написано 11.03.2014г. сряда в 13:46
отношение шубе го/я е и не казва!

http://www.banker.bg/?Channel=2&Category=1&Article=492235Ето Ви малко полезна информация

написано 22.11.2013г. събота в 17:13

Здравейте, с оглед на това, че напоследък попадам все на некоректни работодатели, мисля да пропусна поредния! :) Бях поканена на интервю от въпросната фирма, но след като прочетох всички мнения, мисля да си спестя срещата с тях! :)

написано 21.11.2013г. петък в 22:04

Аз бих искал да кажа няколко неща на хората , които търсят работа и са попаднали на обява на Ексус Маркетс.

Не знам дали сте обърнали внимание , но обявата за работа стои постиянно в Jobs.bg . Познайте защо? Защото има такова голямо текучество на хора, каквото няма сигурно в никоя друга фирма .

Аз доката бях , за няколко месеца минаха от там около 50 ина човека , които  най- задържалият се е 3 седмици .

Какво ви говори това ?

Защо хората ще  напускат , в повечето случаи доброволно?

Тук идва въпросът за това какво прави тази фирма и какво  предлага тя на своите служители и клиенти.

На служителите тя дава възможност да говорят по телефон по 8 ч. на ден при страхотно напрежение , не учтиво отношение от страна на управителя на фирмата .

Чувал съм го да спува служител и то стар служител . Да хвърля предмети ядосвайки се за пропусната сделка или ликувайки за успешна такава.

Зашплащането в този бранш не е голямо ( като твърда заплата ) Общо взето сте на заработка . Има базисна заплата , която е  350 лв. за първият месец и ако оцелееш до 2 рия , може да стане 500 лв. Чух от една служителка ( млада ) , че им е обещано възнаграждение за 2 месеца по 150 лв. а после след 3 тият месец да им добавят останалите до 500. Сетете се , че тези хора не достигат до 3 тия месец . Така тидентчетата бачкат по 8 ч. за по 150-180 левчета месечно .

Осваен това  , когато имаш клиент , то той го поема финансов анализатор . В началото този клиент печели , но компанията печели от вкарани пари в бизнеса и ако не искаш да вкараш ..... те могат да те посъветват да пуснеш позиция на някакъв финансов инструмент , който да ти донесе загуба . След , което идват и ти казват , вкарай повече пари и ще избием загубата . Как ви се струва това не е ли интелигентен рекет а ?

Ами ако  някой ваш приятел сте го направили клиент и той ви е повярвал и след отва си изгуби парите ....

Помислете за тези неша хора , преди да решите да се захванете с тази работа в тази фирма .

Пожелавам на всеки здрав разум !

Успех

написано 21.11.2013г. петък в 17:35

Поканиха ме на интервю,но след прочетеното на дали ще отида.Веднъж вече се опарих от подобни фирми и пренебрегнах написаното тук ( фирмата беше Pulse Fitnes and Spa ) и останах крайно излъгана и разочарована.Така че предпочитам да се доверя на написаното.Не смятам,че ще сгреша.

написано 07.11.2013г. петък в 11:55
към обект/отдел офис БЦ "Кристал"

Връщам се от интервю във въпросната компания. Дории и да ме поканят на обучение, не смятам да ходя, защото:

1. Не мога да жвея цял месец с 260 лв. това е което ще получите през първите два месеца за работата от 8,15 до 18,30.

2. Не желая да работя за компания, която пести от осгуровки (разликата между 260 и 310 лв.е нищожна) , защото няма как да съм сигурна,че някой ден няма да спестят и от заплатата ми.

3. МРЗ в България е 310 лв. и няма как да те осигуряват на 260 лв. за осем часов работен. Или осигуряват на четири часа, или ти пишат по-малко присъствия.

4. В същото време се правят,че много добре познавали КТ на РБ - нямало как изпитателен срок да е по-кратък от шест месеца, което въобще не е вярно.

5. Тези 200 лв., които ти дават към първоначалните 260 лв. не са записано официално никъде и нямаш никаква гаранция, че ще ги получиш.

6. Държат да ходиш с елегантно офис облекло, но как се постига това с 260 лв. нокой не т обяснява (не случайно подгъва на сакото на интервюиращия виси разлепен)

7. Как следя кой от клиентите ми какъв капитал разиграва благодарение на мен, за да си взема процент, никак не е ясно.

