написано 20.04.2013г. неделя в 00:06
в град Русе

Привет колеги, здравейте и вие скъпи читатели (клиенти, бивши служители, кандидатстващи за работа във фирмата) на този за  нас, както и за много други хора клюкарски сайт, извинявам се за определението, но според нас е така. Ние, колегите от ф. 153 Русе сме крайно възмутени и разочаровани от написано по адрес на нашия управител- Д. Тодорова. Написаното преди няколко дена е нелепо първо подари факта, че авторът е използвал чуждо име, а не своето. На второ място, в написаното изобщо няма и грам истина, а само долни и гнусни клевети. Г-жа Тодорова вече повече от година успешно ръководи ф.153 Русе, всеки божи ден дава сърцето и душата си за този магазин и с всеки едни от нас се отнася с уважение. Да не пропускаме и факта, че беше и управител и на първият отворил в Русе магазин ф. 125, даде прекрасен старт на този филиал и показа в пълен блясък способностите си (обучи много касиери и предаде своя опит на много заместник управители). Написаното от този човек преди дни според нас е поредната клевета целяща да опетни името на един достоен човек, който е изцяло отдаден на работата си. Всички ние колегите от ф. 153 Русе заставе зад своя управител и напълно я подкрепяме!

написано 29.03.2013г. събота в 13:00
към обект/отдел филиал 163
в град Враца

Здравейте,искам да споделя със Вас сделката която сключих с ЛИДЛ.Знам ,че много от колегите които са освободени от ЛИДЛ е чрез натиск по взаимно съгласие .Така направиха и с мен но аз не се поддадох на капризите на управителката и регионалният и не подписах .И от тук нататък ме пращаха 2-3 командировки  които ми се заплащат  на най отделечените филиали но това са си пари за мен и аз ходих до онзи ден .Тогава се свързах с комисията по дискриминация и те ме посъветваха първо да се обърна към прекият ръководител на фирмата и ако той не вземе  решение  което аз да се съглася с него  да ги сезирам .Така и направих и вчера бях поканена на разговор в централен офис , но разговор почти нямаше защото ми предложиха да сключим споразумение по чл.331  те да ми изплатят четири брутни заплати на куп и аз да подпиша да напусна и аз естествено приех .Така че колеги който имате такъв проблем не се поддаваите а искаите споразумение защото решилили са да ви махат ще търсят начин .Но така поне си взимаш заплатата за 4 месеца напред отиваш и на борсата за минимум 6 месеца .Щом се поддават на капризите на УФ и регионален ще си плащат заради тях.Атях как ги назначават незнам специално наща от изгонена от колеките си доиде при нас направо ЗУФ и за два месеца стана УФ.

написано 21.03.2013г. петък в 09:25
в град Добрич

Моля, кажете ми какви длъжности има в един магазин на LIDL, освен касиери и управител.

написано 19.03.2013г. сряда в 15:07
към обект/отдел ж.к. "Хаджи Димитър"

Ваш редовен клиент съм и следя промоциите в рекламните диплянки.

Бях неприятно изненадана,когато днес,в 10 ч. предиобед,в магазина в ж.к. "Хаджи Димитър"вече бяха "свършили" промоционалните  течен перилен препарат Persil и превръзки Always ( имаше само един вид,а на етикета пишеше "различни видове)Стоки,заради които специално отидох в магазина.Поставих кавички,защото се замислих дали това не е търговски трик и ме хвана яд,че си загубих времето..

Смятам,че когато една стока е обявена "в промоция",тя би трябвало да бъде намерена във всички магазини от веригата по всяко време .В противен случай просто подвеждате клиентите си.

