написано 23.04.2013г. сряда в 12:49

Здравейте и от мен.

От доста време преглеждам този форум и все се каня да напиша нещо,  и ето че най-накрая се реших.

Работих във фирмата повече от 3 години, преди 2-3 години напуснах. Информацията ми съответно няма да е много актуална, но пък, както виждам малко неща май са се променили.

Първо ще започна с личното си мнение - и то е,  че на мен тази работа ми даде много. Обичам много контакта с хора, обичам около мен да има деца, обичам да има къде да си изявявам творческите пориви, обичам прилижните изкуства, и обичам да знам, че допринасям за това хората да получават нещо хубаво. Тези неща, заедно със супер страхотния колектив (тук говоря за моя филиал! не навсякъде хората са толкова готини), ме задържаха толкова време.

Работата, според мен, е супер удобна за човек, който е студент. Възможността да работиш на смени, ти позволява да посещаваш някои лекции, което за мен си беше ценно.

Работното време наистина е разтегливо понятие, но пък още отначалото си наясно с това. Наистина човек трябва да е склонен да отдели много от личното си време за почивка, заради работата. Много често съм оставала след работно време, но честно казано - не ми е пречело толкова много. Правела съм го най-вече заради колегите ми, тъй като ми е пукало за тях и винаги съм гледала да им помогна - както и те на мен.

Определено обаче човек трябва да си прецени дали може да жертва част от личното си време и да си помисли кое му е най-важно.

От гледна точка на заплащане - аз започнах работа много отдавна, сумите не могат да се съпоставят. За сметка на това получих първото си увеличение след края на изпитателния срок, и след това всяка година са ми увеличавали заплатата. Получавала съм няколко пъти и бонуси - в края на календарна година и в края на септември, в зависимост от резултатите на филиала.

Какво не ми харесваше - определено отношението от страна на хората в централния офис е основния минус на цялата компания. Те не разглеждат служителите като индивидуалности, какво пък остава - да ги мотивират по някакъв начин?! Добрите постижения се смятаха за даденост, при несправяне със задачите обаче - човекът биваше каран да се чувства като супер некадърник. Отделно се говореше зад гърба на хората и се насърчаваше враждата между отделните училища.

За щастие, локалният ми мениджър беше страхотен човек и тези неща изобщо не бяха валидни в нашия филиал. Бяхме страхотен екип и се подкрепяхме страшно много. Много често сме правели неща заради нас си, заради екипа, и изобщо не толкова заради фирмата.

Като обобщение искам да кажа, че който реши, въпреки всички нагативи, да избере да започне кариерата си в Британика (защото това място е добро само за старт!), ще получи следните неща:

- възможност да учи, докато работи

- възможност да види себе си и развие реакциите си в най-различни ситуации

- възможност да стане много добър в комуникацията с хора, в разрешаването на най-различни типове проблеми, свързани с хора, в успокояването на хора в истерия :), в продажбите, в customer service като цяло. Просто занапред с какъвто и странен тип да се срещнете - е можете да се справите с него :))

- възможност да пусне на воля детското у себе си. Има супер много инициативи, състезания, партита и клубове, които ще трябва да организирате и да участвате в тях - а това, освен, че е супер уморително и изцеждащо понякова, пък е и супер фън :)

Има още много неща, които могат да се напишат, но ми свършват символите :)

Ако някой има въпроси и смята, че моето мнение може да му е важно - пишете ми тук, може да минем и на мейл (ама не искам да си го оставям тук директно, от spam-protection съображения :) )

написано 19.04.2013г. събота в 14:46

Толкова ми хареса каквото сте написали всички и колко сте прави, чак ми стана хубаво. Особено Катя - всяка нейна дума е АБСОЛЮТНА истина и който ми каже че не е верно, ще му кажа само едно - вчера бяхме ние разочарованите/изританите/освободените/неудобните, а от утре ще си ТИ, тази която толкова защитаваш тази долна фирмичка и тази злобна собственичка. И аз съм защитавала компанията, охххооо със зъби и нокти съм драла всеки, който смееше да каже лоша дума за фирмата, да ги обвини или да напише нещо против тях някъде. А какво стана на финала?! Сметнаха, че политиката на фирмата е да разедени толкова сплотени и РАБОТЕЩИ екипи, които даваха мило и драго за фирмата, така както биха дали всичко, ако фирмата беше тяхна или семейна. Това е да си на върха и с такава наслада виждам как се пада от високо, но Якимова си го заслужава! Не умее да цени истинските си хора, а е лицемерна до.... усмихва ти се, а зад гърба ти крои... Винаги рекламата, която идва директно от хората е най-добра и най-силна, когато сега аз кажа на 50 човека и всеки, който е разочарован от Британика каже на още толкова, съвсемм скоро всички ще знаят, че работния дух на хората е сринат още преди да започнат. Чета и си мисля...Якимова не заслужава хората, които са отдадени на Британика, грам не оценя жертвите, които се дават.Мога да пиша още много, но стига толкова - Хора, по-добре без работа, отколкото с такава!

