написано 02.06.2011г. петък в 15:46

Малко коментари по предишния пост: абсолютен факт е, че мениджърите и тийм лийдовете са меко казано некомпетентни. Това е така, защото тези позиции се заемат от хора, близки до по-големите шефове или хора, който откровенно се мазнят с цел повишение (В.К). Хората, които наистина заслужаваха да заемат подобни позиции отдавна не работят в тази фирма, а някой са на доста по-високи нива от тийм лийд и ODM. Развитието до голяма степен зависи и от НР мениджърите, които впрочем не са много по-кадърни от адеко-вските, макар че има и изключения, но това вече е друга тема. Въпросните „единствени опитни хора”, които се споменаха в предния коментар: първият е лекоатлет и бивш телефонист (агент или както искате го наричайте), вторият е програмист, на когото неща като service desk и ITIL са му доста чужди. Не оспорвам опита и качествата му в другите области. Третият е може би единственият, който разбира нещичко от бизнеса. За това, че се прескача процеса на подбор и определени хора се „посочват” също е самата истина, поради причините, споменати по горе. За висшето образование – има една девойка, която работи в Адеко, която е с наистина добро образование по документи. Това разбира се не предотврати неизбежната катастрофа след като дойде да управлява GSD. Ами за тези, които не помнят – в рамките на месец и половина всички SLA-и бяха кърваво червени и всекидневно се допускаха груби грешки. И логично беше остранена, защото само с диплома не става. Така че това с образованието е доста относително. По-тревожното е, че и в HP ситуацията не е кой знае колко розова. Определено е по-добре, но не очаквайте чудеса и блестяща кариера за 1-2 г. Колкото до GSD-то, аз мисля че е идеално за току що завършили дечурлига, както и за хора, които са в началото на кариерата си. За не повече от 2 г. разбира се.

написано 27.05.2011г. събота в 17:34
към обект/отдел HP managed GSD

Бивш служител съм на Адеко.Прекарах там около 2 години в проекти към Хюлет Пакард.За цялото време прекарано в Адеко не срещнах разбиране от нито 1 мениджър или тийм лийд.Влизаха ми в положение на моменти ,но разбиране и дългосрочен план за развиване липсваше.Единствените опитни хора Й.Гинев,П.Душанов,Живанкин и т.н. си тръгнаха след 1 вътрешен скандал.Не се наемам да коментирам.В момента в структурите на Адеко към ХП работят хора, които не разбират значението на думата "конкуренция".Показателен е фактът,че 60-70% от новоповишените не минават през процес на интервю.Просто биват посочени.Господата ,които заемат мениджърски позиции в момента Касамски,Точев,Ставрев и сие преди  година-две взимаха обаждания в Helpdesk-a.Едва ли за периода от 24 месеца са извоювали Phd във Бизнес администрация или Мениджмънт(технически би им отнело повече време нищо против интелекта им).Някои от тях дори нямат висше образование.Имам един апел към трезвомислещите млади и перспективни-професионално хора(въпреки ,че сигурно не са останали такива мн). Внимавайте при кандидатсването в Адеко за проекти аутсорснати към Хюлет Пакард. След време кандидатсването ви дирекнто към ХП ще бъде съпроводено с много трудности.И то от гледна точка на Адеко , а не на ХП.Адеко не предлага никакви обучения,курсове  и т.н. Всяко едно повишение е съпроводено с около 200 -250 лв. (+данъци) т.е. нищо съществено .В момента работя в сървър тийм(както към Unix системи така и към Win 2k3 2k8) в ХП.Разликата е огромна.Мениджърът ми е базиран във Франция и в свободното си време не забива студентки в Студентски град ,а катери Алпите.Заплащането започва от 900 лева за агенти 1100-1200 за coach 1350 за 2 lvl около 1500 за тийм лийд(след данъци).Ако имате още въпроси съм насреща.Вижте оценките.Заплащането в ХП е х2.

написано 31.10.2010г. в 18:11

Срещах се с г-н А.М. от Adecco Bulgaria преди месеци, по обява за "UK English IT Service Desk - Technical Support Analyst 1st Line". Интервюираха ме около час и половина, задаваха ми всякакви професионални и не толкова професионално ориентирани въпроси. Имаха изключително високи изисквания, все едно избират новия Обама, и си придаваха излишна важност. След един час и половина кръстосан разпит решиха, че ме харесват, но ще ми се обадят отново. Обадиха се отново след седмица и ме поканиха на "Второ интервю", което се оказа първо. Срещнах се с непознат човек, който нямаше и най-малката идея, че на мен това интервю всъщност ми е ВТОРО, и вече са ме разпитвали всичките неща, които той започна да ми говори. Съкратих разговора, и да ви кажа не съжалявам, че не започнах работа там (въпреки първоначалния ми ентусиазъм).

