написано 24.04.2013г. четвъртък в 23:27

За първи път пиша в подобно пространство, което очевидно е манна небесна за хора с профил "шубе ме е не мога да кажа". Доколкото разбирам от някои от последните коментари, в които хвърчат имена като фойерверки в новогодишна нощ нямам право да съм доволен служител на БРИТАНИКА. Ами хайде да ви изненадам и да споделя, че съм от доволните. И не съм Ваня Иванова или представител на HR. Ами съм си аз.

Очевидно съм служител, който си харесва работата (имам това право). Може и да съм работохолик, но живея за работата си и твърдо вярвам, че в тази организация всеки, който иска да се развива може да го направи. Сега ако не знаете как точно искате да се развивате - това е друга тема.

Въобще няма да коментирам имената, които някои "добронамерени" бивши-настоящи служители си позволяват да цитират по памет или през счупен телефон. Интересно ми е обаче някога казвали ли сте на глас това, което изливате с почти религиозна омраза? Или в ъгълчето с другите в криптата сте си повтаряли негативната мантра за подрастващи.

На всички в това пространство горещо препоръчвам да си направят един самоанализ (много е хигиеничен), да си поставят някакви конкретни цели и да спрат да обвиняват "другите" за избора, който са направили.

И приемете, че доволните служители съществуват, но докато вие "недоволните" пишете, те работят за кауза. Простете ми идеализма! Знам, че е отживелица в ерата на мърморковците.

написано 24.04.2013г. четвъртък в 15:20

Тони, изцяло съм съгласна с Вашето мнение.

Аз кандидатствах за работа в Британика за позиция, която в момента е актуална (отново) и бих искала да се обърна към експертите по реклама и събития. Въпросната позиция не е адекватно формулирана - става въпрос за рецепционистка с един куп други ангажименти, но не и такива отговарящи на обявената. HR-ката сякаш ви кани, за да си запълни иначе скучния работен ден, задава едни и същи въпроси по няколко пъти, държи се арогантно на моменти. Разочарована съм от интервюто и от непрофесионалното отношение, тази фирма е загуба на време.

написано 23.04.2013г. сряда в 19:07
към обект/отдел преподавател

Много се надявам,че хората,които са се запътили към тази фирма,ще се откажат след като прочетат всичко тук.Защо? Ами много е просто-когато в една фирма не се уважават хората,които правят възможно всичко случващо се в нея,то тогава няма смисъл.Не мога да кажа,че съм го осъзнал/а веднага.Трябваше ми много време да разбера що за хора стоят над мен. Хора,които са с промити мозъци,без капка съобразителност и човечност.Единственото хубаво в това училище са децата.Тук е момента да кажа,че и за тях ми е жал.Жал ми е,че родителите дават луди пари,а децата в повечето случаи са оставени на произвола на съдбата..Много хубаво си помислете преди да започнете работа там...Британика дава много на човек-учи го да оцелява в джунгла,но и взима много-личният живот!

написано 23.04.2013г. сряда в 12:49

Здравейте и от мен.

От доста време преглеждам този форум и все се каня да напиша нещо,  и ето че най-накрая се реших.

Работих във фирмата повече от 3 години, преди 2-3 години напуснах. Информацията ми съответно няма да е много актуална, но пък, както виждам малко неща май са се променили.

Първо ще започна с личното си мнение - и то е,  че на мен тази работа ми даде много. Обичам много контакта с хора, обичам около мен да има деца, обичам да има къде да си изявявам творческите пориви, обичам прилижните изкуства, и обичам да знам, че допринасям за това хората да получават нещо хубаво. Тези неща, заедно със супер страхотния колектив (тук говоря за моя филиал! не навсякъде хората са толкова готини), ме задържаха толкова време.

Работата, според мен, е супер удобна за човек, който е студент. Възможността да работиш на смени, ти позволява да посещаваш някои лекции, което за мен си беше ценно.

Работното време наистина е разтегливо понятие, но пък още отначалото си наясно с това. Наистина човек трябва да е склонен да отдели много от личното си време за почивка, заради работата. Много често съм оставала след работно време, но честно казано - не ми е пречело толкова много. Правела съм го най-вече заради колегите ми, тъй като ми е пукало за тях и винаги съм гледала да им помогна - както и те на мен.

Определено обаче човек трябва да си прецени дали може да жертва част от личното си време и да си помисли кое му е най-важно.

От гледна точка на заплащане - аз започнах работа много отдавна, сумите не могат да се съпоставят. За сметка на това получих първото си увеличение след края на изпитателния срок, и след това всяка година са ми увеличавали заплатата. Получавала съм няколко пъти и бонуси - в края на календарна година и в края на септември, в зависимост от резултатите на филиала.

Какво не ми харесваше - определено отношението от страна на хората в централния офис е основния минус на цялата компания. Те не разглеждат служителите като индивидуалности, какво пък остава - да ги мотивират по някакъв начин?! Добрите постижения се смятаха за даденост, при несправяне със задачите обаче - човекът биваше каран да се чувства като супер некадърник. Отделно се говореше зад гърба на хората и се насърчаваше враждата между отделните училища.