написано 24.10.2013г. петък в 01:20

Здравейте! Исках да ви попитам, все пак, ако приема работата и примерно след 2 седмици искам да напусна..ще ми изплатят ли изработеното и ще плащам ли неустойки? А и на интервюто казаха, че 2-рият месец твърдата заплата ще е 500лв, а не 300.. 300лв било само първия месец (обучение). Благодаря.

написано 22.09.2013г. в 11:39

Мога да изкажа мнение само относно интервюто. Не защитавам и не взичам страната на никого! Не мога да кажа, че провеждащият интервюто се държа надменно с когото и да е. Да, интервюто беше групово, но всеки имаше възможност да попита каквото пожелае. В крайна сметка ме одобриха, но аз се отказах, защото получих предложение за по-добра работа. Нямам впечатление от работния процес във фирмата. Ще бъда откровен, като ви кажа, че и лошите коментари тук ми повлияха, което може би беше грешка...

написано 17.09.2013г. сряда в 16:11
отношение шубе го/я е и не казва!

Отидох, видях и ... си тръгнах.

Колко подбират персонала и по какви точно критерии - тяхна си работа.

По въпроса относно заплащането са едни хлъзгави и сдържани. В общи линии - търсим под вола теле.

Работна среда... "дива". За по-подходящо определение не се сещам. Надвикваш се с колеги, с телевизор на макс  и си тръгваш удовлетворен с главоболие и облъчване...

Както са казали преди мен, ако си кон с капаци и тотален непукист - пробвай се. Нормални човеци трудно биха се задържали.

написано 24.08.2013г. неделя в 08:53
към обект/отдел Контактен Център

Здравейте на всички,

Моето мнение ще изглежда на някои малко старичко, защото е от близо 2 години назад във времето, но си позволявам да го напиша чак сега, Защото вчера имах възможността отново да се срещна с тях, но по друг повод.

Първо ще се опитам да бъда максимално обективен по отношение на това, което ги интересува хората в този сайт като потенциални бъдещти служители и след това ще си позволя няколко изречения и за това което ми е направило добро и лошо впечатление или неща, които според мен са добри или не дотам добри като практикав тази Компания.

Относно заплащането да 300 лева е трудовото възнаграждение, и да бонуси към тази заплата при определени условия. Относно уважението, има относително такова към служителите. Привилегии - служебен телефон и бази данни, с които трябва да извършвате своята работа. Фирмена сигурност - това ще го изложа в последните си думи. Ангажираност на трудов договор за 8 часа, но се работи малко певече. Потенциал за развитие безспорен, колеги може да се каже. Местоположение - добра локация, работна среда - вероятно и това ще остане за накрая.

Сега вече лични впечатления и някои коментари отнсо дейността и мнения. Работата ти се състои в това от разпечатана база данни със собственици на фирми да се осъществяват изходящи обаждания с цел привличането им като трейдъри с мегастарата вече МЕТАТРЕДЪР - 5. Обучението ти се състои в точно 1 час и бец да си подписал какъвто и да е договор започваш да мачкаш по безброй пъти тормозени от предишни канздидат служители потенциални клиенти, хубавото е поне, че не е през твой телефон.

Сега за обещаната среда - намирате се 15-20 човека в една зала без кабинки помежду ви, без компютър пред вас, и засилен докрайна степен телевизор, крещящи и определено арогантни колеги с нагло поведение звънящи на други клиенти и псуващи на метри от теб при поредната "греда", а през това време ти се опитваш макар и малко в разрез с политиката да проведеш нормален разговор с потенциален клиент.

Относно самата фирма, когато аз бях там тя се представяше като маркетингов партньор на чешката хайскай, с управител чех, сега доколкото разбирам се представят за американци, интересно след някои и друг ден като какви ще се явят.

Това и за фирмената сигурност се отнасяше by the way. Същевременно от всякъде вклучително и в КФН е ясно, че тази компания е без лиценз за подобна дейност така, че за каква сигурност говорим може би.

Иначе: неотричам възможностите за добри доходи, защото при маржин търговия винаги може да има много добри печалби - факт. Добрите предпоставки за развитие - ако си нагъл и кон с капаци, може и да станеш началник на икип.

Кратък коментар: Ако си нагъл, непукист и не искаш да се държиш професионално, същевременно ти се работи в несигурна и нерегламентирана среда вероятно е твоето място.

Ако си професионалист и държащ на своите качества и търсещ наистина някакво истинско развитие и самоосъвършенстване, това със сигурност не е твоето място.

Всеки да прецени за себе си!