написано 09.07.2011г. неделя в 09:04
към обект/отдел IT specialist

Моето мнение е следното. Adecco наема хора за Hewlett-Packard.

Повечето служители на HP се водят по договор Adecco.

Но това не е най-важното.........

И за заплатата няма да коментирам не че не е важно.....

Просто те назначават, слагат те пред един компютър и си дотук. Пълно затъпяване. НИКАКВО РАЗВИТИЕ. Едно обучение няма да видите от тях. Просто си забравен там някъде си. И в един момент ти писва. Дълги нощни смени. Прибираш се като пребито куче а на тях не им пука за това. Ако сам не се развираш нищо няма да видиш освен там някаква си програма дето са ти дали да работиш. Забравете за кариера при тях. Само лъжи !!!

написано 27.06.2011г. вторник в 12:41

Алабала, мисля че навлизането в безмислени спорове не е конструктивно, освен че е загуба на време. Зъби нямам никому, просто коментирам и потвърждавам информацията споделена от другите колеги, нали това е целта на този форум?

Не знам защо толкова преувеличаваш какво са направили „тези хора” за нас. Нищо особено не са направили според мен... Направиха графика за смените и следваха SOP-то :) Още от самото начало (април-май 2007), Адеко имаха една единствена задачка – да наемат съответния брой хора, които бяха изискани от Хюлет Пакард – нищо повече, нищо по-малко. Отговорност на мениджърите от ХП беше (и сигурно все още е) да осигурят всичко нужно (технологии, процеси, ресурси, документи и т.н.), за да може хората от Адеко да си вършат работата. Това, че го наричат managed service е просто несериозно, тъй като всичко, което се случва се следи и се диктува от ХП. Не оспорвам по никакъв начин некадърността на ХП – абсолютен факт. Това, на което искам да наблегна е, че работата на Адеко е чисто и просто изпълнителска. Тоест те предоставят на ХП човешки ресурс на определена цена. Евтиният човешки ресурс върши работата задоволително, спестяват се разходи, пред клиентите се лъже и маже. Това е.

Аз лично не съм взел и една стотинка(!) бонус от Адеко, но щом казваш явно някои (подбрани със сигурност) хора са взели :) Тийм билдинги имаше, да така е. И също така е вярно, че могат да се кажат и добри и лоши неща за фирмата, мениджърския състав и работата там.

Аз докъде съм стигнал не е толкова важно, но щом питаш – консултант съм в голяма международна компания. Сред хората, които напуснаха има опс мениджър, тийм лидер, проджект мениджъри, системни админи, даже има един колега с частен бизнес. След като такива позиции не им се дават в Адеко/ХП е повече от нормално да търсят развитие другаде. Тези, които са мързеливи или некадърни са си телефонисти (в Адеко или други компании) до ден днешен.

Успех на всички! Ако сте на около 20 г. и имате възможност започнете в Адеко – със сигурност има какво да научите, да вземете опит, да създадете контакти и прочее.

написано 24.06.2011г. събота в 17:58
към обект/отдел GSD/ITO/Management

Толкова време се въздържам да не коментирам, ама сега не мога се запра :)

Кекс, личи си отдалече, че имаш зъб на някой хора, личи си че си имал и достъп до някаква информация, но определено не е цялостна.:)

Не съм тук да защитавам нито П.Д, Й.Г, Н.Ж, или Т.Л. но много се ядосвам когато спекулирате с някакви резултати, SLA, OLA до който едва ли сте имали достъп.  Защо не се замислите малко какво направиха тези хора за вас, че ГСД започна с 20 човека, и стигна до 250. Тези хора направиха това да се случи, защото стояха зад вас и ви защитаваха, предпазваха ви от ХП и некъдърността която цареше там, от хора който си нямаха да идея от "transition" и сипваха с голямата лопата, и обещава и обещаваха.

Защото това са хората, който поставиха начало и основи на всички процеси който все още ползвате, и без който щяхте да сте на ниво БГ махленска компаниика.

Всички обичаме да плюем и да се вайкаме, но никой не вижда добрите неща - беше ви супер като имаше пари за TeamBuilding а колегите ви от ХП си правиха партита в "corner"-a. Супер ви беше като ходихте в Слънчев бряг на парти, или като получихте безброй траининги без пари.Или когато взимахте бонуси а ХП се чудеха защо пак бонуса им е 0%.

Има много неща който да се кажат за тази компания, и хубави и лоши. Но всеки който е работил там, имал е желание и е доказал че му се работи е получил кариера, и е продължил напред и е постигнал много. Хората който се вайкат и се оправдават си стоят на ниво агенти и сменят деск с деск и продължават да се оплакват.

Като кратко заключение, компанията е чудесна за млади хора без много опит който искат да се научат да работят в голяма компания, да изградят навици и да продължат кариерата си.