написано 06.03.2013г. четвъртък в 16:51

Ами, честно казано това е една от фирмите, в които не трябва да попадате, освен в крайна нужда... Парите не са лоши, но само за този сегмент и то защото другите просто наемат абсолютни малоумници на минимални заплати... Уважение, привилегии и фирмена сигурност - тук отговора ми е хахахахахаха... Ангажираност - натоварено си е, но това е индивидаулно, за едни е много, за други ок... Потенциал за развитие - тук нещата са по-сложни. По принцип има огромен, в смисъл че фирмата толерира израстването на служителите, НО фирмата не повишава служители, това го правят други служители (по-висши), а тяхните критерии съвсем не са обективни според мен... Има примери за издигнали се служители, първоначално били касиери, но версиите за тяхното издигане, обикновено са от роднинско-сексуален характер... Дали е така - не знам, не съм им светил (ако колеги имат повече инфо нека го споделят, защото потенциалът за развитие е нещо много важно за всяка фирма)... Местоположение - при положение, че това е магазин със сравнително голям паркинг, това не е от първостепенно значение, така и така ходиш с колата... Тук бих искал да спомена, че вторите магазини в някои градове са разположени "тъпо" спрямо първите, но това пак е само мое мнение... Колеги - както навсякъде и тук има всякакви, при мен скапаните бяха повече от готините, в други сектори на фирмата може да е различно... Работна среда - според мен на повечето места е отвратителна. Изнервени, изморени, "смачкани", постоянно "озъртащи се" - такива служители съм видял аз... Това според мен е една от големите грешки на LIDL - не може от наплашени и недоволни служители да очакваш да са мили, отзивчиви и да си вършат работата с усмивка...

В заключение искам да кажа, че съм прекарал доста време във фирмата предвид "крехката" й възраст (Лидл България) и съм напуснал доброволно и съвсем съзнателно... Постарах се да бъда обективен, но както е видно коментарът ми е по-скоро отрицателен и това е нормално, защото ако всичко ми харесваше, още щях да съм там... Интересно ми е дали тук се публикуват всички коментари след като LIDL е един от рекламодателите на сайта:)))))

написано 28.01.2013г. вторник в 15:38
към обект/отдел Реклама
в град Търговище

Здравейте! Как мога да кандидатствам за Работа в LIDI.

написано 27.01.2013г. в 18:45
към обект/отдел Комисиониране

Чета само негативни мнения за Лидл. Искам да кажа това, че е фирма в която правилата са фиксирани и точни, заплатата за родния Български стандарт е доста добра и се дава навреме. Работех в Централеният склад на Лидл в Равно поле в отдел комисиониране, в който  наистина мениджърският екип (г-н Бакалов и г-н Максимов) се стремят да си вършат съвестно работата, но за да бъда честен ще кажа, че има и мениджъри които не знаят защо са там - например мениджър "Свежест". Напуснах фирмата благодарение на ДОБРИТЕ си колеги. За фирмата не мога да кажа лоши думи!

написано 15.01.2013г. сряда в 17:28

Като си изгониха всички кадърни служители (зам. управители и касиери), още преди една година работата започна мноооого да изостава. Със шуробаджанащина нищо не се постига! Положенето е направо трагично.Връзкарите са добре останалите да се спасяват възможно най-бързо.

написано 15.01.2013г. сряда в 14:26
отношение шубе го/я е и не казва!

Като за начало защо не се сезира Инспекция по труда,Трудовите договори които се съставят от този работодател са напълно нелегитимни ,при тях не присъстват задължителните фирмени печати и по този начин си ИГРАЯТ с хората.Работното им време е под всякаква критика ,налага се хората да се прибибират по домовете си с таксита за собствена сметка,тъй като "УПРАВИТЕЛЧЕТАТА" не са достатъчно компетентни за да си направят нормални графифици.Отношението към служителите е повече от арогантно и грубо.Наемат се хора за да им свършат черната работа за празниците и после ги освобождават при това заплащането се разминава от това което се обещава и реално получаваното.Наемат се хора за нови обекти , а реално е само за празниците но това не се казва на хората а след това се освобождават за несправяне със задълженията,по какъв начин установяват това ,че не се справят като "обучението" ако може да се нарече така е неадекватно ,тъй като когато зададеш въпрос получаваш истерични крясъци насреща ,като визирам Лидл -Овча Купел 2.

Ако някой има излишни нерви и иска да работи за некоректен работодател то това е точното място,като всичко което идва в България некадърници го съсипват.

Показани мнения 51 - 60 от общо 763 |< « По-нови 2345678910 По-стари » >|