написано 16.05.2009г. неделя в 00:38
към обект/отдел СОТ
Работех като автопатрул в Секюрити Холдинг. Напуснах сам когато началник стана ...... Сега работя в тяхна конкурентна фирма. Тримата с началниците на Физическата охрана и Оперативния център си мерят силите, а страдаме обикновенните служители. ........ е най-големия интригант при тях. Що не провериха защо са го пребили бившите му колеги от СОТ 161? А пък полицайте от 1-РПУ ми се смеят като ги питах за \"офицера\" ....... Иначе фирмата не е лоша. но махнаха старите служители, а новите са хлапета на по 20 г. Само чупят коли и не знаят къде и защо отиват. Чух, че са сменили директора. Новия Кръстев е бивш сотаджия и съм чувал че заедно с Бомбона-начаника на центъра са били най-добрите сотаджии, ама като станат началници забравят от къде са тръгнали:)) Успех на фирмата с герои като \"колегата\" Натов и натегачите дето пишат по форумите.:))
администраторът каза:
Част от мнението е изтрито, поради неспазване на правилата за писане!

Прочетете правилата! Ако не разбирате нещо, ползвайте жокер!
написано 15.02.2009г. в 21:00
По настоящем съм служител на фирмата в Дирекция СОТ.Оценките си мотивирам така:Считам че заплащането заслужава добра оценка,защото е на средно ниво разбира се необходимо е да се повише още малко с оглед на тенденцията на заплащоне например в СОТ161,пак почертавам че размера на настоящето трудово възнаграждение не е никак лошо, а е средно.Заплащането трябва да се повише с цел по-добра мотивация на работещите в дирекция СОТ,тъй като мотивацията е един важен елемент от качеството на охранителната услуга,която предлага секюрити холдинк, а от там и успеха на фирмата на пазара на охранителни услуги,който е с висока конкуренция.
По отношение на уважението-не е на нужното ниво между ръководство и служители,както и между самите служители,но все пак не е толкова на ниско ниво.По отношение на уважението счетам че фирмата би следвало да създаде ясни правила за поведение на служителите.Следва да се подчертае че служителите от дирекция СОТ са важни за успеха на фирмата.Демонстрирането на неуважение от страна на ръководството към тях води до провал в отнешенията между ръководство и служители.Повишаване нивото на уважение от страна на ръководството към служителите е в компетентноста на президента на фирмата.
Считам за необходимо да изложа и това че патрулите на дирекция СОТ не са подготвени за тежки ситуации като въоръжен грабеж,физическа саморазправа от група правонарушители и пр.-в това отношение фирмата би следвало да квалифицира служителите от Дирекция СОТ по боино карате за физическо противодеиствие на правонарушителите и бойна стрелба за противодействие при въоръжен грабеж или когато правонарушителите използват бойно уоръжие.Липсата на съответната квалификация у служителите прави ниско качеството на охранителните услуги като охрана на физически лица и охрана на обекти с висок финансов оборот.Все пак не бива да се забравя че патрулите на СОТ осъществяват дейност по реагиране на панинк бутони,които се задействат в ситуации на сериозен проблем и реагиране на аларма от охраняваните обекти.
Патрулите на СОТ не са снабдени с необходимите фенери за извършване на оглед на обектите при получен сигнал на алармата на обекта-необходимиса голям фенер и малйк фенер със синя светлина за прецизно оглеждане на вратите на обекта.
Обектите охранявани от фирмата надброяват над 5000 ,а патрулите са твърде малко като се има предвид голямата територия на обектите които охранява фирмата,в тази посока следва сериозна да се мисли.
Трябва да похвала фирмата за новите облекла ,които осигори на служителите от дирекция СОТ-те са по-хубави дори от полицейските униформи.
По отношението на работната среда ,считам че е на ниско ниво защото между колегите липсва нужното уважение.Създаването на прекалени правила,такива които не допринасят съществено за подобряване на дейността на фирмата,прави тежка атмосверата на работа.Такива правила например са спането на служителите в в патрулите-разбира се ако спането е довело до бавна реакция на сигнала само тогава да се държи под отговорност съответния служител и дореи да се глобява,в едно с дисциплинарното наказание,което да му се налага.Работата на служителите в патрулите на СОТ е свързана с 12часово стоене на едно място в колата и фактически не е възможно самия служител да не дремне или да се унесе в сън въпросът е служителя да се мотивира да взима мерки за адекватно реагиране на сигналите.Считам че не е необходимо служителя да не е съставен да спи , а да бъде глобяван за бавна реакция на сигнал.
Не на нужното ниво е комуникацията между ОДЦ и Патрулите на СОТ- служителите на ОДЦ трябва да бъдат инструктирани да подават пълна информация за получения сигнал от алармената система на охранявания обект-место нахождение на обекта, зоната на сигнал в охранявания обект,наименованието на обекта и пр.
Колите на автопатрулите на СОТ са добри- нови и спортни,което е добре за бързата реакция на екипа на автопатрула.Добре е че се осигорява и автомивка.
По отношение на ръководителя Натов,считам че този човек има нужния опит в областта на Сигналноохранителната дийност и е с добър усет към проблемите.Естествено добре е че за ръководител на СОТ е назначен човек,който е бивш полицай. Вижда се от работата на Натов като ръководител ,че този човек проявява интерес към работата си и има като идея да развие на високо ниво работата на дирекция СОТ.
