написано 28.01.2013г. вторник в 03:55
към обект/отдел Техник СОТ

Отговор до бившия служител на Боду:

Точно днес /тоест вече вчера/ по обед говорих с бивша служителка от "Форс Делта" и тя засегна известното й по тоя въпрос:

Платеният годишен отпуск е със заплащане 8 лева на ден. Говорим по "ценоразпис" до март 2012-та. Но пък при тая криза нищо чудно и това да е отрязано.

Директно тук пускам и коментар по отношение на "умните момичета":

Да! - послушайте колежката Ви. Бъдете умни.

В момента кризата принуждава да работиш без много право на избор, така, че моят съвет не е /подчертавам НЕ Е/ да не започвате работа. "За лев работи - без лев не стой!"

Но просто имайте си едно наум.

Ще Ви се наложи да извършвате нетипични /абе четете си го незаконни/ за счетоводител операции.

Като например да водите двойно счетоводство, да послъгвате... Все неща, които, ако сте едно младо момиче е хубаво да усвоите.

Момичето, на което са търсили заместничка се казва Д--и и е излязла по майчинство.

Папките не са "трикове за пред шефа им" - реално както сте я нарекли "дамата" с дъвката /М---я или М--и, както я наричат всички/ е "шефът". В смисъл, че тя коли - тя беси.

Абе поизлиняло и е дочух нещо въжето напоследък...

Организацията си е такава - ако се впусна да разказвам чак аз ще почна да се съмнявам може ли да са истина.

Но повярвайте ми - истина са.

Папките на бюрата са най-малкия проблем в организацията.

Папки обекти /охранявани частни домове, офиси и т. н./ не пазят.

Да не говорим как и с какво се пълнят тези папки.

Не съм го казал, но някак си така си мисля, че е много възможно да са пълни с похвали от Клиенти за задоволството им от предлаганата услуга. Само че кой ги пише, М---я? Защото...

Абе нещо съм сънувал - ще видим как някой ще ми разтълкува именно днешния ми сън.

А дъвката на същата тази подчертавам Г-жица й помага да не се отпуска в едно от основните й задължения - умело да послъгва /основно Клиентите имам в предвид/. Въпросът е, че тя /и не само тя/ се мисли за майстор на словестната еквалибристика и, че другия с/у нея винаги е по-тъп, но това е само в случая, когато насреща й стои огледало.

Сега конкретно ще отговоря на въпросите в самото каре на темата:

Нивото на заплащане във "Форс Делта" е... ниско.

Имам реално наблюдение в бранша /особено във фирмите, които наистина отговарят на стандарт за извършване на този вид дейност и си заслужават парите за таксата по охрана/. Не казвам, че при другите не е също кофти заплащането - така засега стоят нещата просто в този бранш в България. Но имайте в предвид, че точно от такива супер некоректни работодатели като коментираната фирма реално страда целия бранш: ниско заплащане на персонала /особено и основно физическата охрана/, идващо от по-ниски оферти спрямо другите. От там - нелоялна конкуренция и съответно сваляне на стандарта въобще. Разгледайте и прочетете Интернет страницата на "Форс Делта" - хей така, просто като преглед, защото в едно инфо до 2-3 дни ще Ви изложа как едно 70-80% от написаното там просто не отговаря на истината. Но за това си има Комисия за защита на потребителя и Комисия за защита на конкуренцията. И искрено вярвам, че вече проверките няма да стават в "Болярка", а "Форс Делта" да са сложили масата дори предварително. Не визирам в момента тези комисии - дори се чудя... написаното май съм го сънувал. Засега.

Отношението към служителите?

"Ти си тъп, а аз съм велик /а/"

"Кво като ти си 2V /така ще се наричам тук за по-кратко, а иначе си изписах името и телефона, те ми знаят отлично и фамилията/ с коеф. на интелигентност 126 - от нас три сумарно те бият..."

Ама по кила - бих допълнил веднага аз.