П.С: Разбира се имало е повишения който са били несполучливи както на цитираният В.К., но грешката е поправена и сега е понижен на псевдо мениджър на SDA team:)

П.П.С: Кекс, Я кажи ти до къде си стигнал сега?

написано 03.06.2011г. събота в 22:09
към обект/отдел ITO/GSD/CFS

Прочетох повечето мнения и мога да се съглася с твърденията в голям % от тях. Понастоящем повишенията са изключително неправомерни - просто се назначават на високи позиции хора, които си нямат понятие от работата, с която им предстои да се занимават. Определено за годините откакто работя в Адеко видях и свестни хора да си тръгват, и некадърни да се издигат - нищо ненормално за организация с подобен обхват. Бих желала да направя две уточнения, защото ужасно много хора са пропуснали да ги направят:

1-во: Говоря за позиции които са аутсорснати от Хюлет-Пакард в Адеко.

2-ро: Говоря само за тези позиции и за политиката на Адеко в това отношение.

Мога да заявя съвсем откровено, че парите са прилични за работата, която се върши - брутна заплата в обхвата до 2000 лв. съм получавала на всяко 15-то число без изключение. Осигуряват те на пълна работна заплата, имаш допълнително здравно осигуряване и ако си в отдел с подходящо ръководство се чувстваш нормално за българските условия. Заплатата се актуализира на всеки appraisal в зависимост от представянето. Повишаването/понижаването на заплатата е субективен и не чак толкова фактор. С това искам да кажа, че ако работиш, никой няма да ти го отрече. Адеко са коректен работодател откъм документация и договорена заплата. Има толкова много по-лоши места където човек може да работи, че наистина се учудвам на някои от коментарите откъм интензитет на негативизма.

Развитието е интересна идея, която всеки може да интерпретира нееднозначно. Ако говорим в чисто йерархичен аспект - вариантите това да се случи са споменати от мен малко по-долу.

Да ме извиняват бившите и настоящи колеги - нагла лъжа е, че нищо не може да се научи в компанията. Това може да го кажат само хора, които не са се опитвали, защото за себе си мога да заявя, че доста понаучих във всякакъв аспект. Но може би това се дължи на факта, че през цялото време аз съм работила изцяло в ХП среда.

Повишенията понякога могат не само да предизвикат ефекта "уау" при дистрибутиране на корпоративния поздравителен имейл, но и да провокират сериозни екзистенциални разсъждения от типа "Абе аз ли не съм добре, или тея хора нямат мозък". Наистина няма никаква логика в повечето от тях и ако искате да работите тук ще е по-добре за вашите нерви просто да не търсите такава. Освен АКО НЕ сте:

1. Подлизурко или човек с висок потенциал за близане на всякакви човешки части;

2. Изключително неработлив и неебателен индивид;

3. Манияци на тема Фейсбук, Старкрафт, Пинг-понг или нещо, което няма нищо общо с работата ви, но се мъдри на служебния ви компютър;

4. Просто не ви пука и деня ви минава ей така

...Просто няма да бъдете повишен. Избийте си го от главата, за да не ви го избият насилствено с времето.

Работата е...в офисите на фирмата - клиент, няма за какво да псувате Адеко по този повод.

В зависимост от отдела работата е или отвратително много до степен, в която не можете да отидете до тоалетна в продължение на часове или се чудите в кой крачол да си го преместите докато стоите пред компа. Това междувпрочем е и в правопропорционална зависимост от това що за човек сте. Можете да разберете много за себе си и за околните докато работите тук, което ако си направите правилните изводи може да се окаже безценно за бъдещото ви развитие.

Колегите са иди-дойди. Лицемерието е просто част от длъжностната ви характеристика - приемете го и се помирете с него. На мен ми беше трудно и си платих цената за това откъм нерви. Не ви съветвам да правите моята грешка. НО - има и изключително приятни хора, които можете да срещнете докато работите в Адеко - не ги изпускайте и поддържайте контакт с тях.

Това са моите наблюдения и изводи - дано да са ви помогнали. Като цяло препоръчвам Адеко за хора, които не са много претенциозни, са в началото на кариерата си и желаят да се ориентират по-добре какво им се прави в ИТ индустрията и къде да насочат енергията си за да постигнат нещо. Разумния срок, в който ви съветвам да се задържите е 2 години и половина максимум, през които или ще сте повишен, или няма да сте мръднал като равнище в йерархията, или ще сте в ХП.

