника, така че висока оценка тук също не можем да сложим. Пример може да бъде и извънредното положение от Ковид-19 насам .. един ден се събужда с настроение да съкращава цели отдели, на следващият ден тотално различна позиция.

Натоварване:
Отново, някои си клатят краката и си взимат мениджърските заплати, а други опъват за тяхна сметка.

Потенциал:
Трябва да имаш потенциал на подмазвач, гъзоблизец, лицемер и скатавка (с тези определения можем да включим почти целият офисен персонал) за да се харесаш пред началството и да бъдеш високо ценен.

Местоположение:
Както е ясно фирмата се намира в Аксаково, дистанционна работа е възможна (за хората работещи с компютър), но контролът върху служителите тогава е нисък и не е предпочитан вариант.

Колеги и Работна среда:
Работната среда като база не е лоша, макар че има какво да се желае. Колективът е предимно женски, съответно лицемерие, интриги и клюки са ежедневие, впрочем и мъжете там не остават назад в това отношение.

На кратко - хората, работещи от години там са точно тези, които съм описала. Останалите тепърва прохождащи ако са качествени ще използват фирмата за тръмплин към нещо по-добро, а некачествените ще си останат там за да правят това, в което са добри, а именно - лицемерие и подмазване докато се правят, че работят чакайки следващото повишение на заплатите.

Фирмата е в град Аксаково и ако работите там а живеете във Варна имате транспортни разходи но за хора от Аксаково е поносим вариант.
Изискванията и очакванията към работещите са големи а заплащането не е високо - около или под 1000лв.
Постоянно търсят хора защото има текучество на кадри тъй като им плащат малко а очакват много свършена работа.
Обещанията дадени на интервютата не се спазват с нагласа че не си постигнал очакваните резултати.
Шансове за развитие във фирмата са буквално нулеви.
Отношението на собственичката на фирмата към своите служители е меко казано отвратително.
Така наречените мениджъри са нищо повече от подмазвачи и не им пука за хората под тях.
Повечето колеги не са лоши но зависи и в кой отдел си има и доста лицемери.

С две думи бягайте далече.

бих искал да получа информация относно позицията "Специалист доставки и внос". Виждам, че я пускат регулярно. Интересното е, че с всяко ново пускане отговорностите се увеличават и са направо непосилни. Какво би било заплащането? Какво се е случило с предишния специалист, ако е имало такъв. Има ли перспектива в тази длъжност или просто търсят човек да свърши "мръсната работа" и след това адиос? Колко човека е фирмата приблизително, изплащат ли се заплатите навреме, интригантството сериозно ли е застъпено?
Ще се радвам на всеки отговор.

Искам да предопредя всеки, които ще започва работа в тази фирма да внимава с договора, които подписва и задължително да го разгледа с адвокат. Има точка,в която пише, че трябва да възстановите разходите по обучението си( 500лв),в случай че сте освободен в срока на изпитание или напуснете работа по собствено желание за период, по-кратък от 2 години.Като цяло всичките им обещания звучат много добре, с колегите с който се запознах също го потвърждават, но верояноста да ви оставят след като преминете обучението от 2 седмици е доста минимален.
Всичко е шуробаджинащина и само един човек от Варненския колектив да не ви хареса и сте аут!!
Обучението се провежда във Варна, командировачни не ви се плащат, осигоряват транспорт или хотел, ако сте от друг град.Мен лично ме освободиха в последния ден от обучението ми , без конкретизирана причина.В последствие разбрах и за други такива случай. Така че, ако имате две седмици време за губене има смисъл да рискувате, в противен случай не ви съветвам да се занивате с тях.

Преди активния сезон намаляват заплатите.....

Разделяй и владей.

Бивш служител съм, напуснал по собствено желание. Фирмата е с много добри финансови възможности, развива се много добре на пазара. Натоварването е доста, особено преди сезон. Изискванията от страна на Търговския директор са аргументирани, но са над възможностите на обикновен човек. Ако успееш да се докажеш, имаш възможности да се издигнеш и да работиш, стига обаче да се отдадеш изцяло на работата, която е много интересна.
Колектива е болната тема, има хора, които се опитват да отскочат и да блеснат на чужд гръб, готови са да натопят колега, за да се издигнат в очите на управителите. Има и такива, които от сутринта са криви на всички и вгорчават работния климат.

Служител Иван Димитров във фирмата няма. А по-долните два коментара са по заръка на въпросните "много точни" работодатели :)

роботя от години в тази фирма.Мога да ви кажа,че съм научил толкова много.Фирмта постоянно се развива и развива нови проекти.Това е компанията,която ми даде възможност да творя и да мога пряко да видя резултата от моя труд.Честно казано аз се кефя.
Да има и хора,които не знаят за какво са там и честно чудя се на управетелите откъде намират търпение ,сила и воля да чакат тези служители да се развият.
редовни са с парите