написано 19.02.2013г. сряда в 00:41
в град Габрово

Трудно може да се опише цялата нерадостна, тягостна и стресова атмосфера във фирмата ,като основна причина за всичко това се явява упавителя(собственик) Георги Лазаров (дори тук немога да се пречупя и да сложа г-н пред името му , това предполага персоната да има поне капка достоинство). При въпросния индивид има широк набор от психиатрична патология в комбинация с цял набор комлекси . От тук нататък сами си представете да се даде почти безконтролна власт на подобен субект ..... Освен всичко друго тук става дума и за почти пълна интелектуална дисфункция , а скоро ми попадна една мисъл на Й.В.Гьоте "Няма нищо по-опасно от глупака, който се опитва да играе ролята на умен."

Сега да се аргументирам за оценките , които ще оставя по-долу

1.Заплащане погледнато като абсолютни числа става дума за нормални за региона пари , но като се вземе предвид ,че работния ден е 11-12ч. + всяка събота , осигуровка на минималния праг , опускът е нежелателен и се заплаща минимално (ако въобще се плати). Няма определена дата или период за получаване на възнаграждението , редовна практика е забавяне от месец, два,три понякога и повече . Във връзка с изброените факти мисля , че -3 е справедива оценка.

2.Тук просто скалата е твърде малка ако имаше -10 толкова щях да поставя (пак да поясня 99% от тази оценка е заслуга на Г.Лазаров) , и така -5.

3.Не се сещам за някакви привилегии ,от друга страна има доста неща регламентирани с КТ и наредби на МТСП ,които не се спазват . Така че -4.

4.Почти всички са "на тръни" когато става дума за сигурност на работното място ,и най-малко провинение по критериите на Г.Лазаров и в зависимост от настроенито му може да ви прати да си подавате молба за напускане(естествено всичко това гарнирано с поток от обиди ,откровенни цинизми и вулгарност от която и закоравял каруцар би се изчервил) , оценка  -5

5. В т1 описах за каква ангажираност става дума , реално отиваш на работа сутрин и се връщаш не по-рано от 18:30-19:00ч. Когато , няма много работа по преките ти задължения може да се измисли всякаква безсмислена дивотия само и само Г.Лазаров да гледа как се гърчиш в угода на прищевките му . Оценка -5.

6. Това пък какво е? Всеки знае , че рано или късно ще си намери друга работа или ще бъде уволнен. И само за да не съм пълен черногледец (може би известна част от безгръбначната фауна около шефа има някакви преспективи) ще дам оценка -3

7. Ако нямате кола сте за никъде. -3

8. Повечето са или поне са били свестни хора , но не малка част са зомбирани са се превърнали във волни или неволни доносници. -1

9. Ако кажа ,че не са пожени усилия за работната среда ще съм откровен лълец , както в слогана на една реклама "за някоѝ работи трябва и акъл" , а това е дефицитна категория в мениджмънта на фирмата. Така че -2

И накрая като обобщение бих завършил отново с Й.В.фонГьоте- "Където глупостта е образец, там разумът е безумие"

написано 28.12.2009г. вторник в 16:07
към обект/отдел БЛАГОЕВГРАД
в град Благоевград

Нека Коледната звездада огрява вашия път в живота,Нека здравето и късметабъдат ваши спътници,а сърцето и умът -ваши съветници!И не забравяйтеда оставите едноотворено прозорчев сърцата сиза хората, които ви обичат!Весела Коледа и Щастлива 2010-та година!

написано 23.10.2009г. събота в 14:23

Моля, моля, колеги!Кой, питам, ви дърйи на сила?Много лесно е да завиждаш и да сипеш обиди, но половината от вас, които сте писали тук сте за окайване. Милите, преработилите се и тн. Ами, като сте толкова недоволни, търсете си работа навън и след няколко месеца пак елате тук. Може би няма да ви е толкова крива фирмата.

написано 12.10.2009г. вторник в 11:12
отношение шубе го/я е и не казва!
в град Габрово

Като е такава лудница, защо има колеги с толкова години стаж там??? То недоволни във всяка фирма могат да се намерят...а и някой да не ви държи на сила там??? И моля,моля обидите по адрес на шефката са крайно просташки и некоректни

написано 29.09.2009г. сряда в 16:08
отношение шубе го/я е и не казва!

Това не е фирма а лудница! Ако мразиш себе си тогава трябва да почнеш работа в Марина ООД. Единственото което мога да кажа на желаещите да почнат там е - за бога хора осъзнайте се!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

написано 03.09.2009г. петък в 22:44
към обект/отдел марина оод
в град Габрово

Тоба е най-интригантската фирма.Шефът подстрекава служителите си да се следят постоянно и да се плюят.има 3-4 мухли,които са му приближени и за шефа ми тяхното мнние е мн.важно.а счтоводителката му-просто нямам думи.най-голямата интригантка и негова любимка.шефа е голям женкар-пътува само със симпатичните колежки.е.....има една дребна къдрава за изключние с която пътува и до китай.работим по 14 часа и то под голям стрес.вечно се съобразяваме с настронието на шефа.много е нервен.сега за 1 месец напуснаха 5 души а той изгони още толкова.мисля и аз да се махна,но в тази криза....не ни плаща по 2-3 месеца

администраторът каза:
Прочетете правилата! Ако не разбирате нещо, ползвайте жокер!
написано 10.12.2008г. четвъртък в 22:24
Работя във фирма Марина и мисля че всичко е наред естествено че във всяка фирма си има нередности,а за предишното мнение мога да кажа,че почти навсякъде те усигоряват на минималната заплата. За мен тази фирма е като всяка друга с някои исключения никъде няма всичко да е розово. Парите също не са малко.
написано 07.12.2008г. в 12:41
в град Благоевград
Подкрепям мнението на повечето от колегите.Не можеш да имаш претенции
за солидна фирма и голям шеф,а да се държиш като последния простак,да
правиш постоянни нецензурни намеци на жените в офиса и то в присъствие
то на жена си.Но тя е такава мухла,че го търпи....Най-лошото на т.н.шеф е,че не понася никакво друго мнение,освен своето,а то в доста
от случаите е неадекватно с реалното положение на нещата.
Съжалявам тези,които ще започнат да работят в тази фирма.
И най-страшното - подписваш се за минимална заплата,а на фалшиво списъци се подписваш за реалната,която за някои е доста добра.Няма ли
ДАНС за такива фирми.Хората,работещи там знаят много,но ги е страх да
говорят,защото шефът май пращал и биячи на непокорните.Но може и той
да си намери майстора.
написано 29.10.2008г. четвъртък в 22:13
Zaplatite v stroitelnite firmi, koito se zanimavat s tyrgoviq nikak ne sa loshi, dori i za malkite gradove. Kakto v drugite firmi v bransha, taka i v Marina ima nerazborii. Az kato tqhna kolejka, imam sredna ocenka za tqh. Tyj kato sym imala i dopirni to4ki s tqh (kato kolejka, no ot drug grad). Rabotim s tqh i trqbva da kaja, 4e se razboti dobre s tqh. Ne mnogo lesno, ne mnogo trudno. POne mnenieto na vynshnite hora trqbva da e hubavo. Az znam kakyv batak e vyv takiva firmi i sym ubedena 4e i tam e taka.
Показани мнения 11 - 20 от общо 26 « По-нови 123 По-стари »