написано 15.01.2014г. четвъртък в 18:31

Поставените въпроси не трябва ли да се зададат по телефона или лично в администрацията? Има си там служителки, които предполагам няма да ви откажат съдействие.

написано 15.01.2014г. четвъртък в 15:06
в град Аврен

А как се изчисляват отпуските и болничните някой ще каже ли?

Заплаща ли се нощния и извънредния труд според кодекса по труда?

написано 15.01.2014г. четвъртък в 13:17
в град Аврен

интересува ме дали още се дават по 100 лв на тези който правят 5 години във фирмата и как се изчислява майчинството

написано 04.01.2014г. неделя в 22:30

Честити празници колеги.Мерси Швейк 161 за комплимента че съм уважаван иберийски колега, само че ако имаш доверие в колегите няма нужда да ги контролираш?????Първо не ми харесва застрояването на черноморието и аз ще съм първия противник на жеравите или който и да е нов хотел.Знаеш ли колко струва и колко време е нужно за създаване на доверие между ръководния състав и служителите??Знаеш ли че аз тука съм започнал от нулата, добре че бяха едни добри хора на които ще съм им благодарен доживот че ми написаха  една длъжностна характеристика подписана от г-н Маринчевски Г4С, г-н Кирилов Г4С и Г-н Петков СОТ161, което ще съм им благодарен за това което съм,  затова че са си сложили подписите под моето име.Благадарен съм им затова че аз българина съм оперативен дежурен на нова година и коледа в най-голямата охранителна фирма в Европа.Нека не ме иронизира другия Валентин, нито мен нито другите българи работещи в чужбина, защото там се започва наистина от нулата без жилище без работа без покрив над главата.Няма ги наследствените апартаменти и къщи на родители и дядовци.Нека не забравяме че българските емигранти сме най-големите инвеститори в България.Нека не забравяме българите които са зарязали лукса и с се върнали,даже днес гледах в БТВ репортерите преподаватели зарязали лукса и преподаващи в българските села.Няма българин който е навън и да не иска да се прибере в родното си място.Ако някой колега иска да ми зададе въпрос моля да се обърне към Г-н Драгоев, той поне ще ми го зададе в очите и ще го публикува в СОТ Инфо.

написано 02.01.2014г. петък в 23:17

Задавам отново въпроса си от 29.11.2013г., на който така и няма отговор...

" Колко обекта от по;ицейския СОТ взехте и как ги взехте??? И защо се знаеше предварително че вие  ще ги вземете??"

написано 01.01.2014г. четвъртък в 13:21

Честита Нова Година! Бъдете здрави и успешни. Можеш да се опреш само на нещо, което ти се противопоставя.

написано 31.12.2013г. сряда в 22:46
към обект/отдел шефче

Колеги, от утре границите са отворени, в чужбина социалните помощи са в пъти по-големи от мизерната заплата в сота, а цените по-ниски. Само аз ще се върна, защото България е моята родина и не искам да съм само номер, тук ще стана шеф и ще тормозя сирийците и негрите, които ще работят в сота.

Колегата е прав - малко работите, нищо че работите с поне 20 часа месечно повече от нормалните хора (това се равнява почти на 6 дневна работна седмица), малко ви е, трябва да сте женени за Фирмата и да милеете за нея, затова и а като стана шефче няма да променяме това, нарочно ще държиме личният състав недоокомплектован и работа за 10 души ще се извършва от 6-7, така вие можете да прибавите някой лев към оскъдните ви заплати, а ние ще продължаваме да пестим от данъци и осигуровки :)

написано 25.12.2013г. четвъртък в 02:55
към обект/отдел Физическа охрана

Искам да кажа няколко добри думи за фирмата, защото ме е хранила три години. В СОТ 161 има много истински хора като - Вучев, Станков, Филипов и Харалампиев. Тяхната работа е много по-трудна и отговорна от на инспекторите и заслужават уважение и вероятно по-добро заплащане.

Това че заплатите са ниски го определя пазара на охранителните услуги. Докато има фирми, като Пирели и Скорпио и стотици други подобни, няма как заплатите във физическата охрана да са много по-високи. Но това не значи, че трябва да мразим фирмата. Има други фактори, като балканска простотия и липса на морал за да са такива заплатите в България.

Защо никой от реагирането не се жалва и реве… Защото тяхната дейност носи много повече приходи и е нормално да взимат повече от нас във физическата охрана. Има два големи проблема във фирмата - ниското заплащане на висшия мениджърски състав, което е голяма грешка! И вторият проблем - не се забелязват охранителите с потенциал и фирмата ги губи.

Тодор го познавам лично и е невероятен човек! Не обиждайте някой без да го познавате. Не знаете колко сериозни проблеми има и колко земен и готин човек е! Недоволни винаги ще има, никой не е безгрешен и нищо не е завършено и идеално. Добре е да сме джентълмени, каквото и да става около нас. Всеки е такъв какъвто иска да бъде.

Махара… не си прав за успеха и реализацията. В СОТ 161 почти няма текучество на ръководни кадри. Поне това съм видял последните две години докато работех там, а и заплатите им са ниски според мен. Да работят, но вероятно може и много по-добре да работят, цена-качество. И хората имат качество - умения и талант. И те струват пари, понякога достатъчно пари… Мръсна дума са парите за идеалисти като Тодор, но те са кръвта на икономиката. Тодоре не се сърди, така е.

Махара… има много начини за развитие в България и примери безброй. Но като начало прочети книгата - Богат татко, беден татко. Заплатата е разход… тъжно, но е истина и боли, когато го осъзнаеш късно.

Бъдете здрави и весели празници.

написано 24.12.2013г. сряда в 23:25

Отдавна съм свалил одеждите с които си мислех, че впечатлявам околните, а всъщност се харесвах. Вече ми е все едно кой ме харесва и кой не. Пиша както мисля. Написаното е само на повърхността, под нея е океан, блато, тресавище, бистра езерна вода, планински поток...зависи от състоянието на духа и това, което го е предположило. Злобата не е добър съветник. Един колега ми каза, че не било злоба, а отчаяние. Дано да греши. Предпочитам злобните, пред отчаяните.

Желая на всички весели празници. Бъдете здрави!

Показани мнения 41 - 50 от общо 1214 |< « По-нови 123456789 По-стари » >|

Връзки