написано 28.05.2013г. сряда в 11:21
към обект/отдел филиал

Единственото нещо което е що годе на добро ниво е заплащането (ако говорим само за този бранш). Потенциал за развитие (поне във филиалите), просто няма, от там и желанието и мотивацията след 1.5, 2 години изчезва. Губи се смисъла да работиш повече от останалите, защото няма смисъл. И ти се превръщаш като останалите 15 или 20 хрантутници във филиала.

Всеки филиал разполага с 2-3 максимум 4 работеще момчета/момичета, докато не им писне и не отидат другаде за по-малко пари или не избятат от нашата мила родина.

Фирмата започна много добре, но от немско-българска се превърна в само българска. Връзкарите в филиалите (продажбите) са монго, най-вече на нива ЗУФ, УФ и РМП, много често хора без качества наети с "препоръки", а шанса да махнат управител за некомпетентност е 0%.

Като цяло минусите са много повече от плюсовете, решението е чужбина.

УСПЕХ НА ВСИЧКИ!

написано 19.05.2013г. в 22:58

Вече и аз мога да изкажа мнението си за тази прехвалена компания. Точната дума всъщност е "побългарена" и съответно- тотално опорочена. Отивам аз на интервю за позиция "асистент на търговски директор". Тъй като все още живея в Германия и знам как протичат немските интервюта- чета три дена преди интервюто и се подготвям жестоко. Интервюто е насрочено за 10 ч., аз съм там десет минути по-рано. Господинът, който ме интервюира, връхлита в 10:25..как си сдържах нервите да го изчакам- не знам! Никой не му бил казал, че кандидатката за работа е дошла..Бил в Букурещ предните дни. Знаела ли съм аз колко по-напред от нас са румънците?!.. Защо изобщо искам да се върна в България? В България е пълна мизерия..той иска да ми махне розовите очила, които си мисли, че нося. Е, нещо се е объркал, защото аз не ги нося. И много добре знам какво е положението в България и отчасти затова бях решила да опитам в немска фирма- защото мислех, че там е различно. Но господинът продължава- мизерия, конкуренция, колцентрове (следва 10-минутен монолог как е в колцентровете, ще кажеш Лидл е колцентър..). Иска да види пламъкът в очите ми (цитирам!), как КОПНЕЯ за тази работа. Единственото смислено нещо, което ме пита и което има нещо общо с цялото интервю, е защо аджеба искам да се занимавам в тази сфера?Другите въпроси са къде в София живея, имам ли собствен апартамент, имам ли интимен приятел? Имам, промълвявам, живее в Германия, но и той иска да се върне тук.. Е..стига сте се връщали бе хора, не можем да ви вземем всичките в Лидл!.. Умрели сме ти за Лидл, мисля си. Чудя се да се смея ли, да плача ли.. Пародия на интервю..пародия на личност, която трябва да вдъхва респект, на успял в тази сфера човек. И абсурдът продължава- един служител влиза на два пъти за по пет минути в кабинета и ни в клин, ни в ръкав се обажда- не за друго, интервюиращите трябвало да бъдат двама. И той като колегата си плюе България в девет от десетте минути, в които присъства на интервюто. И така- дотук с хубавото ми мнение за Лидл България. Четох мненията в този форум преди интервюто ми, исках да са грешни, опитвах се да остана обективна..уви! Успех желая на всички, които искат да бъдат част от тази "страхотна" фирма. Успех, търпение и мнооого здрави нерви!

написано 20.04.2013г. неделя в 00:06
в град Русе

Привет колеги, здравейте и вие скъпи читатели (клиенти, бивши служители, кандидатстващи за работа във фирмата) на този за  нас, както и за много други хора клюкарски сайт, извинявам се за определението, но според нас е така. Ние, колегите от ф. 153 Русе сме крайно възмутени и разочаровани от написано по адрес на нашия управител- Д. Тодорова. Написаното преди няколко дена е нелепо първо подари факта, че авторът е използвал чуждо име, а не своето. На второ място, в написаното изобщо няма и грам истина, а само долни и гнусни клевети. Г-жа Тодорова вече повече от година успешно ръководи ф.153 Русе, всеки божи ден дава сърцето и душата си за този магазин и с всеки едни от нас се отнася с уважение. Да не пропускаме и факта, че беше и управител и на първият отворил в Русе магазин ф. 125, даде прекрасен старт на този филиал и показа в пълен блясък способностите си (обучи много касиери и предаде своя опит на много заместник управители). Написаното от този човек преди дни според нас е поредната клевета целяща да опетни името на един достоен човек, който е изцяло отдаден на работата си. Всички ние колегите от ф. 153 Русе заставе зад своя управител и напълно я подкрепяме!

