написано 04.01.2014г. неделя в 22:30

Честити празници колеги.Мерси Швейк 161 за комплимента че съм уважаван иберийски колега, само че ако имаш доверие в колегите няма нужда да ги контролираш?????Първо не ми харесва застрояването на черноморието и аз ще съм първия противник на жеравите или който и да е нов хотел.Знаеш ли колко струва и колко време е нужно за създаване на доверие между ръководния състав и служителите??Знаеш ли че аз тука съм започнал от нулата, добре че бяха едни добри хора на които ще съм им благодарен доживот че ми написаха  една длъжностна характеристика подписана от г-н Маринчевски Г4С, г-н Кирилов Г4С и Г-н Петков СОТ161, което ще съм им благодарен за това което съм,  затова че са си сложили подписите под моето име.Благадарен съм им затова че аз българина съм оперативен дежурен на нова година и коледа в най-голямата охранителна фирма в Европа.Нека не ме иронизира другия Валентин, нито мен нито другите българи работещи в чужбина, защото там се започва наистина от нулата без жилище без работа без покрив над главата.Няма ги наследствените апартаменти и къщи на родители и дядовци.Нека не забравяме че българските емигранти сме най-големите инвеститори в България.Нека не забравяме българите които са зарязали лукса и с се върнали,даже днес гледах в БТВ репортерите преподаватели зарязали лукса и преподаващи в българските села.Няма българин който е навън и да не иска да се прибере в родното си място.Ако някой колега иска да ми зададе въпрос моля да се обърне към Г-н Драгоев, той поне ще ми го зададе в очите и ще го публикува в СОТ Инфо.

написано 02.01.2014г. петък в 23:17

Задавам отново въпроса си от 29.11.2013г., на който така и няма отговор...

" Колко обекта от по;ицейския СОТ взехте и как ги взехте??? И защо се знаеше предварително че вие  ще ги вземете??"

написано 01.01.2014г. четвъртък в 13:21

Честита Нова Година! Бъдете здрави и успешни. Можеш да се опреш само на нещо, което ти се противопоставя.

написано 31.12.2013г. сряда в 22:46
към обект/отдел шефче

Колеги, от утре границите са отворени, в чужбина социалните помощи са в пъти по-големи от мизерната заплата в сота, а цените по-ниски. Само аз ще се върна, защото България е моята родина и не искам да съм само номер, тук ще стана шеф и ще тормозя сирийците и негрите, които ще работят в сота.

Колегата е прав - малко работите, нищо че работите с поне 20 часа месечно повече от нормалните хора (това се равнява почти на 6 дневна работна седмица), малко ви е, трябва да сте женени за Фирмата и да милеете за нея, затова и а като стана шефче няма да променяме това, нарочно ще държиме личният състав недоокомплектован и работа за 10 души ще се извършва от 6-7, така вие можете да прибавите някой лев към оскъдните ви заплати, а ние ще продължаваме да пестим от данъци и осигуровки :)

написано 25.12.2013г. четвъртък в 02:55
към обект/отдел Физическа охрана

Искам да кажа няколко добри думи за фирмата, защото ме е хранила три години. В СОТ 161 има много истински хора като - Вучев, Станков, Филипов и Харалампиев. Тяхната работа е много по-трудна и отговорна от на инспекторите и заслужават уважение и вероятно по-добро заплащане.

Това че заплатите са ниски го определя пазара на охранителните услуги. Докато има фирми, като Пирели и Скорпио и стотици други подобни, няма как заплатите във физическата охрана да са много по-високи. Но това не значи, че трябва да мразим фирмата. Има други фактори, като балканска простотия и липса на морал за да са такива заплатите в България.

Защо никой от реагирането не се жалва и реве… Защото тяхната дейност носи много повече приходи и е нормално да взимат повече от нас във физическата охрана. Има два големи проблема във фирмата - ниското заплащане на висшия мениджърски състав, което е голяма грешка! И вторият проблем - не се забелязват охранителите с потенциал и фирмата ги губи.