Шегувам се с реалността, като се надявам админите да усещат разликата м/у тънък хумор и подигравка.

Социални придобивки?!

Брои ли се постоянното търсене на повод да те накажат директно с глоба, без предшестващите по КТ други наказания?

Ако се брои - то повярвайте ми /и дано не се убедите в това на гърба си/ много мислят за Вашите социални придобивки.

Дори насън!

Така, като понякога сънуват, че на следващия ден ще има проверка от някъде.

Е... нещата се променят. Сънищата секват. И почваш да страдаш от безсъние.

Атмосфера?

Атмосферата се създава от Колектив!

Няма да цитирам в коя друга охранителна фирма иде реч, но и в момента зная кога е рожденния ден на Чорбаджията /така аз наричам Работодателите, щото съм селяндур/.

Защо го помня ли?

Защото се празнува в голямата му къща и всички от фирмата са поканени. И се организират и отиват със служебни автомобили.

И Колектива е там! Не 5... Не 10... Повечко хорица. Събрали 1500-2000 лева и купили подарък на Чорбаджията си. И той е облечен наравно с тях с простичките си дрехи - не стои в някакви си парцали за Х стотици или хиляди лева. Но е облечен в Колектив! И има "Ние от ХХХ", "Ние в ХХХ"... Индентификация от която не се срамуваш

И като закъсаш примерно със служебния автомобил /в коментираната фирма имат такъв единствено 2-3 поста, освен Чорбаджийката - не като при другите две фирми, за които разказвам впечатленията си поне 10-тина, 15-отговорници по различни въпроси /не по папки, а по реалности/... Та като закъсаш със служебния автомобил /все пак може да се случи да спукаш гума, щото автомобилите се купуват само нови/ до минути идват 1-2 патрула и ти оказват помощ, а не да се жалваш пред Клиент, чиито магазин е разбит и ти не можеш да си тръгнеш, защото "колата не може да запали" - Ами то за СОД са нужни автомобили - не коли...

"Защо някой би искал да започне работа във "Форс Делта?"

Харесах! Много! И затова го преписах целия и ще отговоря стегнато.

Първо: За да види как НЕ ТРЯБВА да се прави бизнес!

Второ: За да се кали психически!

И трето: За да има поне 5-6 месеца след като "напусне" занимавка да си търси полагащи му се възнаграждения.

написано 11.12.2012г. сряда в 11:57

бивш служител на боду сод съм .искам да питам ,как стоят нещата с платените годишни отпуски?

задавам този въпрос защото в боду сод няма отпуски , няма и обезщетение за неползван отпуск.

така са си вързали гащите че никой неможе да ги накара да плащат платените годишни отпуски.

моля за вашето мнение.

написано 04.05.2012г. събота в 16:39
към обект/отдел финансово/счетоводен

Бих искала да спомена на всички умни момичета, които имат амбиции да работят във "Форс Делта" ООД като "касиер-счетоводител" някои неща, които уважаваща себе си жена не би допуснала в професионалният си живот. Офисът в който ще работите се изпълва от четири бюра претрупани с бумащина. Дали това е трик за пред шефа им или нямат усетът за добра организация. Хигиената е под всякъква критика. Дамата, която ще ви пита съгласни ли сте с условията, ще дъвчи най-демонстративно дъвка и ще си я извади по най-елементарния начин от устата, залепвайки я на едно листче. Хммм... Ще ви предложат  и "сигурни пари" - 600лв., от които ще изискат вие да си платите осигуровките. Ако това не ви е достатъчно за да се откажете, идете до фирмата, но преди това си сложете ръкавици. Съжалявам, че момичето на което търсят заместничка е попаднало в такава среда и няма база за сравнение!

написано 12.03.2012г. вторник в 22:46
отношение шубе го/я е и не казва!
към обект/отдел Никога в ОХР. фирма!