написано 18.04.2013г. петък в 15:56

За един курс ни смениха 4 преподавателя. Сами си правете извод за текучество. Никога повече няма да им стана клиент.

написано 18.04.2013г. петък в 11:15
към обект/отдел преподавател

Ето и моето мнение за Британика. Дълго време работих в тази неблагодарна фирма. Казвам неблагодарна, защото колкото и да се стараеш и да даваш всичко от себе си,  не те оценяват!

Те са на принципа, че незаменими хора няма. Това е което не разбирам. Няма логика, да инвестираш в даден човек, говоря за хилядите семинари, които съм посетила, и да не го оценяваш, като служител! Да не се опиташ да го задържиш, като ценен  и  опитен кадър?!!

По време на работата ми там имаше обучения за стимулиране на ученици, на родители, но не и на преподаватели. Заплащането не е достатъчно, за работата която трябва да вършиш, от 12 до 15 часа на ден и пак не можеш да ч свършиш!

Не на последно място-повечето хора, във фирмата, които са на мениджърски позиции, не са си на мястото!!! Нямат качествата на мениджъри. Промити мозъци и кукли на конци, чиито конци някой дърпа отгоре.

Не си губете времето и потенциала в тази фирма,ако искате трудът ви да се оценява адекватно! Подбора на персонал е под всякаква критика. Докато бях там, имаше огромно текучество, а новите кадри, които постъпваха на работа бяха под всякаква критика! Гледаха да отбият номера или не издържаха и до втората седмица!

Може би, ако си ценяха повече обучените кадри, биха имали повече успех! Главозамаяли са се и по мое мнение логото им трябва да се смени на

" Quantity Language teaching", защото качесвото на езика вече не се цени, а държат на количеството пари, които се получават от такси!

Желая ви успех, но с по-качесвени не "количествени" фирми и работодатели. Британика вече е "бита карта"!

написано 12.04.2013г. събота в 11:00
отношение шубе го/я е и не казва!
към обект/отдел София

Сега чакаме отново положителното мнение от "настоящ" или "бивш служител" :), написани от долуспоменатите - Мария Лазарова, Ваня Иванова или от HR отдела.

Но и милион изписани добри думи не могат да заличат лошото впечатление, с което всеки си тръгва от Британика. Разбитото здраве и нерви, пониженото самочувствие и самооценка, това е което остава. Всички, които си тръгват от там казват, че сякаш камък им е паднал от плещите.

Нека да обоснова оценките си:

Заплащане: -4 - Ако направим една груба сметка: работен ден - средно 11 часа (без обедна почивка), защото такава много рядко се случва, по 25 РАБОТНИ дни в месеца, защото много често се налага да се ходи и събота и неделя, защото например трябва да заместиш колега, или пък просто колегите от офиса се редуват да ходят и събота и неделя, защото няма служител, който да поема тези дни, или защото има родителски срещи, започване на групи, EWC, изпити и безбройни и безконечни други причини = 275 работни часа, което прави по 2,91 лв. на час - сами преценете дали си заслужава. Единствено са коректни в това, че плащат заплати навреме

Уважение: -5 - Уважение - няма такова! Не се цени никой. Както дори самата Десислава Якимова често казва - Няма незаменими хора!

Привилегии: -5 - Да, може и да се издейства безплатен курс по английски, за който ще трябва да помолиш, и да ти бъде великодушно разрешено, но няма да имаш време да ходиш, нито пък сили.

Фирмена сигурност : -3 - Ако те нарочат, могат да направят всичко възможно, за да си тръгнеш сам - да се порицават с причина и без причина, да те преместят в най-далечния възможен офис или да те сложат с най-неприятните колеги. Единстветата причина да не дам -5 е, че плащат навреме - може да си сигурен, че на датата ще има пари по сметката.