Следва и да се помисли за регламентиране на правомощията на старшите на смяна,ОДЦ и старшите на автопатрули,в посока да не се ограничават правомощията на старшите на автопатрули,такаче да се влоши дейноста на самите автопатрули.Все пак екипа на автопатрула най-добре може да прецени ситуацията на място повреме на аларма и панинк бутон,отколкото ОДЦ или старшия на смяна.Не съм съгласен със създаването на структурната единица "Старши на смяна" ,така както функционира в настоящия момент.Единствено в подкрепа на тази структурна единица на дирекция СОТ е това че старшия на смяна проверява дали екипите на автопатрули на СОТ са налице,което не е достатъчно. Напълно е възможно да се образува вражда между екипите на автопатрули и старшия на смяна по чисто субективни причини и това да влоши работната среда.Освен това възможно е старшия на смяна да оказва натиск върху екипа на автопатрула,с цел да се усоетява деиноста на автопатрула,зад което да стоят някакви частни интереси.
Необходимо е да се гарантира нормална независимост на екипите на автопатрулите,но разбирасе при наличие на обективна система на контрол.
Мотивиран съм да работа в СОТ-а на фирмата и се надявам да остана да работа,защото ми харесва работата на сигналноохранителната дейност,докато фирмата не реши че несе справям добре.
Надявам се да се увеличат обектите на фирмата .Все пак тази фирма ми даде път в сотаджииската дейност.

написано 01.02.2009г. в 14:23
много сие добра фирмата недеите да пишете глупости
написано 12.11.2008г. четвъртък в 12:30
към обект/отдел централен офис
КЪМ ДАМИТЕ,които ще ходят на интервю за работа:
1. Ходете само в случай,че наистина нямате друга алтернатива!
2. Ако все пак отидете,пригответе се чакате много далго!
3. Само факта,че имат застаряваща секретарка със силно изразен руски акцент,която работи права на бюро метър на метър говори достатачно!
4. Аз си трагнах на 20-та минута,ако все пак дочакате интервю ВИ желая късмет!
ВЯРНО,ЧЕ ЗАКЪСНЯХ,НО ТОВА НЕ ОЗНАЧАВА,ЧЕ ЩЕ ЧАКАМ ДАЛГО!
написано 25.06.2008г. четвъртък в 11:59
Малтретирането във фирмата психически и ...... е системно.Постоянно си подложен на унижение,независимо от колко време си във фирмата,не е подсигурено дори нормалните човешки нужди,не е нормално да пиеш кафето си в тоалетната и да се криеш от шефовее си , защото ти е забранено дори да пиеш вода на работното си мсто.Постоянно се налагат санкций от порядъка на 50,100 и 150 лв.защото си закъснял за работа, разговряш с колежка или колега или защото си на 20 метра от стоянката си за да закусиш. В момента е кой ще е над другия от назначените секторни отговорници.Липсата на колегианост,уважение и разбиране доведе до напускането на ценни кадри за фирмата , хора които дадаха всичко от себеси години...Дори не се положи усилие да бъдат задържани за доброто на фирмата,бяха неудобни за тях / управляващите / Останахме само няколко човека от това поколение където фирмата вървеше на горе,за съжаление в момента сме на долу :(. Също така и отношението към клиентите е под всякаква критика,комуникациите също са в отчаиващо положение,автопатрулите нямат станций,оперативният ни център нямат нормални телефонни връзки и постоянно са в конфликти с клиентите.Повярвайте ми не се лъжете да почвате работа в Секюрити холдинг - не се подценявайте , не бъдете мазохисти към себе си.Обръщам се и към клиентите на фирмата не се лужете на сладките приказки...
Отидаха си истинските и достоини управители на фирмата,хора с който можеше да се разговаря да получиш отговор и да бъдеш разбран,отиде си и добрият колектив от хора
написано 19.05.2008г. вторник в 12:56
Бивш служител съм. Напуснах заради ново ръководство на холдинга начело с невероятния "титан" ....., барабар с всичките му фирми! Разбирам, че положението е станало сега и по-лошо. За наричания още "юрист" ....., който сега е изпълнителен директор ...ами да си гледа любимите видеокамери - там му е силата и да не се занимава с други дейности! Парите които получава, ако разберат служителите от фирмата какви са...То те му ги изкарват, ама той защо толкова пречи?!?! Не става само с яденееее! Бившите ПЪРВИ, ВТОРИ и ТРЕТИ ако не вземат нещата в свои ръце от тази фирма нищо няма да остане та ако ще РR да им е не ......, ами ......, ...... и ...
написано 07.03.2008г. събота в 08:03
супер неквалифицирани началници,начело с испалнителния Директор
написано 09.02.2008г. неделя в 23:41
анонимен">мнение от
Кой е този АЙК??Случайно да не е един от "шефовете",ако е така много лошо щом се е стигнало до там,че той да пише хвалби за фирмата.А за фирмата нямям думи каквото и да кажа все ще е лошо.Имат некадърен и ниско квалифициран персонал.Повечето шефове нямат образожание-висше и не знаят как да се даржат с персонала.А да не говорим за услугата която предлагат под всякаква критика е .
написано 22.01.2008г. сряда в 21:42
напълно съм съгласен с последните 3 мнения.
нямам какво да коментирам повече - отношението към служителите и заплатите са плачевни...
след толкова време там, с утопична надежда за промяна се надявам да я нарпавя сам лично за себе си в най-скоро време..
бонбони, пикльовци, лицемерковци и тарикати - само интриги и мързел...а шефовете - гола вода...
не си сутрва сичко тва за жълти стотинки
Показани мнения 11 - 20 от общо 24 « По-нови 123 По-стари »