ЕЕЕ Ради ,Ради! С 10 години стаж зад гърба си на мен ли хвърляш балтий с "хубавата работа" в охранителните фирми! За 500лв нето на месец работя само при положение ,че ме осигуряват на пълната ми заплата ,а именно на около 750лв! Ако ме осигуряват на минимална ,то държа да си получа нето на месец сумичка над 650лв.! А ти как мислиш ,че под 500лв. на месец и осигуряване на минимална заплата ,ще ти дойдат рейнджъри и командоси да висят по обектите и рискуват някой малоумен наркоман да им забие ножа ,защото ако го гръмнат ,може да се тълкува от порочния български закон като "превишена неизбежна самоЗАЩИТА"! Кафез за охранителя в случая! Много ясно ,е за тия пари се навиват да работят ,хора без стимул ,хъс и квалификация ,а също така и смея да кажа утайките на обществото пияници и социална измет! ООО да фирмите ги наемат ,защото те работят за мижави пари ,а пък работодателя/охранителната фирма/ ,взима от такъв човек над 600лв.печалба на месец! Какво очакваш от тях Ради? :) Да вземат адекватни решения в напрегнати ситуаций и да реагират адекватно на служебното си място-НИКОГА НЯМА ДА СТАНЕ! :) Това е срам и позор за ОХРАНИТЕЛЯ и професията ОХРАНИТЕЛ ! Срам и позор за който са одговорни единственно охранителните фирми със стремежа си за голяма печалба!  Поздрав на всички колеги охранители ,които са професионално настроени и адекватни към тази дейност и им пожелавам по добри времена ,когато ще бъдем РЕАЛНО и КОРЕКТНО оценявани,като ДОСТОЙНИ ХОРА С ДОСТОЙНА ПРОФЕСИЯ,ПРОФЕСИЯ КОЯТО НЕ Е БЕЗОПАСТНА ЗА ЗДРАВЕТО НИ ,А ПОНЯКОГА И ОПАСНА ЗА ЖИВОТЪТ НИ!

написано 09.03.2012г. събота в 19:26

160лв. месечна заплата..При 20 дни отпуска. Ако някой може да ми го обясни моля!!! Защото в Форса не можаха..

написано 22.12.2011г. петък в 01:35

Който отиде в нея ще остане изумен колко може да е долнопробна една фирма.....само мога да кажа ,че ВСИЯКО ЛОШО НАПИСАНО за нея АБСОЛЮТНО ВЯРНО.Дори много от нещата са спестени, изумително е как тази фирма все още съществува,но това е само благодарение на много серизните връзки на Т.Орфаниду , и връзките на В.Димов с властите.Едва ли има друга фирма дори и от долнопробните която си позволява да осигурява на минималната заплата а отпуската да я плаща на 160лв...(можете да проверите)

написано 14.11.2011г. вторник в 19:38
към обект/отдел месамбрия форт бич
в град Несебър

Как стой въпроса за полагаемата отпуска след напускане. Моля за отговор от компетентните лица. Или ми изтратете тел. за контакт на имейла.С уважение Петков

написано 14.10.2011г. събота в 16:11

Здравейте,тук има и прави и криви.Това,че те лъжат с осигуровките е истина,че има привилигировани като някои от Требич-ИМА.А за дрехите също е истина.За парите и за точноста им им а дози истини.И за глобите които са нормално нещо,и за служители в патрулите,които не познават София,а дали е така във Верия,в същия СОТ със същото име ? Но това е все пак шуробаджанашка фирма и за това нищо да не ви очудва.Траянка е назначила все близки хора.Майка и домакин,108 бивша колежка,Вили Димов-човек с връзки И.Т.Н.Но вече ме дом ързя да пиша !!!

написано 05.09.2011г. вторник в 15:50
в град Пловдив

на 19 год сам кандидатствал сам за работа там,въпроса ми е приемат ли по лесни4ко у какжи са заплатките и работното време предполагам 2на2 дни ина4е из4етах мненията благодаря ви :) Пловдив

Показани мнения 11 - 20 от общо 42 « По-нови 12345 По-стари »