Ангажираност: -5 - Вече споменах работното време! Тук може да посоча още: - когато не си на работа, колеги си позволяват да те търсят, за цяло и не цяло (някой друг беше споменал, че няма взаимозаменяемост на колегите, и това, което знае един, останалите не разбират от него), така, че се чувствате като на работа, дори и да не сте в офиса, и събота, и неделя. Често се налага да се присъства на разни мероприятния, или ако не лично вие, то някой колега, а на вас остава честта да го заместите в офиса. Натоварването е на макс.

Потенциал за развитие: Няма такъв. Работата е чисто административна, секретарска - няма какво да се научи и на къде да се израстне. Най-много - главен мениджър.

Местоположение: 0 - Защото много зависи - къде ще те сложат - никога не е където ти искаш. А често обикаляш из офисите, докато не те закотвят на най-неприятното за теб място. Целтта е да си на място, на което колегите не са ти приятели и ще ги "топиш" - това е мотото на Десислава - разделай и владея. Тенденцията в последно време е да настройва колегите от отделните филиали един срещу друг. Като конкуренция кой е по-добър, да разделя дори колегите в офиса, да не са приятели.

Колеги - 0 - Защото зависи къде ще попаднеш.

Работна среда: -5 - Безкрайно работно време, напрежение, натоварване, интриги.

написано 11.04.2013г. петък в 21:18

Бивши колеги - Където и да сте, със сигурност е много по-добро място.

Хора, търсещи работа - Британика е дъното! Трябва да се тотално отчаяни, за да кандидатствате за работа в Британика!

Аз работех във филиал на Британика в София и честно най-щастливия ми ден беше, когато си тръгнах. Когато напускаш, колегите ти казват "Честито", и са искрени. Веднага щом се отдаде възможност и те ще напуснат!

Тази фирма се грижи отлично за клиентите си, но не и за служителите си!

Мария Лазарова- ти не можеш да работиш с клиенти, ами и са те сложили да ни обучаваш...

Ваня Иванова-научи се да цениш чуждия труд и лично време!

Десислава Якимова-никой не е длъжен да ти търпи лошото настроение

Това, скъпи кандидати, е ръководството на Британика. Хора, чийто авторитет е по-нисък от тревата. Хора, които никои не може да понася, най-вероятно и колегите от Централен офис, с които се виждат всеки ден! Благодарна съм, че не бях от тях!

Работиш наистина всеки ден over time. Защото винаги има спешни неща. Оставаш с часове и накрая ти се карат, че не си ги направил така, както са искали. Никои никога няма да ти каже "благодаря", а пък за повишение на заплатата или бонус и дума да не става. Някои от по-старите успяха да си издействат безплатен курс по английски, който така и не посетиха, тъй като нямаха време, заради многото over time работа във филиала. Разболях се и не можех в течение на много време да отида на лекар, защото все имаше много работа. А в тая фирма никой не може да бъде заместван от друг, защото наистина нещата само ти ги знаеш и това го правят умишлено. Излязох в болничен и бях с 39 градуса температура. но телефона все звънеше, и аз работех, тъй като колегите във филиала не знаят какво да правят. Бях забравила какво е личен живот, да си направиш среща след работа или да имаш гадже.

Когато напускаш трябва да бъдеш много внимателен да не те прецакат с парите. Една колежка беше бременна и понеже беше още в изпитателен срок, те я уволниха, а тя беше в 8мия месец от бременността.

Тази фирма съвсем скоро ще фалира.

Бягайте далече!

написано 04.04.2013г. петък в 20:37
в град Пловдив

А тези заплати от 800лв. само за офисите за София ли са или и за останалите клонове в страната?

написано 01.04.2013г. вторник в 00:12

Здравейте отново,

писах коментар преди известно време и сега се изкушавам отново, защото виждам, че има още какво да се каже!

първо, не се подлъгвайте от помпозно изказаните и сякаш редактирани с часове положителни мнения тук. Трябва да ви е ясно, че еднаквия стил на писане и хвалебствията за добрия екип са изцяло написани от мениджмънта на британика. Дори и най - промитите мозъци на британика не биха седнали да обясняват тук колко им харесва работата.

