написано 18.11.2012г. в 16:00
в град Шумен

Искам да попитам дали някой е поканен на интервю за работа за Лидл-Шумен.

написано 15.11.2012г. петък в 14:36

Много ми хареса патоса в мнението на "Аз съм!!!", такива хора със здравословно самочувствие са необходими, хора, които просто отстояват себе си и полагащото им се.

Наистина трябва работниците да бранят правата си, когато имат основание за това (тоест коректни са към фирмата и изпълняват задълженията си). Нали това ни отличава от стадото... Да си помогнем сами, за да ни помогне и господ...

Кодексът на труда е създаден, за да предотвратява експлоатация, но човек трябва да го познава, за да се възползва от правото си. Това не е толкова трудно, има го достъпен в интернет, а и ние сме грамотни хора, можем да четем. Когато човек изпадне в патова ситуация започва да се интересува и от това, от което преди това не се е интересувал.

При прекратяване на трудовите правоотношения по "Взаимно съгласие" (така харесван метод от работодателите, които се опитват що годе законно да се освободят от служителите си) действа чл. 326 от Кодекса на труда. Но погледнете чл. 331, не е ли той далеч по-привлекателен за ВАС, а не за работодателя.

Дисциплинарно уволнение - един работодател доста трябва да се потруди за подобно нещо, ако служителя спазва правата и задълженията си.

Хора, бранете правата си, не се оставяйте да бъдете част от стадо животни!

написано 09.11.2012г. събота в 11:09

Към Руски селянин,

Колега, не знам как формираш мнение за себе си, че си отговарял на всички изисквания, пък не те били взели на работа. Като чета начина на написване на мнението ти-няма точки, няма запетаи, с едно изречение цялото мнение-абе пълна неграмотност, то ако по същия начин си написал автобиографията си и съответното молбата за работа, въобще не се учудвай, че не си сред избраните. Дори да не им трябват супер грамотни хора за съответната длъжност, това нещо дори отблъсква.

написано 01.11.2012г. петък в 22:53
в град Аврен

Няма удръжки, работното време се спазва и заплатите никога не закъсняват.

написано 01.11.2012г. петък в 06:27

Здравейте,бих искала честно мнение за Лидъл по отношение на това има ли удръжки за липси (кражби),спазва ли се работното време,плащат ли си заплатите на време.Чувам разни слухове и се чудя дали да си напусна сегашната работа и да почна в Лидъл.

написано 30.10.2012г. сряда в 09:25

тия са луди, незнаят какво искат. Гонят една продуктивност и нищо не постигат в същото време. По този начин служителите губят интерес и нямат никъква мотивация за работа.

После не са доволни. Естествено, че няма да са доволни ! Кой нормален човек, ще работи като луд след като те се подиграват с него и винаги му натякват, че нещо не е свършил като хората.  От Висшестоящите идват и много дразги между служителите, а искат сплотен екип. Е няма как да стане. Рибата се вмирисва от към главата.

написано 26.10.2012г. събота в 22:17

Има касиер продавачи повишени в заместник управители и то точно в София. Друг е въпроса защо се уволняват кадърни управители и заместници на килограм и се назначават нови хора без опит на тяхно място - визирам магазина в кв. Хаджи Димитър в София. Не вярвам толкова нито един от касиерите да няма качества за заместник...Ама тя г-жа Христева има непоносимост към служителите на Лидл, като бивш кадър на Плюс си толерира бившите подчинени и гони останалите, поне това се наблюдава в Люлин...

написано 19.10.2012г. събота в 17:58

Искам да попитам някой от ръководните кадри защо се пускат обяви в интернет за УФ и ЗУФ? Нали следвате политиката в Германия, там дават шанс на собствени кадри, в ЛИДЛ България няма нито един работник повишен в ЗУФ, а ЗУФ в УФ са 1-2... Какъв е смисъла, какъв стимул има един работник да дава всичко от себе си?

Всички знаем, че по-добрия варят на фирмата е да повиши някой служител в ЗУФ или някой ЗУФ в УФ, но не се прави с една единствена цел - ПРАВЯТ СЕ ФИКТИВНИ ИНТЕРВЮТА КЪЕДТО СЕ ВЗИМАТ ХОРА С ВРЪЗКИ. Примери много... За съжаление фирмата няма как да се развива от връзкарчество, аман от некадърници.

Фарс, жалко че немците не ги интересува!