Тодор го познавам лично и е невероятен човек! Не обиждайте някой без да го познавате. Не знаете колко сериозни проблеми има и колко земен и готин човек е! Недоволни винаги ще има, никой не е безгрешен и нищо не е завършено и идеално. Добре е да сме джентълмени, каквото и да става около нас. Всеки е такъв какъвто иска да бъде.

Махара… не си прав за успеха и реализацията. В СОТ 161 почти няма текучество на ръководни кадри. Поне това съм видял последните две години докато работех там, а и заплатите им са ниски според мен. Да работят, но вероятно може и много по-добре да работят, цена-качество. И хората имат качество - умения и талант. И те струват пари, понякога достатъчно пари… Мръсна дума са парите за идеалисти като Тодор, но те са кръвта на икономиката. Тодоре не се сърди, така е.

Махара… има много начини за развитие в България и примери безброй. Но като начало прочети книгата - Богат татко, беден татко. Заплатата е разход… тъжно, но е истина и боли, когато го осъзнаеш късно.

Бъдете здрави и весели празници.

написано 24.12.2013г. сряда в 23:25

Отдавна съм свалил одеждите с които си мислех, че впечатлявам околните, а всъщност се харесвах. Вече ми е все едно кой ме харесва и кой не. Пиша както мисля. Написаното е само на повърхността, под нея е океан, блато, тресавище, бистра езерна вода, планински поток...зависи от състоянието на духа и това, което го е предположило. Злобата не е добър съветник. Един колега ми каза, че не било злоба, а отчаяние. Дано да греши. Предпочитам злобните, пред отчаяните.

Желая на всички весели празници. Бъдете здрави!

написано 24.12.2013г. сряда в 15:12
в град Хитрино

Евалата Тодоре, ето затова съм ти фен, появи се, изписа сума ти редове без да кажеш нищо, но го направи със стил :)

Поклон пред делото на този съвременен Сизиф, който търкаля тежкото бреме по 19 часа в денонощието в студ и мраз, в задух и пек, отдавна забравил какво е ден и какво е нощ :)

Само дето едно нещо не можах да пресметна, ако и на теб ти е сложно викни ТРЗ, МТлБ, АБВ или който е там специалист от клакьорките, но само ми кажете - то е ясно че само с едната заплата няма да стане, ама колко килограма вестници трябва да върна на вторични суровини за да си купя и аз такава кола като на Сизиф на синчето? А и гланцовата хария във вторични суровини по-скъпо ли я таксуват?