второ, това, че в момента говорят за фондови борси и библиотеки по интервютата е някакъв напредък. Точно преди година на моето интервю ми казаха, че можело и да се случи да остана 30 - 40 мин. повече.... можеше и да се случи..... да си тръгна навреме. Освен това, приказките за борси и библиотеки могат да направят добро впечатление само на някой, който не си знае цената и не знае, че на борсата се играе 24 часа, защото там можеш да станеш милиардер в 4 през нощта. В британика може да работиш до 23 ч. но няма да получиш нищо повече от злобни коментари за работата си. напълно нормално е в европейска държава да получаваш пари за овъртайма.

Истината е, че в британика намират хора с нужда от работа, с пълна липса на индивидуалност или откровено казано - с малко акъл и ги промиват и вкарват в техния, лишен от права и доста изван закона филм. Когато нормален човек попадне там му трябва известно време, за да разбере каква е работата и да избяга.

наистина имам силното желание да предпазя хората, които смятат, че лъжливите обещания и лицемелните усмивки са истински!

написано 06.03.2013г. четвъртък в 23:21

Мисля че дойде време и за моя коментар!

Служител съм на Британика от около година и половина. Това само по себе си означава, че виждам смисъл в това да работя там. Въпреки възрастта ми смятам, че имам достатъчно голям трудов опит в различни сфери на дейност и с различни работодатели. За малко повече от година във фирмата успях да науча толкова много неща за себе си, за хората като цяло, за трудовите навици и поставянето на цели, колкото не успях да науча за 4-те ми предишни години, в които съм работила на други места.

Сигурна съм в това, че всеки човек има своето призвание и поприще, в което да се изявява. Аз съм човек, за когото е важен крайният резултат, но и който се наслаждава на пътя до постигането на добрия резултат, с всичките трудности и допуснати грешки. Какво имам предвид. Работата с колеги преподаватели, с колеги от администрацията, курсисти, деца от най-невръстна възраст до чисти тийнейджъри, родители, е изключително труден, разнообразен и постоянно изменящ се процес. Работата с хора като цяло не е за всеки, защото човек трябва да е гъвкав и да реагира, възможно най-често адекватно на ситуацията. Колкото може да бъде натоварваща в определен момент, толкова може и да те зареди с енергия за целия ден. Разбира се, че има напрегнати и натоварени моменти, но има ли сфера, в която твоята цел да е прогрес и развитие и да не се налага да взимаш трудни решения или да усещаш умора и напрежение. Всеки ден работя с енергични хора, различни сами по себе си: с чепати характери, с изключително артистични и изобретателни преподаватели, хора отдадени на работата си, чиято цел е да върнат у децата желанието за учене, нещо което нашата образователна система отдавна се опитва да премахне, с хора които често търсят новото, различното, това което ще ги открои, с инатливи "дървени философи", с перфекционисти, с възрастни хора с душа на дете, с литератури, с авантюристи, с амбициозни професионалисти... Списъкът може да е безкраен. Има ли човек в този форум, който да не смята, че от подобен тип взаимоотношение може само да спечели???

Научих се на дисциплина, на отговорност, на колегиалност, на това че ако гледаш две, три стъпки напред ще ти е много по-лесно сега и за в бъдеще. Начих, че съм способна на много повече неща, на които някога съм си мислела, че мога.

Част съм от "възможно най-филмирания екип", за който е писал "старунай", преди известно време. Смятах го и все още го смятам за изключително кадърен млад мъж, на когото може да се разчита. Сигурна съм, че той ще е успешен и доволен, но в друг тип сфера на дейност, в друга среда. Въпрос на характер и на възможности. Мисля че разпределението на времето и задачите е въпрос на опит и става все по-лесно с времето. Може да останеш 1 час след работа, само ако не си си я свършил или ако се налага да помогнеш на колега, който остава сам..... Голяма част от изброените от него условия се казват много точно и ясно още на второто интервю. Ако не си ок, не отиваш на трето, нали така?!?! Или аз бъркам?! Аз имам приятели, имам семейство, имам приятел от вече ще станат четири години, не смятам че съм пренебрегнала нито един от тях за сметка на Британика. Това е моето мнение и не искам да ангажирам абсолютно никого с него. Просто усетих необходимост да го споделя!!!!

Anyway -

Прегръдката на дете на 5,5 години, което ми казва с усмивка на уста - "Мене тука ми е като вкъщи" е смисълът, който аз виждам в работата ми в Британика, ако мога да се изразя перифразирано. Хората, с които работя и резултатите, които постигаме заедно като екип ме карат сутрин с желание да идвам на работа.

Показани мнения 41 - 50 от общо 235 |< « По-нови 123456789 По-стари » >|