написано 29.03.2013г. събота в 13:00
към обект/отдел филиал 163
в град Враца

Здравейте,искам да споделя със Вас сделката която сключих с ЛИДЛ.Знам ,че много от колегите които са освободени от ЛИДЛ е чрез натиск по взаимно съгласие .Така направиха и с мен но аз не се поддадох на капризите на управителката и регионалният и не подписах .И от тук нататък ме пращаха 2-3 командировки  които ми се заплащат  на най отделечените филиали но това са си пари за мен и аз ходих до онзи ден .Тогава се свързах с комисията по дискриминация и те ме посъветваха първо да се обърна към прекият ръководител на фирмата и ако той не вземе  решение  което аз да се съглася с него  да ги сезирам .Така и направих и вчера бях поканена на разговор в централен офис , но разговор почти нямаше защото ми предложиха да сключим споразумение по чл.331  те да ми изплатят четири брутни заплати на куп и аз да подпиша да напусна и аз естествено приех .Така че колеги който имате такъв проблем не се поддаваите а искаите споразумение защото решилили са да ви махат ще търсят начин .Но така поне си взимаш заплатата за 4 месеца напред отиваш и на борсата за минимум 6 месеца .Щом се поддават на капризите на УФ и регионален ще си плащат заради тях.Атях как ги назначават незнам специално наща от изгонена от колеките си доиде при нас направо ЗУФ и за два месеца стана УФ.

написано 21.03.2013г. петък в 09:25
в град Добрич

Моля, кажете ми какви длъжности има в един магазин на LIDL, освен касиери и управител.

написано 19.03.2013г. сряда в 15:07
към обект/отдел ж.к. "Хаджи Димитър"

Ваш редовен клиент съм и следя промоциите в рекламните диплянки.

Бях неприятно изненадана,когато днес,в 10 ч. предиобед,в магазина в ж.к. "Хаджи Димитър"вече бяха "свършили" промоционалните  течен перилен препарат Persil и превръзки Always ( имаше само един вид,а на етикета пишеше "различни видове)Стоки,заради които специално отидох в магазина.Поставих кавички,защото се замислих дали това не е търговски трик и ме хвана яд,че си загубих времето..

Смятам,че когато една стока е обявена "в промоция",тя би трябвало да бъде намерена във всички магазини от веригата по всяко време .В противен случай просто подвеждате клиентите си.

написано 06.03.2013г. четвъртък в 16:51

Ами, честно казано това е една от фирмите, в които не трябва да попадате, освен в крайна нужда... Парите не са лоши, но само за този сегмент и то защото другите просто наемат абсолютни малоумници на минимални заплати... Уважение, привилегии и фирмена сигурност - тук отговора ми е хахахахахаха... Ангажираност - натоварено си е, но това е индивидаулно, за едни е много, за други ок... Потенциал за развитие - тук нещата са по-сложни. По принцип има огромен, в смисъл че фирмата толерира израстването на служителите, НО фирмата не повишава служители, това го правят други служители (по-висши), а тяхните критерии съвсем не са обективни според мен... Има примери за издигнали се служители, първоначално били касиери, но версиите за тяхното издигане, обикновено са от роднинско-сексуален характер... Дали е така - не знам, не съм им светил (ако колеги имат повече инфо нека го споделят, защото потенциалът за развитие е нещо много важно за всяка фирма)... Местоположение - при положение, че това е магазин със сравнително голям паркинг, това не е от първостепенно значение, така и така ходиш с колата... Тук бих искал да спомена, че вторите магазини в някои градове са разположени "тъпо" спрямо първите, но това пак е само мое мнение... Колеги - както навсякъде и тук има всякакви, при мен скапаните бяха повече от готините, в други сектори на фирмата може да е различно... Работна среда - според мен на повечето места е отвратителна. Изнервени, изморени, "смачкани", постоянно "озъртащи се" - такива служители съм видял аз... Това според мен е една от големите грешки на LIDL - не може от наплашени и недоволни служители да очакваш да са мили, отзивчиви и да си вършат работата с усмивка...

В заключение искам да кажа, че съм прекарал доста време във фирмата предвид "крехката" й възраст (Лидл България) и съм напуснал доброволно и съвсем съзнателно... Постарах се да бъда обективен, но както е видно коментарът ми е по-скоро отрицателен и това е нормално, защото ако всичко ми харесваше, още щях да съм там... Интересно ми е дали тук се публикуват всички коментари след като LIDL е един от рекламодателите на сайта:)))))

написано 28.01.2013г. вторник в 15:38
към обект/отдел Реклама
в град Търговище

Здравейте! Как мога да кандидатствам за Работа в LIDI.

написано 27.01.2013г. в 18:45
към обект/отдел Комисиониране

Чета само негативни мнения за Лидл. Искам да кажа това, че е фирма в която правилата са фиксирани и точни, заплатата за родния Български стандарт е доста добра и се дава навреме. Работех в Централеният склад на Лидл в Равно поле в отдел комисиониране, в който  наистина мениджърският екип (г-н Бакалов и г-н Максимов) се стремят да си вършат съвестно работата, но за да бъда честен ще кажа, че има и мениджъри които не знаят защо са там - например мениджър "Свежест". Напуснах фирмата благодарение на ДОБРИТЕ си колеги. За фирмата не мога да кажа лоши думи!

Показани мнения 51 - 60 от общо 765 |< « По-нови 2345678910 По-стари » >|