написано 02.06.2011г. петък в 15:46

Малко коментари по предишния пост: абсолютен факт е, че мениджърите и тийм лийдовете са меко казано некомпетентни. Това е така, защото тези позиции се заемат от хора, близки до по-големите шефове или хора, който откровенно се мазнят с цел повишение (В.К). Хората, които наистина заслужаваха да заемат подобни позиции отдавна не работят в тази фирма, а някой са на доста по-високи нива от тийм лийд и ODM. Развитието до голяма степен зависи и от НР мениджърите, които впрочем не са много по-кадърни от адеко-вските, макар че има и изключения, но това вече е друга тема. Въпросните „единствени опитни хора”, които се споменаха в предния коментар: първият е лекоатлет и бивш телефонист (агент или както искате го наричайте), вторият е програмист, на когото неща като service desk и ITIL са му доста чужди. Не оспорвам опита и качествата му в другите области. Третият е може би единственият, който разбира нещичко от бизнеса. За това, че се прескача процеса на подбор и определени хора се „посочват” също е самата истина, поради причините, споменати по горе. За висшето образование – има една девойка, която работи в Адеко, която е с наистина добро образование по документи. Това разбира се не предотврати неизбежната катастрофа след като дойде да управлява GSD. Ами за тези, които не помнят – в рамките на месец и половина всички SLA-и бяха кърваво червени и всекидневно се допускаха груби грешки. И логично беше остранена, защото само с диплома не става. Така че това с образованието е доста относително. По-тревожното е, че и в HP ситуацията не е кой знае колко розова. Определено е по-добре, но не очаквайте чудеса и блестяща кариера за 1-2 г. Колкото до GSD-то, аз мисля че е идеално за току що завършили дечурлига, както и за хора, които са в началото на кариерата си. За не повече от 2 г. разбира се.

написано 27.05.2011г. събота в 17:34
към обект/отдел HP managed GSD

Бивш служител съм на Адеко.Прекарах там около 2 години в проекти към Хюлет Пакард.За цялото време прекарано в Адеко не срещнах разбиране от нито 1 мениджър или тийм лийд.Влизаха ми в положение на моменти ,но разбиране и дългосрочен план за развиване липсваше.Единствените опитни хора Й.Гинев,П.Душанов,Живанкин и т.н. си тръгнаха след 1 вътрешен скандал.Не се наемам да коментирам.В момента в структурите на Адеко към ХП работят хора, които не разбират значението на думата "конкуренция".Показателен е фактът,че 60-70% от новоповишените не минават през процес на интервю.Просто биват посочени.Господата ,които заемат мениджърски позиции в момента Касамски,Точев,Ставрев и сие преди  година-две взимаха обаждания в Helpdesk-a.Едва ли за периода от 24 месеца са извоювали Phd във Бизнес администрация или Мениджмънт(технически би им отнело повече време нищо против интелекта им).Някои от тях дори нямат висше образование.Имам един апел към трезвомислещите млади и перспективни-професионално хора(въпреки ,че сигурно не са останали такива мн). Внимавайте при кандидатсването в Адеко за проекти аутсорснати към Хюлет Пакард. След време кандидатсването ви дирекнто към ХП ще бъде съпроводено с много трудности.И то от гледна точка на Адеко , а не на ХП.Адеко не предлага никакви обучения,курсове  и т.н. Всяко едно повишение е съпроводено с около 200 -250 лв. (+данъци) т.е. нищо съществено .В момента работя в сървър тийм(както към Unix системи така и към Win 2k3 2k8) в ХП.Разликата е огромна.Мениджърът ми е базиран във Франция и в свободното си време не забива студентки в Студентски град ,а катери Алпите.Заплащането започва от 900 лева за агенти 1100-1200 за coach 1350 за 2 lvl около 1500 за тийм лийд(след данъци).Ако имате още въпроси съм насреща.Вижте оценките.Заплащането в ХП е х2.

написано 31.10.2010г. в 18:11

Срещах се с г-н А.М. от Adecco Bulgaria преди месеци, по обява за "UK English IT Service Desk - Technical Support Analyst 1st Line". Интервюираха ме около час и половина, задаваха ми всякакви професионални и не толкова професионално ориентирани въпроси. Имаха изключително високи изисквания, все едно избират новия Обама, и си придаваха излишна важност. След един час и половина кръстосан разпит решиха, че ме харесват, но ще ми се обадят отново. Обадиха се отново след седмица и ме поканиха на "Второ интервю", което се оказа първо. Срещнах се с непознат човек, който нямаше и най-малката идея, че на мен това интервю всъщност ми е ВТОРО, и вече са ме разпитвали всичките неща, които той започна да ми говори. Съкратих разговора, и да ви кажа не съжалявам, че не започнах работа там (въпреки първоначалния ми ентусиазъм).

написано 26.10.2010г. сряда в 10:25
към обект/отдел HP

Имам впечатления само от провежданите интервюта. Но съм шокиран от факта, че за позиция Help Desk ми предлагат нетна заплата от 650 лв, при положение, че доколкото знам от мои познати заплащането стартира от 900 нето за подобна позиция. Много ще се радвам някой да сподели впечатления. Съществуват ли още такива заплати в международните аутсорсинг компании?

написано 16.06.2010г. четвъртък в 18:17

Нищо не се чува след като половината мениджмънт напусна. Раздуйте, ще я бъде ли тая фирма, какво ще става?

Показани мнения 41 - 50 от общо 133 |< « По-нови 123456789 По-стари » >|