написано 18.07.2013г. петък в 02:04

Вие сте идеалният служител за българския работодател. Готова сте да стоите в офиса до 3ч през нощта, даже да не спите. Готова сте да не получавате пари и да фалирате. Готова сте да нямате личен живот и да се изгубите като човек и личност. Ще се сдухате още преди headhunter-ите да ви открият и да сметнат работата ви в "Британика" като голям плюс за вашата бъдеща велика кариера като администратор :) Че има такова нещо като headhunter-и, да има, но наясно ли сте дали има почва у нас и в кои сфери най-вече?! Тук не е Англия, май не е и Европа. Headhunter-ите ще търсят хора, които имат самочувствие и знаят цената си във всеки един смисъл. А вие сте готова да се предложите 24/7 на безценица. За това заплащането в България никога няма да е на ниво - защото винаги се намира някой, който е съгласен да работи за "мерси".

Приказката "Дай, за да получиш" е също толкова екзистенциална, колкото и въпросът "Кое е първо - кокошката или яйцето?". Или перифразирано - кой първо трябва да даде, за да получи - работодателят на служителя или служителят на работодателя? Пазарът на труда е двупосочен процес. Пазарът на роби е еднопосочен :)

написано 13.07.2013г. неделя в 22:33

Като служител на Британика вече знам, че повечето коментари са злобни и без никакво покритие!!!

написано 11.07.2013г. петък в 11:47
към обект/отдел Администрация

Same thing навсякъде в милата ни родина! Работодателите да станат европейци казваш, а? А служителите да чакат през това време ли?! Това е нещо като въпросът "кое е първото - кокошката или яйцето". Хора, има една приказка ДАЙ, ЗА ДА ПОЛУЧИШ! За да стане човек един от онези, които headhunter-ите търсят, един от онези, които не си търсят работа, а работата намира тях, трябва да мине през мноооого повече от това, от което се оплаквате. Трябва да работи не до 10, а до 3 сутринта. Трябва да взима не шестотин, хиляда или пет хиляди, а да фалира. Трябва не просто да няма лично време от това, че телефонът му постоянно звъни, а да забрави какво е сън.

В случай, че не сте минали през всичко това и нямате намерения да минавате.. по-добре не се оплаквайте, а се дръжте здраво за работните си места където и да са те. Хора като вас трудно си намират работа... Камо ли такава, от която да са доволни ;)

написано 10.07.2013г. четвъртък в 22:40

Мило Мими,моля те,пиши тук отново след около година.Ще се радвам да видя как се развиват нещатата при теб.:)

написано 09.07.2013г. сряда в 23:36

Язък, че си учила в Англия. И след усилията, които си положила, за да те приемат в английски университет, да се издържаш и да го завършиш..си се върнала в България, за да работиш за Британика?! WOW :) В 17.30 си тръгват хора, чиито работен ден започва в 8.00-8.30. Ако в ТД пише 8 часов работен ден, то всичко над това е овъртайм и би следвало да се заплаща. Освен, ако не работиш за едното потупване по рамото от шефа. 400лв е заплата за Бог да прости, при условие, че минималната за БГ е 310.00 лв. 400лв е малко заплащане дори за хора без образование. Време е българският работодател да се научи, че всеки труд се заплаща, а състояние не се трупа за сметка на служителите. Та когато нашенските бизнесмени започнат да мислят като европейци - тогава може да очакват това и от служителите си.

написано 09.07.2013г. сряда в 15:29
към обект/отдел Администрация

Завърших висшето си образование в Англия и започнах работа в Британика три дни по-късно. От около два месеца работя, вече съм била в няколко филиала, та смея да твърдя, че знам за какво става дума. Беше ми много интересно дали коментарите, които четох тук предварително са вярни или както за повечето работодатели са просто злостни. Мога да кажа само едно - заради хора като вас (многото недоволни) България е на това "дередже". Вие луди ли сте да си мислите, че тръгването от работа в 17,30 е нормално? Искате да сте мениджъри, искате работа в "млад и динамичен екип", искате пари по-високи от 400 лв, а в същото време се оплаквате точно от това?! Вие всички ли искате да живеем в социализма - да лъжем някого, че работим, а той да ни лъже, че ни плаща? Наистина ли си мислите, че има частна фирма в България, която да не очаква да стане най-голямата част от живота ви? Ейй, от служители като вас Бог да пази България!

Работата е интересна и динамична, колегите са супер сладури навсякъде, млади и готини хора, а децата са просто уникални сладури! Колкото до кариерното развитие - радвам се, че има такива като вас, които да се отказват на третия месец - така за хората като мен ще остане по-сериозно поле за изява ;) И наистина, не знам кой от вас на колко места е работил, но мисля, че сте загубили връзката си с действителността - вече и в държавните институции го няма това, за което май мечтаете. И с риск да обидя някого, сигурна съм, че и в библиотека да отидете, пак ще се оплаквате! Мързелив балкански синдром till the end of time!

Дерзайте!

написано 10.06.2013г. вторник в 02:05
към обект/отдел Маркетинг отдел

Здравейте. Кандидатствам за работа като графичен дизайнер в 'Британика'. Отидох на първо интервю, но не ми казаха, какво ще е заплащането. Някой да има представа какво е заплащането като цяло в маркетинг отдела и конкретно за графичния дизайн ?

написано 11.05.2013г. неделя в 22:23
към обект/отдел Британика главен офис - Edinburg
в град Варна

Виждам, дискотирате начина по който процедират в Британика що се отнася до бивши служители или кандидати за работа, но на мен въпросът ми е следният: как се извършва проверката на тестовете в Британика. Аз съм клиент, мога да кажа че останах доста недволна от отношението, което показаха. На изпита за FCЕ момичетата които следяха за времето и правилата най-нагло ми издърпаха answer sheeta под носа и като не се съобразиха с необходимостта ми да си допиша отговорите. Интересува ме следното: знам че листовете с отговорите се изпращат в Англия за проверка, но дали се изпращат и листите с въпросите на които са заградени самите отговори, както и черновите на writing-ите. Дали знаете нещо за на1ина на проверяване там и дали се зачитат и разглеждат черновите и заградените отговори на самите тестове. Знам че се проверяват от специална машина. Но ако отговора съществува само на листа с въпросите а не в листа с отговорите дали се зачита като верен отговор дали се разглеждат тези неща изобщо. някой би трябвало да знае защото не се е случвало само на мен, а и на други хора. От офисът не можаха или по-точно не пожелаха да ми дадат по-точен отговор. Казаха ми че всичко се праща и се разглежда от проверяващите, и че щом на тетсовете пиша своето име и номер то задължително трябва да бъде пратено заедно с отговорите на answer sheet. Знам че процедурата и правилата на изпита са такива но не може служителка да издърпа така отговорите ми че да си зачеркна целият лист с молива.

написано 30.04.2013г. сряда в 16:32
в град Бургас

Здравейте,поканена съм на интервю за офис-асистент.Бих искала вашите мнения.Благодаря :)

Показани мнения 41 - 50 от общо 248 |< « По-нови 123456789 По-стари » >|