За щастие, локалният ми мениджър беше страхотен човек и тези неща изобщо не бяха валидни в нашия филиал. Бяхме страхотен екип и се подкрепяхме страшно много. Много често сме правели неща заради нас си, заради екипа, и изобщо не толкова заради фирмата.

Като обобщение искам да кажа, че който реши, въпреки всички нагативи, да избере да започне кариерата си в Британика (защото това място е добро само за старт!), ще получи следните неща:

- възможност да учи, докато работи

- възможност да види себе си и развие реакциите си в най-различни ситуации

- възможност да стане много добър в комуникацията с хора, в разрешаването на най-различни типове проблеми, свързани с хора, в успокояването на хора в истерия :), в продажбите, в customer service като цяло. Просто занапред с какъвто и странен тип да се срещнете - е можете да се справите с него :))

- възможност да пусне на воля детското у себе си. Има супер много инициативи, състезания, партита и клубове, които ще трябва да организирате и да участвате в тях - а това, освен, че е супер уморително и изцеждащо понякова, пък е и супер фън :)

Има още много неща, които могат да се напишат, но ми свършват символите :)

Ако някой има въпроси и смята, че моето мнение може да му е важно - пишете ми тук, може да минем и на мейл (ама не искам да си го оставям тук директно, от spam-protection съображения :) )

написано 19.04.2013г. събота в 14:46

Толкова ми хареса каквото сте написали всички и колко сте прави, чак ми стана хубаво. Особено Катя - всяка нейна дума е АБСОЛЮТНА истина и който ми каже че не е верно, ще му кажа само едно - вчера бяхме ние разочарованите/изританите/освободените/неудобните, а от утре ще си ТИ, тази която толкова защитаваш тази долна фирмичка и тази злобна собственичка. И аз съм защитавала компанията, охххооо със зъби и нокти съм драла всеки, който смееше да каже лоша дума за фирмата, да ги обвини или да напише нещо против тях някъде. А какво стана на финала?! Сметнаха, че политиката на фирмата е да разедени толкова сплотени и РАБОТЕЩИ екипи, които даваха мило и драго за фирмата, така както биха дали всичко, ако фирмата беше тяхна или семейна. Това е да си на върха и с такава наслада виждам как се пада от високо, но Якимова си го заслужава! Не умее да цени истинските си хора, а е лицемерна до.... усмихва ти се, а зад гърба ти крои... Винаги рекламата, която идва директно от хората е най-добра и най-силна, когато сега аз кажа на 50 човека и всеки, който е разочарован от Британика каже на още толкова, съвсемм скоро всички ще знаят, че работния дух на хората е сринат още преди да започнат. Чета и си мисля...Якимова не заслужава хората, които са отдадени на Британика, грам не оценя жертвите, които се дават.Мога да пиша още много, но стига толкова - Хора, по-добре без работа, отколкото с такава!

написано 18.04.2013г. петък в 15:56

За един курс ни смениха 4 преподавателя. Сами си правете извод за текучество. Никога повече няма да им стана клиент.

написано 18.04.2013г. петък в 11:15
към обект/отдел преподавател

Ето и моето мнение за Британика. Дълго време работих в тази неблагодарна фирма. Казвам неблагодарна, защото колкото и да се стараеш и да даваш всичко от себе си,  не те оценяват!

Те са на принципа, че незаменими хора няма. Това е което не разбирам. Няма логика, да инвестираш в даден човек, говоря за хилядите семинари, които съм посетила, и да не го оценяваш, като служител! Да не се опиташ да го задържиш, като ценен  и  опитен кадър?!!

По време на работата ми там имаше обучения за стимулиране на ученици, на родители, но не и на преподаватели. Заплащането не е достатъчно, за работата която трябва да вършиш, от 12 до 15 часа на ден и пак не можеш да ч свършиш!

Не на последно място-повечето хора, във фирмата, които са на мениджърски позиции, не са си на мястото!!! Нямат качествата на мениджъри. Промити мозъци и кукли на конци, чиито конци някой дърпа отгоре.

Не си губете времето и потенциала в тази фирма,ако искате трудът ви да се оценява адекватно! Подбора на персонал е под всякаква критика. Докато бях там, имаше огромно текучество, а новите кадри, които постъпваха на работа бяха под всякаква критика! Гледаха да отбият номера или не издържаха и до втората седмица!

Може би, ако си ценяха повече обучените кадри, биха имали повече успех! Главозамаяли са се и по мое мнение логото им трябва да се смени на

" Quantity Language teaching", защото качесвото на езика вече не се цени, а държат на количеството пари, които се получават от такси!

Желая ви успех, но с по-качесвени не "количествени" фирми и работодатели. Британика вече е "бита карта"!

написано 12.04.2013г. събота в 11:00
отношение шубе го/я е и не казва!
към обект/отдел София

Сега чакаме отново положителното мнение от "настоящ" или "бивш служител" :), написани от долуспоменатите - Мария Лазарова, Ваня Иванова или от HR отдела.

