написано 10.07.2013г. четвъртък в 22:40

Мило Мими,моля те,пиши тук отново след около година.Ще се радвам да видя как се развиват нещатата при теб.:)

написано 09.07.2013г. сряда в 23:36

Язък, че си учила в Англия. И след усилията, които си положила, за да те приемат в английски университет, да се издържаш и да го завършиш..си се върнала в България, за да работиш за Британика?! WOW :) В 17.30 си тръгват хора, чиито работен ден започва в 8.00-8.30. Ако в ТД пише 8 часов работен ден, то всичко над това е овъртайм и би следвало да се заплаща. Освен, ако не работиш за едното потупване по рамото от шефа. 400лв е заплата за Бог да прости, при условие, че минималната за БГ е 310.00 лв. 400лв е малко заплащане дори за хора без образование. Време е българският работодател да се научи, че всеки труд се заплаща, а състояние не се трупа за сметка на служителите. Та когато нашенските бизнесмени започнат да мислят като европейци - тогава може да очакват това и от служителите си.

написано 09.07.2013г. сряда в 15:29
към обект/отдел Администрация

Завърших висшето си образование в Англия и започнах работа в Британика три дни по-късно. От около два месеца работя, вече съм била в няколко филиала, та смея да твърдя, че знам за какво става дума. Беше ми много интересно дали коментарите, които четох тук предварително са вярни или както за повечето работодатели са просто злостни. Мога да кажа само едно - заради хора като вас (многото недоволни) България е на това "дередже". Вие луди ли сте да си мислите, че тръгването от работа в 17,30 е нормално? Искате да сте мениджъри, искате работа в "млад и динамичен екип", искате пари по-високи от 400 лв, а в същото време се оплаквате точно от това?! Вие всички ли искате да живеем в социализма - да лъжем някого, че работим, а той да ни лъже, че ни плаща? Наистина ли си мислите, че има частна фирма в България, която да не очаква да стане най-голямата част от живота ви? Ейй, от служители като вас Бог да пази България!

Работата е интересна и динамична, колегите са супер сладури навсякъде, млади и готини хора, а децата са просто уникални сладури! Колкото до кариерното развитие - радвам се, че има такива като вас, които да се отказват на третия месец - така за хората като мен ще остане по-сериозно поле за изява ;) И наистина, не знам кой от вас на колко места е работил, но мисля, че сте загубили връзката си с действителността - вече и в държавните институции го няма това, за което май мечтаете. И с риск да обидя някого, сигурна съм, че и в библиотека да отидете, пак ще се оплаквате! Мързелив балкански синдром till the end of time!

Дерзайте!

написано 10.06.2013г. вторник в 02:05
към обект/отдел Маркетинг отдел

Здравейте. Кандидатствам за работа като графичен дизайнер в 'Британика'. Отидох на първо интервю, но не ми казаха, какво ще е заплащането. Някой да има представа какво е заплащането като цяло в маркетинг отдела и конкретно за графичния дизайн ?

написано 11.05.2013г. неделя в 22:23
към обект/отдел Британика главен офис - Edinburg
в град Варна

Виждам, дискотирате начина по който процедират в Британика що се отнася до бивши служители или кандидати за работа, но на мен въпросът ми е следният: как се извършва проверката на тестовете в Британика. Аз съм клиент, мога да кажа че останах доста недволна от отношението, което показаха. На изпита за FCЕ момичетата които следяха за времето и правилата най-нагло ми издърпаха answer sheeta под носа и като не се съобразиха с необходимостта ми да си допиша отговорите. Интересува ме следното: знам че листовете с отговорите се изпращат в Англия за проверка, но дали се изпращат и листите с въпросите на които са заградени самите отговори, както и черновите на writing-ите. Дали знаете нещо за на1ина на проверяване там и дали се зачитат и разглеждат черновите и заградените отговори на самите тестове. Знам че се проверяват от специална машина. Но ако отговора съществува само на листа с въпросите а не в листа с отговорите дали се зачита като верен отговор дали се разглеждат тези неща изобщо. някой би трябвало да знае защото не се е случвало само на мен, а и на други хора. От офисът не можаха или по-точно не пожелаха да ми дадат по-точен отговор. Казаха ми че всичко се праща и се разглежда от проверяващите, и че щом на тетсовете пиша своето име и номер то задължително трябва да бъде пратено заедно с отговорите на answer sheet. Знам че процедурата и правилата на изпита са такива но не може служителка да издърпа така отговорите ми че да си зачеркна целият лист с молива.

написано 30.04.2013г. сряда в 16:32
в град Бургас

Здравейте,поканена съм на интервю за офис-асистент.Бих искала вашите мнения.Благодаря :)

написано 27.04.2013г. неделя в 20:57

И приемете, че доволните служители съществуват, но докато вие "недоволните" пишете, те работят за кауза. Простете ми идеализма! Знам, че е отживелица в ерата на мърморковците.

Елена,много бих се радвала да направите едно малко проучване(отново).Ако хората са искрени,ще разбереш,че недоволните служители в Британика са много повече от колкото ти си мислиш.Тези,които са доволни биват няколко вида:

1.Хора,работохолици като теб,без личен живот.(това за мен не е плюс)

2.Нови хора,които все още смятат,че колегите и децата са достатъчни за да останат.

3.Застаряващият персонал,който друг избор няма...

P.S. И думата кауза според мен няма нищо общо с думата алчност,която всъщност е водеща в тази фирма.Още,още,още..

Истината понякога боли...

написано 24.04.2013г. четвъртък в 23:27

За първи път пиша в подобно пространство, което очевидно е манна небесна за хора с профил "шубе ме е не мога да кажа". Доколкото разбирам от някои от последните коментари, в които хвърчат имена като фойерверки в новогодишна нощ нямам право да съм доволен служител на БРИТАНИКА. Ами хайде да ви изненадам и да споделя, че съм от доволните. И не съм Ваня Иванова или представител на HR. Ами съм си аз.

Очевидно съм служител, който си харесва работата (имам това право). Може и да съм работохолик, но живея за работата си и твърдо вярвам, че в тази организация всеки, който иска да се развива може да го направи. Сега ако не знаете как точно искате да се развивате - това е друга тема.

Въобще няма да коментирам имената, които някои "добронамерени" бивши-настоящи служители си позволяват да цитират по памет или през счупен телефон. Интересно ми е обаче някога казвали ли сте на глас това, което изливате с почти религиозна омраза? Или в ъгълчето с другите в криптата сте си повтаряли негативната мантра за подрастващи.

На всички в това пространство горещо препоръчвам да си направят един самоанализ (много е хигиеничен), да си поставят някакви конкретни цели и да спрат да обвиняват "другите" за избора, който са направили.

написано 24.04.2013г. четвъртък в 15:20

Тони, изцяло съм съгласна с Вашето мнение.

Аз кандидатствах за работа в Британика за позиция, която в момента е актуална (отново) и бих искала да се обърна към експертите по реклама и събития. Въпросната позиция не е адекватно формулирана - става въпрос за рецепционистка с един куп други ангажименти, но не и такива отговарящи на обявената. HR-ката сякаш ви кани, за да си запълни иначе скучния работен ден, задава едни и същи въпроси по няколко пъти, държи се арогантно на моменти. Разочарована съм от интервюто и от непрофесионалното отношение, тази фирма е загуба на време.

Показани мнения 41 - 50 от общо 245 |< « По-нови 123456789 По-стари » >|