написано 23.12.2013г. вторник в 20:06

Махарабагадуга, доколкото ми е известно има няколко вида махарабагадуги - дълбоководни и обитаващи солени и топли води. Ти от кои си? Сега сериозно. Проблема не е в СОТ 161, а в обществените нагласи, безусловното приемане и превъзнасяне на една думичка, вероятно някъде, що годе отговарящя на смисловото си натоварване, но не и у нас. Иде реч за прословутата демокрация, която, колкото и традиционно и клиширано да звучи, сме приели за най-доброто измислено, защото го бил казал Чърчил, всъщност един истински българомразец. Не пиша за да се заяждам с Чърчил, което е абсолютно невъзможно, защото той почива в църквата Сейнт Мартинс в Блейдън, или с тебе. Т.н. обществен договор у нас не е разписан от обществото, а е написан и подписан само от самопровъзгласилите се за политици.Т.е. огромната част от подчинените на политическата клика не участват във вземането на решения. Както практически не участват и в избора на същите политици, които се самопредлагат и самоизбират. Това е политически онанизъм, който се превръща по-сетне при реалното управление в живо е...е. В ролята на е....я е народа. Докато не му писне, или не свикне. Последното се отнася за нас. Свикваме. Написаното за СОТ 161 от теб е съпоставимо за цялата ни обществена парадигма. СОТ 161 е подчинен на тотално сбърканата обществена система, кой знае защо наричана от нас демократична. Време е да сменим ролите. Етично би било, да не поставяш след всяко свое писание оценки за фирмата. Както и да наричаш работодателя си, старец, дърт комунист... Павел Виденов е частен случай и не единствено печалбата е в основата на бизнеса му. В реалната ситуация в която работи фирмата, други възможни ходове няма а, по-високо и справедливо заплащане ще доведе СОТ„ ЕООД" до неизбежен фалит. Капитал (на латински: capitalis) е съвкупност от блага, имущества, активи, използвани за получаването на печалба и богатство. Друг е въпросът как и от кого се разпределят напрупаните блага ... използвани за получаване на печалба и богатство. Не завиждам на богатството на Виденов. То е свързано с тоталната липса на личен живот, времето му е посветено единствено на фирмата. Можеш да се убедиш сам. Всеки ден от 9.30 ч. до сред нощ работодателя ти е в офиса си, или е на срещи. За годините в които работя с него не съм чул да е почивал на Малдивите, или да е бил в Египет. Съвсем не го защитавам, излагам ясни и проверими факти. С твоя охранителен опит и знания, ако съдя по начина ти на писане и изразяване, не малки, би могъл да предложиш варианти за решаване на социални проблеми във фирмата. За това не е нужно да се подписваш с имена пренасящи ни в Индия. Замисли се добре, с какво и как да помогнеш на себе си, ако е възможно и на фирмата си. Така и двете страни ще са удовлетворени, а в процеса на твоята работа ще се случи и считаното от теб за невъзможно развитие. Личностно. На този етап от историята е невъзможна революция. По-скоро война. Революцията трябва да е лична и да се случи в съзнанието и душите ни. А свободата не е свързана с никакви обществено-политически формирования. Тя е състояние на духа.

написано 21.12.2013г. неделя в 12:06

За другия Валентин - явно като си се погледнал в огледалото от там си взел идеята за това което си написал. Швейк и тука също до преди четири - пет години се работеше на крак по 12 часа,даже някой път няма и къде да седнеш и си ядеш сандвича прав свит в някой ъгъл.Като работех в моловете засякох един път с апарат за измерване на крачките и излезе че за една смяна се изминават средно по 15-20 километра,ако си на някой строеж един стол ти се струва като пълен лукс,колите на реагирането тука въртяха по 300км на вечер.Днес с новите технологии охранителната дейност революционира доста, 80% е мониторинг и охрана от разстояние.Който не може да работи с видеонаблюдение и видеонализ, със офиспакети и специализиран софтуер си остава постовак, а такива работни места тука са на изчезване.Единствения вариант за по-добра работа и заплащане е добрата квалификация.Тука не може да видиш типичния намръщен охранител или полицай.Виждаш ги само ако трябва да се санкционира дадено нарушение или да се задържи нарушител.Замислял ли си как по летищата задържат правилните хора,ами много просто - дублират се нормалните камери с термични и ако някой е притеснен,пусът му у температурата  са различни от останалите хора програма за видеоанализ го маркира като рисков пасажер.Ако някой изостави пакет или куфар и тръгне да излиза ще го задържат преди да е излязъл.Относно затова дали един охранител издирва колички по магазините или прави инвентаризация няма как да стане, глобите за клиента са 3000евро а за охранителната фирма до 60000.Лошото е че особено младите не са научени на трудови навици,няма казарма вече, един познат тука работи две седмици на полето и като се поизмори си хвата пътя,само каза ако трябва ще работя като охранител за 350лева в България ама няма да се върна на полето повече дори и за 2000евро.Навсякъде по света питат - колко ти дължа за услугата, само българина казва - мерси за слугата.

Показани мнения 41 - 50 от общо 1211 |< « По-нови 123456789 По-стари » >|

Връзки