Но и милион изписани добри думи не могат да заличат лошото впечатление, с което всеки си тръгва от Британика. Разбитото здраве и нерви, пониженото самочувствие и самооценка, това е което остава. Всички, които си тръгват от там казват, че сякаш камък им е паднал от плещите.

Нека да обоснова оценките си:

Заплащане: -4 - Ако направим една груба сметка: работен ден - средно 11 часа (без обедна почивка), защото такава много рядко се случва, по 25 РАБОТНИ дни в месеца, защото много често се налага да се ходи и събота и неделя, защото например трябва да заместиш колега, или пък просто колегите от офиса се редуват да ходят и събота и неделя, защото няма служител, който да поема тези дни, или защото има родителски срещи, започване на групи, EWC, изпити и безбройни и безконечни други причини = 275 работни часа, което прави по 2,91 лв. на час - сами преценете дали си заслужава. Единствено са коректни в това, че плащат заплати навреме

Уважение: -5 - Уважение - няма такова! Не се цени никой. Както дори самата Десислава Якимова често казва - Няма незаменими хора!

Привилегии: -5 - Да, може и да се издейства безплатен курс по английски, за който ще трябва да помолиш, и да ти бъде великодушно разрешено, но няма да имаш време да ходиш, нито пък сили.

Фирмена сигурност : -3 - Ако те нарочат, могат да направят всичко възможно, за да си тръгнеш сам - да се порицават с причина и без причина, да те преместят в най-далечния възможен офис или да те сложат с най-неприятните колеги. Единстветата причина да не дам -5 е, че плащат навреме - може да си сигурен, че на датата ще има пари по сметката.

Ангажираност: -5 - Вече споменах работното време! Тук може да посоча още: - когато не си на работа, колеги си позволяват да те търсят, за цяло и не цяло (някой друг беше споменал, че няма взаимозаменяемост на колегите, и това, което знае един, останалите не разбират от него), така, че се чувствате като на работа, дори и да не сте в офиса, и събота, и неделя. Често се налага да се присъства на разни мероприятния, или ако не лично вие, то някой колега, а на вас остава честта да го заместите в офиса. Натоварването е на макс.

Потенциал за развитие: Няма такъв. Работата е чисто административна, секретарска - няма какво да се научи и на къде да се израстне. Най-много - главен мениджър.

Местоположение: 0 - Защото много зависи - къде ще те сложат - никога не е където ти искаш. А често обикаляш из офисите, докато не те закотвят на най-неприятното за теб място. Целтта е да си на място, на което колегите не са ти приятели и ще ги "топиш" - това е мотото на Десислава - разделай и владея. Тенденцията в последно време е да настройва колегите от отделните филиали един срещу друг. Като конкуренция кой е по-добър, да разделя дори колегите в офиса, да не са приятели.

Колеги - 0 - Защото зависи къде ще попаднеш.

Работна среда: -5 - Безкрайно работно време, напрежение, натоварване, интриги.

написано 11.04.2013г. петък в 21:18

Бивши колеги - Където и да сте, със сигурност е много по-добро място.

Хора, търсещи работа - Британика е дъното! Трябва да се тотално отчаяни, за да кандидатствате за работа в Британика!

Аз работех във филиал на Британика в София и честно най-щастливия ми ден беше, когато си тръгнах. Когато напускаш, колегите ти казват "Честито", и са искрени. Веднага щом се отдаде възможност и те ще напуснат!

Тази фирма се грижи отлично за клиентите си, но не и за служителите си!

Мария Лазарова- ти не можеш да работиш с клиенти, ами и са те сложили да ни обучаваш...

Ваня Иванова-научи се да цениш чуждия труд и лично време!

Десислава Якимова-никой не е длъжен да ти търпи лошото настроение

Това, скъпи кандидати, е ръководството на Британика. Хора, чийто авторитет е по-нисък от тревата. Хора, които никои не може да понася, най-вероятно и колегите от Централен офис, с които се виждат всеки ден! Благодарна съм, че не бях от тях!

Работиш наистина всеки ден over time. Защото винаги има спешни неща. Оставаш с часове и накрая ти се карат, че не си ги направил така, както са искали. Никои никога няма да ти каже "благодаря", а пък за повишение на заплатата или бонус и дума да не става. Някои от по-старите успяха да си издействат безплатен курс по английски, който така и не посетиха, тъй като нямаха време, заради многото over time работа във филиала. Разболях се и не можех в течение на много време да отида на лекар, защото все имаше много работа. А в тая фирма никой не може да бъде заместван от друг, защото наистина нещата само ти ги знаеш и това го правят умишлено. Излязох в болничен и бях с 39 градуса температура. но телефона все звънеше, и аз работех, тъй като колегите във филиала не знаят какво да правят. Бях забравила какво е личен живот, да си направиш среща след работа или да имаш гадже.

Когато напускаш трябва да бъдеш много внимателен да не те прецакат с парите. Една колежка беше бременна и понеже беше още в изпитателен срок, те я уволниха, а тя беше в 8мия месец от бременността.

Тази фирма съвсем скоро ще фалира.

Бягайте далече!

Показани мнения 41 - 50 от общо 238 |< « По-нови 123456789 По-стари » >|