написано 06.01.2015г. сряда в 13:22
към обект/отдел РДЦ - София

Постъпвайки на длъжност дилър, шофьор, или недай си, боже - оператор - пикинг Вие подписвате трудов договор по чл. 142 от КТ, който се отнася до " сумирано отчитане на работното време ", т.е. - предполага се, че през седмицата работите по 7 часа и остатъка го отработвате през уикенда, като в месеца Ви се съберат макс. 2 нормални почивни дни. Работи се на смени, като първата започва в ранни зори и в крайна сметка все завършва някога през деня. Не е така обаче с така наречената " втора смяна " - започва в 14 часа и никой / най - малкото Вие / знае кога изобщо ще свърши. Често това се случва след 00 часа, разбира се - без всякакво предупреждение / по закон за полагане на извънреден труд се предупреждава 3 дни предварително /. Като в случая - няма " не искам ". Почивките през деня са доста оскъдни като време - максимум 30 мин., през които доста се чудиш какво точно да направиш - до ведомственият ли стол да оттърчиш, отстоящ на 200 м; тоалетната, в която няма вентилация, но затова пък има долнопробна тоалетна хартия ли да ползваш; или да отидеш до близкото служебно барче, където цените са близки на тези в гурме - магазин. Затова пък ако не направиш някое от гореизброените неща имаш възможност да си " починеш " в " уютната " съблекалня, чиито шкафчета и миризми силно напомнят затворническо общежитие. Всъщност между другото въпросната почивка е включена в работните часове??? Както и ваучерите за храна пак по странна логика са включени в месечното нетно възнаграждение??? Заплащането се случва по някаква странна, но порочна " бонусна " схема по която няма как да получиш нормални пари, защото си зависим не само от собствената си норма и грешки, а от същите на целия екип. Както се казва - работата е тежка, но за сметка на това е ниско платена. Като капак на всичко човек може горе - долу постоянно да си ходи болен, понеже ръководството съвсем нескрито показва и казва, че временната нетрудоспособност не се препоръчва / отвреме - навреме ръководството навестява болните работници в собствените им домове /... Като цяло съвет от мен, ако имате достойнство и сте умни и работливи - далеч от Софарма Трейдинг, особено - КНАП!

написано 19.11.2014г. четвъртък в 21:16

Пълна липса на уважение към кандидатите за работа, по средата на интервюто от 10-15 мин. една от трите интервюиращи си тръгва, а ги чаках поне 20мин и за това време три пъти ме преместиха от една стая в друга, поради организационни проблеми(вече бях загубил желание за диалог), стана ясно, че ще се работи извънредно,за престижа на фирмата/вероятно не се заплаща/Не дадоха информация за заплата.За мен това беше достатъчно.Желая ви успех!

написано 10.11.2014г. вторник в 23:08

Фирмата се управлява и кадрува от групички, предимно женски, в които водещото е клюкарството. Ако не пасваш и си гледаш само работата например - изхвърчаш. Просто не си интересен. Некомпетентни каки със самочувствие до небето. Реално - гъ*ки! Невена БАлъкова, Елена Дамаскинова, Антоанета Георгиева и сие. Боклуци.

написано 23.09.2014г. сряда в 22:40
към обект/отдел Търговски представител

Преди да кандидатсвате погледнете , за какво текучество става въпрос !!!

1. Експлоатация / робски труд / за никакви пари .

2. Пълна некомпетентност, на мениджърският състав !

3. Интриги, клюки и сплетни от всякакъв характер ! Подлизурковци и лизачи .

4. Честа работа след работно време / не се заплаща / !

5. Няма развитие , ако нямаш връзки !

6. Няма бонуси и каквито и да е добавки!

7. Бъркотия и некочпетентност във всички отдели и най вече КНАП и ЦС !

8. Никога не бих работила пак в подобна фирма !

9. Няма съдействие и съпорт м/у отделите !

10. Всички клиенти / мразят СТР /

написано 07.08.2014г. петък в 22:06
отношение шубе го/я е и не казва!

И аз мисля че обявите им са фиктивни не могат да пускат за една и съща позиция една обява 4 пъти в рамките на един месец просто не е сериозно

написано 18.06.2014г. четвъртък в 20:32
в град Аврен

Детелина, ще ме извиняваш, но това че себеоценката ти е на такова ниво не означава, че всички са така. Човек трябва да цени себе си и труда си. запомни ме добре...

написано 17.06.2014г. сряда в 17:29
в град Велико Търново

според мен човек получава това в живота което заслужава. Ако искаш нещо и си отдаден на него няма как да не се случи. Спрете с негативизма. Фирмите не са виновни за неуспехите ВИ. Ако се трудиш - получаваш и заслуженото. Никой не е виновен за неуспехите на който и да е било. Софарма е страхотен работодател - коректен, сигурен и всичко за което човек може да си помисли в БГ. Ако имах възможност отново бих работила във фирмата, но личният ми живот пое в друга посока и това вече не е възможно. Благодаря за всичко.

написано 17.06.2014г. сряда в 12:36
към обект/отдел администрация

Здравейте на всички,

видях последните коментари във форума и малко се уплаших от всичко написано.

Аз кандидатствам по позиция Административен Асистент и утре съм на 3-то надявам се финално интервю с Директора на Човешкия отдел, както и прекия си ръководите ( само където не знам колко такива ще имам ).

Първото ми интервю мина под тест ( MS Word, Excel, кореспонденция на български, английски ) и всичко мина ОК.

Второто ми интервю беше с две жени, отново от HR отдела и старши технически сътрудник ли не знам и аз. Беше дълго интервю 45 мин. Цялата ми автобиография ми разгледаха и всичко мина ОК. Заявих желаната си заплата под която не мога да падна-именно 1000 лв, които сега взимам на сегашното си място и те ми благодариха, че съм споделила това с тях, защото това било мн важно. Обясниха ми процеса на работа, както и това ненормирано работно време, което вече ме плаши.

Миналия петък ми звъннаха за 3-то интервю, а вече доста се чудя дали си заслужава да ходя.

Отговорите на въпросите, които искам да получа е, на каква заплата те осигуряват ?

Интересува ме, дали ще съм вързана за някой пряк ръководител, който може да ми дава задачи всеки ден в 17:30 и аз да си седя нон стоп след работа ?

Ако някой може да ми отговори на тези въпроси, ще съм ВИ много Благодарна.

Поздрави

написано 04.06.2014г. четвъртък в 17:48

Абсолютно съм съгласна със Сузи, че обявите им за работа са фиктивни колкото да си намират работа онея клявки от човешки ресурси, и аз ходих на интервю дори 2 пъти, само си изгубих времето. Сега гледам са пуснали същата обява, но леко променена. Не си губете времето изобщо да пускате СВ-та дори. Аман от малоумници в тая държава.... защо ли и аз си губя времето още тука....