ИМЪРЧАНТПЕЙ https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=София,бул. Никола Вапцаров 53В&markers=София,бул. Никола Вапцаров 53В

ИМЪРЧАНТПЕЙ

"Ангелчо" (Ивелинчо),

Като отидеш на някой на гости, чакаш да те поканят - нормално е, няма как всички да спрат да работят на секундата за теб само.

Помисли си дали не бъркаш многото въпроси на които не отговори и последвалия от това неприязън породен в теб с арогантност - не си първия, няма и да си последния който сме го отказвали и е плюл, без особена причина.

Ние обаче не ти се сърдим, даже се усмихваме с разбиране, дерзай.

Поздрави от твоя бъдещ dev lead :) И залягай над книгите.

Бях на интервю в IT отдела. Много негативно впечетление ми направи CTO-то на компанията -Емил. Арогантно поведение, закъсня повече от 30мин, а дори не се извини от кортуазия. Говореше за високо ниво на заплати, допълнително здравно осигуряване и други хубави неща, но няма да ходя на втори разговор с него!!!!! Този човек, ако е мой шеф по-добре да се гръмна. Не знам за интриги и рядко пиша в подобен тип сайтпве, но такова отношение не бях виждал отдавна. Лично мнение е това, бъдете внимателни!

Приятелски съвет стойте далеч.
За хора които обичат да ги мачкат, унижават както скрито, така и открито пред целия екип.
В тек съпорт например има вътрешна скайп чат група наречена "Супорт" в която се пускат ежедневно скрийн шоти на "бисери" от чатове с други отдели и се почват обидни коментари, подигравки.. смях.. Не знам дали някой от другите отдели има идея каква гняс се излива за него/нея по този чат.
Същевременно обаче си има и вътрешна Slack-чат група във тек съпорта наречена "Tech Support Seniors" (очевидно каналът на "старшите"), където аз съм виждал (случайно) как се излива помия и обиди по адрес на някой непосредствен колега, който стои буквално до този "Senior". И това е вътре в тек съпорт тима. И се прави от тези дето трябва да са пример за поведение,..
Толкова по темата - в Тек съпорт няма интриги.

Кандидатствах скоро за една от отворените позиции и минах през процеса. Като цяло съм доволен.

Плюсове:
- минах си първото и второто интервю, бяха доста разбрани хората и приятелски настроени
- офертата беше около 20-30% над това което получих на други места, и дойде сравнително бързо
- офиса на мен ми е удобен (яко е че има къде да се оставят колела)
- имам 1-2 познати там

Минуси:
- HR бяха малко странни, и ме помотаха, но не беше толкова зле, изтърпях
- имат доста социални пакети, но не покриват 100% обяди в офиса примерно

Мога да потвърдя - обявите на фирмата са не защото се разраства, а защото има огромно текучество на хора.

"Krang" се държи безкрайно непрофесионално със служителите и отношението е под всякаква критика - ругатни, расистки коментари, сексистки изказвания, говорене по адрес на бивши служители и т.н.

Този човек дотолкова се е маргинализирал, че никой не иска да си комуникира с него по конференциите и хората го подминават. То така или иначе няма какво да научат от него - tech stack-ът е един омазан монолит, с много остарели технологии..

От самолет си личи стилът и изказът му в положителните коментари, правейки се на доволен служител.

Фирмата е много интересна. Разделена е на много на брой малки екипчета, които не общуват много едно с друго. Представлява нещо като мини-секта със определени върешни странни правила. Подмазване там се пише с глввна буква. Говоря за явното открито мазнене на шефа. Ако не го правите сте загубени там. Унижението на колеги пред всички на висок глас и всеослушание по чатове в балкански стил е нещо нормално и ежедневие. Злепоставяне в писмени и устни коментари също се смята за нещо естествено. Изостаналост.
Фирмата е една голяма въртележка. Хора идват и си тръгват със огромна честота, което по принцип е доста несериозно за една фирма. Това е и причината вие да виждате толкова много обяви за работа. Не е че компанията се разраства, както се опитват да ви го продадат на интервюто. Истината е че от 2015 насам компанията няма осезаемо развитие и е доста посредтвена. Само ако разгледате с каква злоба обиждат бивши колеги..като това: "Много зле, даскалка го раздаваше (викахме и мда, Даскалката), само еманципация и в устата, ама не вземе си избръсне мустака" сами разбирате за какво ниво става дума и няма нужда от коментар.

