написано 29.09.2012г. неделя в 21:00
отношение шубе го/я е и не казва!
в град Болярово

Дразнещо е, когато човек търси някаква обективна информация за фирмата, в която кандидатства или смята да го направи, да прочете мнения като тези на някакъв си Илиевски и ИТ. Ясно е, че се пишат от специалист по човешките ресурси в съответната компания. Колеги, дайте поне малко по професионално, то е ясно, че повечето от вас не могат на две магарета сламата да разделят, та какво остава да прочетат нечие СВ, и най-важното, да разберат какво пише в него. Всички сме великани, ама трябва и поне малко работа да се върши, за професионализъм да не говорим, изглежда, че едва ли не говоря за някаква екзотика или лукс на фона на изключително суровата реалност на българския трудов пазар.

написано 17.09.2012г. вторник в 16:56
отношение шубе го/я е и не казва!

Чета чета чета и не мога да разбера - много сте нахални бе хора!Всеки искал 2000лв - да разбира се,всеки иска - лошо няма,ама я се спрете малко бе,защо си мислите,че говорите 2 езика и то по начин,по който се говори в една бизнес среда...половината си нямате представа..

Станали на по 20 години "знаел" 2 езика и иска 2000лв да си чеше езика за изключително ниска позиция в call center ...Вие мислите ли какво можете да предложите ,аз чета само искам искам искам...и само за пари..

Много алчни станахте - утре с айфонче,айпадче или некое прескъпо смартфонче да се биете в гърдите видиш ли взимам 2к заплата - ми не става....никой нормално и трезво мислещ сериозен човек,няма да чете глупостите тук...

Ама не му се обадили - защо да ти се обадят и защо да не генерират стандартен e-mail отказ - НИКОЙ не ви е длъжен да ви каже,защо не сте одобрен,това е пазар и пазарна икономика...ако нямате мисъл в главата пак си е ваш проблем..осъзнайте се малко...

Тука имало 200 мнения при примерно ,еми 200 некадърника сте и 200 недоволни мързеливци и алчни млади хора,които само знаят да искат..нали ви виждам ,аз това аз онова - и като ти кажат направи това и следва "Ъъъ"....

10 минути са достатъчни да стане ясно на всеки ръководен кадър с опит що за стока сте..светът се промени,никой не гледа колко езика говорите - защото повечето си оставате с тях,отива да бачка от call center в call center за по 100лв отгоре...еми продавате си задниците за да не работите а после се оплаквате...

Ама стресираща работа била...няма стресиращ call center типа работа е за хора,които малко или много могат да преценят човекът отсреща,на много от вас им липсва,че и нямат идея какво е soft skills..

Много се оплаквате и малко работите - това ви е проблема,ама 2000 постижимо ли е - на много места Е,ама зависи какво даваш за тези 2000 - ама кой да се замисли над това...

Успех Ви на всички,дано намерите своето място някъде ,намелете изискванията си и направете обективна оценка за себе си - тогава успеха ви е гарантиран...

Поздрави ,

Мразя Мрънчовци

написано 07.09.2012г. събота в 13:03
към обект/отдел C3I - CLIENT RELATIONS EXPERT WITH FRENCH

Обикновен кол център. Август месец кандидатствах по позицията CLIENT RELATIONS EXPERT WITH FRENCH. 1 интервю по телефон с техния отдел човешки ресурси. 1 интервю с представител от Америка по телефон. 1 интервю с французин уж от Франция с български телефонен номер :):):). После ме извикаха на място в БПС младост 4. Пуснаха ми тест, след това ме извикаха в стаята за съвещания. Разговаряхме с едно дете, казаха, че бил отговорник. Обясниха ми да не чакам отговор по- рано от 2 седмици. Още на интервюто ми стана ясно, че работата няма как да я бъде, защото изискванията им са много, а това което предлагат е малко. За заплата от 1400лв няколко пъти ме питаха това нето ли е или бруто, като работата даже включва и нощни смени... Тези седмици минаха, ни вест от тях. Реших да се допитам до тях. Отговориха ми, че позициятя била дадена, а днес (07/09/2012) отварям и попадам пак на съшата обява с дата 05/09/2012. Еми няма кой да работи за без пари с толкова много изисквания.

написано 04.08.2012г. неделя в 03:47

За тези, които ще кандидатстват:

- да се чете мнение на анонимен бивш и настоящ служител е загуба на време, но пък е насока за размисъл защо има толкова много анонимни;

- ако нямате надежден източник вътре в компанията, отваряте Xing и LinkedIn, спам на 20 бивши и настоящи служители от различни акаунти, на различни позиции и ще имате нужните отговори;

- заплащането варира, тежест имат по-скоро техническите качества и умения (от финансова гледна точка);

- има голяма разлика от акаунт до акаунт, затова като се кандидатства, се пита (10 минути, 30 съобщения не е невъобразимо пропиляно време за търсещ работа);

- Уважение, Привилегии, Фирмена сигурност, Ангажираност, Местоположение, Колеги, Работна среда:

Уважение - ако до сега не си го заслужил, не го търси и в C3i;

Привилегии - нищо изненадващо - допълнително здравно осигуряване, платено предвижване след залез и преди изгрев;

Фирмена сигурност - ако не знаеш защо си кандидатствал - никаква; ако не ти харесва работата - почти никаква; иначе, не очаквам скоро сътресения във фармацевтичния сектор;

Ангажираност - според колкото искаш, никой не принуждава друг. Едни работят много, други не... Ако вземем интересните смени, донякъде ти променя ежедневния ритъм;

Местоположение...