написано 26.10.2010г. сряда в 10:25
към обект/отдел HP

Имам впечатления само от провежданите интервюта. Но съм шокиран от факта, че за позиция Help Desk ми предлагат нетна заплата от 650 лв, при положение, че доколкото знам от мои познати заплащането стартира от 900 нето за подобна позиция. Много ще се радвам някой да сподели впечатления. Съществуват ли още такива заплати в международните аутсорсинг компании?

написано 16.06.2010г. четвъртък в 18:17

Нищо не се чува след като половината мениджмънт напусна. Раздуйте, ще я бъде ли тая фирма, какво ще става?

написано 12.05.2010г. четвъртък в 01:42
към обект/отдел iRAS

Хора, четете! изчерпваме се вече :P, то простотията не се променя... да не говорим към добро. Всичко дето има да се каже е казано вече. Който иска да поскърца със стола някоя и друга година малко след софия ..или преди зависи от къде го погледнеш, да заповяда. Супер е ако искаш да си с гладко избръснат мозък и да стопиш каквото е останало от.. сивото вещество - а определено ще качиш килограми (шегувам се) ..ама какво да ги правиш.

Чувам че поуволнили от мениджмента на адеко та някои не са сред нас...бог да ги... абе криза, в началото на годината като ни събраха  на събрание, се каза ще се опитаме да не намалим заплатите но по добре си взимайте неплатени когато може.

Може да влизам доста иронично но не видях нищо добро в адеко, а гледам от доста страни.

Мога да разясня как стават заплатите и бонусите (на някоя друга "крисмас") ако на някой не му е ясно.

Хайде от мен засега.

А.

написано 24.04.2010г. неделя в 18:57
към обект/отдел n/a
Кандидатствам за работа и ми пратиха едни тестове
Някой знае ли от къде могат да се намерят некви материали за подготовка или ако има готови отговори...:)
не че сигурно няма да се справя ама така ще е по сигурно
също и ако някой има актуална информация за това какви пари дават
чувал съм че всичко си е пазарлък
то хубаво ама колко долу горе да знам дали си трува
написано 24.04.2010г. неделя в 18:44
към обект/отдел ????

Някой има ли вътрешна информация за тази работа Support Centre Specialist - http://www.jobs.bg/f876388 , да каже - колко плащат, гадна ли е работата, струва ли си и тн

Пише че ще се прави;
Your responsibilities will include:
- Taking calls from corporate clients and dealing with them promptly;
- Providing information to the clients in relation with new products of the company
- Providing basic Hardware and Software technical support
- Preparing periodical reports

Да не да карат хората да звънят по телефона по цял ден като замаяни.

Разбирам долу горе от компютри ама какво точно искат да кажат с това Hardware and Software technical support?????

Чувал съм доста лоши неща за кол центровете и не знам това дали е същото.

Ако някой който работи това каже дали си струва ще съм му много благодарен:)
написано 03.04.2010г. неделя в 11:35

До kandidat,

Вярвам, че всичко, което си написала е абсолютно вярно. Аз работих там една година като тренер. Мога да ти кажа, че относно soft skills обученията не се развих и на милиметър. Даже обратното - започнах да затъпявам повече, че даже и си свалих нивото. Затова много добре си направила, че въобще не си започнала там работа. Господин Петър Ганчев не го познавам лично, но от описанието ти на срещата с него става достатъчно ясно що за професионалист е и колко разбира от тренинги и обучения.

Подкрепям написаното от теб, че една тренинг сесия не може да се направи в рамките на 15 минути, независимо от това колко синтезирано ще се поднесат теоретичната част и упражненията. Ала тези хора там нямат никаква представа нито от съвременни концепции за ученето при възрастните, нито от дизайн на обучителна сесия, нито от каквото и да било друго, свързано с обученията.

Специално за kandidat ще разкажа една история от моя професионален опит. Когато работех в Адеко имах 6 месеца изпитателен срок. Когато той изтече, трябваше 2 месеца да гоня прекия си шеф, за да ми даде обратна връзка относно това как съм се справил с работата си през първите 6 месеца. Пращах мейли, говорих на четири очи с него и накрая го склоних. Интервюто за обратна връзка продължи точно 10 минути и той горкият се чудеше какво да ми каже, т.е. нямаше никакви впечатления от моята работа. По-късно HR-ът Марин Райков ми обясняваше, че трябвало аз да сигнализирам на него за случилото се. Или с други думи мениджърите могат да си правят каквото им хрумне, а ако нещо са сгафили ги пращаме при HR-а както се праща непослушния ученик при училищния психолог.

Народът е казал "Рибата се вмирисва откъм главата". Рано или късно мениджмънтът в тази фирма, включително и "способните" им HR-и, ще трябва да престанат с оправданията, обясненията и хвалбите в интернет пространството и да се видят такива каквито всъщност са.

Показани мнения 41 - 50 от общо 129 |< « По-нови 123456789 По-стари » >|