Така като чета не знам какви измишлиотини се пишат, сексисъм, женомразци, и т.н. няма такъв филм. Имаме няколко девойки, доколкото знам всички са супер доволни от среда и отношение. Ест не във всички екипи има жени, при нас в тек съпорт са близо 2 футболни отбора само мъже но пък не се оплакваме, няма интриги и т.н.

Имаше една кака дето си тръгна сравнително скоро, тя може ги пише тия тъпотии. Само недоволстваше как кръчмите не били тим евенти, как не трябвало моля ти се в #general Slack канала се пишат поздравления за РД и прочие, все недоволна, все недоразбрана, от тия псевдо-интелектуалките дето са видиш ли над другите "простаци". Много зле, даскалка го раздаваше (викахме и мда, Даскалката), само еманципация и в устата, ама не вземе си избръсне мустака. Веднъж тая кукувица ни правеше някакъв трейнинг и много се изложи, пръдна и се спогледахме 3-4ма души...това е ще, незадоволена шматка от тия природозащитниците активни.

Сега като я няма, не ни липсва много. Даскалке, ако четеш, вземи се избръсни че си станала като сом.....еможи ти направихме, ей

Пиша, за да не вземе някой да се подведе от фалшивите коментари.

Хората напускат сами месеци след като са започнали работа във фирмата. Не си правете илюзиите, че ги отстраняват защото не се справят. Има един човек във фирмата, който работи от дълги години и се държи супер "професионално" като нарича подчинетите си "негри" и прави женомразки изказвания. Освен това си позволява "шеговити" коментари като "честито, оцеля през изпитателния срок".

Лично на мен не ми понесе цялата тази простотия и реших да напусна. В никакъв случай не започвайте работа в тази фирма!

Запознах се и с приятни хора, и с неприятни такива. Истината е, че свестните хора са там от малко време и все още не са напуснали или им е първа работа и нямат хубава база за сравнение.

Бизнес етиката в тази компания е под санитарния минимум.

Съгласен с колегата, доста hate се излива тук от хора на които са отказани на ниво интервю или са са изгонени в пробация, намират се такива (гонени са хора дето не се справят през годините). Факт е, че при нас нивото е високо, и не се толерират нефелни хора дългосрочно. Давам пример: съвсем наскоро беше поизгонен един от QA-те, който се държеше абс неадекватно, леко агресивно, и доста нагло, беше видимо от всички.

Малко вътрешно инфо:
* заплатите са в топ 3-5 в София
* Фирмата е супер стабилна, всичко е развито органично, никакви външни инвеститори, балони, и т.н. Има доста кеш и възможност за растеж на фирмено ниво
* правят се доста трейнинги, вътрешни, външни, канят се хора, инвестира се в хората и в профилите им
* Заплатата идва винаги на 1во число на месеца, като часовник
* Overtime се заплаща богато. Плащат се on call на developers както и всички допълнителни часове направени от всеки в компанията. Tech Support имат 24/7, той също се плаща солидно
* Има бонуси който стигат до 3-3.5 нетни заплати на годишна база, за ключови хора по позиции и повече
* 100% продуктова компания
* Цялата тълпа е в София, има няколко малки офиса извън София, но това са сателити. Не е за подценяване това
* качеството на продуктите е високо, държи се/изисква се, и се правят нещата с мисъл

Офиса е в Лозенец, до Токуда, за някои добре, за други не толкова, но това е индивидуално

Знаете лафа за лисицата и гроздето, в пълна сила се отнася тук.

Доста забавни коментари има тук. Включително някои абсурдни обвинения. Ясно, че тук пишат предимно недоволните и оскърбените, но все пак, като имате да кажете нещо, гледайте да е поне близко до реалността, иначе губи тежест.