написано 13.10.2012г. неделя в 10:46

Отделих много време за да прочета,колкото се може повече коментари.Обърнах внимание на листата,която излиза в началото на сайта и намерих фирмата в "най-обичани".Имам проблем със зрението и помислих,че не съм видяла добре.Сложих си очилата и О! зави ми се свят...Истина беше!Истината,обаче мили мои,не е такава,каквото беше!И ако някой се заблуждава,че в Лидл се работи и  се пее,както беше в началото горко му!Сега някой ще каже:"ако не ти харесва защо си там?"Не ми харесва,какво се случва,защото в ход са абсурдната им продуктивност(на чужд гръб,нали знаете...),отвратителните им обиди,непрестанните им язвителни забележки....и т.н.,но съм там,защото дадох прекалено много за да им подаря едно споразумение за прекратяване на трудовите взаимоотношения по взаимно съгласие!Аз подаръци от тях не съм получавала,всичко до последната стотинка съм си изстрадала и изработила и някакви взели се на много сериозно управителки на по 25,вчера излезли от гимназията,които с връзки и протекции следва болните си надежди и само ходят и начукват канчетата на така или иначе изтормозените хорица,които от немай къде сме отишли да гърбим като роби(само да ви кажа,че в Германия може и да работят по четирима на смяна,но за къде къде повече пари)без никакъв опит и житейски стаж няма как да ме изплашат!Така че да им е ясно,че аз и още няколко хорица подаръци не правим!Ние си работим,не се правим,че работим!!!Да стане ясно на всички,че заради това,че не ходим да се топим един друг няма да си тръгнем и докато можем ще се борим със зъби и нокти за това,за което сме отишли!Въобще не ни пука,с какво ме заплашват - с 4 часов договор или с 6 часов,или с дисциплинарно наказание!Кажете на  ЗУФ и УФ да си научат Кодекса на труда и тогава не чули не дочули,а да се изправят и да ми кажат право в очите на какво имам право и на какво не!След като парадират от управлението,че спазват законите да бъдат така добри да подсигурят обучение и допълнителни ресурси на хората,които са назначили да ръководят купчинката роби в магазина и да минат изпит,както е редно преди да ми говорят пълни глупости!В тази държава  така или иначе всеки работодател е длъжен да експлоатира работниците си,както намери за добре и докато ние като овце седим и само блеем няма как да се оправят нещата.Аз и вие!Ние сме тези,които клиентите виждат.Управителите се крият в офиса и клиентите виждат напрежението,виждат сълзи(мога да ви кажа,че много често се е случвало на някой да му тръгнат сълзи на касата от обида),виждат бледи лица и ядосани хора.Това ли целите?!Това ли са вашите цели?!БРАВО!!!Само,че ние-обикновените,земните и нямащите сме дошли да работим за да изкараме някой лев за децата и семействата ни и подигравките,крясъците и интригите на ръководителите на филиалите са малко в повече!То може и да е българска черта,но напоследък се радвам и като не ми говорят!Работя си по спокойно,усмихвам се на хората и ми идва да полетя!

Работя в Лидл от откриването.Мълчах си,ей така!Наслушах се,нагледах се иииии то взе,че ми писна! Да,парите са все така,както си бяха,достатъчно за да не умрем от глад.С какво да се похваля,че се замислям дали да си купя билетче за 1 лв или да ходя пеша?!Всичко се стопява в сметките за тока,за водата,за парното,за хранат,която е пълен боклук и без това и другите му там женси работи.За уважение просто не ми се говори.Онези,които  имаха някакво уважение към персонала ги уволниха или ги понижиха.Останаха само връзкари или пълни грубияни,хора с подлежащо на критики възпитание(пред директорите,обаче са много мили,даже и палета разтоварват,но само пред проверяващите,после ги зарязват на средата на залата)и не само!Привилегии,малко не го разбирам....,дано да ви е станало ясно.Фирмена сигурност ми е любимо!Ако не топиш колегите си,не "изповядваш"вижданията на бруталната/бруталния ръководител или не си съгласен с него по някой въпрос за работа или не си преследван с 4 часов ТД,прекратяване на ТПО по взаимно съгласие(има готови бланки за всичко) или дисциплинарно наказание.Ангажираност,а тя за всички е 100%,даже и да имаш 30 мин.почивка можеш да забравиш за нея съвсем спокойно,а ако настояваш да си я вземеш,следва по горното!ХА-ХА!Потенциал за развитие 0,ако не си човек на някой!Колеги-те бяха читави,но и на тях им дойде в повече...и малко са тези,на които можеш да разчиташ.Екипност няма вече!Няма и да има!Такава е фирмената политика!Работната среда е много приятна,ако си дошъл да работиш като роб,да ти набиват канчето,да ти крещят,да те обиждат,да ти се подиграват и т.н....Въобще приятно е!

Разбира се има и много малко изключение от ЗУФ,които все още не са загубили напълно човешкия си облик и на които искам да им се извиня!Не знам как са попаднали там и защо,но им желая успех,защото рибата обикновено се вмирисва от към главата!

На останалите искам да им кажа,че от високо се пада лошо!Ако ние работниците сме първият камък в една колона и сме най-ниско в йерархията и всички други се наредите най-отгоре,то когато се "разтресе" земята,падат от най-горните камъни и така всички останали,с изключение на този,който остава основа!А от високо много боли!

Успех на всички бъдещи и настоящи служители!Единственият ми съвет е да се борите за правата и свободата си по един или друг начин.Докато си мълчите все ще има кой да ви тъпче!Не съм против това,а съм ЗА равни права за всички българи!И за това,че съм предпочела да остана в България,защото съм българка ще отстоявам земята и свободата(под каквато и да е форма),за която умряха нашите деди!!!

Показани мнения 51 - 60 от общо 748 |< « По-нови 2345678910 По-стари » >|