Колеги - разнообразни, има анонимни, има и неанонимни;

Работна среда - според акаунта, според какъв човек си, според на колко години си, най-вече, според както си го направиш - може по цял ден дума да не обелиш, може цял ден да мелиш; Всякакви индивиди ще срещнеш;

Потенциал за развитие - пак според позицията (send message, Xing, LinkedIn). Най-общо, има текучество, съответно има и позиции; главно на база резултати, тоест обем и качество (математиката е страшно нещо, от нея няма бягане);Чувал съм и за алтернативни повишения,но нямам преки наблюдения, та ги оставям в "градските легенди";

Сложете цифрата 1000 на масата и започнете да добавяте качества и умения (езици и опит) - така ще стигнете до що годен точен резултат за потенциално заплащане. Освен ако не кандидатствате за много висока позиция, няма смисъл от пазарлъци - заплащането е фиксирано по определени критерии - брой езици, технически умения и опит. Естествено, съпоставено с това какво се изисква за позицията - няма особен смисъл да изтъквате петте магистратури и свидетелството за управление на малък кораб по река Дунав;

Най-вече, постарайте се да си изясните какво търсите - опит, работа за месец-два, сигурност или нещо друго. Загубено време е ако не знаете предварително и моят съвет е въобще да не кандидатствате.

Няма особен стрес на работното място, стига да не си го причините сами;

написано 04.07.2012г. четвъртък в 03:18

Хора, какво е актуалното заплащане в си три ай за 2 езика, да кажем къстъмър съпорт? Всичко, което намирам като информация за пари по разни форуми за кол центровете е неактуално, от преди година - две. Къде се намира по скалата в сравнение със заплатите в другите кол центрове? Чудя се за къде да пусна си ви. Разглеждала съм повечето оутсорсинг фирми от доста време, нямах време да работя преди това и само зяпах и преценявах. Сега тази фирма ми се струва най-оптималната възможност, като съвкупност от перспектива за развитие, отношение към персонала и пари, за нея съм прочела най-много добри мнения, плюс това са си пуснали обява в джобс. Чудя се и за съдърланд и за сайтел... а реално не мога да преценя. :)

написано 21.03.2012г. четвъртък в 11:26

Бях на интервю за позиция " Technical Support Expert with French" при тях. По изискване на фирмата те карат първо да минеш технически тест за около час време, който не представлява голямо предизвикателство стига да сте запознати с някои основни функции на Офис пакета, както и някои хардуерни компоненти на компютъра. След това се преминава към самото интервю, което протича в типичен стил за кал центровете. Присъства служител от човешки ресурси и служтел (обикновенно тиим лидер), който в момента работи по проекта, за който набират нови кадри. След набора от въпроси, които трябва да Ви бъдат зададени, се обръщат към вас и Ви изслушват ако Вие имате въпроси към тях. През по- голямата част, интервюто се води на англииски за да си изградят представа до колко владеете и англиския, който обикновенно служи за вътрешна комуникация и обучения, а понякога дори и Ви задължават да работите с него ако обемът от работа намалее от държавите, за които ще отговаряте с езика, с който ще постъпите на длъжноста (стана ми ясно че това е и тяхна практика). До тук всичко "ток и жица", поне аз останах с такова впечатление. Дойде обаче момента в който служителката от човешки ресурси трябваше да ми зададе така неудобния въпрос за всички нас, а именно какво парично възнаграждение очаквам. Имайки предвид изчетените мнения до тук, затова че се работи извънредно, че работата е не малко и се дават нощни смени + работа с два езика, реших да си договоря добра стартова заплата (1500лв нетна). Все пак имам и 5 години опит зад гърба в подобни кал центрове и знам, че не си ли договориш заплата още в самото начало, после трудно ще получиш увеличение. И така записаха си те и ми отвърнаха, че ще получа отговор от тях до края на седмицата (интервюто беше в Понеделник), след като изслушат и останалите кандидати. Аз се съгласих и интервюто преключи. На излизане все пак си направих устата дали въобще ще има проверка на знанията ми по френски език и те ми отвърнаха, че ако ми се обадят повторно чак тогава щели да ми проверят и френския. До момента никакво повторно обаждане. Та Ви е ясно, че както на всякъде така и при C3i се търсят първо евтини кадри и после се гледа качество. Една истински уважаваща себе си фирма би отвърнала в прав текст: "Паричното възнаграждение, което Вие имате желание да получавате при нас не съответства с това което фирмата е готова да ви плати за дадената позиция. Ние можем да Ви предложим......"

написано 09.03.2012г. събота в 20:46
към обект/отдел Site Support Specialist

Може ли някой да ми каже какво представлява длъжноста  Site Support Specialist и какво  е заплащането за тази длъжност?

написано 18.02.2012г. неделя в 01:44

Заплащането бива, повечето колеги са готини, но стреса на работното място е много голям. Работата става все повече, има натиск. Откъм работната среда също има какво да се желае - по-здравословни условия на труд, по-качествени слушалки и монитори, ергономични столове и по-чести почивчици против облъчване, получаване на гръбначни изкривявания, проблеми с кръвообръщението, поява на хемороиди от застояване, натоварване на зрението и мозъка,  и др.

написано 15.01.2012г. в 23:43

Здравейте, работата в тази компания подходяща ли е за чужденци, които не говорят български?

Връзки

Сайтове за работа